Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
2086 odpovědí na toto téma

#2021 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 13 prosinec 2012 - 18:49

honzak83 napsal/a:

Moravian Reviewer napsal/a:
Točíme se v kruhu a napíšu znovu to stejné. V pravidlech není nic o luštění, povinném procházení stagí atp. Event je event, neexistuje hospodský event nebo turistický event. Nutit kačera, aby někam chodil sám je už opravdu úchylnost, je jenom na něm jestli půjde sám nebo s někým.
Jak určíte, kdo má být na blacklistu a kdo ne? Podle toho, kdo je kámoš a kdo ne? Z normálního logu to nepoznáte. To budete chtít po každém tracklog? Totalitní manýry předvádí především člověk, který chce rozhodovat o tom, který log je víc než jiný. Je velice nešťastné, že v geocachingu vůbec existují nějaké body a statistiky, protože bych řekl, že téměř 100% těchto diskuzí a pseudoproblémů pochází z poměřování virtuálních pindíků...

Spousta kačerů rovnou do logu napíše, že multinu luštili od počítače, finálky mysterek mají z nějakých databází finálek, někteří se dokonce přiznají, že nedošli ani na místo konání eventu (samozřejmě logují attend). Log jednoho betatestera, jenž MR uvádí na svém profilu na jedné cca 15 km dlouhé multině: "Takže jsem to nepojal jako multinu, ale jako mysterku a vyluštil od pocítace.", část logu téhož kačera na jiné multině :"dobrovolne se ownerovi priznám, že tím bonzákem, který dal RenieroviX teplý bonz, že se keška dá vyluštit od stolu a nemusí se zbytecne projíždet stage, jsem byl já " Či log jiného kačera na jiné mé multině: "Dekuji strejdovi Googlovi a panu Excelovi za spolupraci pri 5min lušteni finalky této multi." - i onen jedinec je na stránkách MR uveden jako betatester:( První z těchto jedinců je údajně zkušený kačer a betatesterem se stal ani ne po roce kešování...


Někdo na to prostě má a někdo ne B)
  • 0

#2022 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2012 - 19:10

honzak83 napsal/a:
Spousta kačerů rovnou do logu napíše, že multinu luštili od počítače

Zpravidla to taky dělám, když to aspoň trochu jde (a nejsem sám). Abych zjistil, kam multina vlastně vede, abych si ji mohl projít opačným směrem nebo jenom část, když se mi to zrovna takhle hodí, abych neskončil v půlce jenom proto, že nějaká indicie je nezjistitelná nebo nejasná, atd.
Někoho třeba ta nejistota, kam dojde a jestli vůbec někam dojde, baví. Mě ne.
  • 0

#2023 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2012 - 19:13

Vláček napsal/a:
Někoho třeba ta nejistota, kam dojde a jestli vůbec někam dojde, baví. Mě ne.


Naprostý souhlas... Kvůli té nejistotě multiny většinou ignoruju ;-)
  • 0

#2024 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2012 - 19:20

Roman_Jaromer napsal/a:
To, že si kačer občas vyluští podobným způsobem multiny nevidím jako překážku pro to, aby pak dělal betatestera... Samozřejmě, pokud vyžaduje pouze finálku a jde jen tam, tak to betatesterství nedělá asi nejlépe, podle mě jako betatester si má projít celý proces (i s luštěním mysterky - projitím celé mysterky se zjištěním indícií a s odhalením, co kačer může vidět jinak, než autor... Kdyby dotyčný betatester šel jen na finálku, to bych bral jako chybu jeho práce, ale pokud si při betatestování projde tu trasu celou, myslím si, že to je důležité pro betatest. Ne to, jakým způsobem odlovil jinou keš... Takže tímto nemůžeš argumentovat...

Bohužel ten první kačer u multin a mysterek vyžaduje rovnou finálky, Nač by se zdržoval s procházením jednotlivých stagí u multin či luštěním u mysterek. A když mu je někdo nechce dát, tak to za tepla poví reviewerovi a betatest odkládá tak dlouho, dokud owner nevyměkne. Občas dokonce chce, aby mu owner onu finálku rovnou ukázal... Samozřejmě, že z toho má následně FI log... Význam takového betatestu je pak ovšem logicky pro ownera dané keše nulový!
  • 0

#2025 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2012 - 19:23

Vláček napsal/a:

honzak83 napsal/a:Spousta kačerů rovnou do logu napíše, že multinu luštili od počítače

Zpravidla to taky dělám, když to aspoň trochu jde (a nejsem sám). Abych zjistil, kam multina vlastně vede, abych si ji mohl projít opačným směrem nebo jenom část, když se mi to zrovna takhle hodí, abych neskončil v půlce jenom proto, že nějaká indicie je nezjistitelná nebo nejasná, atd.
Někoho třeba ta nejistota, kam dojde a jestli vůbec někam dojde, baví. Mě ne.

Nějaká ta berlička v podobě výmluvy se vždycky najde ....
Co třeba nejistota u tradičky - není lepší ji logovat rovnou od stolu? Co kdyby tam nebyla?? ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#2026 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2012 - 19:25

sambar439 napsal/a:

Vláček napsal/a:
Někoho třeba ta nejistota, kam dojde a jestli vůbec někam dojde, baví. Mě ne.


Naprostý souhlas... Kvůli té nejistotě multiny většinou ignoruju ;-)

To je férový přístup. Ovšem už moc férové mi nepřijde luštit multiny jako mysterky a pak si jen zajít na finálku. Pokud by byl záměr ownera takový, tak udělá mysterku, nikoli multinu.
  • 0

#2027 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2012 - 19:37

honzak83 napsal/a:

Roman_Jaromer napsal/a:
To, že si kačer občas vyluští podobným způsobem multiny nevidím jako překážku pro to, aby pak dělal betatestera... Samozřejmě, pokud vyžaduje pouze finálku a jde jen tam, tak to betatesterství nedělá asi nejlépe, podle mě jako betatester si má projít celý proces (i s luštěním mysterky - projitím celé mysterky se zjištěním indícií a s odhalením, co kačer může vidět jinak, než autor... Kdyby dotyčný betatester šel jen na finálku, to bych bral jako chybu jeho práce, ale pokud si při betatestování projde tu trasu celou, myslím si, že to je důležité pro betatest. Ne to, jakým způsobem odlovil jinou keš... Takže tímto nemůžeš argumentovat...

Bohužel ten první kačer u multin a mysterek vyžaduje rovnou finálky, Nač by se zdržoval s procházením jednotlivých stagí u multin či luštěním u mysterek. A když mu je někdo nechce dát, tak to za tepla poví reviewerovi a betatest odkládá tak dlouho, dokud owner nevyměkne. Občas dokonce chce, aby mu owner onu finálku rovnou ukázal... Samozřejmě, že z toho má následně FI log... Význam takového betatestu je pak ovšem logicky pro ownera dané keše nulový!

Tak si kurna najdi jiného betatestera, reviewer ti snad nenakazuje jednoho konkrétního.
  • 0

#2028 Jarouch

Jarouch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2012 - 19:38

Už vím zprávu z eventu: Na eventu xxx v hospodě byli jen tři správní kačeři A, B a C kteří se mnou vydrželi do zavíračky, kačeři D, E .... si event zalogovali ne zcela fér protože odešli dříve, hamba jim. Mám depku že bych se mohl octnou ve druhé skupině.
  • 0

#2029 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2012 - 19:39

sambar439 napsal/a:

Vláček napsal/a:
Někoho třeba ta nejistota, kam dojde a jestli vůbec někam dojde, baví. Mě ne.


Naprostý souhlas... Kvůli té nejistotě multiny většinou ignoruju ;-)


No, je rozumné, když se zhruba ví, odkud se budu vracet, ale nemám pocit, že by lidem vadilo, že jdou třeba 15 km a pak se musí řešit návrat, když jde o body. Kdyby bylo na multi 80 bodíků, tak to obíhají všichni, trasa ne-trasa :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#2030 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2012 - 19:42

honzak83 napsal/a:

sambar439 napsal/a:

Vláček napsal/a:
Někoho třeba ta nejistota, kam dojde a jestli vůbec někam dojde, baví. Mě ne.


Naprostý souhlas... Kvůli té nejistotě multiny většinou ignoruju ;-)

To je férový přístup. Ovšem už moc férové mi nepřijde luštit multiny jako mysterky a pak si jen zajít na finálku. Pokud by byl záměr ownera takový, tak udělá mysterku, nikoli multinu.

Proc? Co já vím jaky byl záměr ownera. I mysterky se dají lustit různými způsoby. Třeba brutnutim vzorce. To je taky špatné? Taky se mi to podařilo a jsem na to hrdej.
  • 0

#2031 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2012 - 19:45

kolombo napsal/a: No, je rozumné, když se zhruba ví, odkud se budu vracet, ale nemám pocit, že by lidem vadilo, že jdou třeba 15 km a pak se musí řešit návrat, když jde o body. Kdyby bylo na multi 80 bodíků, tak to obíhají všichni, trasa ne-trasa :-)

Do kamene tesat !! Je to jen o lenosti a výmluvách, jak to ochcat .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#2032 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2012 - 19:55

kolombo napsal/a:
No, je rozumné, když se zhruba ví, odkud se budu vracet, ale nemám pocit, že by lidem vadilo, že jdou třeba 15 km a pak se musí řešit návrat, když jde o body. Kdyby bylo na multi 80 bodíků, tak to obíhají všichni, trasa ne-trasa :-)

Přesně tak, za vše hovoří počet lovců powertrailů. Kolik z nich by prošlo onu trasu powertrailu, kdyby to byla jen multina za jeden bod? Když budu optimista, tak napíšu 10 %.
  • 0

#2033 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2012 - 20:01

honzak83 napsal/a: Přesně tak, za vše hovoří počet lovců powertrailů. Kolik z nich by prošlo onu trasu powertrailu, kdyby to byla jen multina za jeden bod? Když budu optimista, tak napíšu 10 %.

Honzo, to fakt hodně přeháníš - já bych řekl ještě o hodně míň. Typicky Vlečka Orlík, za půl roku kolem 600 návštěv. Jen kousek od konce je tradička na jednom z nejkrásnějších míst ve Středních Čechách a za asi 5 let existence něco kolem stovky návštěv - a pak že jde o přírodu a krásný místa .... :D
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#2034 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2012 - 20:08

kapsa napsal/a:
Nějaká ta berlička v podobě výmluvy se vždycky najde ....
Co třeba nejistota u tradičky - není lepší ji logovat rovnou od stolu? Co kdyby tam nebyla?? ;)

Výmluva na co? Nerozumím. To, že si něco zjistím předem, rozhodně neznamená, že bych šel jenom pro finálku. Když mě multina nezaujme, tak ji ignoruji rovnou celou. Když už trávím čas u počítače "luštěním", tak proto, abych si mohl tu multinu v rámci výletu lépe naplánovat.
Tradičku od stolu? A co bych z toho měl? Když ji nenajdu nebo se k ní nedostanu, tak si ji nezaloguji. Ještě nějaký problém?
  • 0

#2035 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2012 - 20:15

Vláček napsal/a: Výmluva na co? Nerozumím. To, že si něco zjistím předem, rozhodně neznamená, že bych šel jenom pro finálku. Když mě multina nezaujme, tak ji ignoruji rovnou celou. Když už trávím čas u počítače "luštěním", tak proto, abych si mohl tu multinu v rámci výletu lépe naplánovat.
Tradičku od stolu? A co bych z toho měl? Když ji nenajdu nebo se k ní nedostanu, tak si ji nezaloguji. Ještě nějaký problém?

Jo, pokud ji opravdu ignoruješ i když ji máš "vyluštěnou", tak pak je to opravdu fér a klobouk dolů.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#2036 Ricmond

Ricmond

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2012 - 20:18

honzak83 napsal/a:

Smrk napsal/a:
Já bych honzákovi doporučil spíš než revírníka zkusit kontaktovat přímo dotyčného kačera. Ať mu zkusí vysvětlit, co má z desetikilometrové kešky, u které projde jen desetinu, co má z turistického eventu, kde se jen zaloguje? Pokud mu odpoví něco ve smyslu starej se o sebe, tak je to blb, který bude mít stejný přístup úplně ke všemu.

Možná se vyjadřuju trochu zmateně, ale ptal bych se po smyslu jejich konání, pravděpodobně nějaký důvod mají a ten je pro ně důležitý.

Smysl konání takovýchto jedinců je jednoduchý a veřejně známý - co nejsnadněji získat co nejvíce bodů, nejlépe ještě s vysokým ohodnocením D/T, což dlouhé multiny, dlouhé turistické eventy apod. mají. Viz log y některých kačerů u GC3G6E5 - neprojdou celou trasu, ani nedojdou na stanovené eventové souřadnice a jakoby náhodou logují attend. Zvláště bych vyzdvihl Ricmonda a Juneta, ti toto dělají docela často a to nejen u eventů.


HAHA :):) s chutí jsem se zasmál nad ubohostí tohoto tvrzení.
  • 0
Ricmond

#2037 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2012 - 20:24

Milý Honzok83, mohl bych ti neco uprimne doporucit? Sbal si batoh, nazuj poradne boty a jdi si odlovit GC1QYV6. Bude to mit blahodarny ucinek na vsechny! - Vyvetras se, - 90km dlouha multina v horach ti procisti hlavu, - budes jen z mala, ktery tu krabku odlovil, - navic zcela jiste poctive - po kontrole tveho track logu ti vytvorim i odznacek do profilu jako dukaz tveho poctiveho jednani, - dokazes, ze nemluvis pouze do vetru - tady si vsichni oddychnem, odpocinem a nebudem musel cist tve plakani na chudakove MR hrobe, do kterehoz rakve zatloukas jeden hrebicek za druhym Prosim, udelej to nejen pro sebe - dokaz ze si chlap a ne jen zvatlal, ktery umi jenom zneprijemnovat vsem hru! Tesim se na log. Diky predem.
  • 0
Venku prší nebo všechny krabky odlovené? Začtěte se do Tesaříka a můžete začít sami tvořit nejen originální kešky...

#2038 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2012 - 20:28

Multiny mám celkem v oblibě, ale jen potud když se v nic nevyskytují naprosto stupidní vzorce pro výpočet nebo perly jako počítání kanálů, kadibudek, obrubníků, patníků apod. Jakmile je v listingu na něco takového narazím tak to z mé zkušenosti většinou vždy spočítám jinak a v takovém případě se snažím nic neříkající nebo z dřívějška známé stage vynechat a pokusím se jít rovnou na předpokládané finále. Je to moje volba a také platí, že někdy najdu na poprvé, jindy až třeba na podruhé či po třetí, jindy to hodím na ignore. A zase si myslím, že je to čistě a jenom moje věc, mé rozhodnutí. Znám nejednoho kačera který téměř vždy nejprve luští finálky multin nebo mysterek čistě na základě početních operací s mnoha neznámými které najde přímo v daném listingu. nejprve mne to štvalo když mi takto něco lousknul, ale pak jsme sedli a já zjistil, že pro něho je to matematický výzva a já se od té doby vždy snažím vyvarovat se "nápovědných" matematických operací. Nebo jiný příklad. S rostoucím obsahem různých zajímavých míst ve WM nebo i na jiných bserverech se už dnes není těžké a složité dopátrat různých údajů z pomníků, fasád, památníků apod. OK. Beru to na vědomí a jelikož sám mám poměrně slušný archiv fotografií z mnoha obdobných míst tak se nad tím nečílí, ale snažím se kačery na takové místo přivést tím, že tam někde upevním své vlastní indicie. Povětšinou je to hliníkový plíšek s vyraženými údaji. Ty sotva někdo od stolu odhadne. A když mi někdo vynechá všechny stage a dojde si rovnou na finálku tak se ptám jak a čím jsem mu to umožnil. Je to návodná fotografie, hint nebo něco co jsem nemohl ovlivnit ? Tím něčím myslím například stopy ve sněhu do míst kam jinak nemá nekačer moc důvodů chodit (aktuální, ale naprosto neovlivnitelné z mé strany) nebo pouze prostou intuici kačera či přímo jeho dobrou místní znalost. To první nepotěší, ale budiž to komukoli přáno. Hlavně aby "poklad" někdo nevymudlil. Oba dva další případy beru jako přípustné. Poslední i sám využívám a nemyslím si, že bych se o něco ochuzoval. Jestliže jsou mi místa která mi chce owner multinou ukázat známá zcela klidně i já vynechám všechny stage. Pokud je tam něco zajímavého o čem jsem nevěděl nebo si to místo předtím dostatečně dobře nezmapoval tak se tam vydám a multinu si projdu částečně. No a co se stane ? Ochudím tím nějak ownera nebo sebe ? Budu u tebe na pranýři když se k tomu přiznám ? A když se nepřiznám tak jak to proboha z mého logu poznáš ? A to ti to stojí za takové zkoumání a duševní trápení sebe sama ? Myslím si, že jako poměrně aktivní owner se k tomu vyjádřit mohu a opravdu mne nikdo nedonutí abych na místo kam nemusím a nechci jít jen kvůli zjištění indicií letěl při luštění čehokoli. A pokud se jedná o týmové odlovy tak si myslím, že je i celkem pochopitelné když si takový tým, vystupující pod jedním nickem, rozdělí úlohy a jeden třeba luští šifru, jiný leze na strom a další pátrá v knihovně, jiný někam dojede na kole, udělá si pěší tůru a společně pak dojdou na finále. Hrají si a o to jde. Hrají si každý podle svých schopností a zájmů. Vyhovuje-li jim to tak nevidím důvod k tomu abych tvrdil, že to není fér a že jsou to všechno podvodníci jejichž jména je přitlouct někam na pranýř. Ono je někdo dost dobré mít společné zážitky a umět se společně dobrat výsledku. Někdy prostě není na závadu pomoci si takto navzájem. Stále dokola se to opakují příměry o nesrovnatelných bodech toho či onoho kačera při zalogování T5 nebo D5 (ale klidně to tak můžeme někdo cítit i o několik hvězdiček níž). Ale o co jde ? Mám snad závidět lovcům s IQ 150 kteří lousknou šifru na jeden pohled zatímco já to musím těžce dolovat a často i marně ? Mám závidět sportovcům pro které je hračka vyšplhat někam do skal nebo jinému, že umí chemii a vládne počítačem natolik, že mu většina šifer vůbec nedělá problém a z 5 má slabé 2 až 3* ? Nemyslím si a přitom subjektivně, ale vlastně i objektivně tito hráči mají přede mnou množství výhod a ve výsledku máme každá log na keši s označení třeba T/D 5* - úsilí a námaha nutná k tom u odlovu ovšem byla pro každého z nás značně nesrovnatelná... Jenže ono je to celé stále a jenom o tom, že FI log není žádným bodem v závodě, že označení terénu a obtížnosti není žádná vyšší nebo nižší bedna na kterou vylezu ale primárně zcela jistě jen a pouze jakési varování v tom, že tady ta keš mne bude si stát něco víc - času, potu, učení, peněz a vím já ještě čeho všeho. A tohle je navíc ještě upozornění značně nejednoznačné odvislé od toho, kdo ho dává. A tak pro někoho je multina o 2* horší než 10km pochod s 5* pro jiného je mysterka s 5* jeho deno denní chléb a její vyluštění mu pomalu ani nestojí za řeč. Ale to je přece normální. Kdybych se měl poměřovat nějakým bodování tak bych přece musel brát v potaz i to, že bydlím-li v místě, kde je keší málo a ještě k tomu mám málo času a třeba ani nemám auto, tak potom jsem objektivně hendikepován oproti jinému který bydlí ve velkém městě kde nasbírá desítku keší cestou na autobus. Když jedu lovit o 100 km dál tak mi také nikdo nepřidává * obtížnosti jen proto, že jsem tam nějakou dobu cestoval. A místním je naopak nikdo neubírá. Je to spravedlivé nebo ne ? Je to neutrální. Je to prostě na rozhodnutí každého jakou cestu podstoupí. Už jen z tohoto principu tato hra nemůže být žádná soutěž a už vůbec lov keší, návštěvy eventů apod. nemají žádné vítěze ani poražené ! To, že si někdo hru zcela dobrovolně rozšiřuje o jisté soutěžní prvky je zcela jeho věc, ale takové konání nelze nahlížet nebo posuzovat z obecného pohledu. Stejně tak není možné něco, co v základní hře není rozhodovat nebo zakazovat podle jejích pravidel. Jestliže se totiž doma rozhodneme hrát člověče nezlob jinak než jak předepsal výrobce a než jak je zvykem v okolí tak pak to ještě neznamená, že někoho podvádím. Ovšem pravdou je, že takto si tu hru mohu hrát jen s tím kdo s mým rozšířeným nebo zúženým pojetím pravidel bude souhlasit a komu to tak bude vyhovovat. Jiný s tím už může mít a asi i bude mít problém. Zejména pokud by ti dva chtěli hrát na stejné hrací ploše. A tady jsme asi u toho neřešitelného meritu věci. Je mnoho hráčů a ti mají mnoho svých variant hry. Ty jsou jim blízké, vyhovují jejich naturelu, jejich fyzickým a mentálním schopnostem, jejich náladám, času, peněžence... S nikým přitom ani nemusí soupeřit a nikoho nemusí chtít poškozovat jenže tak z onoho obecného pohledu činí. Proč ? Protože všichni využíváme pouze jednu jedinou hrací plochu kterou je server GC.com a tam publikované cache. Podle logiky věci by každý kdo si pravidla "upraví" a je jedno zda si je oproti těm základním přihne ve svůj prospěch nebo si je naopak ztíží měl na takovou hru ve hře své okolí předem veřejně upozornit a úplně nejlépe by bylo kdyby si takový hráč (a může to být hráč owner i hráč lovec / luštitel) tyto své představy o tom jediném správném kešování či setkávání realizoval někde jinde. Samozřejmě nejlépe mimo platformu kterou poskytuje a nabízí GC.com. No a to je za daných podmínek zcela nereálné ;) PS: Odklepl jsem to bez kontroly překlepů za což se dodatečně všem omlouvám.
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#2039 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2012 - 20:45

LukasX napsal/a:
GC1QYV6.


WOW... valím očka:D
Dávám na watchlist a jestli se mi povede sehnat nějakého blázna, který by do tohoto se mnou někdy příští rok šel, tak si tuhle multinu moc ráda projdu;)
  • 0

#2040 KAMPJ

KAMPJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2012 - 20:56

LukasX napsal/a:
GC1QYV6.


Fakt pěkný, rád bych si to prošel, ale času je málo. Nevíte, jestli bude příští rok GeoKOPR?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama