Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
2086 odpovědí na toto téma

#2061 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2012 - 9:25

kapsa napsal/a:

honzak83 napsal/a: Přesně tak, za vše hovoří počet lovců powertrailů. Kolik z nich by prošlo onu trasu powertrailu, kdyby to byla jen multina za jeden bod? Když budu optimista, tak napíšu 10 %.

Honzo, to fakt hodně přeháníš - já bych řekl ještě o hodně míň. Typicky Vlečka Orlík, za půl roku kolem 600 návštěv. Jen kousek od konce je tradička na jednom z nejkrásnějších míst ve Středních Čechách a za asi 5 let existence něco kolem stovky návštěv - a pak že jde o přírodu a krásný místa .... :D


Ha, Kapso, a teď ses chytil sám - když chci, aby lidi prosšli celou nějakou trasu a udělám multinu, oni mi jen předluštěj finále a dojdou si rovnou. ALE když tam udělám trail, projdou to pěkně celý od stage ke stage a můj turisticko-naučnej výmysl je splněn!!! :D
A teď mluv.

BTW, prosimtě, proč právě TY podporuješ toho zešílenýho trolla? :o
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#2062 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2012 - 9:29

LukasX napsal/a:
Milý Honzok83,
mohl bych ti neco uprimne doporucit?

Sbal si batoh, nazuj poradne boty a jdi si odlovit GC1QYV6...


Pošli ho rovnou na Mnichov-Benátky, bude od něj pokoj měsíc a s trochou snahy se na Karwankách, Frozenbergu anebo Sciaře zrakví a bude klid na furt B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#2063 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2012 - 9:34

Přeseka: článek jak do novin.

Díky za něj. Každej hlas rozumu je tady osvěžením. Všechny ty argumenty typu "tumáš po tlamě" a "co nepotřebuju nevidim" nikam nevedou. Tys to shrnul myslím dokonale.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#2064 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2012 - 9:44

Citecka napsal/a:
Pošli ho rovnou na Mnichov-Benátky, bude od něj pokoj měsíc a s trochou snahy se na Karwankách, Frozenbergu anebo Sciaře zrakví a bude klid na furt B)

Teda ty seš hnusnej, to bych ani Honzákovi nepřál ;). Podle mě by stačilo, kdyby se konečně potkal s nějakými opravdovými problémy, získal by tím trochu nadhled a neřešil by dokola tyhle pseudoproblémy.
PS: Na ty dlouhé multiny tu děláte pěknou reklamu. Ještě před pár lety bych se nechal nalákat, ale teď musím počkat, až trochu odrostou potomci :(.
  • 0

#2065 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2012 - 9:46

Citecka napsal/a:
Ha, Kapso, a teď ses chytil sám - když chci, aby lidi prosšli celou nějakou trasu a udělám multinu, oni mi jen předluštěj finále a dojdou si rovnou. ALE když tam udělám trail, projdou to pěkně celý od stage ke stage a můj turisticko-naučnej výmysl je splněn!!! :D
:o

Asi sám vyhledáváš PT a honíš si ego nad počtem svých nálezů nebo jsi jen beznadějně naivní. Většina lovců PT totiž příroda vůbec nezajímá, ti jdou jen od keše ke keši a nekoukají kolem, někteří dokonce loví powertraily i v přírodě, na horách autem s pocitem, jaký to nejsem frajer. Ti znalí jistě ví, koho tím myslím:)
  • 0

#2066 micska

micska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2012 - 9:56

Jacka_dominikanka napsal/a:

Tiskar94 napsal/a:
"Since the cache was not published when the user found it the first time they should probably go back and find it again." (Groundspeak, duben 2012)

To by se tam potom musel hnát podruhý i betatester a případně kamarádi ownera, kteří mu s instalací keše pomáhali (časté např. u T5). Dosud s nimi nikdo neměl problém a nečílil se, že by mu narušovali hru o FTF.

Jinak já mám depresi z množství vláken na fóru, která jsou zaspamovaná OT příspěvky pořád o tom samém dokolečka. A copak deprese, ale jmelí :D !


Myslíš tím všeobecným blábolením o jmelí?
  • 0

#2067 Nemluva

Nemluva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2012 - 9:57

Pěkně si tady pláčete. :D
  • 0

#2068 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2012 - 10:06

honzak83 napsal/a:
Asi sám vyhledáváš PT a honíš si ego nad počtem svých nálezů nebo jsi jen beznadějně naivní. Většina lovců PT totiž příroda vůbec nezajímá, ti jdou jen od keše ke keši a nekoukají kolem, někteří dokonce loví powertraily i v přírodě, na horách autem s pocitem, jaký to nejsem frajer. Ti znalí jistě ví, koho tím myslím:)


Milý mladý odhodlaný bojovníče za dobro jakéhokoli druhu, jsemť najisto naivním, neb stále věřím, že gro lidů kolem mne jest rozumných a to dobro maj v sobě, vevnitř, nikoli v hubě. Že blbů je jen pár.
Ale má to pro tebe i svou pozitivní stránku - jseš výjimečný.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#2069 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2012 - 10:11

Mě spíše deprimuje to, jak tady spousta lidí v zájmu zachování svých představ o čistotě geokešingu se ohání morálkou, ale pak jim nevadí udělat něco nemorálního (i když na někom, kdo se zachoval dle jejich postoje nemorálně)... Vytrhávat někoho z logbooku, lhát, že tam nebyl, a pak mu neuznat nález je přece taky špatné... Sice se mi nelíbí zneužívání některých možností, které poskytuje GS svými dírami v systému, ale když se to někomu líbí, ať si to tedy dělá, stejně si FTFkař napíše FTF po publikaci, tak koho to zase až tolik poškodí? Vlastně nikoho... O takovém člověku si většina pomyslí, že se chová nemorálně a je to... Jeho věc! Chce to, on si to vybral, když ho to baví... Kdyby kradl celé kešky, bylo by to horší... Krom toho když někdy čtu o lovech FTFkařů, přijde mi, že se chovají občas hůře, když se řítí 90-tkou přes obec, aby tam byli o chvilinku dříve. A ty všichni obhajují... Vždy jsem zkoušel hledat i na takových místech, kde bych kešku dal, ale ještě tam nebyla, jen tak z legrace a pokud bych tam něco našel, tak bych si takového nálezu hodně vážil... Jednu mám dokonce bez bodu, protože ta nebyla dosud zveřejněná ani po dvou letech a už asi ani nebude... Ovšem dnes už si říkám, abych se bál logovat, pokud takovou najdu, protože mi všichni hned vynadají, že jsem použil nějakou podobnou díru, i když by to třeba nebyla vůbec pravda a bylo by to čistě BF-kem... Nikdy bych neházel lidi do stejného pytle, když se někomu podaří předpublikační nález, vždy záleží i na tom, jak k němu dospěli...
  • 0

#2070 micska

micska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2012 - 10:22

Mám z toho moderování geo(caching.cz)deprese B) :)
  • 0

#2071 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2012 - 10:24

Vcelku jo, Romane, ale máš v tom uvažování jednu, tady se neustále opakující, chybu - oni ne že nikoho nepoškozují, oni poškozují jak ownery (byť to některým "nevadí" ), kteří chtěli jako největší odměnu za práci pozitivní odezvu, a poškozují i ty, kteří si rádi zahráli třeba o to FTF, ale to je jedno, hlavní je, že si chtěli zahrát s přáteli v přátelském duchu. Ať už preFTF plní kohokoli čímkoli, kamarádský duch to určitě není. PreFTF je velice sobecké, tvrdí, že "je to baví", "není to proti pravidlům" a "trhněte si s vašimi pocity", zároveň s požadavkem na akceptování většinou, protože přece "ať si každý hraje jak chce". To ale není korektnost, to je chaos. Jak už jsem říkal - jestli něco rozbíjí komunitu, vyvolává animozity, zlobu, v pořádku to nebude... ať si každý plká jak chce dlouhý články.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#2072 micska

micska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2012 - 10:27

kapsa napsal/a: Typicky Vlečka Orlík, za půl roku kolem 600 návštěv. Jen kousek od konce je tradička na jednom z nejkrásnějších míst ve Středních Čechách a za asi 5 let existence něco kolem stovky návštěv - a pak že jde o přírodu a krásný místa .... :D


Kterou máš na mysli? Pro inspiraci :) Dík
  • 0

#2073 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2012 - 10:29

On by na to preFTF "nikomu-neubližuju" a "mě-to-tak-baví" fungoval jednoduchý recept: nechť najdou své dobrodružství, jak píše RaRa, a nechť se zapíší do logbooku někam na stranu tři, a nechť logují nález na netu až po prvních nálezcích (byť se správným datumem) a bez označení (jakékoli mutace) FTF. Pak nechť jim bude přán obdiv a jejich dobrodružství, neboť PAK už nebude konflikt. Z čeho mám deprese, je to neustálý vokecávání čistýho "já-chci!".
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#2074 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2012 - 10:33

wabi: protože ti to tady zmoderujou :P
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#2075 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2012 - 10:36

Vážení (honzak83 a jeho oponenti), laskavě se zklidněte! Pokud máte nějaké osobní problémy, tak vpravo je mraky eventů, tak se na nějakym sejděte a vyříkejte si to tam. Nebo se domluvte neoficiálně na nějakym poli.
@wabicek, za nadávání moderátorovi je normálně ban, takže to ber jako dárek k Vánocům.
Nesouhlas s čímkoliv se dá vyjádřit slušně a s respektem k ostatním a pokud toho někdo nebude shopen, tak nastoupí kázeňská opatření.

  • 0

#2076 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2012 - 10:37

wabicek napsal/a:
ale kdyz ono to technicky proste FTF je. tak proc nenazyvat veci pravymi jmeny?

Ty, jestli mi někdy půjdeš dát preFTF na nějaké mé budoucí keši a sežereš mi tam ty čokoládky pro první tři lovce, tak si mě nepřej ;).
  • 0

#2077 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2012 - 10:46

@wabicek - ban
  • 0

#2078 AJFA

AJFA

    Advanced Member

  • Moderators
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2012 - 11:01

Vážení diskutující.
Rád bych se vyjádřil k několika zjejším výkřikům nesouhlasu proti způsobu moderování diskuze.
Pokud se začne vlákno ubírat jiným, než původním směrem či začne přerůstat v osobní napadání, vždy nejprve upozorňuji příspěvkem, kde poukáži na výše uvedené a požádám o zklidnění diskuze. Pokud to nepomůže, pak začínám moderovat.
Uvědomte si prosím, že moderování příspěvků není cenzura. Příspěvek lze i nadále jedním kliknutím zobrazit, jeho moderace je tedy pouze taktním upozorněním, že něco není v pořádku a diskutující by se měl zamyslet nad tím, co píše.
Samozřejmě, že každý z nás má cit pro to, co je ještě k tématu a co již off-topic/co je ještě běžná diskuze a co již osobní napadání trochu jinak nastavené a tak se může stát, že příspěvek, který já vyhodnotím jako nevhodný, pro některé z vás nevhodným být nemusí. V takovýchto případech vám však nezbývá, než zaskřípat zuby a v duchu si na moderátora zanadávat, neb jak praví staré úsloví: "Moderátor má vždy pravdu" ;). Na druhou stranu už je to, že někdo musí o vhodnosti příspěvku uvažovat, značí, že skutečně není vše tak, jak by mělo.
Já osobně se snažím diskuzi omezovat co nejméně a domnívám se, že každý má právo na svůj názor. Pokud ale charakter diskuze přestane splňovat svou funkci a stane se pouze nástrojem osobních útoků, pak mi nic jiného nezbývá.
Závěrem vás tedy znovu žádám, abyste se vrátili k původnímu tématu tohoto vlákna, jímž je geodeprese. Můžete si zde třeba postěžovat nad tím, jaký je ten moderátor pitomec, který vás nechápe a straní jen určitým zájmům ;). Pokud však chcete rozebírat jiné věci, založte si na to vlastní vlákno.

AJFA

  • 0

#2079 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2012 - 11:45

Citecka napsal/a:
Vcelku jo, Romane, ale máš v tom uvažování jednu, tady se neustále opakující, chybu - oni ne že nikoho nepoškozují, oni poškozují jak ownery (byť to některým "nevadí" ), kteří chtěli jako největší odměnu za práci pozitivní odezvu, a poškozují i ty, kteří si rádi zahráli třeba o to FTF, ale to je jedno, hlavní je, že si chtěli zahrát s přáteli v přátelském duchu.

Ať už preFTF plní kohokoli čímkoli, kamarádský duch to určitě není.

PreFTF je velice sobecké, tvrdí, že "je to baví", "není to proti pravidlům" a "trhněte si s vašimi pocity", zároveň s požadavkem na akceptování většinou, protože přece "ať si každý hraje jak chce". To ale není korektnost, to je chaos.

Jak už jsem říkal - jestli něco rozbíjí komunitu, vyvolává animozity, zlobu, v pořádku to nebude... ať si každý plká jak chce dlouhý články.


Myslím, že celá ta štvanice za FTF, ať je před nebo po publikaci, vede jen k hloupému dohadování a závodění a rozhodně neposiluje kamarádského ducha mezi kačery, obzvláště některými.

Stále jste mi nikdo nevysvětlil, jakou cenu má to FTF na obyčejné tradičce, že se tu stále tak hádáte.

Už jsem několikrát zažil, že se někdo ze skupinky kačerů rozběhl a urval si to popublikační FTF pro sebe. Přijde mi to ještě více zavrženíhodné, než FTF před publikací :-(

Mám z toho depresi :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#2080 lukasekprochazka

lukasekprochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2012 - 13:10

Roman_Jaromer napsal/a:
...Jednu mám dokonce bez bodu, protože ta nebyla dosud zveřejněná ani po dvou letech a už asi ani nebude...
...Nikdy bych neházel lidi do stejného pytle, když se někomu podaří předpublikační nález, vždy záleží i na tom, jak k němu dospěli...

Naprostý souhlas. Výše zmíněný postup zcela beru, naprosto náhodného nálezu nepublikované keše bych si vážil a obdivuji ho. Ale vážil bych si ho úplně jinak, než FTF. Nedá se říci, jestli více, nebo méně, prostě jinak. Nedá se to srovnávat. Ovšem postup několika jedinců v poslední době mi přijde trapný a myslím si o tom svoje. Ale když je to tak "baví"...
  • 0
http://gcm.cz + Garmin Oregon 300 + Topo 2 Pro + Handy Geocaching




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama