Přejít na obsah


Fotka

Sloupce - atributy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 10:27

Tak jsem si nainstaloval novou verzi GG a kdyz si priradim novy sloupce s "Condition", tak mi to udela toto:

Vložený obrázek

Predpokladam, ze takto to asi vypadat nema.
  • 0

#2 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 10:33

A dalsi vec v souvislosti se sloupci, pokud si chci v nastaveni zmenit poradi, tak oznacim sloupec, kliknu na sipku nahoru/dolu, polozka se mi posune a odznaci se mi. Takto kdyz chci neco prehodit o vic kroku, tak musim porad dokolecka oznacovat. Ovsem pokud toto chci aplikovat na atribut Tag, tak se dokonce vubec nepohne a nepohne. Proste nemuzu ho zaboha dostat z posledniho sloupce napriklad na treti misto v poradi. EDIT: tak i ten TAG se mi podarilo rozpohybovat, ovsem plati na nej to, co jsem psal vyse. Vzdycky maximalne o jeden krok a potom opakovat postup.
  • 0

#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 10:33

Aha, nesmis to prirazovat do sloupce s tagy, protoze pri vicenasobnem tagu je vizualizacni makro volani pro kazdou hodnotu tagu zvlast. Tedy prirad to do libovolneho jineho sloupce, nebo do 'Custom' sloupce.
  • 0

#4 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 10:34

No ja mam treba toto :)
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#5 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 10:37

Takze jsem to prihodil do Vlastni a je to v poradku. Takze ted uz me jenom "trapi" to posouvani sloupcu. lukabike.com: dobry napad, uz jsem si to tam taky tak hodil!
  • 0

#6 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 10:40

No akorat to drobek zpomali GG..takze uvidme, jestli to tam necham :)
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 10:44

No, zpomali, protoze se pro kazdou ti ikonku miso vyhledavat zaznamy v tabulce logu. To pochopitelne nejaky cas zabere.
  • 0

#8 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 10:56

HaLuMa: co to presouvani sloupcu? A jeste se zeptam, je nekde "vysvetleni" tech ctverecku, kolecek a trojuhelniku? V dokumentaci jsem to nenasel. Diky
  • 0

#9 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 10:58

HaLuMa napsal/a:
No, zpomali, protoze se pro kazdou ti ikonku miso vyhledavat zaznamy v tabulce logu. To pochopitelne nejaky cas zabere.

Je mi to jasny, nez se schrousta, nejakou dobu to trva...ale dobry, pro prehled to nema chybu. Mozna kdyzby se to dalo "zapnout a vypnout" jednim "tlacitem", bylo by to jeste lepsi :)
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#10 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 11:07

Mno, to makro jsem programoval ja, ale zatim jsem si nenasel cas na sepsani dokumentace (a jeste dlouho nenajdu).

Nicmene by jako docasna dokumentace mohlo slouzit toto:

  'archive'                       : begin Result := TRIANGLE_RED;   end;
  'archive/unarchive'             : begin Result := TRIANGLE_RED;   end;
  'attended'                      : begin Result := SQUARE_GREEN;   end;
  'didn''t find it'               : begin Result := SQUARE_RED;     end;
  'disabled'                      : begin Result := CIRCLE_RED;     end;
  'enable listing'                : begin Result := CIRCLE_GREEN;   end;
  'found it'                      : begin Result := SQUARE_GREEN;   end;
  'needs archived'                : begin Result := CROSS_RED;      end;
  'needs maintenance'             : begin Result := CROSS_RED;      end;
  'owner maintenance'             : begin Result := CROSS_GREEN;    end;
  'post reviewer note'            : begin Result := SQUARE_YELLOW;  end;
  'publish listing'               : begin Result := CIRCLE_GREEN;   end;
  'temporarily disable listing'   : begin Result := CIRCLE_RED;     end;
  'unarchive'                     : begin Result := TRIANGLE_GREEN; end;
  'update coordinates'            : begin Result := CROSS_YELLOW;   end;
  'webcam photo taken'            : begin Result := SQUARE_GREEN;   end;
  'will attend'                   : begin Result := SQUARE_YELLOW;  end;
  'write note'                    : begin Result := SQUARE_YELLOW;  end;
  Else                              begin Result := SQUARE_GREY;    end;

Satan: Presouvani sloupcu jiste bude, ale az nekdy ve chvili, kdy se do sloupcu bude programove zasahovat. Neni to vec, kterou delas kazdy den. Tak to vydrz.

Lukabike: K zapinani "jednim tlacitkem" se asi nekdy v budoucnu budou dat pouzit pohledy do databaze. Neboli rychle stridatelne sady sloupcu.


PS: Ja jsem si makro pridal do sloupecku "stav", kde dle meho nazoru dava nejvetsi smysl ;)
  • 0

#11 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 11:13

medwyn_cz: sloupce jsem si uz poresil, spis jsem to hlasil jako bug. Vypis bohate staci, uz je mi alespon jasne co a jak. BTW nekde jsem tu zahledl, ze nekdo pokousel menit v tom Stav ty paznaky (kolecka, podtrzitka, pomlcky atd) za graficke symboly. Nevite nekdo, jestli je to uz "ready" nebo to byla pouze slepa kolej? Ja jenom, jestli se uz muzu zacit tesit.
  • 0

#12 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 11:24

Neni problem ty "paznaky" menit za obrazky. Ale obrazky by se musely "vyrabet na miru" stejne tak, jako se vyrabi ted ty ikonky se stavem. Necht tedy pripadny programator opisuje z makra condition. Osobne si ale myslim, ze ten text je vhodnejsi. Ty obrazky jsou nechutne pomaly ;) PS: Makro condition si kazdy muze prizpusobit podle sve chuti, protoze ten rozhodovaci kod (co jsem citoval vyse) je snad celkem jasny... Pokud se tedy nekomu nejaka pouzita ikonka nelibi, muze si ji zamenit pouhou jednoduchou editaci zdrojaku.
  • 0

#13 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 11:40

medwin_cz: chapu. Zkusil jsem tedy lehce "natuknout" tuto problematiku v dokumentaci a prosim o kontrolu:
http://geoget.ararat...r:visualscripts
  • 0

#14 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 18:36

S474N napsal/a:
BTW nekde jsem tu zahledl, ze nekdo pokousel menit v tom Stav ty paznaky (kolecka, podtrzitka, pomlcky atd) za graficke symboly. Nevite nekdo, jestli je to uz "ready" nebo to byla pouze slepa kolej? Ja jenom, jestli se uz muzu zacit tesit.


To jsem byl asi já, ale musel jsem počkat na novou verzi GeoGetu a mustr od medwyna :)
První verze makra je hotová, přikládám. Dovolil jsem si použít dvě funkce z makra Condition, původního autora jsem tam uvedl, tak to doufám nevadí.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#15 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 18:53

To vubec nemusis takhle referencovat, nemam na to zadnej patent ;) V pristi verzi to klidne od tech komentaru ocisti Navic mi s tim hodne pomahal Geby, protoze ne vsechny metody z dokumentace Delphi jsou ve skriptech k dispozici...
  • 0

#16 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 18:58

Ten tam je zmíněný taky, zkopíroval jsem to celé :) Nechci se chlubit cizím peřím a nic mě to nestojí, takže to tam nechám. A jestli tam máš chybu, aspoň bude poznat viník :D
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#17 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 19:03

;-) OK Kazdopadne musim zmenit nazor, protoze je to s tema ikonkama pekny a proto si je tam necham. Oproti Condition je to rychle, takze hlavni duvod ikony nepouzivat prestal existovat. Dobra prace ;)
  • 0

#18 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 21:47

LudekV napsal/a:

S474N napsal/a:
BTW nekde jsem tu zahledl, ze nekdo pokousel menit v tom Stav ty paznaky (kolecka, podtrzitka, pomlcky atd) za graficke symboly. Nevite nekdo, jestli je to uz "ready" nebo to byla pouze slepa kolej? Ja jenom, jestli se uz muzu zacit tesit.


To jsem byl asi já, ale musel jsem počkat na novou verzi GeoGetu a mustr od medwyna :)
První verze makra je hotová, přikládám. Dovolil jsem si použít dvě funkce z makra Condition, původního autora jsem tam uvedl, tak to doufám nevadí.


Moc mi to není jasné - vidím tužtičku (nebo co to je) a každá ta tužtička je jinak daleko od levého kraje - co to vyjadřuje?
  • 0

#19 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 21:58

To je zvláštní, kadá ikonka má svoji pozici, tj. stejné ikonky jsou vždy pod sebou. Co která znamená: Disable a Archived je snad jasné Tužtička - u keše je zapsaná poznámka List - je stažený listing Sponka - existuje příloha (modrá je pro RTF přílohu, černá pro ostatní)
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#20 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2009 - 10:17

Je to super, ale neslo by to udelat trosicku "hezceji" ty ikonky? Preci jenom je to kostrbaty jak nekde na starym komplu :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama