Přejít na obsah


Fotka

GC1EN1W - archivovat nebo nearchivovat


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
35 odpovědí na toto téma

#1 ladabohac

ladabohac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 17:47

Inspirován maacovou earthkeší http://www.geocachin...76-193b9f7917ec jsem v červenci 2008 založil tuto earthcache: http://www.geocachin...4c-7a817a318544. Původní nápad byl udělat earthcache v srdci Broumovek - na hvězdě s tím , že bych kačerům nechal volnou ruku dalšího pohybu - kačeři-turisti by zde odstartovali své putování a kačeři-bodíkaři by si sem jen odskočili od parkoviště pro bod. Jenže po publikování keše se zvedla vlna odporu , která sice chvíli poté opadla ( keš začali lovit kačeři , kteří neměli ani blízkou tradičku ) a tak jsem to nechal bejt. Jenže po vzniku a velkém humbuku u této keše: http://www.geocachin...3d-3a48fe1f2bac jsem byl donucen se zase na tímto svým výtvorem zamyslet . Po přečtení posledních "spokojených" logů jsem to nechal zase plavat a až v listopadu jsem si řekl , že by měl přijít bod zlomu , keš disabloval a oznámil , že kačeři mají poslední 1 a půl měsíce na odlov. Jenže zase se zvedla vlna , "proč ji chci archivovat" a "proč je keš disable , když je lovitelná" a tak jsem se rozhodl , že to uděláme demokratickým způsobem. Inu , milí rádcové poraďte a napište mi , zda jste:

a) pro archivaci keše
b) pro obnovu keše - v tomto případě napiště , zda by jste změnili podmínky/umístění a jestli jo , tak jak ...

Výsledkek provedu tímto způsobem: každé pro archivaci bude mít 0% a každé proti archivaci 100% + k tomu přičtu aktuální hodnocení cache dle geocaching.cz a zprůměruju. Pokud bude výsledek 60% a míň , bude keš archivována. Pokud bude mít 60,... a více % , keš bude obnovena a popřípadě trochu upravena.

Hlasování probíhá do té doby , než ho já ukončím

Děkuji za radu a přeju všem lovu zdar !

ps.: pište prosím jednoznačně ve svých příspěvcích , zda jste pro/proti , děkuji.
------------
edit: vypnutí smajlíků
  • 0

#2 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 458 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 18:04

Keš jsme s Osikem odlovili 20.8.2008 a chvilku potom jsme odlovili i SBK - Hvězda. Máme 4km odsud chalupu, Osik se tu narodil, máme to tam moc rádi. Broumovské stěny jako celek si Earth cache zaslouží, ale měla mít jiné umístění (jako např..Skalní vodopád) a nebýt v místě, kde už keš je. Můj názor je nerušit a přemístit.
  • 0

#3 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 18:34

To je ale blbost tahle demokracie :-) Vsadim svoje proslapane boty, ze pokud nejake hlasovani vubec probehne, bude to tak 50 na 50 :-) Tohle si budes muset rozhodnout sam, alibisticke hlasovani ti uspokojivy vysledek neprinese. Zeptej se sam sebe, proc zakladame cache? A proc jsi tuhle cache zalozil? Splnuje stale tvuj zamer? Cache delame, IMHO, proto, abychom z ni meli radost, a aby z ni meli radost i ostani kaceri. Pokud tomu tak ani v jednom pripade neni, pak je volba jasna. Kesi je jako maku, spatnou cache s cistym svedomim archivuj, a s radosti zaloz novou, lepsi.
  • 0
Via est scopus!

#4 ladabohac

ladabohac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 18:41

Pazitka napsal/a:
To je ale blbost tahle demokracie :-) Vsadim svoje proslapane boty, ze pokud nejake hlasovani vubec probehne, bude to tak 50 na 50 :-)
Tohle si budes muset rozhodnout sam, alibisticke hlasovani ti uspokojivy vysledek neprinese.
Zeptej se sam sebe, proc zakladame cache? A proc jsi tuhle cache zalozil? Splnuje stale tvuj zamer?
Cache delame, IMHO, proto, abychom z ni meli radost, a aby z ni meli radost i ostani kaceri. Pokud tomu tak ani v jednom pripade neni, pak je volba jasna.
Kesi je jako maku, spatnou cache s cistym svedomim archivuj, a s radosti zaloz novou, lepsi.


Co jsem říkal:

ps.: pište prosím jednoznačně ve svých příspěvcích , zda jste pro/proti , děkuji.

;)
, ale díky za myšlenku , trochu nad tím popřemýšlím , ...
  • 0

#5 Matt_Stifler

Matt_Stifler

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 18:51

Je to uz opravdu velmi dlouho co jsem zde byl naposledy. Bylo to jeste na zakladni skole, ale na nadhernou prirodni scenerii se skalnimy utvary jsem rozhodne nezapomnel. myslim ze eathcache se sem opravdu hodi, priklanim se vsak k nazoru bella-donny o premisteni. Myslim ze by se v galerii vice vyjimaly fotky se skalnimy masivy v Kovarove rokli nez s Hvezdou, protoze prece jen u earthcachi jde hlavne o tu geologii. Takze muj verdikt zni: Rozhodne nearchivovat, pouze presunout.B)
  • 0

#6 ran55

ran55

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 19:06

Taky se přimlouvám za zachování a přesun. Do skal jsem jezdil mnoho let a jezdím rád i dále a earthky beru.;)
  • 0

#7 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 19:17

Nevidim duvod, proc by se mela archivovat. U kesky pises, ze mimo jine kvuli obecne neoblibenosti Earthek. To je ale preci kazdeho problem, nikdo nikoho preci nenuti, aby je lovil, tak o co jde ???
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#8 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 19:21

keš nechat, pokud se budou archivovat eartky jen proto, že vedle je fyzická krabka, tak je to smutné. a) to není první ani poslední případ, B) když to někomu jo vadí, ať tu eartku prostě neloguje, tím dá jasně najevo, že jí nechce. (to jsem zvědav, jestli je H+ takovej frajer, že si log smázne, když mu vadí :D ; cosi mi říká, že ne ;-), že mu ve skutečnosti nevadí) c) pro rýpaly jednoduché řešení, posunout o více jak 160m výchozí souřadnice a přidat waypointy zajímavých míst v ČR máme přes 200 earth keší, podle mě mají mnohem větší hodnotu (ve smyslu nálezu) než městské mikrošky.
  • 0

#9 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 458 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 19:39

pozorjed napsal/a:
keš nechat, pokud se budou archivovat eartky jen proto, že vedle je fyzická krabka, tak je to smutné.
a) to není první ani poslední případ,
B) když to někomu jo vadí, ať tu eartku prostě neloguje, tím dá jasně najevo, že jí nechce. (to jsem zvědav, jestli je H+ takovej frajer, že si log smázne, když mu vadí :D ; cosi mi říká, že ne ;-), že mu ve skutečnosti nevadí)
c) pro rýpaly jednoduché řešení, posunout o více jak 160m výchozí souřadnice a přidat waypointy zajímavých míst

v ČR máme přes 200 earth keší, podle mě mají mnohem větší hodnotu (ve smyslu nálezu) než městské mikrošky.


V okamžiku, kdy tam ladabohac umístil Earth cache, byly v Broumovských stěnách 2 keše. H+ má pravdu, že zařadil tuhle keš do svého Bookmark List Zbytečných keší. Beru to tak, že Lada v té době ještě neměl tolik zkušeností a oceňuju, že přemýšlí, co s tím.
  • 0

#10 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 19:58

bella-donna napsal/a:
... zařadil tuhle keš do svého Bookmark List Zbytečných keší.

a odlovil - ó jak pokrytecké :). Kdyby někomu keš vadila (čímkoliv, jakákoliv keš), tak ji přece neloví, ne ? Mnohem lepší řešení je keš dát na ignore list a opravdu nelovit.

Ale aby H+ neřekl, mohu mu poslat dalších několik keší, které mají ten samý problém (tradiční a do 50m eartka). A přesto tam kačeři chodí, fotí se, s radostí plní podmínky keše a kochají se místem.
  • 0

#11 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 458 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 20:10

pozorjed napsal/a:

bella-donna napsal/a:
... zařadil tuhle keš do svého Bookmark List Zbytečných keší.

a odlovil - ó jak pokrytecké :). Kdyby někomu keš vadila (čímkoliv, jakákoliv keš), tak ji přece neloví, ne ? Mnohem lepší řešení je keš dát na ignore list a opravdu nelovit.

Ale aby H+ neřekl, mohu mu poslat dalších několik keší, které mají ten samý problém (tradiční a do 50m eartka). A přesto tam kačeři chodí, fotí se, s radostí plní podmínky keše a kochají se místem.


1. zajdi si tu keš odlovit, ať víš, proč se některým kačerům nezdá
2. založ vlákno GeoOdlovy H+, určitě tam budeš mít mnoho záživných přispěvků :D
3. ladabohac založil vlákno, aby se dozvěděl stručný jasný názor a ne, aby mu tady lidi žvanili, takže už mlčím jako choroš B)
  • 0

#12 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 20:15

Hlasuji pro: b) pro obnovu keše Nevadi mi, ze je tradicni a earthcache na stejnych nebo blizkych souradnicich, jelikoz z listingu earthcache se vetsinou dozvim neco navic o danem miste a mnohdy musim dodat vlastni sadlo na zjisteni odpovedi na otazky a pri tom se zas necemu priucim.. A tak beru earthcache jako cache s pridanou hodnotou. Je sice fakt, ze mi tam chybi krabicka, ale uz jsem si zvykl. V kazdem pripade je earthcache lepsi reseni nez mikrocache na turisticky exponovanem miste. Nebyt eartcache tak bych asi nikdy neobjevil GC160X2 coz je Zkamenely strom v Moste. Ale rozhodnout se musis sam, to je tvoje odpovednost. Pokud ponechas, tak bych earthku presunul nekam na nejakou vyhlidku, nebo nekam dal od parkoviste, ale to misto neznam, tak neporadim, jinak bych vse ponechal.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#13 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 20:53

Earthka se mě líbila víc než tradička, proto hlasuji pro obnovu. Asi bych upravil úkoly víc do geologie aby to nebyl bod zadarmo.
  • 0
Vložený obrázek

#14 rpalat

rpalat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 21:13

Earthku nechej, ta tam může být věčně a nikdo se nemusí nikde hrabat (i když o jedné hrabací vím), nehrozí vymudlení, nedojde logbook atd. U earthky si musíš přečíst alespoň listing ať víš na co máš odpovídat a pak někdy i odpovědi dohledávat. Rozhodně to není úplně vždy bodík zadara, jak jsem nedávno u jedné zjistil.
  • 0

#15 Pozdni sber

Pozdni sber

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 21:16

Řekl bych, že 2 poměrně blízké keše z Broumovek Skalní vodopád GC1F6RF a Kamenná Brána GC1PN10 nemají zas tak špatné ohlasy. Jsem pro obnovení, ale ne na parkovišti. Sice nejsem velkým příznivcem earthek, ale v cizině jsem už za ně byl několikrát vděčný. Beru to tak, jsem někde daleko od domova, kdoví jestli se tam ještě někdy dostanu a na krabičky můžou být zrovna nepříznivé podmínky (sníh, mudlové, ...). Pak jsem rád, že v té oblasti mám aspoň něco, ale ať je to něco zajímavého.
  • 0

#16 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 22:00

OK, demokracie v praxi - ja rikam, ze kdyz uz ses jednou rozhodl a slavnostne to oznamil na Caji, tak to archivuj a nedelej z toho divadlo. ;)

Pokud vymyslis na tema Broumovskych skal jinou earthku a lepsi - tak at je to novej waypoint, rad se prijdu podivat.

A jeste vzkaz pro pozorjeda:

B) když to někomu jo vadí, ať tu eartku prostě neloguje, tím dá jasně najevo, že jí nechce. (to jsem zvědav, jestli je H+ takovej frajer, že si log smázne, když mu vadí :D ; cosi mi říká, že ne ;-), že mu ve skutečnosti nevadí)

Byl jsem tam, splnil podminky, loguju Found it - od toho ten typ logu je. Na tom neni nic pokryteckyho.

Pokud je earthka 50 metru od tradicky, ktera tam uz je dlouhou dobu, kopiruje jeji tema, tak je to proste zbytecnej "bod na mape" a autor earthky se srabacky (obejitim pravidel platnych pro fyzicke kese) vetrel na uz "zabrane" misto a nerespektoval to, ze ho pro geocaching "objevil" nekdo jinej.

Tipy na dalsi zbytecny earthky do bookmarku prijimam klasicky pres profil. B)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#17 nechji

nechji

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 22:00

Rozhodně bych ji zachoval, nebyl jsem tam ale pokud je někde nějaké hezčí místo, přesunul bych ji a nebral bych ohledy na někoho, kdo si odskočí z parkoviště pro bod. Obeceně mě překvapuje, že někomu vadí dvě různé kešky vedle sebe, několikrát jsem na tohle narazil a vždy byly kešky o něčem jiném. Otázka je, jak to bude nadále, protože (pokud jsem to správně pochopil) budou od 9.12. Earthcache součástí GC a změní se i schvalování...
  • 0

#18 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 22:13

rozhodně NEarchivovat. a kdo nemá rád earthcache, tak ať je neloví. já je mám rád
  • 0

#19 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 22:38

hplus napsal/a:
A jeste vzkaz pro pozorjeda:

B) když to někomu jo vadí, ať tu eartku prostě neloguje, tím dá jasně najevo, že jí nechce. (to jsem zvědav, jestli je H+ takovej frajer, že si log smázne, když mu vadí :D ; cosi mi říká, že ne ;-), že mu ve skutečnosti nevadí)

Byl jsem tam, splnil podminky, loguju Found it - od toho ten typ logu je. Na tom neni nic pokryteckyho.

zaráží mě nelogičnost věci - bookmark nazván "Zbytecne earth kese", ale kačer loguje, čili má bod a možná i viděl nějakou tu skálu - keš tedy nebyla zbytečná :). Více posláno přes PM. Vidím to na přejmenování "duplicitní earth keše" :). Pokrytecké na tom je, že s něčím nesouhlasíš a přesto to schvaluješ svým odlovem.

Kromě H+ se zatím ostatní vyjádřili pro zachování keše, diskuse snad plní účel.
  • 0

#20 Tinah&Power Team

Tinah&Power Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 22:47

ponechat, pripadne posunout souhlas s pozorjedem a Solimem mame earthky radi, pokud se jakakoliv kes nekomu z jakehokoliv duvodu nelibi (a neporusuje pravidla), urcite ho nikdo nenuti ji lovit
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama