Přejít na obsah


Fotka

GC1EN1W - archivovat nebo nearchivovat


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
35 odpovědí na toto téma

#21 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 22:50

Nevidím problém. U první keše je defacto úkol: jdi, najdi krabku. U druhé keše je úkol: jdi, přečti, najdi, vyhledej, vyfoť, pošli. Takže dvě odlišná zadání, vůbec se nepřekrývají, spíše doplňují.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#22 Daku

Daku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 23:39

Jsem pro zachování, každá z kešek je o něčem trochu jiném. Keške má rozhodně zajímavý listing.
  • 0

#23 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 23:47

Já říkám nerušit. Earthky mám rád. Když jsou dobře udělané a člověk se taky něco dozví, jsou super. Je to zase něco jiného než hledání krabiček. Prozatím snad ještě platí, že earthcachí není nikdy dost. Zvlášť na tak pěkném místě, jako jsou Broumovské stěny. :) A že je hned vedle nachází tradička? Nemám s tím žádný problém. Honiči bodů si aspoň mohou přijít na své. :D Jediné, co bych snad listingu vytknul, je to, že spíše připomíná turistického průvodce. O geologii jako takové se tam toho moc nedovídám. Určitě by se dalo něco napsat o tom, jak ty skály vznikly, co jim dalo charkateristický tvar apod. Já od tohoto typu keší očekávám nejen to, že se kouknu na pěkné místo, ale zároveň v praxi uvidím nějaký geologický jev a autor mi poradí, co tam vlastně mám vidět. Aby tedy někdo neměl pocit, že je tato keška zbytečná, možná bych ji teda malinko posunul, jak píší ostatní. A upravil bych listing. Můj názor je méně turistiky, více geologie. Samozřejmě neopisovat odborné texty, kterým jako laik neporozumím, ale pěkně polopatě a hezky česky mi to vysvětlit. :) Edit: H+, bude mi velkou ctí, pokud si na svůj seznam přidáš i GC1YH8A. Negativní reklama, je taky reklama. ;)
  • 0

#24 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2009 - 5:45

Rozhodne nerusit. Ja sam jsem odlovil EC presne na stejnych souradnicich jako byla tradicka. Krabicka byla jen na opacne strane tabule, kde se mely zjistovat informace. A co ted jako? Proste EC muze byt kdekoliv. Je klasicke, a pri te tvoji otazce jsem to i cekal, ze kricet "archivuj tu kes" budou zejmena ti, co ji maji uz odlovenou. Vubec nechapu ale, proc si tady to vlakno zalozil. To jsi takovy srab, ze si nedokazes stat za svym (svou kesi) a potrebujes "ano" nebo "ne" slyset od jinych. To ti jeste nedoslo, ze zijes v Cesku, kde si vzdy bude nekdo na neco stezovat. ;);)
  • 0

#25 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2009 - 8:29

no nejvic si v skoro kazdem vlakne stezuje furt k-lord, ze si někdo v cechach stezuje [:D] ja osobne bych ji nechal, predelal ... premistil, vic zgeologoval - takhle je to spis turisticke. zda se mi, ze si ji timhle stavajicim umistenim zbytecne degradujes (zduraznuju - v mych ocich). jinak osobne taky povazuju za zbytecne, kdyz ke stavajici fungujici kesi pribyde EC, zabyvajici se tim samym. (a to mam EC rad)
  • 0

#26 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2009 - 8:32

Keš se mi líbila a také celá rodinka byla s výletem spokojena. Jsem pro zachování keše. Chápu, že někdo chce zrušit keš, která je třeba nebezpečná, nebo porušuje pravidla, ale nechápu, že někdo chce po autorovi aby zrušil keš jen proto, že se mu jen nějak nelíbí. Konkrétně u tohoto typu keše mi je jasné, že její založení není tak jednoduché a dá dost práce.
  • 0

#27 raduz_CZ

raduz_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2009 - 8:37

Jednoznačně zachovat
  • 0

#28 geo.scorpions

geo.scorpions

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 807 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2009 - 9:07

Každopádně nearchivovat !!! pouze přesunout. Nemyslím si že by se reakcím v listingu dalo říkat jednoznačně "VLNA ODPORU" Přijde mi že zbytečně složitě řešíš něco, co se dá vyřešit během pár minut. Nenech si sr...át na hlavu a dělaj dál super kešky !!! Jen tak dál.
  • 0

#29 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2009 - 10:20

pozorjed napsal/a:
zaráží mě nelogičnost věci - bookmark nazván "Zbytecne earth kese", ale kačer loguje, čili má bod a možná i viděl nějakou tu skálu - keš tedy nebyla zbytečná :). Více posláno přes PM. Vidím to na přejmenování "duplicitní earth keše" :). Pokrytecké na tom je, že s něčím nesouhlasíš a přesto to schvaluješ svým odlovem.

Ale ja nic neschvaluju - to, ze jsem na miste byl a nalezl bud krabicku, nebo splnil "ukol" proste potvrdim svym logem Found it. Kdyz najdes pocuranou mikro v rosti a zalogujes nalez, tak ji taky schvalujes?

Podle me je vic pokrytecky to, ze se tady navazis do myho bookmarku a pritom mi mailem potichu posilas dalsi EC, ktery tam mam pridal. :P

Kromě H+ se zatím ostatní vyjádřili pro zachování keše, diskuse snad plní účel.

Tak vzdycky musi bejt jedna cerna ovce, ze jo. Jen pro ujasneni - ja o tomhle "problemu" s Ladou mluvil na eventu - on prisel s napadem, ze tu earthku disabloval a ze ji na konci roku zarchivuje, mne to je celkem jedno.

Hlavnim cilem myho bookmarku bylo a je, aby autori zacali premyslet, jestli je tohle ta spravna cesta, jak naflakat spoustu dalsich EC na mista, kde uz jine kese jsou - jen proto, ze jim to "ohybani pravidel" v podobe neumisteni krabicky povoluji. Jak vidno, aspon trochu to funguje - o bookmarku se diskutuje. B) To, ze je spousta EC zalozenych jen proto, aby autor nemel praci s udrzbou krabicky, je na uplne jinou diskuzi (preferuju u piva) ;)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#30 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2009 - 10:31

k-lord napsal/a:
Je klasicke, a pri te tvoji otazce jsem to i cekal, ze kricet "archivuj tu kes" budou zejmena ti, co ji maji uz odlovenou.

Je klasicke, ze pri otazce krici "zachovat" nejvic Ti, kteri ten "bod" nemaji a na miste nebyli - tudiz nevedi, ze jde o to zaparkovat, dojit asi 100 metru, sednout si na schod a vyfotit se. B)

A nikdo tady nekrici archivuj to - jen jsem odpovedel na polozenou otazku. :P

Co si s kesi Lada udela je jeho vec - diskuzi o archivaci rozjel on sam. Jen dodam, ze listing je od prvotni verze urcite lepsi nez byl a Ladovi kese maji jednoznacne vzrustajici kvalitu casem (mozna i diky nemilosrdnemu feedbacku mistnich B)), takze verim tomu, ze dalsi earthku na muj bookmark uz mi nepridela.
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#31 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2009 - 12:11

hplus napsal/a:
Kdyz najdes pocuranou mikro v rosti a zalogujes nalez, tak ji taky schvalujes?

Ano, bohužel schvaluji, nejsem takový kabrňák, abych nezalogoval found a jen napsal write note "tato keš mi nestojí ani za bod". A pak v případě found it veřejně hlásal "zbytečná keš" :P.

Podle me je vic pokrytecky to, ze se tady navazis do myho bookmarku a pritom mi mailem potichu posilas dalsi EC, ktery tam mam pridal. :P

Potichu? když jsem o příspěvek výš veřejně napsal, že v případě zájmu pošlu? Zájem jsi projevil, tak jsem poslal. Ať máš seznam úplný, pak bude jasnější, zda je to problém jednoho začínajícího autora či obecná zvyklost nebo prostě slepá cesta v zakládání keší.

Hlavnim cilem myho bookmarku bylo a je, aby autori zacali premyslet, jestli je tohle ta spravna cesta ...

OK, já se přimlouvám za přejmenování ze "zbytečné" (nemohu si odpustit, keš nebyla zbytečná, když ti byla dobrá pro bod) na "keše, které si zaslouží zlepšení (listing, umístění, ...)". A těším se na bookmark "vylepšené keše, kde si autoři vzali k srdci mé doporučení ..." :D

Autorovi držím palec, aby změny v listingu či v umístění výchozích souřadnic dopadly dobře.
  • 0

#32 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2009 - 18:53

hplus napsal/a:

Je klasicke, ze pri otazce krici "zachovat" nejvic Ti, kteri ten "bod" nemaji a na miste nebyli - tudiz nevedi, ze jde o to zaparkovat, dojit asi 100 metru, sednout si na schod a vyfotit se. B)


Chytnul ses. :D;)

Ne nebyl to utok ani na tvuj nazor ani nici jiny, byt jsem vedel, ze se ozves. ;);) Ano mas pravdu, kesku jsem zatim neodlovil, ale rad bych, pac EC mam velmi rad. Ale mluvil bych stejne i kdybych ji odlovenou mel.

obecne: je opravdu divne archivovat EC, paklize splnuje podminky pro jeji publikovani. A je uplne jedno, kde je, jestli v temer nedostupne divocine nebo 100 m od parkoviste. Ta tradicka tam navic nemusi byt dlouho, kdyz se o ni majitel z jakehokoliv duvodu prestane starat nebo ji zrusi, zatimco EC tam muze byt mnohem dele. To uz bych spise bral debatu, jestli musi byt EC u kazdeho bludneho sutru. Ale ani ty mi nevadi. ;);)
  • 0

#33 ladabohac

ladabohac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2009 - 19:00

noe1 napsal/a:
Též bych se přimlouval za zachování a přesun. Kovářova rokle z předešlého příspěvku je dobrý tip, já bych doporučil skalní hřiby, které jsou pokud vím poměrně jedinečné (a navíc ve znaku CHKO ;) )

Jinak, někdo má rád holky, jiný vdolky ... já osobně Earthky mám velmi rád :)


zatím předběžně přemýšlím o skalním divadlu nebo supím koši (obě dvě místa jsou docela na ráně ohledně mudlů). Ohledně skalních hřibů na Slavným přemýšlím jako o samostatné earthce , ale tu začnu řešit až poté , co dořešim své aktuální keše (Hájím pravidlo , že před založením nové keše musí být všechny aktuální založené v OK stavu a až potom se vrhat do nových).

mysakf napsal/a:
Earthka se mě líbila víc než tradička, proto hlasuji pro obnovu. Asi bych upravil úkoly víc do geologie aby to nebyl bod zadarmo.


Když už budu všechno měnit , tak ani podmínky stranou nezůstanou , zkusim se je udělat trochu geologičtější a zajímavější - budu nad tím přemýšlet.

hplus napsal/a:
OK, demokracie v praxi - ja rikam, ze kdyz uz ses jednou rozhodl a slavnostne to oznamil na Caji, tak to archivuj a nedelej z toho divadlo. ;)

Pokud vymyslis na tema Broumovskych skal jinou earthku a lepsi - tak at je to novej waypoint, rad se prijdu podivat.


Pokud si dobře pamatuji , tak jsem slavnostně nic neoznamoval ;). Ohledně archivace - konečný názor je ten , že dám na procentuální většinu (více popsáno v úvodním příspěvku tohoto vlákna) , sami kačeři si tak rozhodnou a já k tomu přidám něco svoje. Kešky dělám pro lidi , ne pro sebe , tak ať maj právo hlasovat ...

Earthcache bude předělána , jako novou ji zakládat nebudu , ale klidně ji můžeš testnou bez bodu ;)

Arne1 napsal/a:
Nevidím problém.
U první keše je defacto úkol: jdi, najdi krabku.
U druhé keše je úkol: jdi, přečti, najdi, vyhledej, vyfoť, pošli.
Takže dvě odlišná zadání, vůbec se nepřekrývají, spíše doplňují.


zajímavý názor , děkuji

Pajast napsal/a:
Já říkám nerušit. Earthky mám rád. Když jsou dobře udělané a člověk se taky něco dozví, jsou super. Je to zase něco jiného než hledání krabiček.
Prozatím snad ještě platí, že earthcachí není nikdy dost. Zvlášť na tak pěkném místě, jako jsou Broumovské stěny. :)
A že je hned vedle nachází tradička? Nemám s tím žádný problém. Honiči bodů si aspoň mohou přijít na své. :D

Jediné, co bych snad listingu vytknul, je to, že spíše připomíná turistického průvodce. O geologii jako takové se tam toho moc nedovídám. Určitě by se dalo něco napsat o tom, jak ty skály vznikly, co jim dalo charkateristický tvar apod. Já od tohoto typu keší očekávám nejen to, že se kouknu na pěkné místo, ale zároveň v praxi uvidím nějaký geologický jev a autor mi poradí, co tam vlastně mám vidět.

Aby tedy někdo neměl pocit, že je tato keška zbytečná, možná bych ji teda malinko posunul, jak píší ostatní. A upravil bych listing. Můj názor je méně turistiky, více geologie. Samozřejmě neopisovat odborné texty, kterým jako laik neporozumím, ale pěkně polopatě a hezky česky mi to vysvětlit. :)


budu se snažit to udělat více z geologickýho hlediska , ale tu turistickou část tam chci jakožto turista prostě ponechat ;). Co se týče vysvětlování , tak to bude těžší , jelikož obvykle , když něco někomu vysvětluji , tak to zpravidla nepochopí :).

k-lord napsal/a:
Vubec nechapu ale, proc si tady to vlakno zalozil. To jsi takovy srab, ze si nedokazes stat za svym (svou kesi) a potrebujes "ano" nebo "ne" slyset od jinych. To ti jeste nedoslo, ze zijes v Cesku, kde si vzdy bude nekdo na neco stezovat. ;);)


Vlákno jsem založil kvůli tomu , abych se dozvěděl , jak vidí moji keš ostatní a co by dělali oni na mém místě. Některé názory jsou více než zajímavé a některé zase donutily se podívat na moji keš z jiného úhlu pohledu. Máš pravdu - žiju v Česku , ale myslím si , že právo vyjádřit se a říci svůj názor k takovýmto věcem by kačeři dostat měli ...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

zatím děkuji všem za názory a komentáře a těším se na další. Pomaličku se už vrhnu na tvorbu nového listingu , ale zatím můžete diskutovat a hlasovat zda keš chcete/nechcete .

prozatím
lovu zdar!
  • 0

#34 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2009 - 19:42

k-lord napsal/a:
Chytnul ses. :D;)

Ja se nechytnul - ja jsem reagoval na Tvoje blby kecy, ktery se tu navic porad opakujou. ;)

ladabohac napsal/a:
Pokud si dobře pamatuji , tak jsem slavnostně nic neoznamoval ;).

No, tak nevim, jestli ze me chces delat blbce - ale ja Te to rikat slysel a nebyl jsem sam. To, ze z toho ted tady delas tyjatr, uz je Tvuj boj a jestli to chces slyset znova, tak Ti to reknu jeste jednou - mne je to fakt jedno, ja s tou archivaci urcite nezacal. Klidne ji tam nech, driv originalni nebyla, spousta lidi uz Ti to mezitim rekla, jestli to zlepsis tak fajn. Jestli pujdu nekdy kolem novych souradnic, tak se na ne klidne mrknu, ale specialne kvuli predelanymu listingu se tam nepozenu.

Pak dej vedet, jestli ji mam vyskrtnout z bookmarku - nebo jestli ji tam mam nechat. ;)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#35 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2009 - 21:49

Co si pamatuju, tak hned po publikaci jsem ti kvuli tomu umisteni psal a ty jsi mi odpovedel neco v tom smyslu, ze jsi zakladal jen od PC a ze ji brzo presunes nekam kousek vedle. Soucasny stav beru jen jako bod, kterej najdu nekde cestou mezi autem, tradickou, nadhernym vyhledem a nemene nadhernou hospodou. Nemyslim, ze je nutny ji archivovat, staci ji presunout, dat ji treba dve stage, kde se musis vyfotit a bude to v pohode.
  • 0

#36 ladabohac

ladabohac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2009 - 15:27

Děkuji všem za názory a tímto příspěvkem nyní uzavírám diskusi a vlákno zamykám. Výsledek je vcelku jasný (psal jsem sice , že výsledek spočítám , ale člověk je tvor líny ... :D) a tak bude provedena varianta za b). Keš bude obnovena do štědrého dne jakožto takový malý vánoční dárek :). všem lovu zdar a šťastné a veselé!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama