Přejít na obsah


Fotka

Jak vyzrát na tur v ohradě při cestě na kešky?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
93 odpovědí na toto téma

#21 Kvety

Kvety

    Lezec

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 20:36

A taky všichni píšete, že jsou krávy v pohodě, ale snad pokaždé když jdu kolem nich, uhranou mě očima, a začnou se (někdy i nenápadně) přibližovat. Moc se mi nechce věřit že blíž nepřijdou. A když jste se dostali do křížku s turem, pomohlo vám něco jiného než útěk?
  • 0

#22 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 20:42

cz.mikes napsal/a:
Skok lopingem , na rozdíl od salta ( v tvém případě), neberu . U telete ani to salto . :D

To tele melo nohy nohore kdyz letelo pres drat, jak se mu to povedlo to nevim, ale cile dosahlo, dostalo se do ohrady.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#23 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 20:43

Kvety napsal/a:
A taky všichni píšete, že jsou krávy v pohodě, ale snad pokaždé když jdu kolem nich, uhranou mě očima, a začnou se (někdy i nenápadně) přibližovat. Moc se mi nechce věřit že blíž nepřijdou. A když jste se dostali do křížku s turem, pomohlo vám něco jiného než útěk?

Většinou jsou opravdu jen zvědavé. Ale jinak mi pomohlo mít sebou velkého psa :)
Těm na obrázku jsem musel na férovku zdrhnout, naštěstí to nebylo daleko.
Vložený obrázek
  • 0

#24 Kvety

Kvety

    Lezec

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 20:51

Parkis: psa nemám, a právě ten pohled krav co máš na fotce ten mě děsí a nechce se mi věřit, že by mi nic neudělali. Kdyby třeba pomohla píštalka? Nevíte?
  • 0

#25 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 20:58

Kvety napsal/a:
Parkis: psa nemám, a právě ten pohled krav co máš na fotce ten mě děsí a nechce se mi věřit, že by mi nic neudělali. Kdyby třeba pomohla píštalka? Nevíte?

Hulákat a mávat rukama, na zvědavé krávy to zabere, na opravdu nasraného býka nevim nevim :)
  • 0

#26 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 21:03

Z veskereho zvirectva ktere je vetsi nez ja mam respekt...ale pro pobaveni prikladam snimecek :)
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#27 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 21:06

Už jako malá jsem chodila kravám do ohrady a nikdy mi nic neuděli a vejrat mohli jak chtěli:D
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#28 trotak

trotak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 21:10

Stejny problem jsem mel pri prechodu Jizerek. Kdyz uz zbyval kousek do Bilyho potoka tak uz na me cekali :) Potreboval jsem k tomu kostelu vlevo ... unaveny k smrti, mokry az na kost, v botech cvachtalo, trava mokra az k pasu. Prosel jsem opatrne kolem nich pripraven utikat. Pozdeji mi jeden chovatel rekl ze bykovi neuteces ...

Vložený obrázek




  • 0
Půjdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta.

#29 Kvety

Kvety

    Lezec

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 21:13

trotakcz napsal/a:
... Pozdeji mi jeden chovatel rekl ze bykovi neuteces ...


Takové věci nerad slyším. Ale rád jsem na ně upozorněný.
  • 0

#30 Pozdni sber

Pozdni sber

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 21:28

Toho pohledu krav se bát nemusíš. Ještě se mrkni, jestli mají v uchu žlutý značky. Býci mají červený. Krávy se seběhnou kolem tebe, protože jsou zvědavý. Do ohrady bych nešel se psem. Je to jejich odvěký nepřítel. Taky bych tam nešel s malým dítětem (pod 150 cm). Býkovi opravdu neutečeš.
  • 0

#31 Kvety

Kvety

    Lezec

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 21:34

Pozdni sber napsal/a:
Toho pohledu krav se bát nemusíš. Ještě se mrkni, jestli mají v uchu žlutý značky. Býci mají červený. Krávy se seběhnou kolem tebe, protože jsou zvědavý. Do ohrady bych nešel se psem. Je to jejich odvěký nepřítel. Taky bych tam nešel s malým dítětem (pod 150 cm).
Býkovi opravdu neutečeš.


Může ještě někdo potvrdit to s tou červenou značkou u býka? pokud je to fakt, máme vlákno vyřešené.
  • 0

#32 pepega

pepega

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 21:40

v Lucembursku jsem se pohyboval pěšky po venkově s Geopsy, pochopitelně bez mapy, jen jsem měl v GPS body keší a šel od jednoho k druhému..vzal jsem to přes pastvinu, a v zúžení při přechodu na druhou jsem narazil na stádo krav..vzal jsem psy do náručí a prošel kolem nich,ale byla ve mě malá dušička..Vzhledem v celkové délce trasy a terénu se mi to obcházet nechtělo.. kdysi jsem byl na brigádě na stasku, za celé pětikilo za den :-) a myl jsem tam odsávací zařízení na mléko,lezl jsem k nim do koje..Měl jsme sice strach, aby mě nepřimáčkly ke stěně,ale prý se to bez důvodu nestává...ale stejně jsem byl rád že to mám hotové a můžu jít kontrolovat ohradníky... ale na druhou stranu, pi vyhánění krav na pastvu to bylo pěkné rodeo..
  • 0
Geocaching je můj nový život obohacovaný dalšími a dalšími keškami
náš team: Petr,Olča,Ája,Petřík,Gábinka
+ geopsi Jork a Nela/yorkshire/ Lip a Popelka/čínský chocholatý pes/

Geovozy dlouhá Felda, Mercedes Actros 440HP+autopřepravník, Fiat Bravo
Garmin Etrex Legend, Mio C250, N9500,SE K700i,Handy Geocaching,Skrýšotlač

#33 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 21:40

Může ještě někdo potvrdit to s tou červenou značkou u býka? pokud je to fakt, máme vlákno vyřešené.

myslím že je to tak.Ale ruku do ohně bych za to taky nedala,přece jenom je to deset let co jsem byla na praxi v kravíně:D
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#34 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 22:38

kolombo napsal/a:Ve Švýcarsku se normálně chodí skrz pastviny s krávama a ty leží a nechají se hladit po čumáku.


To je ale fialová kráva... :D:D:D


2all: ještě zde nezaznělo jedno varování, týká se žen a dívek v období kdy mají "své dny", to je pro býka více než červený hadr, takže pohybovat se okolo ohrad s velkými samci (býci, kanci, hřebci, a pod.) vůbec nedoporučuji a už vůbec ne jít okolo a mít je po větru...
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#35 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 22:44

2all: ještě zde nezaznělo jedno varování, týká se žen a dívek v období kdy mají "své dny", to je pro býka více než červený hadr, takže pohybovat se okolo ohrad s velkými samci (býci, kanci, hřebci, a pod.) vůbec nedoporučuji a už vůbec ne jít okolo a mít je po větru...

Tak tohle už můžu potvrdit z vlastní zkušenosti:D Honil mě kuň,ale utekla jsem mu:D
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#36 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 22:53

fanfulik napsal/a:

2all: ještě zde nezaznělo jedno varování, týká se žen a dívek v období kdy mají "své dny", to je pro býka více než červený hadr, takže pohybovat se okolo ohrad s velkými samci (býci, kanci, hřebci, a pod.) vůbec nedoporučuji a už vůbec ne jít okolo a mít je po větru...

Tak tohle už můžu potvrdit z vlastní zkušenosti:D Honil mě kuň,ale utekla jsem mu:D


To tedy běháš opravdu hodně rychle :D
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#37 Kvety

Kvety

    Lezec

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 23:03

A ještě jedna otázka nebyla zodpovězena: i když z odpovědí se zdá že to není třeba: je třeba skutečnost, že tur.značka končí ohradníkem dávat vědět KČT? To by pak ale měnili trasy co rok že.
  • 0

#38 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 23:06

Kvety napsal/a:
A ještě jedna otázka nebyla zodpovězena: i když z odpovědí se zdá že to není třeba: je třeba skutečnost, že tur.značka končí ohradníkem dávat vědět KČT? To by pak ale měnili trasy co rok že.


Hradník sem už nechodí, najdi si tedy jeho profil na GC.com a napiš mu věcný dotaz. Je v KČT, značkuje a bude myslím vědět správnou odpověď.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#39 DJ-team

DJ-team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 23:11

Musím potvrdit, že krávy kačer přežije. Letos jsem našel kešku uprostřed stáda. Spíše jsem řešil otázku, moc je neplašit kvůli zápisu do logbooku. Nicméně jsem zažil pocit, když na Vás běží stádo 30 kusů na otevřené scéně. Nestát vedle zkušených chlápků, kteří mne ujistili, že je jen něco polekalo, ale my je vylekáme víc, podělal bych se. Hnusnější přírodní zvuk neznám. :) Tchán byl zootechnik a potvrzuje vysokou nebezpečnost býka, ale býka jsem ještě v krajině neviděl.
  • 0

#40 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 23:14

To tedy běháš opravdu hodně rychle

Bylo to jen tak tak a on musel přeběhnout celou ohradu a já jen asi deset metrů,takže zas tak velká rychlost to nebyla:D
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama