Přejít na obsah


Fotka

Jak vyzrát na tur v ohradě při cestě na kešky?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
93 odpovědí na toto téma

#81 StanB99

StanB99

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2009 - 22:10

Jarous1 napsal/a:
Pokud někudy vede veřejně přístupná cesta, tak NIKDO nemá právo na ni znemožnit přístup ! Že si přes to majitelé přilehlých pozemků často natahují ohradníky a naženou tam hospodářská zvířata, je jen jejich drzost... To, že cesta vede přes soukromý pozemek je v tomto případě podružné...


Ty umíš někdy pobavit :D:D:D
  • 0
Ranní ptáče hlavou zeď neprorazí.

#82 Kvety

Kvety

    Lezec

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2009 - 22:32

mauricie napsal/a:

Kvety napsal/a:

mauricie napsal/a:

Skutečně to byli býci?...


Vím asi se ti nechtělo číst dále, připustil jsem, že to býci asi nebyli. Ovšem jak říkáš že na jejich pozemku nemám co dělat, když mě tam vede tur. značka, někdy obejetí je moc dlouhé.


Četla jsem to celý, ale až potom, co jsem reagovala. Pracuju totiž v zemědělství a tak trošku o tom něco vím ;)

A na soukromém zemědělském pozemku skutečně nemáš co dělat. Vím, že se to nikde moc nedodržuje, ale pastviny a pole jsou pro zemědělské podniky výrobním prostředkem podobně jako v továrně stroje. Plodiny a zvířata jsou potom srovnatelné s polotovary. Taky tě nenapadne si zkracovat cestu skrz nějakou továrnu, jen kvůli šipce a že je to nejbíž.

Zemědělské pozemky občas mění hranice i využití a to, že tamtudy vede TZ s tím nemá nic společného. Je to jako by sis na zelené louce postavil dům a někdo ti chodil skrz obyvák, protože tam vede TZ, kterou zatím KČT nestačil překreslit. :D:D:D

Jinak si to neber osobně. Píšu to jen pro pořádek a aby se vědělo, jak to doopravdy je, protože tento úhel pohledu tu zatím nezazněl.


Jasně to chápu, a jsem rád že to píšeš. Ale myslím si, že když nebudeme v tom ohradníku dělat nějakou neplechu, že to "majitel" překousne. Ještě tu nikdo nepsal že by byl průšvih.
A tvé zkušenosti ze zemědělství: můžu krávu nějakým způsobem (né brutálním) trošku odehnat? (pár věcí tu padlo...)

Jarous1 napsal/a:
Pokud někudy vede veřejně přístupná cesta, tak NIKDO nemá právo na ni znemožnit přístup ! Že si přes to majitelé přilehlých pozemků často natahují ohradníky a naženou tam hospodářská zvířata, je jen jejich drzost... To, že cesta vede přes soukromý pozemek je v tomto případě podružné...


Myslím, že ten ohradník si nenatahují na cizí pozemek, ale na jejich soukromý pozemek. Akorát dřív tam ten ohradník neměli. A hlavně asi KČT si podle mě značky někdy vede i přes soukromé pozemky.
  • 0

#83 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2009 - 22:47

Nemluvím o ohradnících na cizích pozemcích... Jde mi o ohradníky, které jsou napříč cesty, kde ale nemají co dělat, i když ta cesta vede skrz soukromý pozemek. V drtivé většině jsou takové cesty stále veřejné, proto tam nikdo (kromě nějakého úředního nařízení apod.) nesmí zakázat vstup nebo ho jinak omezovat. Na podobné věci by měl takový člověk mít povolení od příslušného úřadu a už na začátku (a samozřejmě i v místech, kde se na ni dá oficiálně dostat i jinak než jen přijít po ní) takové cesty by mělo být viditelné upozornění, že někde bude, proti obvyklému stavu, končit... Už jsem něco podobného zažil před několika lety v Krkonoších. Jdeme si s to s partou po normální lesní/polní cestě mezi loukami, nikde žádné upozornění o soukromé cestě apod., a najednou z ničeho nic ohradník napříč... Mezi krávy se nám samozřejmě nechtělo, tak jsme se museli hodně velký kus vrátit a jít jinudy :|
  • 0

#84 Kvety

Kvety

    Lezec

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2009 - 23:04

Jarous1: no jo, jenže nepoznáš že to povolení mají. Myslím že toto nevyřešíme. Spíš hoď nějakou historku s turem.
  • 0

#85 StanB99

StanB99

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2009 - 23:32

Ještě abych nebyl úplně za prudiče ...

18. 6. 2008 – nález Ústavního soudu ...........
Druhým znakem pozemní komunikace, který v zákoně přímo uveden není, je podle Ústavního soudu tzv. nutná komunikační potřeba (viz str. 12 a 34 Sborníku). Aby tedy byla určitá cesta považována za veřejně přístupnou pozemní komunikaci, musí jít o nezbytnou komunikační spojnici. Existuje-li jiná alternativa přístupu, nepostačuje k prohlášení za pozemní komunikaci jen zjištění, že byla posuzovaná cesta dlouhodobě užívána veřejností ke zkrácení cesty.

Není takovou cestou tedy jakási pěšina, kterou v minulosti označili TZ, ani cesta, kterou si kdysi zřídil na pozemku jezeďák, protože mu to tak provozně vyhovovalo, ale nový majitel/restituent to vidí jinak. Jiná je samozřejmě situace, kdy je tato cesta JEDINÝM přístupem k nemovitosti. To už jsou ale případy zatížené věcným břemenem a ty tady nevyřešíme. Nakonec i kdysi publikované vyjádření Picodasu, že nebude připravovat mapu routující po tur. cestách z důvodu jejich častých změn a rušení ukazuje, že tur. cesta (byť značená) není nedotknutelná. Také mi to vadí, ale těžko se s tím dá něco dělat.
Kousek od bydliště je jedna náročná multina a od sStgx_ k Stg_y je dle mapy značená tur. cesta/pěšina. Jdeš po široké prašné cestě, která ale posléze uhne bokem a dál by měla po okraji pole pokračovat značená cesta.... značky tam jsou, ale pole je zoorané těsně ke křoví/remízku. Po asi 250 m se zase napojuje na lesní cestu vedoucí ke zřícenině. Takže zmíněný úsek můžeš projít remízkem (zarostlým křovím), nebo se vydat kukuřicí. Volil jsem samozřejmě tu kukuřici a byl jem připraven nést event. následky (mám na mysli verbální útoky), ale nikdy by mě nenapadlo se dožadovat že "mám nárok". Už se mi na kole stalo, že se poměrně široká cesta postupně na louce "rozplynula" ... posléze jsem zjistil, že nedaleko je myslivecký posed. Tož asi tak ........
  • 0
Ranní ptáče hlavou zeď neprorazí.

#86 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2009 - 0:21

Jarous1 napsal/a:
Pokud někudy vede veřejně přístupná cesta, tak NIKDO nemá právo na ni znemožnit přístup ! Že si přes to majitelé přilehlých pozemků často natahují ohradníky a naženou tam hospodářská zvířata, je jen jejich drzost... To, že cesta vede přes soukromý pozemek je v tomto případě podružné...


Ono bohužel taky záleží, kdo tu cestu vlastní a zda je vůbec zapsaná v katastru nemovitostí. Pokud je vlastníkem soukromá osoba, tak to právo má. Leda by měl v LV nějaké věcné břemeno ohledně zajištění přístupu k sousedním nemovitostem.
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#87 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2009 - 0:41

Jarous1 napsal/a:
... takové cesty by mělo být viditelné upozornění, že někde bude, proti obvyklému stavu, končit...
Už jsem něco podobného zažil před několika lety v Krkonoších. Jdeme si s to s partou po normální lesní/polní cestě mezi loukami, nikde žádné upozornění o soukromé cestě apod., a najednou z ničeho nic ohradník napříč... Mezi krávy se nám samozřejmě nechtělo, tak jsme se museli hodně velký kus vrátit a jít jinudy :|


Ono je to poměrně běžné. Jdeš si takhle polní cestou a najednou je konec a před tebou lán obilí. Obvykle je to dáno tím, že ta cesta vede jen k tomu poli a slouží jen majiteli, aby se dostal ke svému majetku. Není jeho, ani ničí další povinností zajistit pokračování.

Taky dost záleží na tom, co o dané cestě říká katastr nemovitostí. Obvykle patří zemědělskému podniku, je vytvořena dočasně (do ukončení KPÚ) na úkor jeho vlastní orné půdy, není nikde v katastrální mapě zakreslena a v případě pominutí důvodů pro její existenci je možné ji zcela bez jakýchkoliv úředních jednání opět uvést do původního stavu = rozorat, pokud se tím nezabrání jiné osobě v přístupu k jejím pozemkům.
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#88 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2009 - 1:16

O tom mi ani nemluvte! Jsme byli s geokolegy v okoli Adrspachu a pri ceste na kes GCY9B8 a okoli (psal jsem o tom zminku i v logu) nam vlezlo do cesty slusne stadecko dobytka. Vyskytovalo se tam i par byku. Radeji jsme tedy zahajili obchvat pres louku s planovanym pruchodem lesem,ale geodobytek si nas pri tom vsiml a zdrhnul (jak jsme zjisili-zpet do ohrady,kterou predtim na jednom miste zrusil...) Musim rict,ze se hospodarskych zvirat nebojim,ale ta masa u sebe budila docela respekt... Takze: zkusenost a) lempl,ktery si nehlida pastviny
Pri navratu jsme se naopak na jinem miste "zamotali" do site prazdnych ohrad v sirokych lanech,ktere nebraly konce... Proste prehrazene cesty, znacena turisticka stezka (ani se nenamahali vyznacit "objizdku")...) Nakonec jsme to rozsekli "brutalne" a ohradu prelezi a strihli to... Ale zas prusvih-nikde vhodne misto pro navrat na cestu..."JZD" na dohled (a vidina nervozniho zemedelce za oknem), takze nakonec po trose bloudeni jsme nasli velmi blativou cestu (bylo po privalovych destich),kterou majitel pouzival k prehaneni dobytka... Muzu rict, ze me to docela vytacelo ... snad si to dokazete predstavit...
zkusenost b: chytrak,ktery nerespektuje ani znacene cesty a neponechava ABSOLUTNE ZADNY prostor!
Howg...domluvil jsem....;)
  • 0

#89 Coyote.cz

Coyote.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2009 - 20:15

Itálie - Lago di Braies (Pragser Wlidsee). Dobytek se chodil napájet mezi turisty na pláži:D. O kus dál se krávy volně pohybovaly po louce a cestě, žádné nebezpečí očividně nehrozilo ale u nás v Čechách mám v ohradě vééélký respekt.
  • 0

#90 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2009 - 7:23

Coyote.cz napsal/a:
Itálie - Lago di Braies (Pragser Wlidsee). Dobytek se chodil napájet mezi turisty na pláži:D. .....


To je mořská pláž? No já jen, že si nedovedu představit, že tu slanou vodu někdo pije, ani dobytek....
  • 0

#91 mnik

mnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2010 - 16:21

pozor cihaji i v zime!
  • 0

#92 Yarda_cz

Yarda_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2010 - 9:23

Mno já jsem měl respekt i z krav. Radši jsem vzal stádo hodně okolo. Bejky jsem radši nepočítal, spíš jsem koukal, abych nešlápl do kravince s miliardami much. Byl to jak horor Ptáci, v podání masařek.
  • 0
50° 1'60.00"S 15°46'48.91"V Garmin eTrex Summit HC

#93 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2010 - 11:22

já s sebou do batohu beru geočervený geohadr a když ke mně tur běží, tak zakřičím: "torrrooo" a tur prolétne hadrem a já pokračuji dále za šipkou...
  • 0
PUNK 4 EVER!

#94 Kvety

Kvety

    Lezec

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2010 - 14:29

spuzva napsal/a:
já s sebou do batohu beru geočervený geohadr a když ke mně tur běží, tak zakřičím: "torrrooo" a tur prolétne hadrem a já pokračuji dále za šipkou...


kéž by to bylo tak jednoduché Zorro :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama