Přejít na obsah


Fotka

Jak vyzrát na tur v ohradě při cestě na kešky?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
93 odpovědí na toto téma

#61 Cukr&Myval Team

Cukr&Myval Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2009 - 17:02

My máme krávy každoročně vedle chalupy. Jednou jsme vylezli ze stanu a krávy si vesele dupaly kolem. :o Když jsme kdysi šli na výletě kolem ohrady s býkem, kamarád to komentoval slovy "Ty vole, to je bejk jak kráva!":)
  • 0

#62 trotak

trotak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2009 - 19:34

V pripade potreby poradi jak zastavit kravu znalec V.Mensik : ;)


  • 0
Půjdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta.

#63 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2009 - 20:03

trotakcz napsal/a:
V pripade potreby poradi jak zastavit kravu znalec V.Mensik : ;)


:D:D:D

Na tohle jsem myslela hned po prvním příspěvku, ale netušila jsem jak sem tento klenot dostat, díky.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#64 Kailen

Kailen

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2009 - 20:25

Tak jsem jednou sel z jednoho nejmenovaneho hradu dle zvyku skrz ohradnik, zarval jsem, zamaval rukama, a kravy nic, i vlezl jsem primo mezi ne s tim ze v klidu projdu a pujdu dal. Chyba, kravy se zvedly a postavili se do rady proti mne, sklonily hlavy, a v rade zacaly postupovat smerem k me osobe. Pozde jsem si vsiml ze se za nimi krci telata. Kravy zacaly zrychlovat, ale to uz videly ma zada mizici v sipkovem trni. Pozdeji me kamarádka varovala ze kravy ktere chrání telata jsou jeste nebezpecnejsi nez byci.
  • 0

#65 Kvety

Kvety

    Lezec

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2009 - 20:27

Kailen napsal/a:
Tak jsem jednou sel z jednoho nejmenovaneho hradu dle zvyku skrz ohradnik, zarval jsem, zamaval rukama, a kravy nic, i vlezl jsem primo mezi ne s tim ze v klidu projdu a pujdu dal. Chyba, kravy se zvedly a postavili se do rady proti mne, sklonily hlavy, a v rade zacaly postupovat smerem k me osobe. Pozde jsem si vsiml ze se za nimi krci telata kravy zacaly zrychlovat, ale to uz vydely me zada mizici v sipkovem trni. Pozdeji me kamarádka varovala ze kravy ktere chrání telata jsou jeste nebezpecnejsi nez byci.


To jsou nejspíš všechna zvířata, které chrání svá děcka.
  • 0

#66 Manhack

Manhack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 1:52

hodim sem svou zkusenost s turem, kterou jsem pred casem popsal na jinem foru: Manhack || 14.10.2008 22:56:16 || || 88.103.69.xxx utocici psy uz ani nepocitam, at jsem na kole ci peso. chce mne kousnout kazdy cokl ktey mne potka. ale zazitek ktery se mnou zacloumal se stal loni. slapu si to z Kasperek na Javornik po modre, ktera vedla skrze statek. na obou stranach cesty stada dobytka. v jednom koukam, "rehnim se", byk obstastnuje kravku. kdyz jsem byl + - padesat metru od stada . byk si mne vsiml a prestal si vsimat kravy, vysel na cestu a postavil se celem ke mne. v tu chvilku se ve mne krve nedorezal (jaky k tomu mel duvod, zda to byla ma cervena bunda, nevim. neresil jsem) pomalu jsem vycouval a o nekolik kilaku jsem si prodlouzil prochazku...
  • 0
Garmin eTrex Vista HCx
773039189

#67 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 7:40

Mezi kravami jsem si pro cache došel jednou v Rakousku a nebyl s tím žádný problém, krávy si mne téměř nevšímaly (v Rakousku se běžně projíždí po cestě napříč pastvinou, krávy přežvykují hned u cesty a provoz na cestě je nezajímá). Zato docela děsivý zážitek jsem měl na Slovensku. Ráno se otevřela vrata kravína a krávy se vyřítily na pastvinu, prvních cca 500m bralo celé stádo tryskem s hlasitým duněním. Byl jsem venku za ohrazením a chvíli to vypadalo že se krávy vůbec nezastaví. Kdybych byl uvnitř tak nevím jak bych dopadl, asi by mne převálcovaly.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#68 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 8:03

Tohle je takové zajímavé téma se spoustou krásných fotek!!

Jen si tak teda říkám, jestli jsme udělali správně, když jsme zneužili našeho nejmenšího člena: No hledali jsme a hledali, a né a né nalézt a jsme si říkali, že by to mohl být ten strom cca 5 metrů za ohradníkem s krávama - ačkoliv naše nejmenší protestovala - šup, už jsem jí jedním švihem "přehodil" přes ohradník :P - no ale pohyb krav jsem sledoval stále, jen zvědavě čučeli a přežvykovali :) - naštěstí :) - ale byl jsem připraven urychleně jí zase přes ohradník vzít rychle zpět...
No cache tam nakonec nebyla, byla úúúplně někde jinde .....

Ale jinak přes pastvy chodíme bez obav - teda až doteď , něž jsem si přečetl některé příspěvky.... :)

Jen jako další vysoké riziko vidím v tom, že občas musítena pastvině dávat sakra pozor, kam šlapete ;) - to je pak strašný smrad a celou cestu už neslyšíte o ničem jiném :P
  • 0

#69 Kvety

Kvety

    Lezec

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 16:13

Tak jsem si dnes jel pro jednu multinku a cestou jsem potkal ty, o kterých je řeč. Před uvedením tohoto vlákna jsem je bral prostě jako krávy s malým K. Dnes jsem si je prohlížel a přistihl se, že si s nima povídám :P To za to může asi těch spousta příhod co tu píšete. Už je mám asi taky rád. :o
  • 0

#70 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 21:07

Tak to jsem tehdy, když jsem šel z "Hvězdy" v broumovských stěnách, prošel asi ohradou s býkama. A pak jsem potkal pár kozenek. :D
  • 0

#71 mechtuar

mechtuar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 21:37

no neni nejlepší se prostě s krávou domluvit :)
  • 0
fičí fičí fičí too

#72 Kvety

Kvety

    Lezec

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 21:42

mechtuar napsal/a:
no neni nejlepší se prostě s krávou domluvit :)


A jak? Po telecím? :D
  • 0

#73 Jitka_F

Jitka_F

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2009 - 12:36

Aby se naštvali, stačí na ně mávat jakýmkoliv hadrem, je jedno jakou má barvu...Oni viděj jenom černobíle.
  • 0

#74 mechtuar

mechtuar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2009 - 12:46

celkem by mi zajímalo jak poznaly že kráva vidí ČB se jí snad někdo ptal :) ale jinak stačí dojít až ke krávě a prostě jí slušně poprosit např ahoj krávo du na kešky tak uhni a nedělej krávu :)
  • 0
fičí fičí fičí too

#75 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2009 - 18:35

Kvety napsal/a:
Dnes jsem odlovil kešku na fajn zapadlém místě. Jak to mám rád, šel jsem od auta rovnou za šipkou, cca 4-5km. Po cestě tam jsem narazil na stádo býků,...


Skutečně to byli býci? V našich zeměpisných šířkách je většina býků ve zkumavkách. :D Pokud jsi si pohlavím jistý, tak se nejspíše jednalo o už poněkud odrostlá telátka.

Jinak krávy ani telata obvykle nejsou nebezpečná. To spíš jejich majitel na jehož soukromém pozemku (obvykle i řádně oploceném) se pohybují. A z toho důvodu tam nemáš co dělat.

PS: A je dost neobvyklé, aby se pásly krávy s býkem dohromady. Dokonce bývají odděleny i jalůvky od mladých býčků. Ovšem s tím nikdy nemůžeš 100% počítat, protože chybička se může vloudit.
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#76 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2009 - 18:48

K tomu obrázku: Jsou to jalůvky, maj žlutý náušnice. Býčci maj červený (možná jako výstražný). Jednoduchý! A kravky by měli skutečně vemena.
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#77 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2009 - 19:09

mauricie napsal/a:
To spíš jejich majitel na jehož soukromém pozemku (obvykle i řádně oploceném) se pohybují. A z toho důvodu tam nemáš co dělat.

Třeba na "řádně oplocené" turistické cestě, oficiální přístupové cestě k naučné stezce ... viz. GC1FCXQ
  • 0

#78 Kvety

Kvety

    Lezec

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2009 - 19:24

mauricie napsal/a:

Skutečně to byli býci?...


Vím asi se ti nechtělo číst dále, připustil jsem, že to býci asi nebyli. Ovšem jak říkáš že na jejich pozemku nemám co dělat, když mě tam vede tur. značka, někdy obejetí je moc dlouhé.
  • 0

#79 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2009 - 20:22

Kvety napsal/a:

mauricie napsal/a:

Skutečně to byli býci?...


Vím asi se ti nechtělo číst dále, připustil jsem, že to býci asi nebyli. Ovšem jak říkáš že na jejich pozemku nemám co dělat, když mě tam vede tur. značka, někdy obejetí je moc dlouhé.


Četla jsem to celý, ale až potom, co jsem reagovala. Pracuju totiž v zemědělství a tak trošku o tom něco vím ;)

A na soukromém zemědělském pozemku skutečně nemáš co dělat. Vím, že se to nikde moc nedodržuje, ale pastviny a pole jsou pro zemědělské podniky výrobním prostředkem podobně jako v továrně stroje. Plodiny a zvířata jsou potom srovnatelné s polotovary. Taky tě nenapadne si zkracovat cestu skrz nějakou továrnu, jen kvůli šipce a že je to nejbíž.

Zemědělské pozemky občas mění hranice i využití a to, že tamtudy vede TZ s tím nemá nic společného. Je to jako by sis na zelené louce postavil dům a někdo ti chodil skrz obyvák, protože tam vede TZ, kterou zatím KČT nestačil překreslit. :D:D:D

Jinak si to neber osobně. Píšu to jen pro pořádek a aby se vědělo, jak to doopravdy je, protože tento úhel pohledu tu zatím nezazněl.
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#80 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2009 - 21:08

Pokud někudy vede veřejně přístupná cesta, tak NIKDO nemá právo na ni znemožnit přístup ! Že si přes to majitelé přilehlých pozemků často natahují ohradníky a naženou tam hospodářská zvířata, je jen jejich drzost... To, že cesta vede přes soukromý pozemek je v tomto případě podružné...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama