Přejít na obsah


Fotka

GeoKuk - kešky nad mapy.cz - nový desktopový program.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
870 odpovědí na toto téma

#821 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2018 - 6:19

Tak o té možnosti číst přímo databázi GG jsem nevěděl. Bohužel mou hlavní - velkou databázi GG to nepřečte (Skončí chybou). Používám GK 5.0.1 kompilovaný v EXE souboru.


  • 0

#822 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2018 - 6:51

9. Aha, už jsem to asi našel. U vlaječky se ukáže kód a vše se pak musí hledat složitě pod mapou podle toho čísla...  U GK si můžeš nastavit, co chceš zobrazovat přímo v mapě. I když pokud je hodně keší zobrazených, není to pak moc přehledné (dá se ale vypínat zktratkovou klávesou).

 

 

A vyhledavat pres CTRL+F jsi zkousel? To je hned.

 

On ten seznam slouzi take k tomu, aby se to dalo rovnou tisknout. Pak mas na jedne strane mapu a na druhe (a dalsich) seznam kesi s udaji, ktere si sam vyberes.

 

Ale to je jedno, kazdy pouziva to, co mu lepe vyhovuje. To plati obecne, ne jen s mapou pro zobrazeni kesek.

 

Haluma chtel inspiraci pro upravu mapy, ma ji a my se muzem ted tesit na vysledek. A ja se tesim, protoze tuto mapu pouzivam porad. (Naopak nepouzivam GK ani ten plugin, nejak ty funkce navic nepotrebuji.)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#823 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2019 - 22:32

Je nová verze GeoKůk 5.0.2.

 

Umožnuje větší rozsah zoomu a má lepší načítání mapových dlaždic. U verze 5.0.1 jsem měl někdy černou nenačtenou dlaždici, tak jsem to řešil že jsem vypnul zaškrtávátko MAPY - ONLINE a hned ho zas zapnul a mapy se načetly celé znovu, zde se mi to dosud nestalo.

 

Avast mne ho nechtel spustit, ale hoši z Avastu ho už otestovali a je čistý, tak by jste s nim už neměli mít problémy, neb ho už mají v databázi.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#824 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2019 - 9:22

Tak to je skvělá zpráva. :-)


  • 0

#825 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2019 - 20:47

Úžasná zpráva, to patří přímo do georadostného koutku...

Díky mnohokráte autorovi!!!


  • 0

#826 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2019 - 11:27

Zkusil jsem to stáhnout, zatím bez keší, ty mám v Geogetu, takže vyexportovat je nebude problém. Asi zůstanu u Keškomapy, ta má víc podkladů a vychytávek, které se mi hodí, třeba streetview. Ale protože ta už není vyvíjená a čím dál víc věcí tam začíná nefungovat, je dobré znát alternativu. Jinak v geogetu je teď taky nová verze mapy, provázaná přímo na databázi, na většinu věcí bude vyhovovat.


  • 0

#827 VPLK

VPLK

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2019 - 11:58

Díky za novou verzi GK, to udělalo velkou radost ....


  • 1

#828 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2019 - 19:56

Je nová verze GeoKůk 5.1.0

 

Některé součásti byly docela vnitřne předělány.

  • Předšlána genetika na Immutable objekty, její zprůhlednění.
  • Předeláno indexování waypointů v mapě na immutable index z čehož pramení zrychlení.
  • Podpora jednotlivých druhů kešoidů ve vlastních balících, aby bylo možno
    přidávat jednodušeji další druhy kešoidů. (Není hotovo.)

Přitom bylo odstraněno několik chyb a zrychleno načítání a filtrování keší.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#829 Do-bby

Do-bby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 307 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2020 - 16:13

Ahoj, 

 

potřebuji poradit. Nějakou dobu jsem nepoužíval geoget a nešlo už nic spustit. Takže jsem si jej nainstaloval znovu, dostal tam původní databázi, stáhl nový geokuk, nainstaloval plugin. Ale plugin nespustí geokuk. Píše, že ho nemůže najít, a jestli chci instalovat. Instalace se nespustí a víc s tím nenadělám. 

 

Nepamatuju si, do které složky mám soubor geokuk nahrát - zkoušek jsem do hlavní, zkoušel jsem do slošky data/script/geokuk ale také nic. 

 

Můžete mi poradit, co dělám blbě? Geoget bez geokuku si nedokážu představit :-)

 

moc předem děkuji


  • 0

#830 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2020 - 18:20

Já používám geokuk.exe v adresáři /geokuk, který jsem si vytvořil mimo geogeti adresáře a tam expotruji pomoci   <ctrl> e   databazi geogetu, kde vyberu export do geokuku. Ta databaze v geokuku je pak štíhleší a tudíž rychlejší. Jen s musí počítat s tím, že v geokuku je právě ta vyexportovaná databáze a tak po každé změně v databázi geogetu musím provést nový export.

 

Ten plugin na spuštěni geokuku z geogetu mne taky nefunguje.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#831 Do-bby

Do-bby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 307 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2020 - 19:06

Díky, toto jsem bral jako nouzové řešení. Ten plugin byl super. Funguje někomu??


  • 0

#832 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2020 - 22:44

Plugin už dlouho není potřeba, GeoKuk umí číst přímo databázi GeoGetu. Nastavíš v GeoKuku.


  • 0

#833 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2020 - 10:31

Ta vyexportovaná databáze je lepší, neb GeoKuk pak nabíhá podstatně rychleji (nejsou tam listingy a logy), ale musí se exportovat. Navic se mi několikrát stalo, že jsem měl v databazi GeoGetu pár bodu s nesmyslou souřadnicí třeba 100 000°, to se pak GeoKuk při načitání zastavil a poctivě tu souradnici protočil mnohokrát dokola než byl zas v rozsahu 0-360°a pak pokračoval dál, než narazil na další podobný bod.

 

Ty body jsem už vyhledal a opravil, ale s exportem byly ty souřadnice vpořádku.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#834 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2020 - 10:38

takove hodnoty sis tam ale vyrobil sam, importem ze standardnich zdroju ti to v databazi nevznikne. Takze to bych jako nevyhodu neuvadel.


  • 0

#835 Do-bby

Do-bby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 307 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2020 - 19:37

Perfektní, sice chvíli čeká, než načte geokuk celou databázi, ale dobré :-) Díky :-)


  • 0

#836 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2023 - 8:18

Vím, že tento program už nemá aktualizace. Ale zatím mi šel dobře a já ho rád používám.

Ale poslední asi týden se mi přestaly načítat některé kachle map. Nevíte, čím by to mohlo být? Předem děkuji za odpověď.


  • 0

#837 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2023 - 8:45

... že by mapy.cz?


  • 0

#838 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2023 - 10:38

Vím, že tento program už nemá aktualizace. Ale zatím mi šel dobře a já ho rád používám.

Ale poslední asi týden se mi přestaly načítat některé kachle map. Nevíte, čím by to mohlo být? Předem děkuji za odpověď.

ale Mlho, vždyť o tom tady již celou čtvrthodinu hovoříme... :D

 

 

 

Seznam to zase zaříznul


  • 0

#839 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2023 - 10:41

Ano, ano ... mapy.cz. Taky jsem GeoKuk velmi rád používal a pokukoval po nějaké náhradě a abych pravdu řekl, tak ho nic plně nenehrazuje, tomu scházi to, tomu zas něco jiného. Ale věděl jsem že jednou přijde konec a to se stalo asi práve teď. Zatím jsem přešel na mapy v GeoGetu a mapy od Groundspeaku a migruji z aDrake k Lokusu (to zatím nemusím, ale kdo ví kdy ani aDrake nepůjde). No zatím mne chybí, že si nemohu zvyraznit na mapě cache, ktere budu lovit. Ale to se jednou překousne, nebo najdu nejakou jinou alternativu.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#840 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2023 - 10:46

aDrake je podle me zase zivy. Jaky bude vyvoj, to se zatim nevi, ale Ludek se dohodl s lnavratem a spolupracuji. Posledni verze je toho dukazem.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama