Přejít na obsah


Fotka

GeoKuk - kešky nad mapy.cz - nový desktopový program.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
870 odpovědí na toto téma

#841 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2023 - 13:25

Poslední neveřejná verze? Na Play ho nevidím. Ale je to jedno, zatím mi vyhovuje poslední zveřejněná verze, dokonce předposlední, protože tu s odemčenými prémiovými funkcemi jsem ani neinstaloval. Že tam nepůjdou mapy.cz mi nevadí, nikdy pořádně nešly. Těší mě, že vývoj snad pokračuje a povede k něčemu publikovanému. Nebo jsem špatně hledal a on už někde je?


  • 0

#842 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2023 - 20:59

... že by mapy.cz?

 

 

ale Mlho, vždyť o tom tady již celou čtvrthodinu hovoříme... :D

 

 

 

Seznam to zase zaříznul

 

 

Díky za odpověď.

Chtěl jsem jen vědět, jestli se to dá nějak obejít. Že se to nedá obejít, je mi hodně líto. Protože prostě keškomapa z GG mi zdaleka nevyhovuje tak, jako ten GG, který mi přijde daleko lepší :-( Hodně sice může být otázkou zvyku, ale stejně co jsem tak kdysi zkoušel některé věci co má GK prostě ta mapa neměla.

 

Sice jsem někde na serveru zahlédl něco o změnách s mapy.cz, ale nějak se mi nespojilo, že je to důvod tohoto chování...


  • 0

#843 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2023 - 21:15

Hmm, to s tím GK je velmi špatná zpráva. Používal jsem ho cca 10 let a taky nevidím za něj  na desktopu náhradu :-(.

Zkusím to asi s https://web.locusmap.app/


  • 0

#844 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2023 - 7:12

Poslední neveřejná verze? Na Play ho nevidím. Ale je to jedno, zatím mi vyhovuje poslední zveřejněná verze, dokonce předposlední, protože tu s odemčenými prémiovými funkcemi jsem ani neinstaloval. Že tam nepůjdou mapy.cz mi nevadí, nikdy pořádně nešly. Těší mě, že vývoj snad pokračuje a povede k něčemu publikovanému. Nebo jsem špatně hledal a on už někde je?

Nevim kam se koukas, ale posledni verze a:Drake je na Google videt: https://play.google....ls?id=cz.adrake

 

Aktualni stav vyvoje je spis udrzovaci aby splnoval podminky Googlu por publikaci. Aktualne mame jedno varovani od Googlo na to, ze nemame validni manifest ohledne shromazdovani Device ID. Ludek se to pokusil odstranit ze zdrojaku, ale pokud vim, tak nevytvoril package, a neposlal jej to otestovat zda to splnujeme a bylo to misto co Googlu vadilo. Takze je mozne ze casem opet ze storu vypadneme. Urcite bude muset vyjit v budoucnu verze s aktualizaci target API, aby nas jako neudrzovanou aplikaci nevyhodil.


  • 0

#845 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2023 - 12:49

Je tam, opravdu jsem koukal špatně. Ale když zadám obecně geocaching, tak ji to neukáže.


  • 0

#846 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2023 - 13:25

Chtěl jsem jen vědět, jestli se to dá nějak obejít. Že se to nedá obejít, je mi hodně líto. Protože prostě keškomapa z GG mi zdaleka nevyhovuje tak, jako ten GG, který mi přijde daleko lepší :-( Hodně sice může být otázkou zvyku, ale stejně co jsem tak kdysi zkoušel některé věci co má GK prostě ta mapa neměla.

Tak třeba mě na GG mapa stačí. Jistě bych našel milion věcí, které by byly fajn, ale lenost je silnější než potřeba.

Zkus mi někdy příležitostně napsat, která funkce ti tam chybí natolik, že to nepoužíváš. Třeba s tím půjde něco udělat.


  • 0

#847 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2023 - 20:17

Prekvapive mne dnes GeoKuk s mapy.cz sel a docela svizne, ale ne vsechny kachle se nacetly. Zel fungovalo to jen chvili.

 

Na GeoKuku mne vyhovuji kontrastni ikonky, to jest bile ctverecky se symbolem cache uvnitr. Stejnetak symbol cervene vlajky na finalnich souradnicich. Kacer se v te mape orientuje velmi rychle. Co pouzivam nejvic, je zaznamenávaní cache, ktere mne necim zaujaly, ale zrovna do toho mista nemam cestu, tak si je oznacim (bily ctverecek se zmeni na zeleny). Kdyz si pak pripravuji cestu a nevim kam zrovna vyrazit, tak projedu mapu a hned vidim kde je nejvic zelenych ctverecku a uz vim, kam bych mohl vyrazit.

Přiložené miniatury

  • priklad.png

  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#848 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2023 - 20:29

Sice jsem nebyl osloven, ale napíšu to ;-)
GG mapa asi z velké části uspokojí keškaře. Já to ale mám tak, že v GG spravuji obecné body tříděné v různých/libvolnývch kategorích a ty jsem si pak zobrazoval dle těch kategorii na GK mapě.
GK mapa měla pro mě zpočátku velký přínos ten, že jsem si mohl doma nastahovat mapové dlaždice a pak vyrazit s notebookem tam, kde nebylo připojení, ale mapy jsem měl s sebou. Jak se zlepšilo pokrytí signálem, tyk už toto nehrálo roli. Kdybych já dlaždice pře léty nasmazal, tak jsem mohl fungovat dnes s GK offline.:-(
V tom počátečním období (cca 10 let zpátky), jsem si mapy z GK tisknul. Nešlo ale o obyčejné screenshoty, ale byla tam možnost propracovaného "zoom renderingu". Jakmile ale přišly tablety, tak i tisk map pro mě přestal být důležitý.
Co jsem ale používal vždy a pro co jsem nikdy nenašel náhradu byly unikátní možnosti při (n)ezobrazení bodů na mapě:
- měl jsem cca 20-30 vlastních kategorií bodů, kterým jsem si mohl přiřadit vlastní ikony
- (ne)zobrazení bodů šlo řídit za prvé na úrovní těch kategorii, za druhé (ne)zpřístupněním exportních GPX s body za běhu GK a pak za třetí individuálně šly body zhasínat/zapinat přímo na mapě, resp. šly individuálně  označovat jako favoritní (adhoc kategorie Lovím), kategorie Nevím, resp. Ignoruj. A ty tři adhoc kategorie šly jednotlivě jednim klikem zobrazit nebo potlačit. Definice těch tří kategorií se uchovávala mezi jednotlivými sešnami. 
Kontextová nabídka bodu poskytovala proklik do GG, zapnutí  Streetview pro daný bod, kopii koordinátů, res. ID bodu do clipboardu, aj. 
To nejlepší nakonec...body na mapě šly spojovat do cest a v jejich kontextové nabídce šly dělit, spojovat, mazat, exportovat, importovat ...
A druhá pro mě nejlepší vlastnost ... GK uměl zobrazit na mapě lokace geotagovaných fotek. Z běhu GK stačilo vytvořit složku/y do nich nasypat fotky a během pár vteřin byly na mapě.. a naopak stačilo složku s fotkami odstranit a zmizely fotky z mapy.

  • 0

#849 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2023 - 9:11

Prekvapive mne dnes GeoKuk s mapy.cz sel a docela svizne, ale ne vsechny kachle se nacetly. Zel fungovalo to jen chvili.

 

Na GeoKuku mne vyhovuji kontrastni ikonky, to jest bile ctverecky se symbolem cache uvnitr. Stejnetak symbol cervene vlajky na finalnich souradnicich. Kacer se v te mape orientuje velmi rychle. Co pouzivam nejvic, je zaznamenávaní cache, ktere mne necim zaujaly, ale zrovna do toho mista nemam cestu, tak si je oznacim (bily ctverecek se zmeni na zeleny). Kdyz si pak pripravuji cestu a nevim kam zrovna vyrazit, tak projedu mapu a hned vidim kde je nejvic zelenych ctverecku a uz vim, kam bych mohl vyrazit.

Vzhled ikonek je podle mne otázka zvyku. Cervenou vlaječku máme taky.  Ty ctverecky  mi zase vadí, že moc překrývají mapu, a protože jsou stejné jako originální ikonky, musel bych řešit autorská práva s Groundspeakem. (Což třeba GK nikdy nemusel řešit...)  Proto má GGmap špendlíky. Ale tohle je kosmetika, je to technicky jen hromádka snadno vyměnitelných souborů.

 

GGmap je zase provázaný s Geogetem a ukazuje data rovnou z databáze, bez generováí a přelévání dat. A zvýrazňuje třeba kešky, které máš právě na seznamu červeným beďarem v místě vpichu.  B) Je to o jiných pracovních postupech, které jsou sice univerzální, tudíž pro jeden konkrétní účel ne tak přímočaré, ale řešitelné to j! Je to jen o tom si v GG uložit standardní seznam keší, co tě zaujaly, a pak do něj můžeš z mapy přidávat. Jen si na konci nesmíš zapomenout ten seznam v GG uložit a příště zase nahrát. (Na druhou stranu, si tam zase kdykoliv takhle zpracuješ i libovolný jiný seznam.)


  • 0

#850 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2023 - 9:27

 

Sice jsem nebyl osloven, ale napíšu to ;-)
GG mapa asi z velké části uspokojí keškaře. Já to ale mám tak, že v GG spravuji obecné body tříděné v různých/libvolnývch kategorích a ty jsem si pak zobrazoval dle těch kategorii na GK mapě.
GK mapa měla pro mě zpočátku velký přínos ten, že jsem si mohl doma nastahovat mapové dlaždice a pak vyrazit s notebookem tam, kde nebylo připojení, ale mapy jsem měl s sebou. Jak se zlepšilo pokrytí signálem, tyk už toto nehrálo roli. Kdybych já dlaždice pře léty nasmazal, tak jsem mohl fungovat dnes s GK offline.:-(
V tom počátečním období (cca 10 let zpátky), jsem si mapy z GK tisknul. Nešlo ale o obyčejné screenshoty, ale byla tam možnost propracovaného "zoom renderingu". Jakmile ale přišly tablety, tak i tisk map pro mě přestal být důležitý.
...

Taky děkuji za inspiraci. Každopádně celá GGmap je zcela záměrně udělaná tak, aby co nejjednodušeji pokryla většinu potřeb. Na druhou stranu poskytuje plugin rozhraní, takže specialitky mohou být uspokojeny.

 

Takže například není problém udělat jednouchý plugin, co přidá další ikonky pro nové typy bodů, pokud pro ně máš ty obrázky. Stejně tak existuje plugin, co rozšiřuje možnosti filtrování, jsou pluginy co přidávají mapové podkledy nebo překryvné vrstvy, atd.

 

Na tisk je GGmapa dělaná, v menu vpravo si lze zvolit požadovanou velikost tisku, aby mapa někam nepřetákala.

 

A ohledně offline mapy mi to připomnělo, že jsem už před lety na jednom školení ukazoval na notebooku plně offline mapu nad mapovým souborem od Pawse, který používáme v mobilech. ;)


  • 1

#851 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2023 - 11:07

 

A ohledně offline mapy mi to připomnělo, že jsem už před lety na jednom školení ukazoval na notebooku plně offline mapu nad mapovým souborem od Pawse, který používáme v mobilech. ;)

 

To by bylo dobre rozepsat, urcite to lidi, kteri tu mapu pouzivaji, uvitaji i v gegogeti mape. Na skoleni byla jen hrstka lidi a dalsi z tech, co tam byli, si to nepamatuji (treba ja). Klidne bych to napsal na i web. Ale nevim co :-)


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#852 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2023 - 22:15

Tak třeba mě na GG mapa stačí. Jistě bych našel milion věcí, které by byly fajn, ale lenost je silnější než potřeba.

Zkus mi někdy příležitostně napsat, která funkce ti tam chybí natolik, že to nepoužíváš. Třeba s tím půjde něco udělat.

 

Díky za snahu. Zase tě nechci nijak zneužívat. Obdivuji tě, co dáváš energie do Geogetu...

 

Osobně nevím, jestli u spousty těch věcí to není jen zvykem. Ovšem budu si asi zvykat opravdu hodně špatně.

 

  1. K těm hlavním věcem, které mi chybí jsou FILTRY - u GeoKuku jsou filtry přímo v aplikaci. Nemusí se přeskakovat do GG, abych si filtroval keše v GG, které se následně zobrazí v mapě.
    Když jsem zkoušel nyní mapu, tak mě docela udivila rychlost, s jakou se zobrazily body v mapě, i z kompletní databáze. Ovšem problém je v tom, že pak těch bodů je moc. Jenže dají se vyfiltrovat co jsem zjistil jen archivované, nalezené a eventy.
    V GK jde filtrovat skoro podle všeho. Velikosti, obtížnosti, typu, jde skrývat jednotlivé WP! Což u mapy v GG asi nejde (nevím, jak vyfiltrovat v GG kešky bez WP). Tj. těch bodů se tam občas zobrazuje moc. Jsou malé a nepřehledné. Občas se mohou dost překrývat. U GK se dají ty WP lehce vypnout.
    Je zde možnost vypnout mateřské souřadnice mysterek apod., které mají zadané finálky (v mapě mi přijde že přidávají množství bodů, které tu překáží).
  2. 160 m kruhy s kontrolou kolizí. Sice v návodu je, ale ve webové verzi jsem ho nenašel. Jen jsem špatně hledal?
  3. V GK je jasně vidět, které keše jsou odlovené, když mám zapnuté všechny keše (je mi jasné, že se dají v GG mapě filtrem vypnout, ale pak nejsou vidět vůbec). Jsou zde jasně vidět, které jsou disablované a které archivované. U GG mapy mi přijde, že se to snadno přehlédne (a už vůbec nevidím vůbec rozdíl mezi disablovanou a archivovanou keší).
  4. Jak už tu psal ToRo - v GK se dá nahrát několik různých zdrojů (tj. zdrojů z různých databází GG). Ty se pak dají i jednoduše vypínat - vypne se zdroj, vypnou se body. Já to zatím používám i třeba pro zobrazení LABek, které nemám jinak ve stejné databázi jako kešky, ale v jiné, takže se mi v jedné mapě GG prostě nezobrazí.
  5. Offline zobrazení mapy - používal jsem např. pro expedici do Norska a Švédska se staženými mapami. I když dnes mi přijde, že to stahování mi už v GK nešlo pár let, protože se mi kachle zobrazovaly pouze on-line, protože off-line se zobrazují jen některé, i když mám zapnuté ukládání (bohužel se mi nezobrazují ani ty, které jsou na domácí pozici a měly by tak být stažené).
  6. Označování bodů - "Lovím", "Nelovím", ukládání "výletů", aneb naklikání tras, které zůstávaly uložené jako plány na výlety apod.
  7. Kopírování souřadnic přímo z mapy.
  8. Rychlé vyhledávání (podle všeho možného, autora, jména keše, kódu keše). Jestli jsem dobře pochopil, vyhledávácí tlačítko v GG mapě najde jen adresu?)
  9. Hledání souřadnic - na GG mapě mi v políčku vyhledávání také nešlo zadat souřadnice.
  10. Rychlé zjišťování vzdálenosti a azimutu (stačilo kliknout a měřit)
  11. Velikost a zpracování ikon. Vím, je to otázkou zvyku, ale prostě pro mě jsou ty ikonky v GK daleko přehlednější, i když jsou větší a překrývají tak hodně podklad.

 

Je to spousta drobností. Vím, každý je zvyklý na jiné postupy. Tobě asi vyhovuje používání GG mapy, ale mně prostě přijde, že toho spoustu neumí. Třeba jen jsem některé věci nenašel.

 

K těm řešením - je mi jasné, že řešení existují.

U č. 1 - Můžu si vyfiltrovat seznam přímo v GG. Jenže si kvůli zobrazení mapy filtrovat keše v GG, mi přijde trochu kontraproduktivní (zvláště, když některé filtrování trvá občas na větší databázi trochu dlouho).

U č. 6. - S tím seznamem keší, co mě zaujaly (jak píšeš v jiném příspěvku). Já si třeba plánoval výlety tak, že jsem měl vyznačené ty, co mě více zaujaly a chtěl jsem mít zobrazené i ty, co mě tolik nezaujaly. Proto mi vyhovovalo to, že byly ty zajímavější keše trochu zvýrazněné. Kdybych měl v GG seznamu jen ty, co mě zaujaly, tak zase nevidím na mapě ty ostatní. Když plánuji výlet, chci mít zobrazené všechny keše a v nich zvýrazněné ty, které mě zaujaly. Jestli dobře rozumím tvému postupu, mohl bych překlikávat zobrazení mezi seznamem těch, co mě zaujaly a zobrazením všech keší v databázi (ovšem včetně těch, které bych rád měl třeba vyfiltrované). Místo toho, abych ty co mě zaujaly (nezaujaly) měl zobrazené zároveň na mapě.

 

PS.: Jinak taky by mě zajímaly ty jiné mapy. Z těch nabízených se mi většina moc nelíbí... Mapa jako je tady https://web.locusmap.app/cs/ by byla fajn :-)

 

Prostě, kdyby se našel někdo, kdo upraví GK tak, aby jel třeba na offline mapách od Pawse, bylo by to naprosto super! Ten program mi prostě přišel naprosto dokonalý z uživatelského hlediska. No, až snad na pár chybek...


  • 2

#853 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2023 - 9:35

ad 1. - nainstaluj si plugin umoznujici filtrovani v mape

ad 2. - pri vyberu map mas pod jejich seznamem ruzna zaskrtavatka, mezi nimi i Circle. To je presne tech 160 metru

ad 5. - pokud sem HaLuMa napise jak zobrazit mapu od Paws, pak to bude asi dost obecne a pujde pouzivat kdejakou mapu v tomto formatu

 

Do mapy existuji i dalsi pluginy (viz web) a pokud je neco dalsiho potreba, neni treba to doplnovat primo do mapy, ale je lepsi na to napsat plugin, treba to filtrovani (ne vyhledavani!) podle jmena a dalsich vlastnosti kese si predstavit umim. A mas tam i ikony inspisrovane temi z Keskomapy. :-)

 

Prosim, odlizujme vyhledavani od filtrovani. Vyhladavani je hledani v databazi, filtrovani je mnozina, ktera se protlaci nejakym "filtrem". Nekdy oba pojmy mohou splyvat, ale vetsinou ne a presto je spousta lidi volne zamenuje. Abych dal jasny priklad - V GG vyhledam a zobrazim mnozinu kesi, treba obsahujicim ve jmene "ab". Ty zobrazim na mape a pak tim pluginem mohu filtrovat, ale jen v te mnozine drive vyhledanych kesi. (Tu mnozinu jde prepnou primo v mape na "Vsechny kesky v databazi", tedy vypnout filtr "Jen zobrezene v okne GG".)

 

Jinak ano, je to hlavne o tom, jak si clovek zvykne. Mapa je navazana primo na databazi, proto se predpoklada, ze zakladni filtrovani se provede tam. Na druhou stranu prave tohle je dost velka prekazka pro spojovani ruznych zdroju, i kdyby to byly 2 geogeti databaze.

 

ad 6. - jestli jsem te dobre pochopil, tak ja to delam pri planovani tak, ze si zobrazim mapu se vsemi neodlovenymi kesemi a pak si kliknutim na kesku pridam kesku do okna GG a kdyz skoncim, tak si ten seznam ulozim jako ggt soubor. Pak jej mam kdykoli k dispozici a mohu seznam zobrazit jak v GG tak na mape. Pozdeji se snadno da zjistit, kde po trase pribyla nova keska nebo byla archivovana ta, kterou jsem si vybral driv, ...

 

Dalsi krok muze byt treba: Na mape si naklikat trasu, tu si ulozit jako gpx soubor, nahrat do GPS jako planovanou trasu a podle toho jit.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 02 únor 2023 - 9:36

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#854 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2023 - 10:37

I když jsi v režimu "zobrazuj celou databázi", tak jsou kešky právě přítomné na seznamu v GG na mapě zvýrazněny červeným beďarem pod špendlíkem. Podobně jsou zeleným beďarem vždycky označeny odlovené kešky. Když by těch ikonek bylo zobrazeno najednou moc, přechází se na heatmapu, aby si člověk mohl snadno najet nad oblast, co jej zajímá. Tohle je základní pracovní režim GGmapy.

 

V režimu "zobraz konkrétní seznam" je ta heatmapa zobrazena až později, protože je priorita zobrazit pokud možno celý seznam.

 

Tohle je největší problém při přechodu ze starých map, protože lidé zcela zbytečně nejdříve načítají na seznam "skoro všechno", a pak zobrazují mapu v režimu, kde se zadýchává a stává se nepřehlednou. Tohle vůbec není třeba, stačí zobrazit mapu nad prázdným seznamem, a koukám na vše, co mám v databázi. Bleskurychle a přehledně.


  • 0

#855 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2023 - 10:54

@gord, HaLuMa díky oběma za trpělivost.
 
Chtěl bych se zeptat na toto:
a) zda při práci s body na mapě není toto nějako omezeno jen na určitý formát jmen bodů nebo jejich ID?
b ) jaké mám možnosti  přidělit vlastní ikonu vlastní kategorii bodů při zobrazení na mapě? HaLuMa něco naznačoval o záměně ikonek v adresářích (?)
c) jaké mám možnosti zobrazení lokace geotagovaných fotek  na GG mapě?

Tento příspěvek byl upraven od ToRo61: 02 únor 2023 - 10:56

  • 0

#856 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2023 - 12:35

Obecně se ukazují ikonky podle typu bodu. Když to nepozná typ bodu nebo waypointu, tak ukáže obecnou anonymní ikonku. Nicméně lze udělat plugin, co přidá další ikonky pro další typy. Asi na to spíchnu nějakou ukázku, co půjde snadno přiohnout.

 

S obecnými ikonkami si třeba na mapě zobrazuji ŘOPíky.


  • 0

#857 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2023 - 16:34

Jj, vzhledem k mým atypickým kategoriím bodů, mám teď GGmapu sytě zelenou ;-)

Ukázka s možností přiohnutí by  byla skvělá  :).

 

A ještě k těm geotagovaným fotkám.. jsem schopen z jejich EXIFu souřadnice získat, ale už nevím, kam bych je měl uložit, aby je GGmapa zaregistrovala? U staré mapy byly souřadnice bodů zobrazených na mapě uložené v nějakém souboru. Tomu už asi tak není, co?


  • 0

#858 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2023 - 21:08

Pro GGmap? Nikam, tohle neumí. Data se berou z interní webové služby geogetu, která je bere rovnou z aktuálně otevřené databáze.

 

Na druhou stranu lze tam dávat pluginy, které si odněkud vezmou data a zobrazí je nad mapou. Na tohle mám i hotovou ukázku, co kreslí ikonky tam, kde chybí fotka rozcestníku ve Fody (to používá tuzemská OSM komunita). Jen zrovna koukám, že mi sebrali z webu ikonku, takze to musím opravit.

 

Ohledně fotek to bude více práce, hlavne s datovou základnou a její aktualizací. Upřímně, na to teď čas není.


Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 02 únor 2023 - 21:10

  • 0

#859 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2023 - 23:19

Gord, Haluma - oběma moc děkuji za trpělivost s námi pár exoty, kteří prostě byli jen na něco zvyklí :-). Možná by některé naše dotazy odfiltroval nový návod na webu, případně lepší legenda, kde ty podkladová kolečka nejsou zmíněny.

 

Ke Gordovi:

Ad 1) Díky za odkaz na alespoň základní filtrování. GK to umí filtrovat i daleko podrobněji, ale chápu, to využívá fakt minimum lidí (já si teď občas hledám takto na mapě keše kvůli kalendáři a vyplňování různých everyday challenge, což už dělám několik let a stále ještě nejsem u konce:-). Samozřejmě šlo by to přímo v GG, ale je docela dobré to mít zobrazené přímo na mapě, kvůli plánování výletů. Nejlépe si vyfiltrovat potřebné typy, označit si je jako ty, co mě zajímají a pak si zapnout opět všechny keše - chápu, šlo by to přes ten GG). 

 

Ad 2) To Circle jsem si nevšiml, díky. Jen jsem tam nenašel změnu intenzity, která je v popisu na webu, ta už není možná?

 

Další pluginy vyzkouším asi časem, bohužel teď dlouhodobě nestíhám.

 

K tomu filtrování a vyhledávání - já odlišuji filtrování (zobrazení keší na mapě podle vybraných filtrů) a vyhledávání.

To vyhledávání jsem používal např. v GG, když jsem chtěl najít kešky s nějakým názvem, od nějakého autora,  apod., nebo když jsem věděl třeba část názvu a nevěděl jsem, kde přesně na mapě je. U GK je úžasné to vyhledávání v tom, že rovnou nabídne našeptávač, který nabídne všechny keše, které odpovídají zadanému textovému řetězci a ještě k tomu seřazené podle vzdálenosti od aktuálního bodu. Používal jsem to i pro skákání po mapě. Ten postup, který popisuješ, je hrozně zdlouhavý. Já chci prostě při najít rychle nějakou keš, přitom přece nebudu přepínat do GG, abych vymazal seznam keší a dal hledat v GG, kde to ještě k tomu trvá třeba 20 vteřin, než vyjede seznam keší, které mají v názvu nějaký údaj, abych já pak vybral jednu a ostatní odmazával... Samozřejmě dovedu si představit tento postup, ale přijde mi takové vyhledávání přímo v mapě daleko jednodušší. 

 

A jak píšeš, problém je i to spojování 2 zdrojů. 

 

K 6) Taky možný postup. Souvisí to s tím, co píše Haluma, ohledně toho označení keší, které jsou ve výběru GG. Přiznám se, že když jsem psal svůj minulý příspěvek, tak jsem v tom měl hokej. Až po jeho příspěvku jsem si všiml, co myslí těmi "beďary", že myslí kolečka pod značkou. Mně přišla při prvním seznámení s mapou rozházená dost chaoticky a myslel jsem si, že znamenají úplně něco jiného. Krom toho jsem si jich ani moc nevšiml. Hlavně těch, co označují keše zobrazené dle filtru v GG.

 

 

Při instalování pluginů jsem našel ještě keškomapu od Norberta. Co se týče vzhledu a funkčnosti přijde mi daleko lépe použitelná a přehledná, než keškomapa pro GG, až na rychlost nahrávání dat z GG. I to filtrování je tam skoro stejné jako u GK, stejně tak jako vyhledávání hledá nejen v adresách, ale i v názvech keší. Jen se musí nejdříve keše vyfiltrovat, aby se daly zobrazit v mapě, což je trochu zdlouhavější, oproti keškomapě GG. Jen mapy už jsou tam omezeně, nejspíše díky poslední aktualizaci před 7 lety.


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 02 únor 2023 - 23:33

  • 0

#860 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2023 - 9:28

Včera jsem si proběhl celé vlákno k pluginům GGmapy a pak i jejich dokumentaci.
 Některé jsem si i zkusil ... přidání bodů na mapu pomoci gordových GPXFile, resp., GeoJsonFile e ten rozšířený filtrovacíí plugin. Myslím, že tím GPXFile bych pokryl potřebu zobrazení geotagovaných fotek na mapě. Já je potřebuji na mapě jen krátkou dobu po zpracování je přesouvám do archivu. 
 Takže mě zbývá pořešit zobrazení atypických ikon (na to HaluMa přislíbil nějaké demo) a filtraci bodů na mapě budu asi schopen pořešit pomoci GG seznamy, ktereé už mám vlatně definované-
 Pak jsemse chtěl zeptat na toto:
 1) to zaříznutí Seznam map postihlo i GGmapu, jak  to bude řeššit? vyškrtnutím ze zdrojů map?
2) složku se starou GG mapou ..\data\map  je možno smazat, ne?

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama