Přejít na obsah


Fotka

Svítilny / čelovky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
802 odpovědí na toto téma

#721 Blogi

Blogi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2012 - 9:04

Podivej se na novinku od Led Lenser H14R.Je sice ve vyssi cenove relaci,ale na oplatku ma variabilnejsi vyuziti. Ja mam uz ctyri roky H7 a jsem s ni naprosto spokojen. http://www.svetoutdo...er-h14r--video-
  • 0

#722 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2012 - 11:39

S LED-kou XM-L T6 za babku: http://www.miniinthe...ml?currency=USD
  • 0
Samsung Galaxy S II + Locus Pro + iGO
Garmin Oregon 450 (Patched)
Magellan Mobile Mapper 6 + OziExplorerCE 2 + iGO
QSTARZ BT-Q1000Platinum (Datalogger)

#723 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2012 - 12:03

lacop napsal/a:
S LED-kou XM-L T6 za babku: http://www.miniinthe...ml?currency=USD

Za tu cenu tam bude jistě originál Cree XM T ;)
Jistě to bude svítit dobře, jen ty čínský "Cree" nemají ty parametry originálu.
Také jsem podlehl a pro juniora koupil lacinou "Cree" čelovku (doporučení na ni, jsem našel v jiném vlákně) na podobném shopu. Svítila sice pěkně, ale po týdnu používání se rozpadla. Nekvalitní plasty. A samozřejmě při porovnání stejné, ale originál Cree diody, ta čínská svítila o poznání méně.
Sám mám Fenixe HL30 R5 a spokojenost. Jak s kvalitou, tak i jak svítí.
  • 0

#724 hanzlinka

hanzlinka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2012 - 13:41

Já mám Black Diamond Storm a maximální spokojenost. Sice mi po pár týdnech používání naprasklo přední "sklíčko" ale to bylo mým hrubým zacházením. Teď jí nosím v obyčejném látkovém fusaku a je to v pohodě. Dosvit parádní, když rozsvítím já, kamarádi můžou zhasnout. Používám na noční orienťáky - drží parádně na hlavě při běhu i jí dokážu nacpat na hlavu spolu s helmou na kolo a brýlemi :) Baterky 4xAAA, zakoupila jsem nabíjecí a docela vydrží. 2 druhy svícení - u obou jde zmírnit intenzita, navíc blikání, dále červený mód jak svítící tak blikací. Dostala jsem jí jako dárek, takže jsem neřešila finance, ale podle mě se to vyplatí..
  • 0

#725 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2012 - 21:50

Petman02, pokiaľ nemáš ten konkrétny typ a nejaké skúsenosti s ním, tak tvoja reakcia má nulovú výpovednú hodnotu. Netreba zbytočne reagovať. Spochybniť sa dá všetko. Aj Petman02.
  • 0
Samsung Galaxy S II + Locus Pro + iGO
Garmin Oregon 450 (Patched)
Magellan Mobile Mapper 6 + OziExplorerCE 2 + iGO
QSTARZ BT-Q1000Platinum (Datalogger)

#726 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2012 - 11:52

Já mám Fenixe HP11 a nemůžu si stěžovat. Intenzita svitu se mění přemačkáváním tlačítka, což někomu přijde jako menší luxus oproti jiným systémům, ale mně to přijde v pohodě. Součástí je i rozptylka, kterou lze nandat na čelovku a odklápět, takže vlastně další "mód" navíc + lze zapnout režim blikání stroboskopu,sos a klasického blikání. Slabinou bych viděl pro někoho 4 tužkové akumulátory (klasické baterie nedoporučuji) a při použití rozptylky a jejím odklopení pozor na uražení. Trochu veselou kapitolou bylo i po vybalení dávat ty popruhy dohromady...balí to trochu zvlášťně:) Na této čelovce je také dobré, že pokud ji zavřete do základní polohy, jsou tlačítka chráněná proti sepnutí při transportu krytkami. Z mé strany spokojenost naprostá. Je fakt, že cena tomu odpovídá - těch cca 1500 Kč.
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.

#727 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2012 - 12:52

Já nemůžu dopustit na Fenix HL21. Nízká hmotnost a krmení jen jeden AA článek. Používám ji doma na spoustu činností i mimo GC. Do terénu pak spolu s ručkou EagleTac P20A2.
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#728 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2012 - 13:17

ssva napsal/a:
Já nemůžu dopustit na Fenix HL21. Nízká hmotnost a krmení jen jeden AA článek. Používám ji doma na spoustu činností i mimo GC. Do terénu pak spolu s ručkou EagleTac P20A2.

Na kroniu ji mají ted ve vánoční akci za 719kč. Musí se použit slevový kupon.
  • 0

#729 tempoteam

tempoteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2012 - 14:00

A kde se vezme/dostane ten slevovy kupon, prosim?
  • 0

#730 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2012 - 14:06

Ať koukám jak koukám, tak na Kroniu ji nevidím ani v nabídce, natož v nějaké slevě...
  • 0

#731 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2012 - 14:20

tempoteam napsal/a:
A kde se vezme/dostane ten slevovy kupon, prosim?

Mě přišel emailem. Na netu jsem to nezkoumal, jak to tam mají.
  • 0

#732 jakouback

jakouback

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2012 - 14:28

Jarous1 napsal/a:
Ať koukám jak koukám, tak na Kroniu ji nevidím ani v nabídce, natož v nějaké slevě...


co si pil včera večer? nebyla to vodka nebo rum z likerky drak? :-))
  • 0

#733 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 171 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2012 - 14:48

tempoteam napsal/a:
A kde se vezme/dostane ten slevovy kupon, prosim?


Citace z mailu:

Pro získání předvánoční slevy objednávejte co nejdříve, akce platí do 7. 12. 2012. V košíku použijte slevový kupón HL21AKCE.

Cena s DPH: 719 Kč


  • 0

#734 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2012 - 23:29

Tak jsem se nakonec rozhodl vyzkoušet Fenixe HL21. Musím uznat že dosvit je parádní, je lehká, skladná a to všechno na jednu tužkovku. Tak ještě pořádně vyzkoušet v terénuB)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#735 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2013 - 16:37

Napadlo mě, jestli by šlo místo obyčejné svítilny používat "cyklosvětlo" - něco jako tohle. Kabílek vedoucí do kapsy by mě nijak zvlášť nelimitoval a poměr cena/výkon vypadá zajímavě.

Co vy na to? Používáte to někdo?


  • 0

#736 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2013 - 17:37

Da se pouzit lecos, ale ty udaje o svitivosti od cinanu musis brat s rezervou a to same plati pro baterie. Papir snese vsechno...


  • 0

#737 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2013 - 19:17

Zajímalo by mě, jaké máte kdo zkušenosti s UV svítilnami z Číny ( v odkazu byla celá stránka, takže by mě zajímaly konkrétní svítilny a zkušenost majitelů )- minulý týden v ČB se mi nepodařilo ji koupit a asi budu něco kolem 4-5 dolarů objednávat. Sice keš, na kterou jsem ji chtěla, už máme odlovenou díky ochotě známých, ale přece jen bych si UV světlo do výbavy ráda přidala.


  • 0

#738 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2013 - 20:17

Vždyť jsem ti psal, že mám tu stříbrnou (z toho odkazu - konkrétně tu, co je váleček, bez rozšíření) a že jsem velmi spokojen :)


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#739 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2013 - 23:09

Napadlo mě, jestli by šlo místo obyčejné svítilny používat "cyklosvětlo" - něco jako tohle. Kabílek vedoucí do kapsy by mě nijak zvlášť nelimitoval a poměr cena/výkon vypadá zajímavě.

Co vy na to? Používáte to někdo?

Ten drat do kapsy by mi docela vadil. Si predstav ze s tim lezes po stromech nebo kdovi kde, plazis se rourou, oblikas pres to brodaky atd. a jeste jsi omotanej dratem. Komplikace pri oblikani, musis mit poradnou kapsu atd. Navic mas nestandartni battery pack. Leda ze by sel rozebrat na ty jednotlivy baterky a manipulovat s nima i jednotlive. Pocitej ze musis mit stejne ty battery packy dva, abys mohl jeden nabijet a druhej mit v pohotovosti. Bud musis mit druhej, nebo v tomhe musej jit vymenovat akumulatory. Ja mam hafo celovek a baterek na ty 18650 akumulatory (co jsou zrejme i v tomhle), zaroven mam spoustu tech akumulatoru, vsechny pasujou do vseho, vzdy jich mam nekolik nabitejch a jsem v pohode. Prijde mi to lepsi nez mit jednu takovouhle vec.


  • 0

#740 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2013 - 12:13

Vždyť jsem ti psal, že mám tu stříbrnou (z toho odkazu - konkrétně tu, co je váleček, bez rozšíření) a že jsem velmi spokojen :)

Díky za upřesnění, teď už vím kterou stříbrnou. Docela mě překvapilo, že se mi UV svítilnu nepovedlo koupit ani v ČB - jen u nás ve speciálce zaměřené na turistiku ( měl plno lepších čelovek a baterek, kdybych už nebyla vybavená, vybrala bych si ) byl ochotný od distributorů něco zjistit. S UV světlem to byla zase nová zkušenost, pěkně udělaná multinka, hned dostala bod. :)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka