Přejít na obsah


Fotka

Svítilny / čelovky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
802 odpovědí na toto téma

#741 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 22:16

Já na DXku zakoupil malou  baterku Police 3W a zatím velká spokojenost. Nosím jí pořád v bundě a teď když už je ve čtyři tma se dost hodí.  A stála jen 2,5 dolaru.

http://dx.com/p/cj-7...k-1-x-aa-207549


  • 0

#742 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2015 - 10:10

Nemá někdo zkušenosti s touto levnou čelovkou?

Připadá mi dost levná a s velkým dosvitem.


  • 0

#743 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2015 - 10:29

Měl jsem skoro stejný model, koupený na DX. Dokonce jsem pak kamarádům kupoval pár dalších kousků. Z toho vyplývá, že počáteční spokojenost byla. Výborný dosvit, při zazoomování lze obhlížet objekty stovky metrů daleko. U všech kusů ale do roka odešel vypínač, který není konstrukčně dobře řešen a navíc není nijak utěsněný proti vodě. Také použití článků AAA pro výkonnou svítilnu není ideální...


  • 0

#744 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2015 - 10:49

Vypínače a plasty jsou vždycky problémem u levných čínských výrobků. Jde o to, jestli to umíš spravit, většinou to jde.

Ale pozor na baterky s regulací - většinou po přerušení napájení zhasnou a rozsvítí se až po stisknutí tlačítka. A baterie uvnitř různě poskakují, takže se snadno mžikově odpojí. Na chůzi to nevadí, ale na kole, když baterka zhasne po drncnutí a musíš ji znovu zapínat, je to o hubu. Při koupi se vyplatí s batekou silně klepnout a pokud zhasne, nebrat ji. A nemám iluze, že by se to týkalo jen hodně levných výrobků. Případně vyměnit pružinové kontakty za pevně připájené kablíky, pokud je bateriové pouzdro jen vloženo do baterky.


  • 0

#745 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2015 - 12:03

Teď jsem teprve koukal na cenu na odkazu. Za stovku se určitě vyplatí koupit, plus mínus rok ti bude dobře sloužit...


  • 0

#746 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2015 - 16:57

Mimochodem, levná baterka na kolo má asi nějakou pulsní regulaci a při použití bezkontaktního cyklopočítadla (taky levného, s nekódovaným přenosem) při rozsvícení jedeš jak Širon. Přes 100km/h. Nevím jestli to dělají i ty dražší, podrž ji u počítadla a uvidíš, pokud tedy používáš to co já. Ale já s tím počítadlem v kapse nemůžu ani do obchodu, bezpečnostní rámy dělají totéž a než nakoupím v Tescu, ujedu virtuálně 10 km.


  • 0

#747 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2015 - 16:58

Ja ji mám už něco pres rok (také z dx.com). vypínač slouží, ale je špatně navržený kastlik na baterky - když ho otevřu, baterky vyskočí ven (co je v noci pri výměně obzvlášť praktické ;-)). Jinak po pár měsících se mi doslova upalil jeden kontaktní plíšek - vyřešil jsem prepajenim všech za silnější. Je to pěkný model se slušným dosvitem a vydrží cca hodinu (na nabíjecí články), ale stejne jsem nakonec skončil u Fenix hl9 a jsem nadšený.
  • 0

#748 RMH Lysec

RMH Lysec

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2015 - 19:42

Já jsem si pro začátek pořídil levnou BL 6808 a její výkon a výdrž mě příjemně překvapily.Kovové provedení,přesné a plynulé posouvání ohniska.Obsahuje nabíjecí aku,v balení nabíječka na 230V a do autozapalovače.Cena 200 je velice přijatelná


  • 0

#749 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2015 - 18:05

Neměl by někdo zkušenost s nákupem z asijských obchodů? Např. jsem zahlídl jednu zajímavě vypadající čelovku postavenou na CREE XM-L2 z AliExpress. Otázkou bude hlavně kvalita zpracování celého kompletu a pak úroveň baterií (ale ty by šly v budoucnu vyměnit za případně kvalitnější články). Co vy na to? :)


  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#750 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2015 - 18:35

Neměl by někdo zkušenost s nákupem z asijských obchodů? Např. jsem zahlídl jednu zajímavě vypadající čelovku postavenou na CREE XM-L2 z AliExpress. Otázkou bude hlavně kvalita zpracování celého kompletu a pak úroveň baterií (ale ty by šly v budoucnu vyměnit za případně kvalitnější články). Co vy na to? :)

Mám její klon, neboli vypadá to stejně jen jsem ji koupil v ČR. Svítí to exkluzivně, na hlavě drží dobře. Je znát váha baterek a samotná čelovka je taky dost těžká, ale nic, co by mi vadilo. S dodanou nabíječkou se baterie nabíjejí strašně dlouho, proto nabíjím externí nabíječkou. Nabíjecí proudy jsem neměřil.

Já s ní jsem víc než spokojený, ale další 2ks ze stejného nákupu už byly 2x na reklamaci a prodejce je radši stáhnul z nabídky.

Takže jsem ti moc nepomohl.


  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#751 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2015 - 18:43

Díky za názor, popřípadě bych Tě poprosil o uvedení zdroje, kde jsi ji v ČR kupoval?


  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#752 honza.h

honza.h

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 557 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2015 - 19:53

Mě každým dnem příjde tato čelovka a jsem plný očekávání. Jinak s nákupy z aliexpressu jsem nikdy problém neměl...


  • 0

#753 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2015 - 20:52

Já jsem už z AliExpress taky v budoucnu minulosti něco bral -- bez problémů prozatím. Ale byly to menší elektro věci.

Ta Tebou vybraná vypadá hodně podobně, jen má asi o něco starší LED chip. By mě zajímalo, jestli to dokáže stejně dobře svítit, jako značkový Fenix se stejným LED chipem, anebo tam hraje roli další elektronika/optika, která to ovlivní.

Nicméně se pak určitě pochlub, jak Ti přijde, jak se Ti to jeví :)


Tento příspěvek byl upraven od Firestone-: 15 únor 2015 - 21:29

  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#754 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2015 - 21:15

Já jsem už z AliExpress taky v budoucnu něco bral

A tvé jméno je Marty McFly nebo profesor Emmett Brown?  ;)  Nebo, že by Erich Von Däniken? :D


Tento příspěvek byl upraven od ProKesTom: 15 únor 2015 - 21:16

  • 1

#755 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2015 - 21:29

Haha, dobré :) Příjemně zábavný překlep jsem vytvořil :)


  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#756 QVIK

QVIK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2015 - 22:21

Já jsem koupil tuhle http://www.dx.com/p/...09#.VOENcdh5ZqQ z dx.com Zrovna měli v Číně svátky tak to trvalo dlouho, ale jinak mi od nich všechno chodí v čas  :) Je dražší, než ta tebou uváděná, ale až na váhu (běhat se s ní ale dá) jsem spokojený. 


  • 0

#757 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2015 - 7:23

Svítit bude a asi i hodně. Ale nepočítej, že ten čínský klon CREE XM-L2, mimochodem s nesmyslnými parametry, bude svítit stejně jako originál CREE XM-L2. Zrovna tuhle diodu mám ve svém EagleTacu a při porovnání s čínským ekvivalentem byl znatelný rozdíl.


  • 0

#758 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2015 - 7:54

Já jsem koupil tuhle http://www.dx.com/p/...09#.VOENcdh5ZqQ z dx.com Zrovna měli v Číně svátky tak to trvalo dlouho, ale jinak mi od nich všechno chodí v čas  :) Je dražší, než ta tebou uváděná, ale až na váhu (běhat se s ní ale dá) jsem spokojený. 

 

Ty jo to je teda dobrý kanón. To musí prchat zvířata z lesů na kilometry daleko :) Ale zajímavý tip, je to opravdu dobrý ledoborec.

 

Svítit bude a asi i hodně. Ale nepočítej, že ten čínský klon CREE XM-L2, mimochodem s nesmyslnými parametry, bude svítit stejně jako originál CREE XM-L2. Zrovna tuhle diodu mám ve svém EagleTacu a při porovnání s čínským ekvivalentem byl znatelný rozdíl.

 

Ano, ty parametry co se běžně v těchhle obchodech uvádějí jsou hodně irelevantní a je třeba je brát s rezervou. S tím určitě souhlasím. Ale myslel jsem, že CREE je CREE, ale pokud to podle originálu jen pajcujou, tak to může být celkem rozdíl. Díky.


Tento příspěvek byl upraven od Firestone-: 16 únor 2015 - 7:56

  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#759 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2015 - 8:14

Samozřejmě i kapacita baterek 2 X 18650 6000mah battery je úplně mimo realitu. Při nákupu LiOn je potřeba kupovat baterie, které jsou "protected", neboli mají v sobě ochrannou elektroniku proti hlubokému vybití a přebití. 

Co se týče použitých čipů, tak klidně můžou být originální CREE, ale je pravděpodobné, že to nebudou čipy z poslední generace, ale nějaké předchozí. Rozdíl mezi nimi není velký, nejvíc se to liší v účinnosti. Prostě svítí míň a žere víc. 


  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#760 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2015 - 8:19

Samozřejmě i kapacita baterek 2 X 18650 6000mah battery je úplně mimo realitu.

Tak tak, jsem stejného názoru -- s tím bych počítal právě již od začátku, že to bude chtít záhy vyměnit za lepší články.

 

Ale ohledně toho CREE chipu jsem asi někde ve skrytu duše trochu doufal, že to bude CREE. Ale jestli to bude jako se vším z těchhle obchodů, tak se někdy nebojí použít (teoreticky protizákonně) firemní označení výrobce, které s chipem nemá pramálo nic společného...


Tento příspěvek byl upraven od Firestone-: 16 únor 2015 - 8:21

  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama