Přejít na obsah


Fotka

Svítilny / čelovky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
802 odpovědí na toto téma

#61 suty-chuck

suty-chuck

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2008 - 11:15

U nás dělají v kulturáku občas prodejní akce zboží, které zabaví na celnicích, bo trhovcům a tak. Mno a já jsem tam koupil čelovku mám zato že stála 39kč...to bývají takové ty akce věe za 39....můžu říct, že když jsme byli s klukama na čundru, tak že se ostatním absolutně vyrovnala...:P:Dje možné, že to byla náhhodně skvělá koupě a že se mi takový nákup vícekrát povést nemusí, ale já sem max spokojený...;):D
  • 0

#62 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2008 - 12:22

SimsonCZ napsal/a:

Cardasek napsal/a:
Zdravím všechny,

prosím o radu. Rozmýšlím se nad koupí čelovky a vybral jsem 2 typy.
1) Petzl Myo XP
2) Petzl Tikka XP

Použití na GC, na kolo, ...

Moc díky za zkušenosti a za radu jakou vybrat popřípadě za návh nějaké podobné.


Srovnavas nesrovnatelene - stoji uplne jiny prachy.


bohuzel uplne jiny prachy nestoji - cca 1200 oproti cca 1900.

z vlastni zkusenosti - 2 roky myo xp a je vyborna. na tikka mi vadi baterie vpredu - nevyvazenost ("pada mi hlava" :)), a ze jsou vpredu jsou to tim padem i male AAA - mensi vykon i vydrz a zbytecne dalsi sada odlisnych baterii, kdyz do vseho ostatniho - fotak, gps, babysitting ;) cpu AA.

na druhou stranu diky tomu balicku na cele, tikka deklarujou vodotesnou do 1m.
to myo xp neni - baterie nemaji uzamykaci kryt - ale v desti nemela problem.
a samozrejme je tikka levnejsi
at koupis jednu nebo druhou, neudelas spatne. spis je to o techle drobnejsich preferencich.

alternativni delo na 4xAA s vodotesnosti 1m a samozrejme za vetsi prachy :) cca 2800
  • 0

#63 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 637 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2008 - 12:47

Ja bych jeste zaradil do vyberu Black Diamond Icon. Tu jsem nakonec vybral ja, ve vyberu bylo i to, co jsi psal Ty, ale pro brutalni svitivost a vydrz vyhral Black Diamond.
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#64 Cardasek

Cardasek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2008 - 13:08

Super, moc díky všem ... :) Zajdu si je ještě vyzkoušet do prodejny a pro jednu z těch tří se rozhodnu.
  • 0

#65 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2008 - 13:22

Když už je tu řeč o čelovkách kolem 1200,-Kč, pak bych doporučil toto. Pořídil jsem si ji na rybařinu a kamarád, který měl Tikku do ní šel okamžitě. Dosvit je kolem 100 metrů, ultrasvítivá dioda nežere skoro nic a největší výhoda je plynule regulovatelná svítivost. Pro mě je to důležité, protože po tmě potřebuju někdy posvítit jenom na háček, jindy potřebuju vidět na 80 metrů, kam jsme to vlastně nahodil. Používám pochopitelně i na geocaching a vyhodil jsem svítilnu na kolo.
  • 0

#66 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2008 - 13:28

pes13 napsal/a:
Když už je tu řeč o čelovkách kolem 1200,-Kč, pak bych doporučil toto. Pořídil jsem si ji na rybařinu a kamarád, který měl Tikku do ní šel okamžitě.


tohle jsem okukoval, nez jsem si koupil myo, libilo se mi to, ale nikdo s tim nemel zkusenosti, tak jsem si netroufl :)
  • 0

#67 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2008 - 13:38

Dain & Olik napsal/a:

pes13 napsal/a:
Když už je tu řeč o čelovkách kolem 1200,-Kč, pak bych doporučil toto. Pořídil jsem si ji na rybařinu a kamarád, který měl Tikku do ní šel okamžitě.


tohle jsem okukoval, nez jsem si koupil myo, libilo se mi to, ale nikdo s tim nemel zkusenosti, tak jsem si netroufl :)

Když jsem se podíval na myo, odrazuje mě halogen. Pokud by měl stejnou svítivost jako ultraled, pak musí žrát neskutečně baterie. Jestliže vydrží víc, pak je svítivost o hodně nižší. Pokud používám pojem ultraled, pak mám srovnání se svou starší čelovkou, která má tři klasické diody, stála asi 250,- a dosvit je 5x nižší. Head fire má jednu diodu, do které když se člověk z 10 metrů podívá, riskuje oči.
  • 0

#68 mwh

mwh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2008 - 13:50

já osobně jsem taky dlouho toužil po čelovce až mi ji ježíšek nadělil jen se se mnou neporadil a tak mi donesl malinko jinou Moje požadavky na čelovku byly diody baterky jinde než svítilna a třetí pásek přez hlavu a baterky AA dostal jsem tuhle Čelovka FRONT LAMP WITH 2 LIGHTS.Není špatná ale není to na svícení na dálku je seřízená asi tak na 5m.jinak spokojenost jen ještě jedna věc nesedí ni na cyklo helmě.
  • 0
Já si cestu nevybírám cesta si vybírá mě Kam s kolem nedojedu tam ho donesu

#69 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2008 - 14:28

pes13 napsal/a:
Když jsem se podíval na myo, odrazuje mě halogen. Pokud by měl stejnou svítivost jako ultraled, pak musí žrát neskutečně baterie. Jestliže vydrží víc, pak je svítivost o hodně nižší. Pokud používám pojem ultraled, pak mám srovnání se svou starší čelovkou, která má tři klasické diody, stála asi 250,- a dosvit je 5x nižší. Head fire má jednu diodu, do které když se člověk z 10 metrů podívá, riskuje oči.


to neni halogen, ten by vydrzel tak jednu noc. v myu xp je jedna 3W vysocesvitiva LED Luxeon (udelany jsou tri stupne sviceni + zaklapeci difuzer - krasne ztlumi a rozptyli svetlo, naprosto super vec ke cteni, nebo kdyz nechces oslepovat pri rozhovoru :)). Luxeon - proste neco podobnyho jak v te LED LENSER - akorat oni tomu rikaji ultraled :) svitivost je trochu mensi max 65m, nejak z toho petzl nedostane vic, asi by to pak potrebovalo chlazeni. jinak na vypalovani oci je to taky idealni :D
  • 0

#70 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2008 - 14:40

Dain & Olik napsal/a:

pes13 napsal/a:
Když jsem se podíval na myo, odrazuje mě halogen. Pokud by měl stejnou svítivost jako ultraled, pak musí žrát neskutečně baterie. Jestliže vydrží víc, pak je svítivost o hodně nižší. Pokud používám pojem ultraled, pak mám srovnání se svou starší čelovkou, která má tři klasické diody, stála asi 250,- a dosvit je 5x nižší. Head fire má jednu diodu, do které když se člověk z 10 metrů podívá, riskuje oči.


to neni halogen, ten by vydrzel tak jednu noc. v myu xp je jedna 3W vysocesvitiva LED Luxeon (udelany jsou tri stupne sviceni + zaklapeci difuzer - krasne ztlumi a rozptyli svetlo, naprosto super vec ke cteni, nebo kdyz nechces oslepovat pri rozhovoru :)). Luxeon - proste neco podobnyho jak v te LED LENSER - akorat oni tomu rikaji ultraled :) svitivost je trochu mensi max 65m, nejak z toho petzl nedostane vic, asi by to pak potrebovalo chlazeni. jinak na vypalovani oci je to taky idealni :D

Jo, neuvědomil jsem si, že myslíš model XP. Ten má jen LED. Cena je ale dost vysoká, plynulá regulace je "petzlovsky" nahrazená dvojím typem světla;).
Sorry, trojímB)
  • 0

#71 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2008 - 15:06

pes13 napsal/a:
Cena je ale dost vysoká, plynulá regulace je "petzlovsky" nahrazená dvojím typem světla;).
Sorry, trojímB)


jj, jsou to drahy parchanti. :|
s tou regulaci jsem beztak zjistil, ze ani neskacu po tech petzlovych trech stupnich, ale vetsinou jen zaklapnu difuser, aby se svetlo rozlilo dosiroka (krome zprijemneni svetla pri cteni a neoslneni ostatnich se hodi pri prohledavani terenu u kese, nebo pri pohybu nejakym horsim terenem, kde je potreba spis videt siroce nez ostre jednoho mista). takze pro me je plynula regulace zcela zbytecna :)
  • 0

#72 Pacifa

Pacifa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2008 - 22:52

Ja sem koupil tika XP a naprosta spokojenost 1w luxenon a dlouha vydrz az 60 h 3 intenzity sviceni a blikani.Z boku je kontrolka stavu baterii.Tady http://www.pavexim.cz/novinky.php sem pred par dny koupil svetlo na kolo 1w dioda a sviti teda poradne vic nez tika xp , ale zase je vic do modra v tom obchode maj i celovky.
  • 0

#73 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2008 - 23:27

Osobně mám v plánu na zkoušku http://www.dealextre...6162~r.36212290 , nicméně čelovka to není. Kvalitní čelovky mi příjdou docela drahý :( Petzl Tikka XP má otec, je supr. Ale za ty peníze... :@
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#74 Pacifa

Pacifa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2008 - 7:37

http://www.pavexim.c...&baterieid=1223 je to bez dph ale docela slusna nabidka.Videl sem je i v ges-u.
  • 0

#75 SimsonCZ

SimsonCZ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2008 - 12:43

Porad si stojim za tim, ze Myo a Tikka jsou uplne jine kategorie :) Baterie vpredu mi nepripadaji, jako nevyhoda, nekdy naopak :) Diamond OBCNE neumoznuje zdaleka tak kvalitni nastaveni svetla, jako Petzly - Pokud si chcete s Tikkou posvitit ve stanu, stahnete pres LED tu plastovou krytku a cajk, Tri LED u Diamondu sice umi i tupy kuzel, ale porad to oslnuje a ve stanu je to hodne neprijemne. myo je supr, ale na GC se mi zda az prehnane draha a zbytecne vykonna - na lyze, kolo, skialpinismus, orientacni beh... tam urcite. Ale na GC je podle me Tikka XP jasnou volbou, pro me rozhodne. Brzo do ni jdu taky
  • 0

#76 sekator

sekator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2008 - 13:50

Ja pouzivam Energizer 2xLED+1cervena.Velikosti priblizne jako Tikka.Stala 300Kc.V kauflandu meli nejakou kopii za cca 100Kc.
  • 0

#77 MAO

MAO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2008 - 21:48

Vložený obrázek

Petzl Tikka Plus

A k tomu nejsilnější baterie na českém trhu (Energizer Ultimate Lithium) cena čelovkay 780,- a baterie za 50 kč jedna... dosvit cca 35 metru... na keskovani naprosto dostacujici mozna az moc velky luxus ale chodim s ni i behat a v zime se vyuzije na pozdni navraty s bezek... spokojenost 10/10;)
  • 0
V dnešní době je těžké být největším debilem, konkurence je veliká!

#78 Honza_american

Honza_american

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2008 - 8:40

sekator: ja mel tu kopii za 100,- z Kauflandu :D musím říct, že mě překvapila, svítila perfektně (a když ještě vezmu v uvahu ty peníze) navíc jsem v ní měl i hodně kvalitní baterie bohužel Vám nemohu ani říct, jak dlouho na jedny baterie svítila, protože než se stihnuly "vybít" čelovka už nešla :D takže super koupě, super svit, ale hovno výdrž... možná pro nějaký kancli, a možná kdyby jste jí měli v bavlnce, ale to rozhodně není můj případ ;) taky jsem chtěl koupit spíše něco kvalitního - viz Petzl výše, ale ty ceny jsou strašný
  • 0

#79 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2008 - 12:32

Radši než se omezovat limitem na koupi, je lepší sáhnout po kvalitě. 100%ně se přikláním k volbě Petzl Tikka Plus. Mám ji už dva roky. Baterie jsou v ní pořád první (Energizer) a má na ně nasvíceno už opravdu hodně (odhaduju cca 30 hodin). Vím, že se na ni můžu spolehnout ať už je jakkoli a že mě nenechá ve štychu ani v dvoukilometrovém tunelu, kde je jediným světlem. Jinou volbu už bych s dnešními zkušenostmi považoval za kompromis...
  • 0

#80 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2008 - 13:06

Numira napsal/a:
Radši než se omezovat limitem na koupi, je lepší sáhnout po kvalitě. 100%ně se přikláním k volbě Petzl Tikka Plus. ... Jinou volbu už bych s dnešními zkušenostmi považoval za kompromis...


Absolutní souhlas.
  • 0
Garmin GPSMAP 60CSx + Topo Czech 1.2
Sony Ericsson K750i + Opera Mini 4.1beta + Handy Geocaching 3.2.5
Apple iPod Nano + Pocket Queries as VCards (via GPSBabel :-)




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama