Přejít na obsah


Fotka

Svítilny / čelovky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
802 odpovědí na toto téma

#781 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2015 - 11:09

Tohle není plast, je to stejný poctivý hliník jako u nitecore. Mám něco podobného (Ultrafire C3) za cca 8$ a slouží bezvadně už několik let.


  • 0

#782 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2015 - 11:47

Chápu, dají se s tím roztloukat ořechy. Mě i ten plast slouží dobře. Ale kdybych takovouto hliníkovou viděl někde za tu cenu u nás, asi bych si ji koupil. S DE mám zkušenosti ... obojí, krycí fólii za 1,5 dolaru mi vůbec neposlali, ale programátor na Atmely  za 5 dolarů ano, i když až po měsíci.

A myslím, že u takovéto minibaterky hrozí nejvíc ztráta, ta propadne i děravou kapsou, zatím jsem takto ztratil jen kudlu a klíče, ale ty jsem našel.

A výhoda 1 tužkovky je ještě jedna. Taková baterka musí mít měnič s regulací. Nehrozí, že by tam byl jen vypínač a dráty přímo k Ledce. Takovou jsem taky měl, svítila nádherně, ale jen chvilku, než baterku přivybila a pak už nesvítila na nic.


  • 0

#783 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2015 - 12:48

Já si po různých peripetiích sehnal před časem (to bylo ještě přes DE, než se toho zmocnil BEAL) tuhle:

http://www.skyman.cz...-FF170-d537.htm

Naprostá spokojenost. Hlavně je na AA. ten šuplík je bonus navíc. Výborné vlastnosti svitu (kužel - prostor). Užiju i to červený světlo, i když jsem si původně myslel, že bude silnější.
Nevýhoda: zamotává se ta gumička, co tam je místo pásky.

 

PS: jo, maj to blbě, je to 2xAA.


Tento příspěvek byl upraven od Citecka: 27 říjen 2015 - 12:50

  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#784 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2015 - 23:59

A co tyto dvě? Dosvit a délka svícení dost dobrý:

http://shop.emos.cz/...-led-na-3x-aaa/

http://shop.emos.cz/...d-1w-na-3x-aaa/


  • 0

#785 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2015 - 8:48

To by chtělo porovnat s něčím vyzkoušeným. Ale obecně, takových baterek jsou plné hypermarkety. Nevěřím něčemu, co dohání výkon počtem ledek, je lepší jedna pořádná, než 15 slabých. A u té druhé mě zaráží ten režim Zapnuto, vypnuto, je dost pravděpodobné, že tam dráty povedou rovnou k LEDce, která se tak krátkou dobu přetíží a svítí mohutně a pak po vybití baterek pod rozumnou mez jen dalších mnoho hodin bludičkuje. Protože pokud by do té LEDky šlo opravdu 1W a měla by vydržet svítit 75 hodin, musely by ty mikrotužky mít cca 20Ah. Čili údaje jsou tzv. past na blbce.


  • 0

#786 borda

borda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2015 - 11:34

3xaaa je zhruba tak to úplně nejhorší řešení. Když už to musí být, tak aa, ale myslím, že již nějaký čas vedou jednoznačně ve svítilnách 18650 lion akumulátory a nemá valného smyslu přemýšlet o ničem jiném (pokud si člověk opravdu chce chce posvítit, na trefení klíčema se do zámku u báraku je možno posvítit si třeba zapalovačem).


  • 0

#787 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2015 - 18:02

No mě udělá stejnou službu baterka od čongánů za 69 Kč, má taky Cree ledku a tři mikrotužky. Jen kvalita plastů je horší a bál bych se, že se něco ulomí, zatím se to nestalo. Jen syn už jich několik ztratil.

A strojové překlady jsou krásné. Nedavno jsem v asijském obchodě viděl dýmku, v českém překladu Palivové potrubí.

Že je tam napsáno Cree led ještě neznamená, že tam je ;-)

Jednou jsme zkoušeli moji EagleTac D25LC2 XM-L2 U2 Clicky s nějakou čínskou svítilnou s údajně stejnou diodou. Nesvítili stejně, ta čínská o poznání méně. 


  • 0

#788 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2015 - 21:07

Ono nezáleží jen na Ledce, ale taky kolik se do ní pustí. A je to úměrné, čím víc, tím méně baterie vydrží. Ledky jsou +- stejné. Dělají je ve stejné fabrice, nikdo si je nedělá na koleně. Jen asi jsou tříděny do několika skupin podle svítivosti a do levnějších baterek se používají ty levnější.

Je třeba si uvědomit, na co to člověk chce. Někdy je vysoce svítivá i horší, např. když se s čelovkou na hlavě na někoho obrátím. Denní světlo mi to stejně neudělá. Kdysi jsem byl s jeskyňáři v jedné díře, používali doma vyrobené karbidky. Že svítí hůř, než baterky, ale zato všude, baterka dělá kužel. To ale byly často používané hornické nifky s těžkým akumulátorem na opasku, ze kterého někdy tekl louh. A zase: stačila tehdy plochá baterka, na těch cca 6 hodin, co jsme tam byli. Ale u té nifky bylo jisté, že celou tu dobu svítit bude. A navíc měly dvouvláknové žárovky, když zhasla, stačilo otočit vypínačem do druhé polohy. Tam jde bez světla o život. Pokud se mi stane, že v lese v noci neuvidím světlušky, nestane se nic horšího, z toho lesa se dostanu i potmě.

Takže z tohoto hlediska, že to potřebuju na posvícení ve sklepě, do skříně, do králíkárny, na cestu ke stanu, občas venku, nejdéle při nočním pochodu na Kleť, kdy jsem nepřetržitě svítil jen asi hodinu v lese, jinak jsem šel potmě, mi ta vietnamská stačí. Svítí dobře. A prodává se spousta dražších, které svítí hůř.

A dokonce jsem porovnával tutéž, několik let starou, se dvěma novými, všechny na čerstvé baterie. Ty nové svítily o poznání víc.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 28 říjen 2015 - 21:09

  • 0

#789 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2015 - 19:31

Tak jsem sepsal novou recenzi ještě jedné čelovky, tentokrát z vyšší střední třídy.

 

Čelovka Led Lenser H7.R2 - uživatelská recenze

 

Na konci článku můžete případně opět hlasovat v anketě. ;)


  • 3
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#790 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2015 - 18:09

Nebudu zakládat nové vlákno. V Lidlu jsem viděl baterku na tři malé buřtíky, s LEDkou (údajně) 10W, dosvit až 150 metrů se zaostřováním. Nemáte jí někdou vyzkoušenou? Nechce se mi jen tak dávat 469,- Kč.


  • 0

#791 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2015 - 18:19

Tuhle myslíš?


  • 1

#792 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2015 - 19:13

Ty údaje jsou hodně divoké. Když se mrkneš třeba na Fenix E20 tak výrobce uvádí 265 lm a dosvit 210 m (a je to jeden z mála výrobců, kterým ty údaje věřím, neboť měří podle ANSI normy). Ono s tím dosvitem záleží samozřejmě jak je navržený reflektor, zda pro osvětlení blízkého okolí nebo zaostřený do dálky. Ta uváděná tebou má ostření, takže tomu dosvitu se snad dá věřit. Ale těm 10 W a 600 lm bych nevěřil ani náhodou a už vůbec ne na malé buřtíky. Hodně výkonné baterky jedou na Li-Ion články čili typ 18650.


  • 0

#793 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2015 - 21:01

Ty údaje jsou hodně divoké. Když se mrkneš třeba na Fenix E20 tak výrobce uvádí 265 lm a dosvit 210 m (a je to jeden z mála výrobců, kterým ty údaje věřím, neboť měří podle ANSI normy). Ono s tím dosvitem záleží samozřejmě jak je navržený reflektor, zda pro osvětlení blízkého okolí nebo zaostřený do dálky. Ta uváděná tebou má ostření, takže tomu dosvitu se snad dá věřit. Ale těm 10 W a 600 lm bych nevěřil ani náhodou a už vůbec ne na malé buřtíky. Hodně výkonné baterky jedou na Li-Ion články čili typ 18650.

Ale jo, CREE T6 má podle datasheetu při proudu 2A 692lm. Na tři buřty při tomhle proudu je to cca 9W. Jaká je realita samozřejmě nevím, bude záležet na baterkách jestli ten proud dají, ale možné to je.


  • 0

#794 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2015 - 21:04

Takovouhle baterku?

http://xkcz.cz/1603-baterky/


  • 0

#795 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2015 - 12:08

Ahoj, nevím jestli jsem zde správně, ale asi ano, protože se můj dotaz týče také baterky, i když UV.

 

Ježuch přinesl baterku Fenix E20 XP-E2 a čelovku Fenix HL23, s nimi jsem spokojený, ale jakou koupit UV?

 

Použití na kešky do terénu a aby "něco vydržela". Cenově +- do těch Fenixů. Napájení AA NiMh.

 

Poradíte, prosím?


Tento příspěvek byl upraven od J.K.M.: 28 prosinec 2015 - 12:16

  • 0

#796 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2015 - 12:31

Přesně před dvěma lety jsem pořídil tuto UV baterku:

http://www.dx.com/cs...67#.VoEbHMXhVe4

Je kovová, celkem robusní, zatím funguje naprosto bez problémů.


Tento příspěvek byl upraven od Kohout team: 28 prosinec 2015 - 12:32

  • 1

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#797 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2015 - 12:46

Objednáno, díky.


  • 0

#798 jelen76

jelen76

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2016 - 18:53

Ahoj, máte někdo zkušenost s čelovkou z aliexpresu?

3 LED Headlight 6000 Lumens Cree XM-L T6 Head Lamp High Power LED Headlamp +2pcs 18650 5000mah battery Charger+car charger

 


  • 0

#799 davidpuchyr

davidpuchyr

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2016 - 13:33

Ahoj, máte někdo zkušenost se svítilnami výrobce Peli a konkrétně touto svítilnou? Zvažuji její nákup a zajímají mě reference. 

 

https://www.tegus.cz...cel-tec-flza-50


  • 0

#800 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2016 - 14:32

Ahoj,

zkušenost s ní nemám, ale ty parametry nejsou nic moc. Proč uvažuješ zrovna o této svítilně? Maximální výkon120lm je  zbytečně málo.

Pokud hledáš zoomovací svítilnu na 18650, tak dobrou pověst má tato:

http://www.led-exper...ire-UF-T20-Zoom

A kdybys netrval na zoomu, tak dobrou zkušenost mám s touto:

http://www.led-exper.../1182-Convoy-S2

Ze zahraničí se samozřejmě dají obě objednat výrazně levněji.


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama