Přejít na obsah


Fotka

Svítilny / čelovky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
802 odpovědí na toto téma

#81 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2008 - 13:10

Radsi nesetri. Neni nic prijemneho, kdyz ti celovka jen mzoura, nebo kdyz ti umre. Ja pro ten pripad sebou permanentne nosim tri zdroje svetla a nahradni baterky.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#82 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2008 - 16:43

xpj napsal/a:

Numira napsal/a:
Radši než se omezovat limitem na koupi, je lepší sáhnout po kvalitě. 100%ně se přikláním k volbě Petzl Tikka Plus. ... Jinou volbu už bych s dnešními zkušenostmi považoval za kompromis...


Absolutní souhlas.


Jasně, ale pak nesmíš být smolař jako já - nosíme v Geobatohu 4 čelovky i s náhradními baterkami vše pohromadě v jednom extra pouzdře. Vyrazil jsem výjimečně sám na noční FTF - signál byl tak šílenej, že mě to prohánělo po lese naprosto nesmyslně a když jsem konečně dorazil uplnou náhodou na místo určení a zjistil že mám otevřenej bágl, tak jediná čelovka co zbyla byla ta, co jsem měl na čele, takže -3 čelovky z inventáře OUT ;o)
Kdyby to byly nějaké extra drahé kousky, tak si můžu leda hodit mašli. Tohle byly naštěstí 1x pod 1000 Kč (bohužel dárek k vánocům) a 2x za 200 z Tesca, ale i tak.

Bylo to na GC1FQ8G, takže kdy šel někdo spodní cestou a pak se vydal za šipkou do krpálu místo aby to pohodlně obcházel, možná tam narazí na černý balíček ;o) Byl jsem tam, 2x jsem to prošel, ale nic nenašel - kdo ví, kde leží.
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#83 Pacifa

Pacifa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2008 - 10:33

Celovka je dulezita na moje nocni odlovy a zvlast ted bude brzo tma ja mam Petzl tika XP a je sqela. Jinak hodne levna celovka momentalne v kauflandu v plzni cca 55kc.
  • 0

#84 Iluvator

Iluvator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2008 - 19:39

Na svetdooru.cz vyšlo hodnocen jedné čelovky, je ale trochu dražší.
http://www.svetoutdo...-uk-3aaa-vizion
  • 0
Oregon 300
Tak do toho šlápni ať vidíš kousek světa.....

#85 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2008 - 20:15

Co byste doporucili za celovku? Mam nasledujici pozadavky: 1) napajeni tuzkovymi bateriemi (AA) - v zadnem pripade AAA, li-on atd 2) odolna na hrubsi zachazeni 3) vodotesna - alespon tak, aby nebyl problem s ni skocit do vody a preplavat reku 4) cena 500 by byla prijemna, ale kllidne pujdu na 1500, pokud k tomu bude duvod
  • 0

#86 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2009 - 11:01

Ahojte, čelovky mám už dvě, ale chtěl bych zakoupit kvalitnější kousek s červeným světlem (tedy s přepínáním z bílé na červenou a zpět pro slabodušší :-). Aby to svítilo podobně jak ve fotokomorách starých fotografů, co si vyvolávali ČB snímky. Důvody jsou dva: - zminimalizovat riziko upoutání pozornosti na sebe - nezrušit si noční vidění Měla by mít i několik intenzit svícení. Mnohdy mi stačí opravdu jen tak lehce vidět, kam šlapu, nemusím na sebe někde v noci na kopci nad vesnicí zbytečně upozorňovat. Trochu jsem se rozhlížel, Petzl Tactikka je adept na zakoupení, ale můžou být jiná doporučení. Takže kdo takovou čelovku máte, doporučte. Něco už se tady na fóru psalo, ale je to rozházené, tak setřiďme informace na jednom místě.
  • 0

#87 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2009 - 11:14

Dobrej nápad... dej vědět až vykoumáš! PS: nějakej filtr samodílo by neposloužil stejně?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#88 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2009 - 11:26

V TESCU mají malé maďarské voděodolné čelovky (vyráběné pro Tesco) asi za dvě stovky s následujícími režimy: 2x bílá LED, 4x bílá LED, 4x červená LED. Doporučuji, máme doma dvě už od Vánoc a fungují dnes a denně. Jen si zrušíš noční vidění, než se k té červené proklikáš :)
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#89 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2009 - 11:29

Teď ani nevím, proč jsem napsal "maďarské", když budou samo z Číny. Ale asi proto, že jsou popsány maďarsky a český je jen přelepovací štítek... Při nákupu je najdeš mezi "outdoorovými" předměty jako je dalekohled, hodinky s vodotryskem (tedy s kompasem), ešusy, konvička na čas.... A ty červené LEDky jsou malinkaté a nejsou v blistru (obal, hnusné slovo, že?) moc vidět.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#90 honzat-cz

honzat-cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2009 - 11:30

Ahojkáč, já jsem si kdysi dávno koupil skvělou VARTA 11631, má 3 bílé a 1 červenou LEDku, otočnou hlavu pro nastavení sklonu světelného paprsku a je na 3 AAA. Je pěkná a hlavně malá, takže se vleze do kapsy a hurá do tmy... ;) Lovu zdar Honza
  • 0

#91 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2009 - 11:35

Trhac napsal/a:
Teď ani nevím, proč jsem napsal "maďarské", když budou samo z Číny. Ale asi proto, že jsou popsány maďarsky a český je jen přelepovací štítek... Při nákupu je najdeš mezi "outdoorovými" předměty jako je dalekohled, hodinky s vodotryskem (tedy s kompasem), ešusy, konvička na čas.... A ty červené LEDky jsou malinkaté a nejsou v blistru (obal, hnusné slovo, že?) moc vidět.


Ja mam taky jednu kombinaci bila + cerven ale moc nesviti (bila ani cervena). Jak je na tom tahle? Nemas ji na fotce?
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#92 swisss

swisss

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2009 - 11:36

když čelovku, tak petzla. Má je i spousta kamarádů (různé modely) a všichni jsou spokojení. S červeným filtrem je třeba tactikka


  • 0

#93 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2009 - 11:42

Pontiac_CZ napsal/a:
- nezrušit si noční vidění

To mě zaujalo. Kde se dá ten noktovizor koupit a za kolik?
  • 0

#94 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2009 - 11:46

Zavři na čtvrt hodiny obě oči :D
  • 0

#95 ddusann

ddusann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2009 - 12:49

hele jestli celovku tak jedine petzl...jinak to nema smysl...;c)...vim o cem mluvim... z vlastni zkusenosti mohu doporucit http://www.vertical....8&nLanguageID=1 a k ni filtr http://www.vertical....0&nLanguageID=1 ale samozrejme s drzackem... http://www.vertical....1&nLanguageID=1 jako celovka je to podle mne akorat...horsi nema smysl...vzdy si muzes intezitu zmirnit...ale u horsi svetlo nepridas...a lepsi asi taky ne pokud ji mas jen do lesa(neskladnost, vetsi spotreba baterii, porizovaci cena...)ja osobne ji mam jako jednu z celovek (spis ji pouzivam jako nahradni) a znam asi 5 dalsich kaceru kteri ji maj taky (vsichni spokojeni)
  • 0
Garmin 60 CSx, Nokia 6120i Clasic, BT GPS Nokia a iphone s netem...;)

#96 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2009 - 13:31

honzat-cz napsal/a:
Ahojkáč,
já jsem si kdysi dávno koupil skvělou VARTA 11631, má 3 bílé a 1 červenou LEDku, otočnou hlavu pro nastavení sklonu světelného paprsku a je na 3 AAA.
Je pěkná a hlavně malá, takže se vleze do kapsy a hurá do tmy... ;)

Lovu zdar
Honza


Mám tu samou, používám při astronomii a jsem spokojen. Na noční geoodlovy je to světlo slabší, ale zase chodit noční odrazkový keše v červeným spektru má úplně jinej náboj :D
  • 0
Retired slowcacher

#97 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2009 - 14:00

bodlak napsal/a:
Zavři na čtvrt hodiny obě oči :D

Chceš říct, že pak uvidím i bez přístrojů? :D
  • 0

#98 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2009 - 14:17

Petzl má ten problém, že používá buď směšný 5mm LED, nebo starý Luxeony. V porovnání s moderníma výkonovejma LEDkama od SSC nebo Cree je to prd.

TikkaXP je supr, mám ji tu, takový ideální minimum. Zpracování za 1 :) Supr sou čelovky od Zebralight.

Taky si přihodím, že "vím o čem mluvím" :P

A docela bych rád zkusil http://www.svetoutdo...exponent-4aa-1w :)
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#99 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2009 - 14:44

Ja mam Petzl Tactikka XP, ma tech filtru nekolik, ale osobne pouzivam Bilej a Cervenej. Kvalita vyborna a cena si myslim taky dobra, stoji kolem 1500,-, coz je myslim uplne v pohode ;)
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#100 djw

djw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2009 - 15:50

na tech petzlech se mi zda vyybornee ta moznost ucinit presunutim plastove "cocky" rozptyleni svetla, coz treba coleman neumiii. logovani nebo strachani nekde pod chrostim je pak daleko komfortnejsi nez kdyz vam nerozptyleny paprsek vypaluje jeden jeden decimetr ctverecni svitem obrovskyym ale okolo je uuplna tma.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama