Přejít na obsah


Fotka

Svítilny / čelovky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
802 odpovědí na toto téma

#101 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2009 - 18:04

Tactikka vypadá dobře, ale zdá, že s nimi Petzl skončil, v jejich produktové řadě se už nenachází (viz http://www.tikka2.co...etzl-tikka2.php). Oni obecně přešli na jakousi "druhou" generaci čelovek (vše mají na druhou).
Petzl teď volí cestu samostatné červené diody - líbí se mi TikkaXP. Rozptýlení světla je super. Podle "technical notice" se zdá, že lze přímo zapnout červené světlo dvousekundovým podržením a neoslnit sebe ani okolí - Honny, je to tak?
  • 0

#102 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2009 - 18:05

rodinka veverek napsal/a:

To mě zaujalo. Kde se dá ten noktovizor koupit a za kolik?


Tuto srandičku jsem přesně čekal... :)
  • 0

#103 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2009 - 18:28

njn, taky na to koukam co maji za novinky, jinak dobra je jeste tato:
http://www.vertical....1&nLanguageID=1

Ja mam uz nekolik tu Tactikku XP, ale zacinam pokukovat jeste po druhy celovce, nejakou s oddelenym zdrojem, hlavne kvuli pouziti v zime.
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#104 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2009 - 18:31

Ty mi Honny vlastně neporadíš, to jsou nové modely. Na jednom eshopu jsem našel, že budou od 1.8.2009.
  • 0

#105 honzahais

honzahais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2009 - 18:50

Ja jsem prisel od zmameho k Petzlovce Tactikka (taky s cervenym filtrem) ( porad se mu vypynala, mžourala, blbla a uz ji nechtel ani vydet) tak mi ji nabidl na diody a ja se pak v ni chvili postoural a uz ok ,, tak jsem mu ji zase nabid zpatky ale v te dobe uz mej jinou a nechal mi ji, sem celkem zpokojen na chozeni staci.. ale v zime napr na skiapech kdyz jede clovek z kopce tak ma velmi nedostacujici dosvit.. vetsinou i kdyz clovek jede pomaleji tak kdyz zahlidne prekazku tak byva na nejaky manevr pozde .. na lyze jednine halogen... nebo neco co sviti trochu vice napr petzlovku mio XP;)
  • 0
GPSmap60CSx+topo czech 3PRO /+nokia N73/na delší výpravy HP COMPAQ 6530b

#106 djw

djw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2009 - 20:24

jaa teda nevim ale te nova generace petzlu s oddelenyma cervenyma diodama je super, ale.... ... ale proc kurnik tam nenechali tu super funkci co ma soucasna tikka xp, a to je tos samostatne tlacitko docasneho posileni svetla, ten boost? ja ho vyuzivam strasne casto... jdu na normalni nebo slaby vykon, kdyz potrebuju kouknout do vetsi daalky, zmacknu na par sekund boost, povolim ho a puvodni moooood svetla pokracuje dal. tohle prisviceni je proste fantasticky uzitecnyyyy... ty novy nevypadaji ze to budou mit...
  • 0

#107 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2009 - 20:47

Pontiac_CZ napsal/a:
Ty mi Honny vlastně neporadíš, to jsou nové modely.

Zkusím o tom něco zjistit... :)

// teď koukám, furt výkonově nic moc, max. 60lm... to moc nezlepšili :)
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#108 ddusann

ddusann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2009 - 20:58

na druhou stranu neni problem k petzlu sehnat plnej equipment...obecne co tu v praci mame tak petzl vzdy zpracovani na 1...gumy se jen tak nevytahaj, a kdyz sezenou se jine...vse licuje, sedi...pokud chces neco lepsiho tak treba atex duo...ma ledky a halogen, svitivost vyborna, oddelenej zdroj (moznost AA) nebo akumulator (treba i s dobijeckou do auta)...da se ted sehnat za dobrou cenu...mam ji na helme a je super...
  • 0
Garmin 60 CSx, Nokia 6120i Clasic, BT GPS Nokia a iphone s netem...;)

#109 Dpman

Dpman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 406 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 22:58

Rád bych dostal k vánocům Led svítilnu. Nechci čelovku, tu už mám a postačuje mi. Rád bych ale ještě jednu do ručky. Takovou ultra svítivou a aby byla na tužkovky. Tak do 1500,- S čím máte zkušenosti? Na netu si to umím najít sám ale většinou tam nepíšou jak moc dobrá a nebo špatná je. Díky za rady.
  • 0

#110 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 23:22

Já mám tuhle: http://www.dealextre...ls.dx/sku.16607
Je na jednu tužkovku. Na ní svítí pěkně, ale když se nakrmí tímhle (silnější a nabíjecí tužkovka): http://www.dealextre...ils.dx/sku.6240 , tak to svítí skoro jako dálkovky od auta :-)
Velká spokojenost. Velké plus je pro mě také to, že se dá naprogramovat jak bude svítit.
  • 0

#111 m@ila

m@ila

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 23:51

Dobré je shlédnout pár testů od nadšenců např. ledmania.cz. Já mam půl roku http://www.svitilny....c2/prod_87.html a jediný problém jsou právě ty baterky. CR123 nejsou tak běžné jako tužkovky, kterých mam vždycky dostatek a nabíjecí mi vydrží tak 2-3 hodiny. Jinak je ale 300 lumenů dost znát a vzhledem k velikosti svítilny jsem hodně spokojenejB) Chtěl bych vidět svítit třeba Solarforce L950M, to musí bejt síla:p
  • 0

#112 Vojcek 1986

Vojcek 1986

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 155 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 23:52

Sam nyni vlastnim baterku neznackoveho vyrobce i bez manualu, takze doporucovat a recenzovat nebudu, jelikoz jsem nemel moznost poradne ozkouset. Jen bych podotkl, ze jsem mel moznost vyzkouset Led Lenser svitilnu a parada. Mas na vyber vicero variant (delka, svitivost) s garanci a jsou i v tebou udane sume. Neco na nich bude, kdyz je pouziva armada, policie, Ceske Drahy a jini... Tak stastny vyber
  • 0

Vojcek 1986


#113 Tommu

Tommu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2009 - 0:27

Dpman napsal/a:
Rád bych dostal k vánocům Led svítilnu. Nechci čelovku, tu už mám a postačuje mi. Rád bych ale ještě jednu do ručky. Takovou ultra svítivou a aby byla na tužkovky.
Tak do 1500,- S čím máte zkušenosti? Na netu si to umím najít sám ale většinou tam nepíšou jak moc dobrá a nebo špatná je. Díky za rady.

Možností je spousta, takže nějaké názory a recenze si můžeš přečíst třeba zde. Já osobně nemám problém se svítilnami na Li-ion baterie (většinou jsou dělané na typ 18650), tam je výběr mnohem větší. A také výkon, případně výdrž na baterie těchto svítilen, je pak většinou vyšší.
  • 0

#114 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2009 - 6:08

Vojcek 1986 napsal/a:
Neco na nich bude, kdyz je pouziva armada, policie, Ceske Drahy a jini...

Na to bych nesázel. O dodavateli rozhodují i "jiné" kritéria než kvalita. ;)
  • 0

#115 LeNoch

LeNoch

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2009 - 7:47

pokud do toho chceš chceš vrazit tolik peněz, tak bych doporučoval auroru http://www.dealextre...x/search.aurora Kamoš to má, a svítí to pekelně. Dobrý na kolo.
  • 0

#116 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2009 - 8:21

Koupil jsem v TESCO za nějakých 500 (byla v akci, běžně je za 700), je na dva střední monočlánky ©. A byl jsem opravdu příjemně překvapený, jak svítí. A i na fóru ledmania.cz jsem se přesvědčil, že to za ty prachy je docela dobrý kup. Kromě toho na rozdíl od tužkovek je těžká, pevná a robustní, což považuju spíš za plus :-) http://forum.fotonma...pe=post&id=3923
  • 0

#117 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2009 - 8:59

Dpman: pokud chces opravdu svitilnu, na kterou se realne muzes spolehnout, tak se urcite VYHNI vsem z DE, jsou to opravdu shitky (ano sviti, ale kolikrat si "postavi hlavu" a nejedou, vybijeji se rychleji a i mechanicke zpracovani je horsi). Osobne opravdu kde mohu, tam doporucuji Nitecore Defender Infinity R2. U nas stoji 1900 Kc, ale da se sehnat napriklad na ebay kolem 1500, takze by ses do sveho rozpoctu urcite vesel. Mam doma i tu Trustfire a dalsi svitilny (UltraFire), takze opravdu realne to mohu porovnat a je to vazne nekde jinde. Vyhodou NDI R1 jsou predevsim opravdu super rozmery vhodne na EDC (every day carry), vykon a take predevsim dalsi funkce, ktere u tech neznackovych nenaleznes. typicky je to zapnuti na namacknuti - jenom pridrzis tlacitko a pri pusteni se svitilna vypne. Dalsi vyhodou je "digitalni" ladeni intenzity vykonu s tim, ze si muzes jednu libovolne nastavitelnou uzivatelskou hodnotu "ulozit" (sam mam napriklad nejnizsi intenzitu). U tech neznackovek je taky nevyhoda ta, ze kdyz je zapnes, tak si muzes prepinat rezimy pouze pretukavanim spousteciho tlacitka - potom dochazi k paradoxnim situacim, ze nez zvolis nejaky rezim, tak musis vsechny ostatni "problikat". Tohoto jsi u tech znackovych usetren a rozsviti se ti presne to, co ma. V kazdem pripade bych se na tvem miste soustredil na to, aby svitilna fungovala i s AA clanky - predevsim kvuli rozsirenosti. NDI R2 funguje primarne na LiIon 14500 clanky a "umi" i AA, coz je vyhoda napriklad v terenu nebo i v jejich vsudypritomne dostupnosti.

Pokud chces, zkoukni fotky, at ziskas predstavu:
NiteCore Defender Infinity R2 - dole je i porovnani s UF WF-502
TrustFire F20 vs. NDI R2
UltraFire WF-502B - svitilna na akumulator 18650

m@ila: presne jak pises, "problemem" te svitilny jsou prave clanky. Navic realne, tech 300 lumenu bych chtel videt, respektive by me zajimal jeji realny odber, protoze dle specifikace ma dioda Cree XR-E R2 pri proudu 350mA svetelny tok 114-122 lumenu, pri proudu 1A ma az 250 lumenu. Jak obecne znamo, vyrobci si hodnoty spise vylepsuji (viz. i treba spotreba vozidla v technicaku), takze mi to neni jasne.

Presvedcit se sam muzes primo ve specifikaci vyrobce:
http://www.cree.com/...f/XLampXP-E.pdf

LeNoch: tak presne tem bych se vyhnul poradnym obloukem. Nejenom, ze rozmerove jsou vetsi, ale navic jsou i na akumulatory 18650, takze je realne v terenu nicim nenahradis.
  • 0

#118 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2009 - 9:01

pavels: ver tomu, ze ta svitilna "nesviti", respektive si asi nikdy nemel svitilnu s Cree XR-E diodou. Taky jsem mel podobne svitilny, taky jsem si myslel, ze je to šajn, ale ver mi, ze neni. Navic svitilna na clanky C? To uz se da pouzit i jako osobni zbran, ne? :)
  • 0

#119 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2009 - 9:08

Ja uz rok pouzivam svítilnu Led Lenser® P7 http://www.led-lense...aostrovani-.php Je to znackova svitilna v robusnim kovovem tele, ma zaostrovani paprsku posuvem hlavy svitilny. Uvnitr jsou zlacene kontakty. Pouzivaji ji hasici a zachrane slozky statu, zrovna kdyz jsem si ji pred rokem kupoval, tak jich hasici kupovali asi 150. Za ten rok co ji pouzivam, tak doznala jen povrchove sramy, po par padech na kameny ale funkcnost je stale na 100%. Je tesnena na O krouzky a tak ji voda ani ponoreni pod vodu nevadi. Pri zaostreni na uzky kuzel bez problemu dosviti do vzdalenosti cca 150m. Pokud ji pouzivam na silnici, tak automobily zhasinaji dalkove svetla na vzdalenost cca 1km, tak ji pouzivam radsi oparne, jelikoz si jsem vedom, ze hodne oslnuji. Cenova uroven odpovida, tebou stanovene, jen baterky jsou AAA. Na plny vykon jsou baterie vycucnute za cca 3 hodiny, tak je treba s tim pocitat a nosit si sebou nahradni nejlepe NiMh akumulatory.

Tez pouzivam celovku Led Lenser® H7 od teze firmy a jak ctu fora, jak lide pouzivaji klony teto celovky a sezuji si na jejich neduhy. Ja jsem s ni zatim nemel zadne problemy, zatim co klony se vetsinou porouchaji po cca mesici pouzivani.

Tak mohu fy Led Lenser doporucit. Vyrobky od teto fy jsou sice drazsi, ale spolehlive a o to jde pri nocnim putovani po prirode.

Jen jedna vytka je pro tyto svitilny, elektronika ma jen pulzne sirkovou regulaci vykonu a nikoliv menic a tak jak klesa napeti na baterkach tak klesa i svitivost svitilny. Ale na rozdil od konkurence ma alespon tu PSM regulaci a ne srazeci odpor a tak elektronika vyuzije maximum z baterek na sviceni a ne na topeni.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#120 jeffix

jeffix

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2009 - 9:38

Já osobně ted používám čelovku Led-lenserH7 a jsem s ní maximálně spokojený, jinak jsem taky uvažoval o baterce do ruky P7 (http://www.led-lense...aostrovani-.php). Jak H7 tak i P7 mají ve své vzorkové prodejně (v Praze) ihned k odběru za internetovou cenu!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama