Přejít na obsah


Fotka

Svítilny / čelovky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
802 odpovědí na toto téma

#121 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2009 - 9:40

S474N napsal/a:
pavels: ver tomu, ze ta svitilna "nesviti", respektive si asi nikdy nemel svitilnu s Cree XR-E diodou. Taky jsem mel podobne svitilny, taky jsem si myslel, ze je to šajn, ale ver mi, ze neni. Navic svitilna na clanky C? To uz se da pouzit i jako osobni zbran, ne? :)

Netvrdím, že je to špička, ale na konec zahrady dosvítí (skoro 100m). A nějaká dioda Cree tam je (ale přesný typ neznám, mám dojem že Q5). Každopádně jsem byl příjemně překvapený. A jak jsem psal - "bombenfest" provedení mi nejen nevadí, ale považuju ho za výhodu. Baterky na AA (nebo nedejbože AAA) jsou do dámské kabelky, a ne do pralesa :-)
  • 0

#122 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2009 - 9:47

Solim a ostatni: panove, nezlobte se, ale v prvnim prispevku je opravdu jasne napsano, co dotycny pozaduje - NECHCE celovku a CHCE svitilnu na AA clanky. Proc ho tedy zasobujete radami na celovky a svitilnami na jine clanky, nez AA?

pavels: svitilny (nikoliv baterky) na AA jsou prave vhodne na EDC (every day carry = kazdodenni noseni). Aneb nevim jak u tebe, ale u me lepsi poradna mala svitilna porad u me, nez velkej pestni klin doma na stole :D
  • 0

#123 m@ila

m@ila

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2009 - 9:48

S474N: je to moje první kvalitní ledka, takže si můžeš představit, jak jsem koukal s otevřenou pusou na sílu a dosvit v terénu oproti větším žárovkovým mackům. Dlouho jsem vybíral podle různých testů z netu a to mě taky ovlivnilo. 18650 se tam bohužel na šířku nevejde, to jsem moc radost neměl. Jinak někdy člověk spíš potřebuje při hledání širší kužel jemnějšího světla a difuzor zas tak pohodlný neni. Jsem spokojený, nezklamala a měnit jí v blízké době nebudu, ale asi bych teď šáhl trochu jinde a asi i výš. PS: na uvádění výrobcem se nelze spoléhat.. Víc řeknou reálné porovnávání. A maximální výkon, který mi vydrží hodinu, použiju málokdy. Tak jak říkáš, máš v tom přehled;)
  • 0

#124 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2009 - 9:54

m@ila: vsak prave, nejvetsim omezenim te tve je prave nemoznost nahrady (ktera treba jinde obvykla je), alespon za ty 18650. Taky hodne zalezi na vyuziti svitilny - proto jich mam doma vic, abych si mohl vybrat. Nicmene konkretne NDI R2 je mym kazdodennim spolecnikem - proto jsem na teto svitilne nesetril a vybiral ji podle pozadavku minimalni rozmery, vysoky vykon, clanky 14500/AA kvuli okamzite nahraditelnosti kdekoliv a hlavne funkce namacknuti (je pravda, ze toto moc svitilen nema) - predevsim z duvodu kombinace pri pouziti s kratkou palnou zbrani, kdy nejake dalsi ovladani nebo prepinani je na obtiz. Pokud tu svou pouzivas jenom nekdy nebo pro jine ucely, verim, ze muze byt vhodnejsi pro ty dane konkretni ucely. Napriklad kdyz jdu cilene vecer do lesa, tak si taky beru tu UltraFire a nahradni 18650 clanek s tim, ze NDI R2 mam porad na opasku nebo v kapsicce na leve ruce jako "backup". BTW jenom pro zajimavost, co bys zvolil ted, kdyz si psal, ze bys sahnul jinam?
  • 0

#125 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2009 - 9:57

S474N napsal/a:pavels: svitilny (nikoliv baterky)

To jsme my, moraváci :-) Nepijeme sodovku, ale sifon, na stromek nedáváme koule ale baňky, a potmě si svítíme baterkama :-) :-)
  • 0

#126 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2009 - 9:58

S474N napsal/a:
pavels: ver tomu, ze ta svitilna "nesviti", respektive si asi nikdy nemel svitilnu s Cree XR-E diodou. Taky jsem mel podobne svitilny, taky jsem si myslel, ze je to šajn, ale ver mi, ze neni. Navic svitilna na clanky C? To uz se da pouzit i jako osobni zbran, ne? :)


Ja mam MAG Lite 3D. Takze nesplnuje Dpmanuv pozadevek na AA. Ale kdyz uz to zminujes, tak ano ta hmotnost je prijema a fakt bych tim nechtel dostat po palici. ;) Ja si ji kupoval protoze nechci resit vydrz baterek. D clanky koupis a zapomenes. Tahat ji ale v baglu je opruz, na to je moc tezka. Takze je v aute a beru ji jen kdyz vim ze bude potreba. Kdyz se paprsek zaostri tak se tim daji hledat odrazky skrz les a krovi.;) Pri rozostreni paprsku to ma diru ve stredu na coz se da zvyknout, ale stejne nechapu proc to tak udelali. Zvazoval jsem LED Lenser P17, ale je k nesehnani za rozumny penize. MAG byl v podstate za hubicku z aukra zn. "nevhodny darek".

Mam taky neco takovyhleho: http://www.dealextre...ls.dx/sku.13442 za 200 z zelezarstvi na jug. part. Na blizko je super, ale jinak mi chybi moznost paprsek zaostrit do vetsi dalky.
Taham ji v baglu furt, spolehlive chodila ctvrt roku a ted tam nekde zlobi kontakt. :( Az dorazi Fenix LD20 tak to zkusim opravit, ted nechci zustat bez svetla pro pripad ze to nejak zpackam.

Jsem fakt zvedav jestli ten Fenix bude tak dobrej ze se vzdam toho sviticiho obusku, zatim jsem skepticky ;)

Jo a kdyz uz se tu rozepisuju, tak velika prosba za ridice hlavne na cyklisty... tyhle vykony svetla obvzlast v blikacim rezimu jsou strasne neprijemny. Myslete na to ze to opravdu oslnuje.
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#127 Chaotic

Chaotic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2009 - 10:03

Od léta používám Olight T25, dvě tužkovky. Ta moje má 5 režimů výkonu, ale existují i další varianty. V době, kdy jsem nakupoval, tak byl osazena ledkou s max svitivostí 160 lumenů. Teď už se dá koupit i se svítivostí víc než 200 lumenů. Cena 1000 - 1500. U kvalitních svítilen se mi líbí maximální využítí baterie - primární baterku to vycucne do poslední kapky, jen pozor na aku, ty je potřeba vyndavat včas nebo je taková baterka zničí.
  • 0

#128 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2009 - 10:11

semik75: ja se setkal s tim, ze bohuzel vzdy platil "zakon schvalnosti" - tzn. vzdycky kdyz jsem potreboval svitilnu, tak jsem ji "jako na sviňu" :) nemel u sebe. Pro osobni ochranu doporucuji vyuzit jine prostredky, nez svitilnu - konkretne vhodnym muze byt napriklad teleskopicky obusek doplneny taktez o svitilnu.

U Fenix LD20 si bud jist, ze bude dobrej. A sam se v realu presvedcis, ze i ta MAG lite "poradne nesvitila". Jenom je u LD20 skoda, ze tam dali diodu Q5 misto R2 a taky me osobne by vadila jeji delka, protoze je na 2 AA baterie. Na druhou stranu to zase znamena vyssi vydrz (i kdyz je pravda, ze je jedno, jestli je ta druha baterie v kapse nebo v telu svitilny, ze?).

Chaotic: taktez velmi dobra volba. Pokud chce autor dotazu svitilnu na 2AA, tak bych se take do ni nebal jit. Prodava se i ve verzi "Regular" a tam misto 5ti umi celkem 8 rezimu. Proti NDI ma nevyhodu v tom, ze rezimy jsou pevne dane. NDI ma "ladeni jasu" digitalne s moznosti ulozeni libovolne hodnoty do pameti, takze si to clovek muze doslova 100% prizpusobit svym pozadavkum na intenzitu svetla. Taktez jako nevyhodu bych bral "nechranene" tlacitko, docela bych se bal, ze se samo sepne (at uz na opasku, tak v zavazadle). Ale jak jsem psal v prvni vete, rozhodne bych se nebal ji doporucit, rozhodne neporovnatelne lepsi nez nejaky "hracky" z dealextreme.
  • 0

#129 Chaotic

Chaotic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2009 - 10:20

S474N: Kromě T25 už jsem našel i I25 - ta už má plynulou regulaci svitu, jen je o polovinu dražší.
http://www.ledshop.c...itum~z2005.html
Náhodnému sepnutí se dá lehce zabránit pootočením zadního dílu svítilny - přesně jak to Ledshop radí v manuálu ke svítilně.
  • 0

#130 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2009 - 10:24

Chaotic: pootocenim jakoze oddalis kontakty baterie? Nebo to ma jeste nejakou funkci typu ON/OFF? Jinak ta I25 ma opravdu take plynulou regulaci jasu.
  • 0

#131 Chaotic

Chaotic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2009 - 10:27

S474N: Jen oddálení kontaktů :-)
  • 0

#132 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2009 - 10:33

Chaotic: tak to se neuraz, ale to je fakt prasecina, takovahle rada navic v manualu. To mi prijde, jako kdyz se driv vytahoval v aute kabel z rozdelovace, aby pripadny zlodej nenastartoval. Potom se neco podela, potrebujes rychle odjet (pripadne se neco stane tobe a nahodny zachrance se snazi marne nastartovat), to same si dovedu predstavit i u tech svitilen. Obecne jakekoliv dalsi nadbytecne pohyby ci manipulace navic bych nedoporucoval.
  • 0

#133 Tommu

Tommu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2009 - 11:29

S474N napsal/a:
Chaotic: tak to se neuraz, ale to je fakt prasecina, takovahle rada navic v manualu. To mi prijde, jako kdyz se driv vytahoval v aute kabel z rozdelovace, aby pripadny zlodej nenastartoval. Potom se neco podela, potrebujes rychle odjet (pripadne se neco stane tobe a nahodny zachrance se snazi marne nastartovat), to same si dovedu predstavit i u tech svitilen. Obecne jakekoliv dalsi nadbytecne pohyby ci manipulace navic bych nedoporucoval.

Já myslím, že u taktických svítilen je to celkem normální. Mám doma americkou SureFire 6P (původně s žárovkou, dnes s modulem s Cree R2) a ta má také takto řešený vypínač. Stisknutím tlačítka rozsvítíš, pokud chceš svítit trvale, zašroubuješ konec svítilny.
  • 0

#134 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2009 - 12:27

Osobně mám a používám teď toto (ano je to "shit" z DealExtreme) ;o) http://www.dealextre...ls.dx/sku.14212 k tomu 2 sady LiIon: http://www.dealextre...ls.dx/sku.26247 a nabíječka: http://www.dealextre...ls.dx/sku.13820 Po koupení jsem byl s ní asi na 2 keškách a protože to bylo na vesnici, tak abych nebudil pozornost, tak jsem používal jen nejnižší svit. Předevčírem jsem ji používal asi 3 hodiny, z toho polovinu času na nejnižší svit, zbytek na nejvyšší (chtěl jsem vidět co vydrží). A včera ji použila Jana na FTF odlov (zřejmě na nejvyšší svit) - Jirka73 to v logu charakterizoval dost dobře ;o) http://www.geocachin...b9-3e270c171040 Cestou zpět konečně došla šťáva, takže je po více než měsíci poprve vybitá (druhá sada baterek se hodí). Dobré je, že to accu nezničí, ale vypne včas. Pozitiv má tohle světlo opravdu dost (včetně dost kvalitního celokovového těla a těsnění) Negativ se samozřejmě taky pár najde: - Podíváš se do světla a pak 10 minut nevidíš ;o) - 5 módů je moc (blikací a SOS je asi celkem k ničemu) - Když dojde šťáva, tak bez varování rovnou vypne. - je to z DealExtreme, takže je to možná sázka do loterie. Nedělám si samozřejmě iluze, že to je deklarovaných 900 lumenů, ale svítí opravdu impozantně. Nicméně - u nás se prodáva tento typ taky a stojí kolem 2.000 Kč.
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#135 fortiaf

fortiaf

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2009 - 12:31

S474N napsal/a:

U Fenix LD20 si bud jist, ze bude dobrej. A sam se v realu presvedcis, ze i ta MAG lite "poradne nesvitila". Jenom je u LD20 skoda, ze tam dali diodu Q5 misto R2 a taky me osobne by vadila jeji delka, protoze je na 2 AA baterie. Na druhou stranu to zase znamena vyssi vydrz (i kdyz je pravda, ze je jedno, jestli je ta druha baterie v kapse nebo v telu svitilny, ze?).


Ja mam tez LD20 a zatim obrovska spokojenost. Pohybuju se casto v podzemi, driv jsem mel jako "sajnovacku" velkou baterku stylu Maglite na 3 velke burty a tahle ma jednak vetsi vydrz a sviti minimalne stejne dobre (co se tyce svitivosti v lumenech, tak je na tom asi 7x lepe, nez klasicka celovka Petzl Tikka).

K te druhe tuzkovce volne v kapse misto ve svitilne - vetsinou s sebou nemam jen baterku, ale spoustu dalsich kramu (zapisnik, fotak, batoh, gpsku) a z vlastni zkusenosti musim rict, ze cim min jednotlivych kramu mam u sebe, tim lip. Protoze cas od casu se stane, ze si potrebuju uvolnit ruce, vykramarit neco jineho, prolezt obtiznym mistem apod. A kdyz mam plne kapsy jinych veci, tak si tak akorat koleduju o to, abych neco poztracel.
  • 0

#136 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2009 - 19:58

Tommu napsal/a:
Já myslím, že u taktických svítilen je to celkem normální. Mám doma americkou SureFire 6P (původně s žárovkou, dnes s modulem s Cree R2) a ta má také takto řešený vypínač. Stisknutím tlačítka rozsvítíš, pokud chceš svítit trvale, zašroubuješ konec svítilny.

Trosciku nerozumim, jak rozsvitim a pri zasroubovani svitim trvale? Tak snad kdyz drzim stisknute, tak sviti, ne? A o tom celou dobu pisu, ze se to cloveku muze "kousnout" na opasku/v zavazadle a je vymalovano.

javla: to je pekne a jakou to ma souvislost, kdyz je to na baterie 2*18650 nebo 4*CR123A a autor dotazu chtel AA? A ono oznaceni "shit" neber doslova ve smyslu sily svitu/dosvitu, ale spise z hlediska kvality zpracovani, znacky, vydrze, pouzite elektroniky apod. Proste neco jako Dacia Logan :D

fortiaf: pokud mas s sebou GPS, tak predpokladam, ze do GPS si taky nahradni akumulatory beres. Ja napriklad s sebou mam vzdy "pytlicek" s cca 8mi kousky nahradnich AA akumulatoru. Takze kdyz mi dojde primarni LiIon clanek 14500, nastupuje NiMH AA.
  • 0

#137 Tommu

Tommu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2009 - 20:09

S474N napsal/a:
Trosciku nerozumim, jak rozsvitim a pri zasroubovani svitim trvale? Tak snad kdyz drzim stisknute, tak sviti, ne? A o tom celou dobu pisu, ze se to cloveku muze "kousnout" na opasku/v zavazadle a je vymalovano.

Prostě tím šroubovacím koncem nastavuješ 3 režimy. Více vyšroubovaný zabraňuje nechtěnému zapnutí svítilny stisknutím tlačítka. Středně zašroubovaný umožňuje ovládat svítilnu stisknutím tlačítka. Úplně zašroubovaný rozsvítí svítilnu trvale.
  • 0

#138 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2009 - 20:34

Tommu: ano, tak presne to chapu. Takze bud to mam rozmontovany s tim, ze musim PRED svicenim sroubovat a starat se o to, nebo naopak mam zasroubovano a pripraveno (v pohotovosti), ale zase se vystavuji riziku toho, ze se mi to omylem nekde rozsviti. A to je presne to, o cem jsem se bavil, NDI ma prave to tlacitko "zapustenejsi". Uz chapes?
  • 0

#139 Tommu

Tommu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2009 - 20:56

S474N napsal/a:
Tommu: ano, tak presne to chapu. Takze bud to mam rozmontovany s tim, ze musim PRED svicenim sroubovat a starat se o to, nebo naopak mam zasroubovano a pripraveno (v pohotovosti), ale zase se vystavuji riziku toho, ze se mi to omylem nekde rozsviti. A to je presne to, o cem jsem se bavil, NDI ma prave to tlacitko "zapustenejsi". Uz chapes?

Ale já tuhle funkci neobhajuju, jen Ti chci vysvětlit, že je to běžné u některých typů svítilen. Já ji mám od německého policisty, který při zásahu drží v jedné ruce pistoli a ve druhé svítilnu, kterou si rozsvěcí tím tlačítkem jen když potřebuje. Mě to taky na normální svícení moc nevyhovuje, obzvlášť když tam mám vícerežimový drop-in a změnu režimů musím dělat šroubováním konce svítilny. Ale nechce se mi rozebírat to tlačítko a měnít ho za spínač. Asi si raději koupím celý ten konec i s vypínačem.
Stejně ale svítilny s vypínačem, který není zapuštěný nebo nějak krytý proti náhodnému stisku lidé raději přenášejí s částečně vyšroubovaným koncem. Jinak riskují vybití baterie nechtěně rozsvícenou svítilnou.
  • 0

#140 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2009 - 21:47

Tommu: ja tomu rozumim, jenom na to "upozornuji" potencionalni zajemce, na co vsechno a hlavne PROC si na to maji dat pozor. Jde mi pouze o komplexnost informaci, rozhodnout se musi kazdy sam za sebe. Co se me tyce, tak opravdu denne nosim NDI a urcite nic nevysroubovavam ;) :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama