Přejít na obsah


Fotka

nova eventova moda ??


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
187 odpovědí na toto téma

#41 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 18:32

DarkLord Reviewer napsal/a:
Zřejmě celou situaci svým vyjádřením jen zhorším, alespoň to pro mne bude poučením, že sem nemám vůbec přispívat ;), nicméně:

Nevim proc bys ji zhorsoval? :o Aspon ja v listingu opravdu nevidim nic proti pravidlum.

Nejde spis jen o stale vzrustajici nevrazivost mezi "geokacerstvem"?
V posledni dobe ji pozoruji stale vic.... :(

A uz vubec nechci hodnotit ty "rozbory", zda ho dali ke schvaleni decka, a jak loguji jine cache, protoze to s tim nesouvisi.

Pro mne osobne je to spis vystraha.
Zabyval jsem se myslenkou usporadat par eventu ve Vojenskem prostoru Brdy (jako napr. turist. prechod VVU 800stovek, geologicke zajimavosti,... ci neco podobneho).
Oficialni povoleni na trasu bych sehnal od vojaku, ale protoze bychom se pohybovali mimo silnice po dohodnute trase, tak na max. 15-20osob. Fyzickych osob. No a kdyz ted vidim tu hysterii, jaka by vznikla, ze se podarilo pred stop stavem zaregistrovat treba jen ctyřem az peti nickum- "geokacerum", jen proto, ze by se na celodenni vylet prihlasili s manzelkou/pritelkyni/detmi... a naplnili tech 20 fyzickych osob....
A co kdyby se pak zjistilo, ze se to povedlo driv lidem, s kterymi se treba znam, nebo s kterymi jsem nejake cache nekde odlovil... :o

Tak si ted ctu ty dnesni diskuzni prispevky, a tak nejak nevim... :(:(:(
Stoji to vubec za to behani po uradech a vyrizovani toho povoleni? :(
  • 0

#42 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 18:52

Vzhledem k tomu, ze jsem k listingu uz pripsal dva obsirne noty, tak sem jen dodam kratke vysvetleni: December 22 by DarkLord Reviewer (0 found) Reakce na NA-logy: ... Ukážete-li mi rozpor, znovu to zvážím, do té doby ale musím vaše NA-logy zamítnout, jakkoliv se to komukoliv nemusí líbit. => proto muj prvni note. December 22 by DarkLord Reviewer (0 found) Takže k tomu, co napsal H+: ... Dokažte to. Dokažte, že to nejsou rodinné týmy o treba 5 clenech. Bohužel dokud toto nedokážete, opet je mi líto, nemohu zasáhnout. => proto muj druhy note. K tomu, co napsal petegeo dve poznamky: - Opravdu nevidis rozdil mezi takovou akci, jakou zvazujes Ty a "eventem", co si usporadaji tri decka pro sebe? - Opravdu tu svoji "prochazku" musis publikovat jako event? Neber to, ze bych mel cokoliv proti prochazce. Hysterii a nevrazivosti zdar! ;)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#43 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 19:05

petegeo

Ale to přeci nemůžeš srovnávat.:) Co píšeš ty, je super nápad, který prostě jinak zrealizovat nejde. Je sice pořád otázka, jestli má cenu pořádat chození po VVP jako geocacherský event, ale to už spíš záleží na konkrétním provedení a úhlu pohledu na eventy obecně. Důležité je, že by se nejednalo o akci, která by byla prvoplánově jen a pouze pro určité lidi.

Zde probíraný event, spíš vystihuje jiný popis... teda nechci nikomu křivdit a nerad bych, aby z toho byl další Velký Vezír, ale po příspěvku DarkLorda, to tak dost vypadá: Někdo si chtěl zorganizovat soukromý event pro pár kámošů, dokonce s hrozbou mazání logů ostatním. Reviewer mu to zcela oprávněně nepovolil a tak si autor zařídil to samé jinak. Sice "podle pravidel", nikomu tím přímo neškodí, ale férovosti a slušným mravům dal podle mého názoru dost na frak.

edit: Koukám, že H+ byl rychlejší.
  • 0

#44 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 19:13

Jakoze faaaaajne :) Alespon bylo o cem a co flambovat :D Co budem resit zitra? Kdo zalozi nejakou kompromitujici cache? :P
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#45 DarkLord Reviewer

DarkLord Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 400 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 19:15

petegeo: Protože jak jsem si bohužel stačit již zde všimnout, každý, kdo jde proti proudu a o to hůř, je-li reviewerem, dost riskuje, že ho budou ostatní pranýřovat :D Což mě ovšem neodradí od sdělení svého názoru ;).

A teď k danému eventu. Je to jasné obcházení reviewera? Ano, je.
Bylo od začátku plánováno, že se tam sejde pouze parta kamarádů a nikoho jiného mezi sebou nechtějí? Ano, bylo.
Je to tedy řekněme proti "dobrým mravům GC"? Samozřejmě.
Může s tím něco reviewer udělat? Nemůže.

A proč? Protože se to naoko tváří jako v souladu s pravidly. A my nemůžeme rozhodovat podle equity, nejsme arbitry elegantiarum a nemůžeme hodnotit, že tahle keška je o ničem, a tak ji nepustíme a tenhle event je jen pro kamarády, tak ho nepublikujeme. Tedy pokud z listingu nebude jasně patrné porušení pravidel.
Prostě ať si o tom jako člověk a jako cacher myslím, co chci, jako reviewer musím postupovat jen v souladu s pravidly a reviewerovskými interními nařízeními, takže nemůžu jednat jinak.
A i proto tuto činnost - bez urážky - nemůže dělat každý, protože jen málokdo se dokáže povznést nad vlastní názory a emoce :).
  • 0

#46 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 19:21

>>>DarkLord Reviewer<<<

Jenom teda obnovim otazku: Muze byt tedy event publikovany s podminkou? Jako treba zde s tim pecivem nebo cim to bylo?

Diky predem za odpoved :)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#47 eyelet

eyelet

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 19:29

Tolik povyku a popsaného "papíru" pro jednu klukovinu. Já se tady přiznám, že jsem v jedenácti málem zapálil les :D.
  • 0

#48 CykloDav

CykloDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 367 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 19:36

Proč si děti nemůžou udělat event? Osobně fandím každému, kdo udělá jinší než -chlastací- event. Petegeo:event klidně udělej, celodenní pochod dá -bohužel- málo kačerů. Potom ti sice bude chodit plno krásných mailu, ale pokud jsi splachovací, tak to sneseš.
  • 0
Kolo jede

#49 DarkLord Reviewer

DarkLord Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 400 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 19:37

Event, podobně jako kterákoliv jiná cache, může být publikována s podmínkou. Ale podobně jako u kterékoliv jiné keše (s výjimkou challenge), může jít pouze o podmínku dobrovolnou, z hlediska možnosti logování Found it (či zde Attended) nevynutitelnou. Takže zde konkrétně - nedodá-li někdo při vstupu pečivo, ale bude-li zapsán v logbooku, nelze mu elektronický log smazat. Je samozřejmě otázkou, zda může autor zakázat vstup člověku, který tuto podmínku nesplní? Analogicky totiž nutnost odevzdat pečivo = nutnost u jiných eventů zaplatit vstupné.
  • 0

#50 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 20:03

DarkLord Reviewer: Tvůj postoj, že jako hráč s tímto přístupem nesouhlasíš, ale jako reviewerovi se ti to zdá v pohodě, protože to není doslovně proti pravidlům, je srabský. Když nemáš na to, aby ses z pozice síly jednoznačně přiklonil na jednu stranu u tak očividné kraviny, jakou bylo publikování této keše, tak se holt nikdy nemáš šanci stát autoritou a sám si zaděláváš na "pranýřování", o kterém píšeš. Dokonce jsi propásl i šanci přiznat chybu stylem "stalo se, ale když už, tak nekažme děckám zábavu", kterýžto výrok by byl přijatelnější než pochybná argumentace, ve které tě H+ naprosto rozetřel. Skoro to vypadá, že reviewer není osoba, ale snůška zákonů, kterou si kdekdo ohne podle potřeby a pak jí to pěkně natvrdo zezadu udělá. Palec dolů.
  • 0

#51 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 20:17

no aspoň že vím že když jsem tu nějakej ten den nebyla,tak to tu je pořád stejné a pořád jsou nové a nové světzničující problémy.Jdu si uvařit kávu,tak mám na někoho čekat?Káva bez bodu nebude tak dobrá.
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#52 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 20:19

DarkLord Reviewer napsal/a:
Event, podobně jako kterákoliv jiná cache, může být publikována s podmínkou.
Ale podobně jako u kterékoliv jiné keše (s výjimkou challenge), může jít pouze o podmínku dobrovolnou, z hlediska možnosti logování Found it (či zde Attended) nevynutitelnou.
Takže zde konkrétně - nedodá-li někdo při vstupu pečivo, ale bude-li zapsán v logbooku, nelze mu elektronický log smazat. Je samozřejmě otázkou, zda může autor zakázat vstup člověku, který tuto podmínku nesplní? Analogicky totiž nutnost odevzdat pečivo = nutnost u jiných eventů zaplatit vstupné.


Super, takze jsem si to myslel dobre :) Diky za odpoved :P
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#53 Kvety

Kvety

    Lezec

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 20:20

mitak napsal/a:
DarkLord Reviewer: Tvůj postoj, že jako hráč s tímto přístupem nesouhlasíš, ale jako reviewerovi se ti to zdá v pohodě, protože to není doslovně proti pravidlům, je srabský. Když nemáš na to, aby ses z pozice síly jednoznačně přiklonil na jednu stranu u tak očividné kraviny, jakou bylo publikování této keše, tak se holt nikdy nemáš šanci stát autoritou a sám si zaděláváš na "pranýřování", o kterém píšeš. Dokonce jsi propásl i šanci přiznat chybu stylem "stalo se, ale když už, tak nekažme děckám zábavu", kterýžto výrok by byl přijatelnější než pochybná argumentace, ve které tě H+ naprosto rozetřel. Skoro to vypadá, že reviewer není osoba, ale snůška zákonů, kterou si kdekdo ohne podle potřeby a pak jí to pěkně natvrdo zezadu udělá. Palec dolů.


Nevím proč jsi tak zlý. Prostě jsou taková pravidla a nemůže s tím nic dělat. Z toho jak se ohrazuješ mám takový zvláštní pocit, že by sis měl zamést před svým prahem (nejenom v GC). Sory za OT
  • 0

#54 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 20:20

Jdu si uvařit kávu,tak mám na někoho čekat?Káva bez bodu nebude tak dobrá.


Za dobre kafe cokoliv :)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#55 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 20:25

Kvety napsal/a:
Nevím proč jsi tak zlý. Prostě jsou taková pravidla a nemůže s tím nic dělat. Z toho jak se ohrazuješ mám takový zvláštní pocit, že by sis měl zamést před svým prahem (nejenom v GC). Sory za OT

Je videt, ze tu jsi relativne novy a neznas mitaka :D
  • 0

#56 DarkLord Reviewer

DarkLord Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 400 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 20:26

:) Kolegu mitaka prostě štve, že se ho Groundspeaku nepodařilo protlačit na pozici reviewera, toť vše ;) Ale já tvůj provokativní styl znám a nenechám se jím rozhodit, takže jen si kolem sebe vztekle kopej, jak chceš :D. Škoda jen, že u toho nepoužíváš tvou krásnou hlavinku :), jinak bys pochopil, že si naopak z pozice síly svůj názor jako reviewer hájím, i když s ním jakožto člověk nemusím souhlasit. Dokázal bys to ty, oddělit tyto dva "životy"? Nepředpokládám ;) Protože nechat se unášet při rozhodování emocemi, to je to nejhorší, co může reviewer a nebo kdokoliv s mocí, udělat. A až mi nějakou chybu na mé straně ukážeš, přiznám ji, na rozdíl od tebe nejsem sebestředný a přesvědčený o své neomylnosti, ba naopak, omluvím se veřejně komukoliv, pokud dokáže, že jsem chybil ;). P.S. Kontaktuj kolegu H+ soukromě - možná tě překvapí, co se od něj dozvíš ;)
  • 0

#57 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 20:32

Kolegu mitaka prostě štve, že se ho Groundspeaku nepodařilo protlačit na pozici reviewera, toť vše

Bůh miluje nás a naše keše
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#58 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 20:35

Hehe, tak přeci jenom Mitak. A jak se člověk stane horkou kartou Groundspeaku? :D Já vždycky myslel, že ten postup je opačný, že stávající revieweři se snaží protlačit svoje vybrané kandidáty. Jinak teda za to vzájemné napadání palec dolů. :o Krom toho Mitak je tímhle svým stylem známej bez ohledu na okolnosti.:P
  • 0

#59 Kvety

Kvety

    Lezec

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 20:42

maaaca napsal/a:
Je videt, ze tu jsi relativne novy a neznas mitaka :D


Tak jsem ho právě poznal.
Mitáku, jenom si myslím, že jsou v geocachingu jiné, více rozpoluplné situace (viz jiná témata). A tím, že si DarkLord Reviewer nenechá do toho kecak, a stojí si za svou pravdou, už tím je autorita.
  • 0

#60 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 20:51

hplus napsal/a:
K tomu, co napsal petegeo dve poznamky:
- Opravdu nevidis rozdil mezi takovou akci, jakou zvazujes Ty a "eventem", co si usporadaji tri decka pro sebe?

Coz o to, ja v tom rozdil vidim, ale jestli v tom budou rozdil videt i ti, co se tam kvuli stop stavu mezi tech 20cet nedostanou. ;)

hplus napsal/a:
- Opravdu tu svoji "prochazku" musis publikovat jako event? Neber to, ze bych mel cokoliv proti prochazce.

Ono je to spis obracene. To je totiz jedinna moznost, jak ve Vojenskem prostoru Brdy "zalozit" legalne cache. Na zadnou ulozenou "krabicku" povoleni nedostanes. Na organizovane "prochazky" male skupiny lidi s danym cilem ho ziskas. A muzes chodit klidne pravidelne kazdy mesic (na jednotliva povoleni).
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama