Přejít na obsah


Fotka

Anonymní zakládání keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
53 odpovědí na toto téma

#1 pyxis.praha

pyxis.praha

    ... dosíci dlásen ..

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2009 - 14:46

Zajímal by mně váš názor na to, když "neexistující" osoba založí keš, na mysli zde mám dnes publikovanou GC22128 .. ale možná jsou i jiné... Nejde mi dání na pranýř reviewera (ten se s jistotou choval dle pravidel GC) ani nechci provokovat ustálení limitu od kdy se keše smějí zakládat, jako spíš o zjištění, zda se najde někdo, kdo se bude schopen anonyma zastat a třeba mi i vysvětlit, že jeho konání je eticky v pořádku.
  • 0

#2 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2009 - 15:20

A co třeba takový Nanutando a jeho GCVGD8 atp. Nikdo ho nezná, někteří tuší. Třeba loví pod jiným nickem. A určitě nebude sám. A proč by se měl ownera někdo zastávat? Ten si svou keš obhájil před publikací retrívrovi a na ostatních je "lovit či nelovit".
  • 0

#3 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2009 - 15:20

To ti to tak vadi? Treba z nejakeho duvodu autor potreboval, aby nebylo pred odlovenim kese jasne, kdo to je... Nebo treba nechtel, aby mu kaceri psali (nebo volali) ohledne reseni te mysterky, tak si na to zalozil novy profil, o kterem se nevi ze je jeho... Nebo jakykoliv jiny duvod. Rozhodne mi to nepripada jako neco, co by se muselo resit na foru. Radeji lusti :)
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#4 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2009 - 15:30

Nanutando je úplně jiný případ.
Pyxisovi jde nejspíš o to, že zakladatel keše rýpe nejen obecně do mysterek, na kterých si owner honí své nakřápnuté ego, ale přímo do jedné konkrétní ownerky - a přitom sám nenašel odvahu se podepsat, aby nebyl vláčen na fóru.

Jo, co by to bylo za svátky bez pořádného flame;)
  • 0

#5 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2009 - 15:52

Aha, aha, hlásí se Vám Praha. Nevšimnul jsem si. Už jsem o této lokalitě cosi četl.
  • 0

#6 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2009 - 16:07

Nevím, přijde mi to ubohé, tímto způsobem se do kohokoli navážet. Že by na to měl vliv ten čas vánoční? Vůbec se mi to nelíbí, tečka
  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#7 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 467 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2009 - 16:39

...váš názor na to, když "neexistující" osoba založí keš...

Nechápu, co je na tom špatného. Pokud ta keš vyhovuje pravidlům a byla regulérně schválena. :)
To by za chvíli mohly být přihlášení a registrace na gc.com podmíněny číslem OP nebo pasu. ;) A to bych opravdu nechtěl...
  • 0

#8 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2009 - 16:44

Pyxis... Tvoje problémy bych fakt chtěl mít... :o edit: (Reaguju na to, co vidím v úvodním příspěvku... patlat se, kdo, co, komu a proč, 26. prosince nějak nemám zapotřebí.)
  • 0

#9 LuLuk

LuLuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 280 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2009 - 16:55

Trosku nechapu obecne nevrazivy ton odpovedi. Autor vlakna se velmi slusne zeptal na vase nazory a misto toho se mu dostava odpovedi : co je ti po tom ? Osobne se mi to uplne nelibi, ale je dulezite nezobecnovat, ale brat pripad po pripadu. Nekdy to ma vyznam, viz. NANUTANDO, nekdy se jen nekdo snazi schovat ze zistnych nepeknych duvodu.
  • 0
GARMIN OREGON 300 (HTC HD2)
nejen GeoAlbum http://lukasludvik.rajce.net

#10 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2009 - 17:18

LuLuk napsal/a:
Trosku nechapu obecne nevrazivy ton odpovedi. Autor vlakna se velmi slusne zeptal na vase nazory a misto toho se mu dostava odpovedi : co je ti po tom ?
Osobne se mi to uplne nelibi, ale je dulezite nezobecnovat, ale brat pripad po pripadu. Nekdy to ma vyznam, viz. NANUTANDO, nekdy se jen nekdo snazi schovat ze zistnych nepeknych duvodu.


To bude tím, že nechápeš nablblost a "nevraživost" původního příspěvku tohohle vlákna (ať už je motivovaný čím chce) ... To, že někdo napíše "Zajímal by mě váš názor" ještě vůbec neznamená, že ho nějaký jiný názor zajímá. Prostě Pyxis svůj názor už má a pokud teď nechápe, že takhle založená keš ničemu neodporuje, a že mu do toho vůbec nic není, těžko si nechá od kohokoliv vysvětlit etiku :D:D:D takové publikace...

Etiku počínání cizích lidí teď o svátcích půjdu raději zaplácnout salátem ... :P
  • 0

#11 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2009 - 17:53

dachmh napsal/a:
Nevím, přijde mi to ubohé, tímto způsobem se do kohokoli navážet. Že by na to měl vliv ten čas vánoční? Vůbec se mi to nelíbí, tečka

Tak teď svůj výtvor čtu znovu a musím změnit tečku za čárku :D, možná jsem se špatně vyjádřil.
Mně se nelíbí to, co owner keše napsal pod čarou, jeví se mi to jako nějaká osobní msta, navíc nepodepsaná, ale třeba se mýlím. Tož nyní už opravdu howgh, nač si kazit svátky!
  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#12 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2009 - 18:36

nijak vzlášť to nezkoumám,ale narazila jsem už na nick co měl jen založené keše.Zatím se nám podařilo vyluštit a odlovit jen jednu,ale líbila se nám.Luštěním i dobře zvoleným místem.Nevidím na tom nic divnýho a ani mi to nevadí.Stejně tak mi nevadí začátečnické kešky,kdy má člověk třeba nalezených deset keší a jednu založí.Asi jsem naivní,ale předpokládám že průměrný člověk není debil a na založení keše není potřeba iq na úrovni mensy.Jsou vyjímky těch co si nejsou schopni přečíst ani pravidla,ale u těch by ta keš vypadala hrozně i kdyby jich našli tisíc.
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#13 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2009 - 19:36

alkes napsal/a:
Pyxis... Tvoje problémy bych fakt chtěl mít... :o

edit: (Reaguju na to, co vidím v úvodním příspěvku... patlat se, kdo, co, komu a proč, 26. prosince nějak nemám zapotřebí.)


25. michale ... ;)

ja jen abys pak třeba neslavil novy rok o den driv :)
  • 0

#14 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2009 - 19:50

Ano, jednání ownera anonyma je podle mě zcela v pořádku. Pro odlovení keše není osoba zakladatele důležitá, a já si dovedu představit docela dobré důvody, které owner mohl mít, když se rozhodl zůstat v anonymitě. Upřímně řečeno, po zkušenostech tady v poslední době, kdybych se rozhodl v matičce Praze založit něco invenčnějšího než magnet na okapu, taky bych váhal, abych nebyl vláčený tímto fórem. btw když vidím čas publikace a časy pohoršených reakcí, tak je naprosto zřejmé, že někteří tuto keš odsuzují, aniž by se aspoň o cokoliv pokusili. Tak o co jde? O geocaching (ještě pořád), nebo o vyřizování účtů?
  • 0

#15 hydrous

hydrous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2009 - 20:20

Možná by nebylo od věci u nových kešek zrušit možnost "write note" ;)
  • 0

#16 mechtuar

mechtuar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2009 - 20:22

ne nevim příde mi 1000 lepčí keška založená anonymem než nemít co hledat
  • 0
fičí fičí fičí too

#17 Monte-x

Monte-x

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2009 - 21:01

A) Kde jsi vzal informaci, že dotyčný je někdo, kdo už v GC působil a má jiný účet? Klidně to může být někdo kdo své působení započal právě tvorbou mysterky....

B ) Anonymních uživatelů je na GC.COM spousta - nebo snad znáš všechny alespoň pražské kačery osobně? Že znám Tebe je víceméně díky náhodnému setkání u Kostela - jinak by jsme navzájem byli také anonymní a to bydlíme kilometr od sebe...

C) Vůbec se mu nedivím - s ohledem na atmosféru mezi pražským kačerstvem (některé reakce tohoto vlákna o tom svědčí dostatečně) a na to co si Deny vyslechla po publikaci Enigmy je anonymita u takovéto cache rozumná volba. Vzpomeň si na Noční můry - Golem volil anonymitu a dobře udělal. Každý máme přátele a kamarády, lidi kterým jsme nějakým způsobem zauzlováni jak se na dotyčného ti všichni budou dívat, že zrovna jim nechce poradit? Navíc poslední dobou prostředí kolem pražského gc spěje směrem k fyzickým inzultacím (případ kdy Čmuchal otevřeně napadne reviewra se mi zdá vhodnou předehrou) a o to owner nejspíš nestojí.

D) Nevím kde někteří berou pocit že v případě této jedná o napadení Deny a vlastně celého kačerstva . Owner v logu píše o vánočním dárku..... A pokud někteří chápou jako útok otazník na mapě, který nejde smazat hodinu, dvě od publikace, tak takových "útoků" mám na své mapě Prahy asi .... no hafo. Nejspíš půjdu a všem ownerům jejihž mysterky dnes večer nelousky naklepu žebra.....:D:D:D

PS:To Pyxis - u Mariáše jsem se taky zasekl, tak počkej jen co se potkáme :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
  • 0
Monte

#18 Monte-x

Monte-x

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2009 - 21:05

Jo a ještě E) Owner Enigmy 2 přímo vyzývá k rozjetí flame v logu cache, tak proč diskutujeme tady?
  • 0
Monte

#19 pyxis.praha

pyxis.praha

    ... dosíci dlásen ..

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2009 - 21:06

Děkuji za vaše názory, některé považuji za podnětné. Nemyslím, že můj názor je nablblý nebo nevraživý. Je prostě jen jiný! Když jsem se dověděl o oné kešce vadilo mi, že autor nenalezl odvahu se podepsat a chtěl jsem vědět jak o tomto soudí jiní, nechtěl dělat soud, chtěl jsem znát jiné názory a děkuji za ně. .. i za novátorské počítání dnů :-)
  • 0

#20 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2009 - 21:14

autor nenalezl odvahu se podepsat

Aby mu mohli nadávat jmenovitě?Upřímně i já uvažuji nad tím že jestli budu ještě něco dělat tak si na to založím jiný nick.Číst tady ty inteligentní kecy mě jeden čas tak otrávilo že jsem se na všechno chtěla vysrat.
Pro ty co mě milují-vysrat na kešky,ne na to že sem budu psát:D


  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama