Přejít na obsah


Fotka

GEO POST OFFICE


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
116 odpovědí na toto téma

#1 Gitt

Gitt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2009 - 11:19

Zdravím všechny příznivce geocachingu,
nedávno jsem zaregistroval, že vznikl nový projekt GEO-POST OFFICE. Je to něco geo-pošta, kdy napíšete pohlednici, zadáte adresu kešky a příjemce a pak ji vložíte do krabičky, která nese označení "geo-post office". Nálezce pohlednice pak vyndá a potom ji posune blíž k adresátovi. V okolních zemích to docela funguje, když jsem si pročítal logy, tak je to docela i sranda. Rozhodl jsem se tedy založit "asi první" kešku tady u Nás v ČR.

http://www.geocachin...05-8afad2bd872f

Byl to původně TG a GC hotel, přidal jsem pouze toto rozšíření a změnil listing, kde je vše vysvětlené. Krabičku jsem dal na přístupnější místo a zvětšil na "regular".

Nechcete se taky připojit a utvořit síť malé české geo-pošty, může to být nova, další zábava. ;)

Už byly vytvořeny i první webové stránky, kde najdete vše potřebné.

http://www.geopostoffice.wz.cz/
  • 0
Honza

#2 Gitt

Gitt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2009 - 11:53

Pohlednice jakákoliv, místo směrovacího čísla se tam šoupne GC označení kečky (písmena a čísla) a pak se to jen odešle. Sice to potrvá, ale může to bejt pryma. Hlavně v okolních státech to funguje, nejvíc je to rozjetý asi v Kanadě a USA. Za zkoušku to stojí a myslím, že připojit k názvu kešky "geo-post Office" není problém a pár řádků, jak to funguje taky zvládne každý majitel. Jinak pravidla záleží na dobré vůli kurýra.
  • 0
Honza

#3 Gitt

Gitt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2009 - 11:59

za kurýra se považuje jakýkoliv geokešer, který pohlednici v GPO najde. Proto je v listingu napsáno, o co jde a co s tím má dělat. Bohužel se mi teď nenačítá GC.com, nemůže se podívat na tvůj odkaz.
  • 0
Honza

#4 Gitt

Gitt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2009 - 12:06

Jojo, potkali jsme se na eventu v Přelouči. Co jsem hledal, tak v podstatě žádná pravidla nejsou. Našel jsem pouze, že existuje jakási GPO a jak to funguje s posíláním pohlednic. Ale vzdálenost a jiné záležitosti psány nikde nejsou. Asi proto, že je to pouze rozšíření, které někoho napadlo, tak se to fakticky nechává jen na kačerech. Bylo by ale dobrý vložit i do kešky návod, jak postupovat, popřípadě na geopohlenici připnout nějaký lísteček, jak to funguje.
  • 0
Honza

#5 mechtuar

mechtuar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2009 - 12:36

vypadá to zajímavě pokud to tedy chápu dobře je ale základem tohoto rozšíření vytvoření co nejhustější sítě takto upgradovanýc kešek aby nebylo nutné při vyzvednutí geopohlednice absolvovat 1000 km dlouhou cestu k uložení do jiné :) nebo se to nechá zanechat v jaké koli kešce ?
  • 0
fičí fičí fičí too

#6 Gitt

Gitt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2009 - 12:38

Prakticky by to šlo i do jiné kešky, ale nevýhoda je v tom, že u listingu té "náhodné" kešky nejsou pravidla a nálezce by to mohlo zmást. Proto, pokud bude chuť, vytvoříme síť a třeba to pojede.
  • 0
Honza

#7 mechtuar

mechtuar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2009 - 12:43

no nebo druhá možnost napsat pravidla přímo na tu pohlednici :)
  • 0
fičí fičí fičí too

#8 Gitt

Gitt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2009 - 12:46

Jo, to by taky šlo, ale tím se pak vytratí původní myšlenka.
  • 0
Honza

#9 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2009 - 13:06

Listing nikdo nečte, ideálně vlastní krabičku i s popisem přímo na ní, v kešce.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#10 Gitt

Gitt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2009 - 13:08

To, to by šlo. Každopádně může být síť GeoPost Office, podle zájmů majitelů kešek a pak pohlednice, která by se dala umístit kamkoliv. Určitě by bylo fajn na mapě potkat i nápis GPO, když už teď tu máme TB, GC, CWG hotely ...
  • 0
Honza

#11 Gitt

Gitt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2009 - 13:09

honny napsal/a:
Listing nikdo nečte, ideálně vlastní krabičku i s popisem přímo na ní, v kešce.


Když někdo ale uvidí ve jménu kešky GeoPost office, tak se i třeba přečte.
  • 0
Honza

#12 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2009 - 13:15

Tak lidi co o tomhle projektu ví, to zjistí už z názvu (přesně tak :) ), a lidi co o tom neví nemají potřebu po tom pátrat. Musíš jim to nacpat. :) Jsem asi moc negativní, co se týká těchhle věcí. :| Jinak, projekt zajímavej, to jo :)
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#13 mechtuar

mechtuar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2009 - 13:21

jj rozhodně to stojí za pokus teda já sem kačátko zelenáč ale tohle mi příde jako celkem zajímavá věc
  • 0
fičí fičí fičí too

#14 Gitt

Gitt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2009 - 13:33

Viděl bych to tak, že klidně napíšu postup, ten vložím se do tohoto vlákna .. a s tím posíláním: Kačer A napíše dopis a napíše maila, nebo zavolá, pošle smsku adresátovi, že mu napsal pohlednici. Kačer B bude zatím čekat. No, kačer A ji vloží do GPO a pak až pohlednice doputuje do keše, která je k tomu určena (to je napsáno na té pohlednici, kam se chce dostat), tak ten poslední, který ji bude vkládat do cílové keše pošle GEO contacting maila adresátovi, že ji má v kešce. Popřípadě je možno zavést pravidlo, aby každý, kdo přijde do kontaktu s pohlednicí napíše adresátovi, kde se zrovna nachází. Ale to by se vytratilo překvapení doručení, nechal bych to až na cílové nebo předcílové kešce. Vlákno bych nezakládal, za chvíli by v tom byl bordel .. podle zkusenosti, jednou se neco napise blbě a je to v háji .. nechal bych to na komunika pres maily, icq, telefon, ...
  • 0
Honza

#15 Gitt

Gitt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2009 - 13:52

Oukej, já teď sepsal návod, tak ho ještě hodím na net a hodim se odkaz, aby se s tím mohli seznámit i ostatní, v češtině. Pohlednici hodím večer, teď to nestíhám - "návštěvy".
  • 0
Honza

#16 mechtuar

mechtuar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2009 - 13:53

no beta test je super ale nemam v okruhu žádnou GPO tak že si to můžu šoupnout akorát tak do nosu proto mi příde zajímavější varianta používat každou keš jako gpo a instrukce ponechat na kartě tedy aspon pro začátek než se sít GPO rozjdede
  • 0
fičí fičí fičí too

#17 Gitt

Gitt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2009 - 13:58

Witko&Wendy napsal/a:
S tím testovacím textem co tam napíšu souhlasíš??


jasný, souhlasím,to je dobrý. Ať se systém rozjede sám a pak ho můžeme "kodifikovat" Tady přidávám svůj text s pravidly, aby bylo jasný, o co jde:

http://www.uloz.to/3430399/gpo.doc
  • 0
Honza

#18 Gitt

Gitt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2009 - 14:00

Jinak brácha už připravuje logo, tak ho pak sem šoupnu.
  • 0
Honza

#19 mechtuar

mechtuar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2009 - 14:04

Witko&Wendy to je pravda ale na zakládání kešek sem ještě děsná lamka :) a žádného geokolegu osobně neznám :) no nic zatim letim si vybrat jednu krabajznu :))
  • 0
fičí fičí fičí too

#20 Gitt

Gitt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2009 - 14:24

Jo, to logo bude k večeru, bude to *.jpg a návod dám někam, kde se nemusí čekat se stažením. Uloz.to bylo jen na rychlo. Pokud se to podaří, pošlu ti jako beta-test pohlednici Chvaletic. Napiš mi prosím waypoint tvojí GPO kešky.
  • 0
Honza




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama