Přejít na obsah


Fotka

GEO POST OFFICE


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
116 odpovědí na toto téma

#81 Gitt

Gitt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 13:00

Já taky jednu čekám, ale ještě pořád nic. Za prvé to bude tím, že se teď moc neloví, kvůli sněhu a taky že se tento projekt teprv pozvolna prosazuje, ne každý ví, o co jde. Časem to snad bude lepší.
  • 0
Honza

#82 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 13:09

Gitt napsal/a:
Já taky jednu čekám, ale ještě pořád nic. Za prvé to bude tím, že se teď moc neloví, kvůli sněhu a taky že se tento projekt teprv pozvolna prosazuje, ne každý ví, o co jde. Časem to snad bude lepší.


No, chtel jsem tomu dat volny prubeh a zjistit, jestli to bude fungovat. Tak uvidime.
  • 0

#83 kelisovka

kelisovka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 281 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2010 - 10:00

Chtěl bych se zeptat, mam připravenou mysterku (dif. cca 3,5 - 4,5; ter. 2 - 2,5), ještě jsem ji nedal k review. Mohla by být z této keše GPO? Jestli neva, že je to těžká mysterka.
  • 0

#84 kamen

kamen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2010 - 11:07

Obtížnost může být klidně i 5 (jen musí kačeři počítat s menší návštěvností a pohlednice se tam může zdržet víc než je zdrávo), nijak to GPO neomezuje, jde hlavně o velikost schránky, aby se tam pohlednice vešly.
  • 0

#85 kelisovka

kelisovka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 281 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2010 - 11:15

Dobře, díky za radu, schránku mam, listing taky, už jen to napsat reviewerovi.
  • 0

#86 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2010 - 22:05

Tak slava, mam zpravu, ze dosel prvni pohled z cca patnacti. Sice jsem cekal, ze to zafunguje lepe, ale alespon neco. Kdyby jste nekdo jel kolem Hradnikovi okruzni kese, byl bych rad kdyby jste pohledy kousek posunul. Diky.
  • 0

#87 Gitt

Gitt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2010 - 21:46

kvapa napsal/a:
Tak slava, mam zpravu, ze dosel prvni pohled z cca patnacti. Sice jsem cekal, ze to zafunguje lepe, ale alespon neco.

Kdyby jste nekdo jel kolem Hradnikovi okruzni kese, byl bych rad kdyby jste pohledy kousek posunul. Diky.


Super!

Časem se to snad uchytí, taky až roztaje sníh, mám slíbené další GPO.
Díky za info.
  • 0
Honza

#88 Monte-x

Monte-x

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2010 - 23:25

Bohužel pozoruju, že vlastně nepozoruju moc posunů obsahu GPO Dubeč. Odlovů spousta, ale kačerů kteří jsou ochotní pohlednici někam odvézt je velmi pomálu :(
  • 0
Monte

#89 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2010 - 23:42

Odlovů spousta, ale kačerů kteří jsou ochotní pohlednici někam odvézt je velmi pomálu


To je hrozně jednoduchý, v terénu se těžko zjišťuje jestli pošta směřuje stejným směrem jako kačer. Navíc za posunutí pošty není vůbec žádná odměna. U TB/GC získáš alespoň ikonku + bod do statistiky a i tak se moc nehejbou - většina si jenom opíše kód a mají bod/ikonku bez práce.

Takže zaveďte nějaké statistiky + sledování pohybu a hned bude víc zájemců.
  • 0
MaFa

#90 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2010 - 8:51

Monte-x napsal/a:
Bohužel pozoruju, že vlastně nepozoruju moc posunů obsahu GPO Dubeč. Odlovů spousta, ale kačerů kteří jsou ochotní pohlednici někam odvézt je velmi pomálu :(


No, byl jsem tam podruhe, abych zkontroloval jestli se nejak ty moje pohlednice pohnuly. Za ty cca dva mesice tam bylo asi padesat lidi a co myslite? Cca z deseti dorucena jen jedina. Ostatni lezi spokojene v kesi a to nejsou adresati zadni smudlove s peti nalezy. Nechapu jaky je problem dorucit pohled treba Samanovi, ktery je temer na kazdem eventu v okoli. No, to je jedno. Pri druhe navsteve jsem tedy par (ne tech mych) dopisu vzal. Dva dorucil jeste ten den a ostatni alespon ukazal par lidem na eventu, aby vedeli o co jde.
Celkovy nezajem si vysvetluji asi tim, ze o projektu neco vi jen malo lidi. Je sice hezke, ze v listingu je vsechno popsano, ale kdo dneska cte cele listingy, ze?
Tak to bylo jen takove stysknuti na okraj dne.
Geo-post-office zdar. Jdu napsat par dalsich pohledu :)).
  • 0

#91 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2010 - 9:08

kvapo, taky jsme tam byli a jeden tvůj pohled snad brzy doručíme :) Jinak jsem si u některých (asi ne konkrétně u těch tvých) všiml, že jako adresa byl jen kód keše a to pak v terénu málokdo bude zjišťovat kde to vlastně je, chce to připsat alespoň město či okres.
  • 0

#92 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2010 - 9:12

Ono by to chtelo trochu zatraktivnit, takze nejdriv je treba najit GEOINVESTORA, kterej od groundspeaku koupi nejakej balik trakovacich cisel s ikonkou znamky nebo obalky. Kazdej GEOOFFICER kterej si bude chtit zalozit GPO si od nej par trakovaci cisel zakoupi. Tyto trakovaci cisla pak budou fungovat podobne jako znamky - GEOSTAMP. V GPO pak budou parkovat GEOSTAMP s titulkem waiting nebo unused. Kazdy, kdo bude chtit poslat postu pak musi kontaktovat GEOOFFICERa (vlastnika znamky) a ten mu posle trakovaci cislo a zaroven zmeni titulek GEOSTAMPU na cil cesty - treba GCxxxx Kolin. Odesilatel posty pak napise trakovaci cislo spolu s vyvetlenim o co jde na postu a vlozi do GPO. Kazdy kdo postu poponese(GEOPOSTMAN) tak ziska ikonku a bod do statistiky. Po doruceni da adresat vedet vlastnikovi znamky a ten ji vrati do sveho GPO a opet oznaci jako unused a dalsi posta muze cestovat. Vyhodou je motivace pro postaky (ikonka/body) a znalost pohybu posty, nevyhoda je, ze nekdo musi zainvestovat trakovaci cisla.
  • 0
MaFa

#93 Dardalion

Dardalion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2010 - 9:15

Monte-x napsal/a:
Bohužel pozoruju, že vlastně nepozoruju moc posunů obsahu GPO Dubeč. Odlovů spousta, ale kačerů kteří jsou ochotní pohlednici někam odvézt je velmi pomálu :(


Mozna je problem, ze hodne lidi nevi kam pujde priste a proto si radeji pohlednici nevezme nebot by ji potom dlouhodobe "susila" doma nebo zbytecna tahala po kapsach :-)

Napriklad ja, ktery vetsinou lovim ve dvou oblastech (pricemz Praha je plna zejmena mikrosek) velmi peclive zvazuji, zda-li nejaky TB/GC vezmu s sebou nebot bych ho nemusel bych schopen v rozumne dobe nekam ulozit. A pohlednice je vetsi nez typicky TB/GC :-(
  • 0

#94 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2010 - 9:21

Uz jsem tech pohledu napsal docela dost a je mozne, ze jsem na nektere napsal jen ty cisla. Chapu pohlednice spise tak, ze maji byt doruceny tomu konkretnimu cloveku, nez primo do te kese co je tam napsana. Vzdyt jsme takova komunita, kde prakticky kazdy zna nekolik dalsich geo-kolegu a neni problem cokoliv predat na nejakem eventu. Kdyz jsem v sobotu predaval dva dopisy meli ti adresati fakt radost :)).
  • 0

#95 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2010 - 9:25

Jinak .. mohl byste prosim nekdo z kese v Dubci par pohledu vyzvednout a rozdat na Prazskem GEOpivu? Predpokladam, ze tam bude pes 50prc adresatu.
  • 0

#96 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2010 - 10:14

kvapa napsal/a:
Jinak .. mohl byste prosim nekdo z kese v Dubci par pohledu vyzvednout a rozdat na Prazskem GEOpivu? Predpokladam, ze tam bude pes 50prc adresatu.


Stavím se tam po neděli a provedu ;)
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#97 Gitt

Gitt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2010 - 20:20

Nyní se může přidat to skupiny GPO na Facebooku.

http://www.facebook....2508529&ref=ts#
  • 0
Honza

#98 Pistafista

Pistafista

    Pistafista

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2010 - 22:00

kvapa napsal/a:
Tak slava, mam zpravu, ze dosel prvni pohled z cca patnacti. Sice jsem cekal, ze to zafunguje lepe, ale alespon neco.

Kdyby jste nekdo jel kolem Hradnikovi okruzni kese, byl bych rad kdyby jste pohledy kousek posunul. Diky.


Kvapovy čumkarty toho času hostí náš nový kaslík na severním okraji Prahy:
GC25G2H
  • 0

#99 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2010 - 5:17

MaFa napsal/a:
Ono by to chtelo trochu zatraktivnit, takze nejdriv je treba najit GEOINVESTORA, kterej od groundspeaku koupi nejakej balik trakovacich cisel s ikonkou znamky nebo obalky. Kazdej GEOOFFICER kterej si bude chtit zalozit GPO si od nej par trakovaci cisel zakoupi. Tyto trakovaci cisla pak budou fungovat podobne jako znamky - GEOSTAMP. V GPO pak budou parkovat GEOSTAMP s titulkem waiting nebo unused. Kazdy, kdo bude chtit poslat postu pak musi kontaktovat GEOOFFICERa (vlastnika znamky) a ten mu posle trakovaci cislo a zaroven zmeni titulek GEOSTAMPU na cil cesty - treba GCxxxx Kolin. Odesilatel posty pak napise trakovaci cislo spolu s vyvetlenim o co jde na postu a vlozi do GPO. Kazdy kdo postu poponese(GEOPOSTMAN) tak ziska ikonku a bod do statistiky. Po doruceni da adresat vedet vlastnikovi znamky a ten ji vrati do sveho GPO a opet oznaci jako unused a dalsi posta muze cestovat. Vyhodou je motivace pro postaky (ikonka/body) a znalost pohybu posty, nevyhoda je, ze nekdo musi zainvestovat trakovaci cisla.

Neděláš poradce pro zavádění procesů dle norem ISO :D
  • 0

#100 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2010 - 7:32

Kvapovy čumkarty toho času hostí náš nový kaslík na severním okraji Prahy:
GC25G2H


Jeee, dekuji Pistovi i Fistovi :))).
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama