Přejít na obsah


Fotka

GEO POST OFFICE


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
116 odpovědí na toto téma

#101 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2010 - 10:24

Neděláš poradce pro zavádění procesů dle norem ISO


Ne, ale v soucasne podobe je GPO uplnej nesmysl a vubec se nedivim ze nikdo ty pohledy neroznasi, vlastne ani neni proc, nic ti to neprinese.
  • 0
MaFa

#102 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2010 - 10:34

MaFa napsal/a:

Neděláš poradce pro zavádění procesů dle norem ISO


Ne, ale v soucasne podobe je GPO uplnej nesmysl a vubec se nedivim ze nikdo ty pohledy neroznasi, vlastne ani neni proc, nic ti to neprinese.


AHA. Ono dělat něco jen tak, pro radost jinému, odesilateli i adresátovi je málo. Naštěstí jak komu, někomu to (světe div se) stačí.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#103 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2010 - 10:54

Další GPO právě spustil můj kamarád GC24QVC na jihu Čech.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#104 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2010 - 10:59

AHA. Ono dělat něco jen tak, pro radost jinému, odesilateli i adresátovi je málo. Naštěstí jak komu, někomu to (světe div se) stačí.


To je tak, kdyz nekdo reaguje na reakci na reakci, puvodni myslenka se tim uplne ztraci. Ja jsem puvodne reagoval na frustraci z toho, ze skoro nikdo ty karticky nepoponasi a navrhoval jsem jak to zlepsit a lidi motivovat - vysledkem je tvoje (obvykla zeggovska) agresivni reakce - takze se proste na GPO vy.. a budu ty karticky v kesich ignorovat, pokud tedy v zivote vubec nejakou potkam. GPO bezi ve svete od roku 2006 a zjevne dost neuspesne, takze nejakou inovaci ohledne motivace kaceru by to potrebovalo.
Delat neco jen tak pro radost druhem je sice hezke, ale nikdo to dlouhodobe nevydrzi - dukazem jsou treba silne alergicke reakce na kratke logy u kesi.
  • 0
MaFa

#105 Gitt

Gitt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2010 - 18:19

Víte co, kdo chce, tak pohled poponese, kdo nechce nemusí. Investovat do trackovatelných čísel nebudu, nemám na to finance. Reklamu se tomu snažím dělat v rámci možností - Facebook, tady na gc.cz je odkaz mezi projekty hned na hlavní stránce, u každé své keše mám odkaz a šířím info po eventech. Pomáhají i geo-kamarádi.
  • 0
Honza

#106 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2010 - 20:47

MaFa napsal/a:

AHA. Ono dělat něco jen tak, pro radost jinému, odesilateli i adresátovi je málo. Naštěstí jak komu, někomu to (světe div se) stačí.


To je tak, kdyz nekdo reaguje na reakci na reakci, puvodni myslenka se tim uplne ztraci. Ja jsem puvodne reagoval na frustraci z toho, ze skoro nikdo ty karticky nepoponasi a navrhoval jsem jak to zlepsit a lidi motivovat - vysledkem je tvoje (obvykla zeggovska) agresivni reakce - takze se proste na GPO vy.. a budu ty karticky v kesich ignorovat, pokud tedy v zivote vubec nejakou potkam. GPO bezi ve svete od roku 2006 a zjevne dost neuspesne, takze nejakou inovaci ohledne motivace kaceru by to potrebovalo.
Delat neco jen tak pro radost druhem je sice hezke, ale nikdo to dlouhodobe nevydrzi - dukazem jsou treba silne alergicke reakce na kratke logy u kesi.


Původní myšlenka se neztratila. Navrhuješ řešení ve stylu mělo by SE. Jenže ti dva, SAMO a SE jsou děsný zmetci. Nic nedělají. Cpát k pohledům trackovací čísla je zbytečné. To by se na ně mohli lepit TB, TS nebo ty malinké hliníkáčky s kodem. Výsledek by byl stejný. GP je možná právě o tom poponesení jen tak. Osobně mi stačí keše, jejich logování a sem tam GC a pod. Nepotřebuji ke štěstí další prvky a myšlenka GPO mě nezaujala. Jenže jelikož jsem schodou okolností byla okolo dvou, vyzvedla jsem co bylo a na Eventu rozdám. Co se nepovede, to umístím do další GPO keše.

PS: Píšu krátké logy. Ve větě "Díky za pěknou keš" je pochvala i poděkování. Rozepisovat se stylem: "po dobrém obědě jsem si zavazala pravou botu a pak zavázala levou botu...." mě prostě nebaví.

PSS: Kdo chce vidět agresivitu vidí ji, to je ale jeho problém.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#107 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2010 - 23:05

Víte co, kdo chce, tak pohled poponese, kdo nechce nemusí. Investovat do trackovatelných čísel nebudu, nemám na to finance.

No právě, je to o čistě o motivaci, jen mě napadlo jak ji zvýšit. Třeba by se dalo použít i kódů ze ztracených GC/TB, těch bude určitě dost - jenom my jich máme pět. Sledování poštovní zásilky by určitě spoustu lidí zaujalo víc než jenom prosté poponesení o kus dál. Můžeš udělat třeba malou anketku na GPO webu kdo poponese jen tak, kdo poponese s GC/TB kodem, kdo je ochotny darovat nejaky kod atd.
Jde o to že přenosu pošty se účastní 4 strany (GPO owner, odesílatel, pošťák a příjemce), přičemž pošťák, který udělá nejvíc práce vlastně nedostane žádnou odměnu (kromě dobrého pocitu) a to mi přijde škoda, protože dělá něco pro druhé. V informacích o projektu pošťákovi věnuješ 3 řádky a jenom samé povinosti - to prostě není v rovnováze, ale máš naprostou pravdu, že nikdo nikoho nenutí, však já taky nic nevyčítám, jenom se snažím poradit.

Reklamu se tomu snažím dělat v rámci možností - Facebook, tady na gc.cz je odkaz mezi projekty hned na hlavní stránce, u každé své keše mám odkaz a šířím info po eventech.

Reklama na FB asi moc nepomůže, zatím je tam 6 lidí, odkaz na stránky tady z gc.cz je určitě mnohem účinější. Nejlepší reklama ale je hlavně zajímavý pohled s detailním popisem o co se vlastně jedná - většina lidí se tak asi seznámila s TB/GC přímo v keši.

Já se omlouvám, že pořád přirovnávám poštu k TB/GC, ale tak nějak jsem si zvykl sledovat cestu příchozích balíků u DHL


  • 0
MaFa

#108 Gitt

Gitt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2010 - 16:23

MaFa napsal/a:

Víte co, kdo chce, tak pohled poponese, kdo nechce nemusí. Investovat do trackovatelných čísel nebudu, nemám na to finance.

No právě, je to o čistě o motivaci, jen mě napadlo jak ji zvýšit. Třeba by se dalo použít i kódů ze ztracených GC/TB, těch bude určitě dost - jenom my jich máme pět. Sledování poštovní zásilky by určitě spoustu lidí zaujalo víc než jenom prosté poponesení o kus dál. Můžeš udělat třeba malou anketku na GPO webu kdo poponese jen tak, kdo poponese s GC/TB kodem, kdo je ochotny darovat nejaky kod atd.
Jde o to že přenosu pošty se účastní 4 strany (GPO owner, odesílatel, pošťák a příjemce), přičemž pošťák, který udělá nejvíc práce vlastně nedostane žádnou odměnu (kromě dobrého pocitu) a to mi přijde škoda, protože dělá něco pro druhé. V informacích o projektu pošťákovi věnuješ 3 řádky a jenom samé povinosti - to prostě není v rovnováze, ale máš naprostou pravdu, že nikdo nikoho nenutí, však já taky nic nevyčítám, jenom se snažím poradit.

Reklamu se tomu snažím dělat v rámci možností - Facebook, tady na gc.cz je odkaz mezi projekty hned na hlavní stránce, u každé své keše mám odkaz a šířím info po eventech.

Reklama na FB asi moc nepomůže, zatím je tam 6 lidí, odkaz na stránky tady z gc.cz je určitě mnohem účinější. Nejlepší reklama ale je hlavně zajímavý pohled s detailním popisem o co se vlastně jedná - většina lidí se tak asi seznámila s TB/GC přímo v keši.

Já se omlouvám, že pořád přirovnávám poštu k TB/GC, ale tak nějak jsem si zvykl sledovat cestu příchozích balíků u DHL


Nyní je možné na přes projekt GPO poslat pohled i s TRACKovatelným číslem - více se dozvíte ve vláknu: http://www.geocachin...600#post_190600 a také na stránkách GPO www.geopostoffice.wz.cz

Dále pak na: http://cz.geotrackables.com/ - tento web podporuje GPO pohlednice, je zde i jejich seznam a doplněk do FireFoxu a Greasemonkey.
  • 0
Honza

#109 Ossis009

Ossis009

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2010 - 13:52

Tak jsem si byl vcera vyzvednout svuj prvni geopohled, dorazil v poradku ;). A dekuji Jizerskemu drakovi za upozornujici mail.
  • 0

#110 tulakmikess

tulakmikess

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2015 - 9:17

Škoda že se tenhle projekt uplně zazdil připadlo mi to jako zajímavý nápad.

 

Hodně se tu rozebíralo že pošták nic z poponesení nemá.

 

Tak mě napadlo že dopis by se dal připojit k trakovacímu předmětu tím by byla motivace k poponášení větší

bohužel by se tak poslání prodražilo.

 

 

 

 

 


  • 0

#111 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2015 - 9:43

No, ono GPO je založeno na trackablech zadarmo, na QuickLogách, www.geotrackables.com. A bohužel skomírá celý tento projekt. Žádný QL jsem v poslední době neviděl, celkem asi dva, jeden jsem pustil, za rok se vrátil poblíž a tam se ztratil. Přesto ale putoval. Je mi divné, že poměrně drahé předměty putují, i když je to jen kousek plíšku na figurce, a QL nic. Je tam složitější logování, na jiných stránkách, i když pomocí opičího skriptu se to dalo dostat i na stránky keší. Neobjevuje se to v oficiálních statistikách, ale kdo by chtěl, může si to do statistik v profilu dát (při té četnosti klidně i ručně). GPO mě zajímala, ale problém je, že je moc řídká síť dostatečně velkých krabic. Posílat něco menšího než je pohlednice, třeba ve formátu vizitky, by bylo sanzší, ale už by to nebylo ono.


  • 0

#112 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2015 - 10:02

Pár takových keší jsem odlovil a i několik pohledů tam našel, většinou tam ležely už delší dobu. Sám jsem nikdy žádný nepoponesl, protože schránky GPO jsou hodně vzácné. A nevím, co by se stalo, kdybych pohled dal do běžné kešky. I když i ty GPO jsou vnímány jako běžné kešky.


  • 0

#113 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2015 - 10:11

Já jsem navštívil GPO, která byla ve velké pixle, zatížené kameny, tj. rozlámané. Pohled tam žádný nebyl. GPO pohlednice je běžný QuickLog, může ho poponášet kdokoli a dát kamkoli. Jen díky malému povědomí o těchto trackablech by to trvalo asi ještě déle, než by někdo poponesl. Ale dobrý nápad, asi to zkusím.


  • 0

#114 tulakmikess

tulakmikess

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2015 - 10:24

Zmenšit obálky by taky nebylo od věci vešly by se tak do více keší.

QL se bohužel nedostane do statistiky proto mě napadlo věšet dopisy na TB potom by je šlo vkládat i do ostatních schránek.

 

Schválně zkusím poslat pár dopisů jestli některý dojde

 

jeden na TB

jeden s QL

no a jeden jen s napsanou cílovou adresou schránky kam má doputovat


  • 0

#115 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2015 - 12:00

Škoda že se tenhle projekt uplně zazdil připadlo mi to jako zajímavý nápad.

 

Hodně se tu rozebíralo že pošták nic z poponesení nemá.

 

Tak mě napadlo že dopis by se dal připojit k trakovacímu předmětu tím by byla motivace k poponášení větší

bohužel by se tak poslání prodražilo.

tenhle projekt "se nezazdil",on je v podstatě mrtvý od začátku, protože o něj skoro nikdo nemá/neměl zájem

 

P.S. zakladatel tohoto vlákna před pár dny archivoval všechny svoje keše, protože na GC nemá čas


  • 1

#116 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2023 - 19:27

Funguje to ještě? Mám kešku GPO, nikdy tudy pohlednice neprošla, odkaz na stránky GPO už je neplatný. Mám v úmyslu GPO od této keše odstranit.


  • 0

#117 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2023 - 22:33

Poslechněte si, co nám o tom vedoucí provozovny pan Rudolf Sirotek řekl: "Ne."


  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka