Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Stažení kešek do navigace


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 pajusk

pajusk

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 26 December 2009 - 21:21

Prosím o radu jak stáhnout kešky do navigace Garmin eTrex Vista HCx. Dík za radu.:(
  • 0

#2 ThomasPV

ThomasPV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 26 December 2009 - 21:36

Ahoj, připojíš navigaci kabelem k počítači, na příslušné stránce s listingem keše někde nahoře bude Send to GPS. To zvolíš (asi budeš muset nainstalovat nijáký zásuvný modul) a poté se ti budou nahrávat waypointy se souřadnicemi popř. stagemi, parkovištěm... Název bude podle GCkódu.
  • 0

#3 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 příspěvků(y)

Publikováno 27 December 2009 - 10:48

Koukám, kolega z blízkých lázní...rád poradím :o) Existuje spousta způsobů...včetně toho "send to GPS" tam ale pokud nejsi PM, tak se ti stáhnou pouze souřadnice a nic víc...navíc pro PM kačery je nejvýhodnější si stáhnou pocket queries. Pro export keší do GPS jsem používal (teď využívám spíš výhodnější PQ) Geoget s geojary...a výsledný soubor .gpx jsem převáděl na formát gpi pomocí POI loaderu od Garminu. Nechtěj po mě tu rozepisovat krok po kroku jak to všechno spustit a uložit...jednak tomu rozumím jako koza petrželi a jednak je to zde už určitě rozepsané v nějakém jiném vlákně :o) Pokud bys chtěl, můžem se na nějaké kešuli sejít a podebatovat...předem říkám, že nejsem žádný odborník...vše mi nainstaloval a předvedl kamarád Galenius...ale je fakt, že to chodí a do etrexu se dá narvat celá republika :o)
  • 0

#4 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5452 příspěvků(y)

Publikováno 27 December 2009 - 12:58

sovidoupe napsal/a:
Koukám, kolega z blízkých lázní...rád poradím :o)
Existuje spousta způsobů...včetně toho "send to GPS" tam ale pokud nejsi PM, tak se ti stáhnou pouze souřadnice a nic víc...navíc pro PM kačery je nejvýhodnější si stáhnou pocket queries...

Není tak docela pravda. Stáhne to i všechny definované waypointy s poznámkami a mám dojem, že do Visty stejně jako do Legendu se víc nevejde, tedy listing nejde do něj stejně natlačit.
Jinak se dá použít třeba i cesta Skrýšotlač->Mapsource->GPS

...do etrexu se dá narvat celá republika...

Nedá. Najednou ne. Max je asi 1000 waypointů (celkem, u multin to volné místo ubývá rychleji).
  • 0

#5 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 příspěvků(y)

Publikováno 27 December 2009 - 15:42

No..jakl píše dr.vota :o) moc jsem tyhle věcičky neštudoval :o) A kamarád má vistu a přes POI tam tu republiku prý narve...
  • 0

#6 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1483 příspěvků(y)

Publikováno 28 December 2009 - 12:00

dr.vota napsal/a:
Nedá. Najednou ne. Max je asi 1000 waypointů (celkem, u multin to volné místo ubývá rychleji).

Da. ;) Prave pres POI do GPSky s kartou (Legend HCx, Vista HCx, 60CSx, mozna i dalsi) narves celou republiku bez problemu.

Ja pres POI Loader bezne nahravam neco kolem 50 000 bodu (vcetne ikonek, jsou v tom parkoviste, stage, atd.)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#7 pajusk

pajusk

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 28 December 2009 - 14:13

Nejsem žádnej počítačovej expert. Jak teda ty kešky dostanu do GPS? Skýšotlač jsem nenašel. Dík.:(
  • 0

#8 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 28 December 2009 - 15:44

Záleží na tom, co tam chceš a jestli jsi PM nebo ne. Jak už tady padlo, první možnost je připojit přes kabel navigaci k počítači a na stránkách jednotlivých keší, na které chceš vyrazit dát Send to GPS. Další možnost a vyšší dívčí je použít nějaký program GeoGet, GSAK, MoZiGo a já nevím co ještě a pomocí těchto programů vyexportovat keše do navigace... Problém je ale v tom, že do těchto programů musíš nějak ta data dostat. Jako PM si nastavíš PQ, jako nePM máš možnost jednotlivé stránky si ukládat do html (opruz) nebo použít nějaký program, který umí data stáhnout do něčeho, co ty předchozí programy načtou. Tady tedy lze doporučit GeoJarry nebo Skrýšotlač nebo MoZiGo.
  • 0

#9 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 28 December 2009 - 15:47

pajusk napsal/a:
Nejsem žádnej počítačovej expert. Jak teda ty kešky dostanu do GPS?
Skýšotlač jsem nenašel. Dík.:(

Promiň, ale pro geocaching aspoň trochu toho počítačového budeš potřebovat, jinak se dej na sbírání turistických známek :D

Primiň po druhé, to je problém do www.google.com zadat heslo Skrýšotlač? Hned první odkaz co to najde je ten správný http://cacheprinter.bubbles.sk
  • 0

#10 Pizduchove

Pizduchove

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 29 December 2009 - 14:31

Jdu si taky pro radu, neboť už jsem zoufalá... Jde mi taky hlavně o stažení kešek, tak se přifařím sem.B) K Vánocům Ježíšek nadělil Mio H610, vím, že to není pro geocaching úplně nejvhodnější, ale sehnali jsme ho za dobrou cenu na aukru... Nainstalovala jsem si Beeline GPS, ale nějak nevím jak dál. Zkoušela jsem naimportovat XML soubory přes Skrýšotlač, ale Beeline ukazuje nesmysly, keška která je od nás zhruba 1 km je podle Beeline od nás 7000 mil, ta co je cca 4 km je podle Beeline 5000 mil, u všech kešek ukazuje šipka pořád stejný směr (jihovýchod) a ani se nehne... A když bych chtěla stáhnout listingt přímo z geocaching.com, tak mám zvolit Send to GPS , i když mám PDA? Díky za každou radu, úplně nejlepší by bylo, kdyby se našel někdo z Mostu, kdo by poradil osobně, v PC se vcelku vyznám, ale v tomhle fakt tápu, navíc s novorozenětem a batoletem za zadkem...:)
  • 0

#11 snorchl

snorchl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 29 December 2009 - 14:49

Tak jestli mohu doporucit na nejake Beeline se vykasli, pro WinCe je nejlepso aplikace GCzII umi vse co pottrebujes, vcetne importu PQ
  • 0

#12 Pizduchove

Pizduchove

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 29 December 2009 - 21:03

Díky, ale běží to i ve win 4.2 CE? Hlásí mi při instalaci chybu, zkoušela jsem to několikrát. Stáhla jsem to odsud http://www.nicque.com/PQz/GCz.htm , hned ten první odkaz GCzII_20091114_1900_0235_35.cab , zkopírovala na paměťovku a po dvojkliku na ikonu se zobrazilo:
  • 0

#13 sHpy00n

sHpy00n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 313 příspěvků(y)

Publikováno 29 December 2009 - 21:18

Eillee napsal/a:
Díky, ale běží to i ve win 4.2 CE? Hlásí mi při instalaci chybu, zkoušela jsem to několikrát.


  • 0

#14 I & T

I & T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 29 December 2009 - 21:34

Eillee Už asi dva roky používám na hledání kešek Mio H610 a mapový program oziexplorer (do něj se dá na netu sehnat docela dost map) kešky si stahuji pomocí programu MoZiGo. Nemůžu než doporučit. O MoZiGo se tu dočteš až až
  • 0

#15 sHpy00n

sHpy00n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 313 příspěvků(y)

Publikováno 29 December 2009 - 21:43

Eillee napsal/a:
Jdu si taky pro radu, neboť už jsem zoufalá... Jde mi taky hlavně o stažení kešek, tak se přifařím sem.B)
K Vánocům Ježíšek nadělil Mio H610, vím, že to není pro geocaching úplně nejvhodnější, ale sehnali jsme ho za dobrou cenu na aukru... Nainstalovala jsem si Beeline GPS, ale nějak nevím jak dál. Zkoušela jsem naimportovat XML soubory přes Skrýšotlač, ale Beeline ukazuje nesmysly, keška která je od nás zhruba 1 km je podle Beeline od nás 7000 mil, ta co je cca 4 km je podle Beeline 5000 mil, u všech kešek ukazuje šipka pořád stejný směr (jihovýchod) a ani se nehne...
A když bych chtěla stáhnout listingt přímo z geocaching.com, tak mám zvolit Send to GPS , i když mám PDA?
Díky za každou radu, úplně nejlepší by bylo, kdyby se našel někdo z Mostu, kdo by poradil osobně, v PC se vcelku vyznám, ale v tomhle fakt tápu, navíc s novorozenětem a batoletem za zadkem...:)


ted jsem se koukal na pozadavky jake ma GeoScout

System requirements:

* Microsoft Windows Mobile (Windows CE 3.0 or later) with touchscreen
* .NET Compact Framework version 3.5
* Sql Server Compact Edition 3.5
* 500KB memory for program files (may require additional memory for data files)
* NMEA compatible GPS (for GPS functions)


mel by ti bez problemu slapat. ja hledam primarne podle nej a nemuzu si stezovat.
sam si umi stahovat kese z webu, ze skrysotlace do nej cpu *.gpx, da se jim v terenu logovat. proste vsechno co ma moderni aplikace mit.
jen stoji par dolaru, ale sehnal jsem stranku kde byla 25% sleva tak jsem nezavahal ani na minutu.
  • 0

#16 kultanek

kultanek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 05 March 2010 - 13:47

Jsem zoufaly: Co dělam špatne? Stahnu keše a a s vystupem xml je nakopiruju do GczII(tam kde se to ulozilo při stahovani pres GPRS),nebo na kartu,nebo uložište. Při pokusu o načtení seznamu zadam cestu tam i tam ale pokaždé :-Cache nenalezen! Prosim polopate jak je tam ty mršky narvat?!! Samsung Omnia II. Děkuju.
  • 0

#17 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 05 March 2010 - 14:20

kultanek napsal/a:
Jsem zoufaly:
Co dělam špatne? Stahnu keše a a s vystupem xml je nakopiruju do GczII(tam kde se to ulozilo při stahovani pres GPRS),nebo na kartu,nebo uložište. Při pokusu o načtení seznamu zadam cestu tam i tam ale pokaždé
:-Cache nenalezen! Prosim polopate jak je tam ty mršky narvat?!!
Samsung Omnia II.
Děkuju.


Trochu jsem te nepochopil.
Kese do GCzII dostanes (krom tebe zminovaneho online - mobilni net, wifi) importem z GPX .. ne xml (to ti vznikne az kdyz si ulozis nejaky seznam kesi) ...
Pokavad se mylim, omlouvam se.
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#18 kultanek

kultanek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 05 March 2010 - 19:19

[quote][b]brazajar

Ano ja taky exportoval hotove GPX z pc a taky nenalezeno ikdyz jsem zadal cestu!
Takze pokud dobre chapu tak to muzu zadarmo jedine prez WI-FI?!
Jakoze jinak to nejde,než přimo CGzII-mobilní spojení s netem(zadarmo-wi-fi)??
Dekuju.

  • 0

#19 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 06 March 2010 - 10:34

kultanek napsal/a:
]Ano ja taky exportoval hotove GPX z pc a taky nenalezeno ikdyz jsem zadal cestu!
Takze pokud dobre chapu tak to muzu zadarmo jedine prez WI-FI?!
Jakoze jinak to nejde,než přimo CGzII-mobilní spojení s netem(zadarmo-wi-fi)??
Dekuju.


Zkousel jsem to, GPX z Geogetu naimportovano bez problemu.
Predpokaldam, posledni verzi asi mas.

Jinak, ano, kese muzes stahnout jak pomoci mobilniho netu, tak pomoci wifi ci kdyz pripojis pda skrz kabel k ntb/PC.

Kdyztak mi napis na kontakty v prodilu, zkusim ti pomoci.
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#20 CARREAUM

CARREAUM

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 29 March 2010 - 17:48

Zdárek můžu se zeptat, jsem naprostý nováček, jak stáhnu cashe abych je měl ve výsledném formátu GPX ? Používám smartphone s programem SmartGPX. Díky
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama