Přejít na obsah


Fotka

TOP 09 CACHES


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
121 odpovědí na toto téma

#41 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2009 - 18:52

awercz napsal/a:
Za podobny projekt jako jsou legendy jsem rad, zvlast kdyz v nem nehraji roli bookmarky. Podle mne budou vysledky velmi prepkvapive a daleko presnejsi nez legendy. Jeste jsem nenasel nekoho kdo by z bookmarku vymazaval kese, ktere mu s odstupem casu neprijdou tak pekne.

Já to pravidelně dělám. ;)
Na výsledky tohoto projektu jsem také zvědavý.
  • 0

#42 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2009 - 21:11

haggaeus napsal/a:
Jsem zvedav jestli to dopadne jak Legendy: lezeni kanalama v Brne - prochazka po predmestskem lesiku v Praze - prochazka potme po predmestskem lesiku v Brne - lezeni kanalama v Praze - prochazka po namesti v Brne, atd.

:D
  • 0

#43 awercz

awercz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2009 - 21:16

haggaeus napsal/a:
ja proti kanalum vlastne nic nemam, ale cache v nich nelovim


Ale az nekdo vymysli COTA program, tak tam mozna budes chodit rad :D:D
  • 0

#44 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2009 - 21:28

awercz napsal/a:
Za podobny projekt jako jsou legendy jsem rad, zvlast kdyz v nem nehraji roli bookmarky. Podle mne budou vysledky velmi prepkvapive a daleko presnejsi nez legendy. Jeste jsem nenasel nekoho kdo by z bookmarku vymazaval kese, ktere mu s odstupem casu neprijdou tak pekne.

Já už jsem pár kusů vyhodil, ale na druhou stranu z toho mám pocit, že mi v bookmarku zůstaly už jen zahraniční keše, které můžou být pro místní "ne až tak best of" a těch tuzemských mám v bookmarku opravdu málo.
  • 0

#45 Safir

Safir

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2009 - 22:00

Ahoj, taky jsem byl osloven a nechci být za lamu. Mám napsat 20 cache, které považuji za nejlepší a zároveň jsem je odlovil v roce 2009 nebo 20 nejlepších cache odloveno i dříve? Ten mail to úplně přesně nespecifikuje.
  • 0

#46 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2009 - 23:49

Myslím si, že podobná snaha je dobrá věc a nechápu některé zdejší útočné příspěvky. I když je pravda, že ten anonymní mail jsem taky málem nejdříve hodil do koše... Sám osobně jsem poslal odpověď, jen doufám, že došla, když jich došlo tak málo :-) Jen mě trochu mrzí, že podle slov autora to opět vypadá na to, že holt největší úspěch mají ty kešky, které jsou blízko lidnatých oblastí. Přitom mě se většinou líbí daleko více kešky mimo velkých center. Z Prahy ani Brna mě zatím žádná tolik nezaujala, abych ji dal do těch 20-ti nejlepších z mého pohledu.
  • 0

#47 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2009 - 10:15

Roman_Jaromer napsal/a:
... to opět vypadá na to, že holt největší úspěch mají ty kešky, které jsou blízko lidnatých oblastí. Přitom mě se většinou líbí daleko více kešky mimo velkých center. ...

Jediná šance je to přepočítat na počet nálezů. Ovšem pak je zase otázkou, kolik kačerů s 1000+ loví jen rychlovky a kolik jich loví i zříceniny hluboko v lese. To by mne osobně zajímalo hodně.
Spravedlivé to nebude nikdy. Alei tak lepší něco než nic. V ČR se počet keší nezadržitelně blíží k druhé desetitísovce a podle něčeho si musíme vybrat ty dobré.
  • 0

#48 fhonsa

fhonsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2009 - 10:17

Safir napsal/a:
Ahoj, taky jsem byl osloven a nechci být za lamu. Mám napsat 20 cache, které považuji za nejlepší a zároveň jsem je odlovil v roce 2009 nebo 20 nejlepších cache odloveno i dříve? Ten mail to úplně přesně nespecifikuje.


Kešky které byly založeny nebo odloveny v roce 2009.

Odpovědí už přišlo skoro 50, vice jak 2 hlasy maji (myslim) už asi 4 mimopražské, mimobrněnské... kešky
  • 0

#49 fhonsa

fhonsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2009 - 10:23

Potřeboval bych poradit s logem- nějaký jsem včera načmáral na papír, jestli mate nejakej navrh, urcite ho poslete! Díky!
top09caches@seznam.cz

Tady je odkaz: http://yfrog.com/jnscanurp

CO si o tech logach myslite? Jaky byste vybrali?
  • 0

#50 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2009 - 13:53

sobikovi napsal/a:

vsa napsal/a:
Mě to přijde zytečné, když už tu jsou krásně zpracované "Legendy":
http://www.geocachin...2d-40f44979d543

Ano, toto je supr hodnocení a přehled keší. Stále nechápu, proč právě toto není na zdejším serveru (měl by konečně nějaký dobrý obsah) a proč to není aspoň zařazeno mezi Projekty, zviditelněné víc vlevo v nabídce... a možná kdyby bylo zdejší hodnocení keší trochu víc uživatelsky zajímavé, nemusel by vznikat tento projekt.

Máš to trošku pomotané. Legendy vznikly dřív než hodnocení.
  • 0

#51 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2009 - 13:55

Tak jsem se koukal na svůj seznam a z okolí Prahy jsou jen 4 kešu na mém Top Twenty listu. Tím chci říct, že si myslím, že se nejedná o žádný boj města proti venkovu. Naopak lesní, venokvské kešu, myslím, ty budou na prvních špruclích této ankety... ;)
  • 0
PUNK 4 EVER!

#52 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2009 - 14:06

Gecko napsal/a:
A vidite a me se ruzne hodnoceni kesek mesice/roku na plzenskem webu libi. Skoda ze neco takoveho nefugnuje i zde. Ja se rad vzdycky podivam na seznamy kesek zajimavych k odlovu. Bohuzel legendy se moc nemeni a jsou dost neprehledne.

Ono cely tento server me prijde ze je jenom takovy help desk, kdyz nekomu neco nefunguje. Mozna kdyz jsem zacinal tak jsem projizdel wiki, ale jinak nic. A kdyz uz se nekdo pokusi o neco tak ho vsichni poslou do haje. Driv jsem tu byl celkem casto, ted opravdu jen zridka. Skoda :|

O něčem podobném jsem uvažoval i tady. Jenže něco jiného je, když plzeňáci hodnotí relativně omezený počet keší, z nichž mají šanci většinu najít, než když se to dělá na globální úrovni, kdy každý hodnotící může najít jen velmi malou část vzniklých kešek a tak může být rozhodující síla komunity v dané oblasti.
  • 0

#53 HaHač

HaHač

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2009 - 14:08

Mě se líbí návrh 1. Ale chtělo by to taky něco do té kešky. třeba 3.:)
  • 0

#54 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2009 - 14:29

Sakra špatné vlákno....
  • 0

#55 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2009 - 18:15

Ahoj, taky by mě zajímalo, jaké kešky se nejvíc líbí. A vyrazil na takové... I z těch pár co jsem našel, se mi jich několik líbilo hodně:-) A žádná z těch hezkých nebyla filmovka na magnetu pod lavičkou před nádražím:-))) Ale bylo by dobré, kdyby ten seznam šel zobrazit na mapě. Pokud to jde , poraďte. Nejsem PM, ani počítačový borec:-) A otevírat je a hledat, kde jsou, je opruz:-) Ale rád bych se vypravil na nějakou skvělou a oblíbenou kešku-na jistotu:-)) Nebo i noční. Seznam jsem někde tady vyšťoural, ale chtělo by to dostat do mapy. Takhle si lovím za tmy normální tradičky:-) Takže když to shrnu, na výsledek se těším a doufám, že mi k něčemu bude:-))))
  • 0

#56 fhonsa

fhonsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2009 - 19:00

vitablondak napsal/a:
Ahoj, taky by mě zajímalo, jaké kešky se nejvíc líbí. A vyrazil na takové... I z těch pár co jsem našel, se mi jich několik líbilo hodně:-) A žádná z těch hezkých nebyla filmovka na magnetu pod lavičkou před nádražím:-)))
Ale bylo by dobré, kdyby ten seznam šel zobrazit na mapě. Pokud to jde , poraďte. Nejsem PM, ani počítačový borec:-) A otevírat je a hledat, kde jsou, je opruz:-) Ale rád bych se vypravil na nějakou skvělou a oblíbenou kešku-na jistotu:-)) Nebo i noční. Seznam jsem někde tady vyšťoural, ale chtělo by to dostat do mapy. Takhle si lovím za tmy normální tradičky:-) Takže když to shrnu, na výsledek se těším a doufám, že mi k něčemu bude:-))))


Jo, kešky z TOP 09 CAHCES na mapě zobrazit půjdou! Web je v přípravě...;)
  • 0

#57 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2009 - 19:12

Tak to se těším ještě víc. Držím palce, ať to zvládnete a dotáhnete do zdárného konce.
  • 0

#58 fhonsa

fhonsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2009 - 19:53

Přišlo celkově 55 odpovědí (k tomuto okamžiku), zpracováno je přes 45, nominováno bylo zatím 670 kešek... Ale už jsou i takové, které mají přes 8 hlasů:o! P.F. 2010!B)
  • 0

#59 mpistora

mpistora

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 245 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2010 - 11:02

pepa.z.pocernic napsal/a:
O něčem podobném jsem uvažoval i tady. Jenže něco jiného je, když plzeňáci hodnotí relativně omezený počet keší, z nichž mají šanci většinu najít, než když se to dělá na globální úrovni, kdy každý hodnotící může najít jen velmi malou část vzniklých kešek a tak může být rozhodující síla komunity v dané oblasti.

To se asi musí pojmout tak, že i každý jeden hlas bude ukazovat na dobrou keš.
A to by šlo zajistit tak, že každý hlasující bude mít velmi omezený počet bodů k rozdání.
Např. takto:
- za každých 100 nálezů může hlasovat pro 1 keš
- a to tak, že vyplní seznam podobně jako na http://www.geocaching.cz/nalezy.php - jen s příslušně omezenou délkou
- výsledky se zobrazí kromě tabulky i na zdejší mapě
  • 0

#60 fhonsa

fhonsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2010 - 11:51

mpistora napsal/a:

pepa.z.pocernic napsal/a:
O něčem podobném jsem uvažoval i tady. Jenže něco jiného je, když plzeňáci hodnotí relativně omezený počet keší, z nichž mají šanci většinu najít, než když se to dělá na globální úrovni, kdy každý hodnotící může najít jen velmi malou část vzniklých kešek a tak může být rozhodující síla komunity v dané oblasti.

To se asi musí pojmout tak, že i každý jeden hlas bude ukazovat na dobrou keš.
A to by šlo zajistit tak, že každý hlasující bude mít velmi omezený počet bodů k rozdání.
Např. takto:
- za každých 100 nálezů může hlasovat pro 1 keš
- a to tak, že vyplní seznam podobně jako na http://www.geocaching.cz/nalezy.php - jen s příslušně omezenou délkou
- výsledky se zobrazí kromě tabulky i na zdejší mapě


Kdyby to bylo takhle, tak by web musel být propojen s Geocaching.com odkud by čerpal počty nálezů, kdyby i 1 hlas byl dovra kes, tak by si kazej nejdriv hlasoval pro ty svoje...

PS Jakeý logo je nejlepší? http://img707.yfrog.com/i/scanur.png/

V TOP 09 CACHES vedou: Mecholupsky upir a LOST
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama