Přejít na obsah


Fotka

Trackable list - makro generování seznamu trakovatelných předmětů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
239 odpovědí na toto téma

#1 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2009 - 13:25

V před-silvestrovském čase jsem si udělal konečně čas na vytvoření generátoru seznamu trakovatelných předmětů. Je to taková slátanina makra pro GeoGet, PHP a exe souboru. Nicméně to vás nemusí moc zajímat a hlavní je, že to funguje ;).

Pro běh potřebuje správně nastavený geojarry verze 19. Tudíž je opět na každém z vás, zda-li makro použije nebo ne, protože se defakto jedná o porušování pravidel Groundspeak-u. To jen pro upozornění a předběhnutí rýpalů :).

V souboru readme.txt najdete snad vše potřebné pro chod makra.

Ukázka v mém profilu úplně dole: http://www.geocachin...ad-6f38ec8b5558

Stahovat můžete zde: http://leteckaposta.cz/717103977
  • 0

#2 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2009 - 14:44

Mensi technicka - slo by to jeste trosicku poupravit na nalezene / moje? Aby to nebylo vsechno dohromady?
  • 0

#3 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2009 - 14:50

Tak nevím jak přesně to myslíš, ale již někdo mě žádal o možnost zobrazení pouze vlastních a tak jsou teď na začátku dva dialogy, ve kterých se ptá zda-li zahrnout vlastní a nalezené.

Odkaz: http://leteckaposta.cz/452993394
  • 0

#4 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2009 - 17:10

Jéééé, to je hezký, dík. Už to mám v profilu, ani se moc nezvětšil :) Teda je fakt, že vůbec netuším, jak to funguje, ale nebylo by možné ty ikonky srovnat třeba podle data nálezu? Stačí bohatě až příští rok :)
  • 0

#5 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2009 - 17:21

Jojo příští rok :). Takové vtípky, vždyť to je už za pár hodin :D.
  • 0

#6 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2009 - 17:39

PetrX napsal/a:
Jojo příští rok :). Takové vtípky, vždyť to je už za pár hodin :D.

Ne, to vůbec nespěchá, jen že já se v tom takhle vůbec nevyznám a vlastně celý můj profil se řídí podle datumů, možná by to chtělo přidat volbu, jak to kdo chce. :D (samozřejmě, pokud to vůbec jde udělat nějak snadno)
  • 0

#7 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2010 - 19:00

Koukal jsem na to a bohužel řazení podle data nálezu je nereálné. V seznamu datum není a tak by bylo nutno prohledávat stránku trakovatelného předmětu kdy, že jsi to logoval a to za prvé nevím jak udělat a za druhé by to bylo hodně datově náročné. Takže bohužel. Teď je to řazeno podle čísla ikonky. Ještě by šlo řadit podle názvu, ale to je tak vše.
  • 0

#8 L@Troj

L@Troj

    L@Troj

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2010 - 20:07

PetrX napsal/a:
Tak nevím jak přesně to myslíš, ale již někdo mě žádal o možnost zobrazení pouze vlastních a tak jsou teď na začátku dva dialogy, ve kterých se ptá zda-li zahrnout vlastní a nalezené.

Odkaz: http://leteckaposta.cz/452993394

Ten někdo jsem byl já. B) Díky za úpravu, kterou určitě uvítá víc kačerů.

Do statistik jsem to ale zatím nezařadil.
Mě by se tam ještě líbilo zapracování "tabulky" ve které by byly informace ze stránky Search Trackable Items (název, owner, směr a vzdálenost od domácích souřadnic, datum posledního logu, součastné umístění, nacestované km). Asi nejlépe v titulku (zobrazí se při najetí myši nad ikonku). Nebo třeba pak formou otevíracího okna (po kliknutí myší na ikonku).
Samotné ikonky ve statistikách jsou sice pěkné, ale moc neříkají. Přeci jen, by to bylo pohodlnější, než muset pro základní informace otevírat stránku předmětu.

Šlo by to nějak zpracovat nebo už chci příliš? :P
  • 0

#9 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2010 - 20:40

Možná časem bude i toto. Můj původní záměr byl jen seznam ikonek (zobrazení), které vlastním či jsem je našel. Žádné podrobnosti nepožaduji.
  • 0

#10 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2010 - 20:55

PetrX napsal/a:
Koukal jsem na to a bohužel řazení podle data nálezu je nereálné. V seznamu datum není a tak by bylo nutno prohledávat stránku trakovatelného předmětu kdy, že jsi to logoval a to za prvé nevím jak udělat a za druhé by to bylo hodně datově náročné.
Takže bohužel. Teď je to řazeno podle čísla ikonky. Ještě by šlo řadit podle názvu, ale to je tak vše.

Oukej, dík za vyjasnění.
  • 0

#11 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2010 - 20:56

...když teda jde jen o pouhé zobrazení ikonek, nebylo by vhodnější stejné ikony zobrazit jen jednou? Jména všech v jedné skupině by se klidně mohli zobrazit až po najetí kurzoru a nebo vůbec. Mít tam třeba 100 TB za sebou není nic moc :-)
  • 0

#12 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2010 - 21:14

No to je spíše mým neumětelstvím :). Programovst sice trochu umím, ale není to žádná sláva. Jsem rád, že se to vytvořilo alespoň takto. Nicméně máš pravdu, že to není nejvhodnější. Pokusím se nad tím nějak zapracovat.
  • 0

#13 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2010 - 0:18

Díky za pěkný makro, už jsem si ho hodil do profilu a netrpělivě čekám, co se ještě objeví nového na poli trackovacího kovošrotu v profilu ;)
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#14 mimaci

mimaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 207 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2010 - 10:33

Taky moc děkujeme za makro, už je v profilu a moc se nám líbí. Jen maličká poznámka - bylo by luxusní, kdyby šlo oddělit trackables vlastní a nalezené - ale to by jsme už chtěli moc, co. ;) Super, díky!! B)
  • 0
...na konci pouti najdeš tajnou schránku, která odpoví Ti na hádanku ...
Radek + Míša + Kuba = MIMÁCI

#15 L@Troj

L@Troj

    L@Troj

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2010 - 10:42

mimaci napsal/a:
Taky moc děkujeme za makro, už je v profilu a moc se nám líbí. Jen maličká poznámka - bylo by luxusní, kdyby šlo oddělit trackables vlastní a nalezené - ale to by jsme už chtěli moc, co. ;)
Super, díky!! B)

Ale tohle přeci už funguje:

PetrX napsal/a:
Tak nevím jak přesně to myslíš, ale již někdo mě žádal o možnost zobrazení pouze vlastních a tak jsou teď na začátku dva dialogy, ve kterých se ptá zda-li zahrnout vlastní a nalezené.

Odkaz: http://leteckaposta.cz/452993394

Stačí si je vygenerovat zvlášť a do statistiky dát odděleně. To přeci problém není. Nebo ano?
  • 0

#16 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2010 - 11:16

PetrX napsal/a:
Tak nevím jak přesně to myslíš, ale již někdo mě žádal o možnost zobrazení pouze vlastních a tak jsou teď na začátku dva dialogy, ve kterých se ptá zda-li zahrnout vlastní a nalezené.

Odkaz: http://leteckaposta.cz/452993394


Jeden kamarád tvrdí, že pokud se nedá už nic zlepšit, jedná se o špatný projekt... tudíž mám návrh na zlepšení ;)

Nebylo by třeba možné při další verzi programu udělat menší změnu, že by to nalezené trackables, vlastní a kombinaci nalezených i vlastních pokaždé házelo do jiných html souborů.
Že by se to neptalo, které vygenerovat, ale udělalo rovnou 3 html soubory a každý by si mohl vybrat, který zrovna potřebuje.

Pro rejpaly rovnou říkám, že nejsem línej to vygenerovat postupně a přejmenovat ony soubory, ale kdyby to bylo zvlášť, prováděla by se aktualizace opravdu luxusně na pár kliknutí.;)
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#17 mimaci

mimaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 207 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2010 - 11:26

přesně jak říká weri.cz - tak nějak jsme to mysleli 8D
  • 0
...na konci pouti najdeš tajnou schránku, která odpoví Ti na hádanku ...
Radek + Míša + Kuba = MIMÁCI

#18 L@Troj

L@Troj

    L@Troj

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2010 - 11:31

weri napsal/a:
Pro rejpaly rovnou říkám, že nejsem línej to vygenerovat postupně a přejmenovat ony soubory, ale kdyby to bylo zvlášť, prováděla by se aktualizace opravdu luxusně na pár kliknutí.;)

Mě prostě přijde zbytečné pokaždé tahat ze serveru vše znovu. Jak často si pořídíš vlastní předmět a jak často si zaloguješ cizí?

PetrX napsal/a:
....
Pro běh potřebuje správně nastavený geojarry verze 19. Tudíž je opět na každém z vás, zda-li makro použije nebo ne, protože se defakto jedná o porušování pravidel Groundspeak-u. To jen pro upozornění a předběhnutí rýpalů :).
....


  • 0

#19 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2010 - 11:43

L@Troj napsal/a:

weri napsal/a:
Pro rejpaly rovnou říkám, že nejsem línej to vygenerovat postupně a přejmenovat ony soubory, ale kdyby to bylo zvlášť, prováděla by se aktualizace opravdu luxusně na pár kliknutí.;)

Mě prostě přijde zbytečné pokaždé tahat ze serveru vše znovu. Jak často si pořídíš vlastní předmět a jak často si zaloguješ cizí?

PetrX napsal/a:
....
Pro běh potřebuje správně nastavený geojarry verze 19. Tudíž je opět na každém z vás, zda-li makro použije nebo ne, protože se defakto jedná o porušování pravidel Groundspeak-u. To jen pro upozornění a předběhnutí rýpalů :).
....


Je pravda, že ne moc často loguju mince a TB, ale určitě by bylo fajn, kdyby to generovalo 3 různé soubory, protože vložení do profilu by bylo jednodušší.
Je to jen návrh, na autorovi makra je, jestli to bude brát jako dobrý podmět a bude se tomu věnovat nebo se na to vykašle, že je to zbytečné.
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#20 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2010 - 11:45

L@Troj napsal/a:

weri napsal/a:
Pro rejpaly rovnou říkám, že nejsem línej to vygenerovat postupně a přejmenovat ony soubory, ale kdyby to bylo zvlášť, prováděla by se aktualizace opravdu luxusně na pár kliknutí.;)

Mě prostě přijde zbytečné pokaždé tahat ze serveru vše znovu. Jak často si pořídíš vlastní předmět a jak často si zaloguješ cizí?

PetrX napsal/a:
....
Pro běh potřebuje správně nastavený geojarry verze 19. Tudíž je opět na každém z vás, zda-li makro použije nebo ne, protože se defakto jedná o porušování pravidel Groundspeak-u. To jen pro upozornění a předběhnutí rýpalů :).
....

Tak samozřejmě makro spustím jen tehdy, pokud si zaloguji něco nového, ne pokaždé při generování profilu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama