Přejít na obsah


Fotka

Trackable list - makro generování seznamu trakovatelných předmětů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
239 odpovědí na toto téma

#21 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2010 - 12:08

Dovolil jsem si trochu pohrát s makrem a upravit si to podle svých představ, snad to autorovi vadit nebude.

Určitě každý z vás narazil na eventech na seznamy trackables, které mají majitelé větších sbírek, aby si to kvantum nemuseli všichni opisovat. I já si chci udělat něco podobného a doposud jsem neměl žádný jednoduchý způsob, jak toho dosáhnout.
Až když jsem uviděl toto makro, tak jsem si ho trochu upravil (vlastně jen výstup). Nyní jen ručně dopsat trackovací čísla, vytisknout a je to hotovo.

ukázka-na zdroják nekoukejte, je to čuňárna!

PS: Pokud by měl autor původního makra zájem propracovat něco takového, hlavně tam automaticky natáhnout trackovací čísla, tak by to bylo dokonalé a věřím, že by to našlo využití.
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#22 mimaci

mimaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 207 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2010 - 12:12

[quote]weri napsal/a:
Dovolil jsem si trochu pohrát s makrem a upravit si to podle svých představ, snad to autorovi vadit nebude.

Až když jsem uviděl toto makro, tak jsem si ho trochu upravil (vlastně jen výstup). Nyní jen ručně dopsat trackovací čísla, vytisknout a je to hotovo.

Super weri, nechceš nám to poslat? taky by jsme si udělali seznámek. ;)
  • 0
...na konci pouti najdeš tajnou schránku, která odpoví Ti na hádanku ...
Radek + Míša + Kuba = MIMÁCI

#23 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2010 - 12:12

Teda lidi brzděte :D. Člověk nestíhá ani zapracovat prvotní podněty a už se na něj chrlí další :). Zatím vím o těchto a chci je zapracovat: - seskupování ikon aby byla zobrazena jen jedna od daného druhu (řešeno pomocí javascriptu jako např. ve statistikách zobrazit/skrýt) - tabulkový výpis (podrobný výpis údajů o předmětu, vzdálenost, poslední log apod.) - možnost zadat, zda-li stahovat data či použít stávající Vyřčeno, ale zatím není aktuální: - generovat 3 soubory pro každý typ zvlášť
  • 0

#24 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2010 - 12:19

mimaci napsal/a:
Super weri, nechceš nám to poslat? taky by jsme si udělali seznámek. ;)


Je to narychlo dělané, takže je to hodně odfláknuté, prase aby se v tom vyznalo.
Navíc to není moje práce, takže další šíření bez souhlasu autora se mi nezdá správný.

Takže tedy dotaz na autora makra: Mohu si pohrát s tímto makrem za účelem vytvoření seznamu trackables a šířit to dál na těchto stránkách nebo to mám nechat na profících, tj. bude to přidáno do seznamu pro případné další verze makra?
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#25 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2010 - 12:26

Teď nějak nechápu k čemu to je. Je to trochu odklon od mého původního záměru, ale možná to nechápu správně. Můžeš to nějak popsat/rozvinout abych to pochopil i já? ;)
  • 0

#26 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2010 - 12:30

PetrX napsal/a:
Teď nějak nechápu k čemu to je. Je to trochu odklon od mého původního záměru, ale možná to nechápu správně. Můžeš to nějak popsat/rozvinout abych to pochopil i já? ;)


Někteří kačeři, kteří mají větší sbírky mincí, tak si dělají seznam mincí včetně trackovacích čísel, takže na eventech či při setkání dají dotyčnému kačerovi vytištěný seznam a ten nemusí trackovací čísla opisovat, prostě si jen prohlídne sbírku a vezme seznam-tj. ušetří se spoustu času při opisování čísel a navíc je zaručeno, že to člověk přečte (zvláště když škrábe jako já).
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#27 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2010 - 12:35

Jo už chápu, ale kde seženu trakovací čísla. Ty přeci běžně na stránkách nejsou nebo se pletu?
  • 0

#28 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2010 - 12:39

PetrX napsal/a:
Jo už chápu, ale kde seženu trakovací čísla. Ty přeci běžně na stránkách nejsou nebo se pletu?


Trackovací čísla jako majitel vidíš vpravo v profilu daného GC/TB, ale opravdu nevím, jak to sosnout z GC.com, já jsem jen upravil nějaké to PHPéčko a to je vrchol mého programátorského umu.

Pokud by to nešlo sosnout z webu, tak by to asi chtělo udělat do přehlednějšího výstupu a mít prostě najednou otevřený vygenerovaný seznam a pak zdroják. V seznamu přes odkaz na TB/GC se dostat na profil, překopírovat trackovací číslo do zdrojáku. Tohle postupně udělat u všech TB/GC.
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#29 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2010 - 14:21

Tak jsem zapracoval některé z vašich návrhů a je tu verze 1.2. Došlo k mírnému přejmenování souborů a tak si nejprve smažte původní.

Změny v. 1.2:
==========
- úprava názvů souborů
- přidán grafický formulář pro výběr parametrů
- možnost zvolit stahování dat z gc.com nebo použit stávající (složka TEtemp v datovém adresáři GeoGetu)
- přidáno seskupování ikon, pomocí javascriptu jsou vícenásobné ikony skryty a zobrazeny až po kliknutí

Ukázka opět v mém profilu úplně dole.

Stahovat můžete zde: http://leteckaposta.cz/516316727
  • 0

#30 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2010 - 14:42

PetrX napsal/a:
Tak jsem zapracoval některé z vašich návrhů a je tu verze 1.2. Došlo k mírnému přejmenování souborů a tak si nejprve smažte původní.

Změny v. 1.2:
==========
- úprava názvů souborů
- přidán grafický formulář pro výběr parametrů
- možnost zvolit stahování dat z gc.com nebo použit stávající (složka TEtemp v datovém adresáři GeoGetu)
- přidáno seskupování ikon, pomocí javascriptu jsou vícenásobné ikony skryty a zobrazeny až po kliknutí

Ukázka opět v mém profilu úplně dole.

Stahovat můžete zde: http://leteckaposta.cz/516316727


Pěkná práce, vypadá to parádně ;)
Jinak až ti dojde na ICQ nějaká autorizace, tak to nejspíše budu já, chtěl bych se dohodnout ohledně toho seznamu, který jsem narychlo spíchnul ;)
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#31 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2010 - 15:38

Otestováno, hned je to akčnější, díky ;) Jen u proměnné $numerOfSelect se mi zdá, že počítá všechny předměty dohromady, jak nalezené, tak vlastní, alespoň já mám takový výsledek. Co se týče těch trackovacích čísel, ta samozřejmě odnikud nasosat nejdou, zná je jen majitel a pak ten, kdo předmět drží v ruce. Tedy plán vyrobit si seznam vlastních ikonek s trackovacími čísly a ten pak rozdávat na eventech je ok (přestože to osobně nechápu), ale mít to např. v profilu není nejvhodnější řešení.
  • 0

#32 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2010 - 15:47

zlicinaci napsal/a:
... ale mít to např. v profilu není nejvhodnější řešení.


Tak ono od začátku nebylo v plánu tento seznam dělat k uveřejnění na webu, spíš udělat tiskovou formu.

zlicinaci napsal/a:
Co se týče těch trackovacích čísel, ta samozřejmě odnikud nasosat nejdou, zná je jen majitel a pak ten, kdo předmět drží v ruce.


Nejsem programátor, tak mě určitě někdo zkušenější opraví, ale já měl dojem, že se data stahují přes GeoJarry, který se přihlásí k mému účtu na GC.com. Pokud si tedy "hraje na mě", mohl by třeba stáhnout i čísla mých TB/GC. Určitě by nešlo takto stahovat čísla jiných kačerů, k tomu by byl potřeba přístup k jejich účtu.
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#33 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2010 - 15:47

Samozřejmě že počítá všechny dohromady. Také jsem to teď přejmenoval jako na celkový počet trakovatelných předmětů. Předtím to bylo zavádějící.
  • 0

#34 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2010 - 16:02

Nejsem programátor, tak mě určitě někdo zkušenější opraví, ale já měl dojem, že se data stahují přes GeoJarry, který se přihlásí k mému účtu na GC.com. Pokud si tedy "hraje na mě", mohl by třeba stáhnout i čísla mých TB/GC. Určitě by nešlo takto stahovat čísla jiných kačerů, k tomu by byl potřeba přístup k jejich účtu.


Jak jsem psal už níže. Geojarry se sice připojuje na gc.com, ale tahá jen seznamy trakovatelnych předmětů. Lézt kvůli každému na jeho stránku je časově náročné a taky to vezme hodně dat což by mohlo vést i k banu na gc.com a tomu se chci vyhnout. Takhle to stáhne jen pár stránek a je hotovo.
  • 0

#35 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2010 - 16:15

PetrX napsal/a:

Nejsem programátor, tak mě určitě někdo zkušenější opraví, ale já měl dojem, že se data stahují přes GeoJarry, který se přihlásí k mému účtu na GC.com. Pokud si tedy "hraje na mě", mohl by třeba stáhnout i čísla mých TB/GC. Určitě by nešlo takto stahovat čísla jiných kačerů, k tomu by byl potřeba přístup k jejich účtu.


Jak jsem psal už níže. Geojarry se sice připojuje na gc.com, ale tahá jen seznamy trakovatelnych předmětů. Lézt kvůli každému na jeho stránku je časově náročné a taky to vezme hodně dat což by mohlo vést i k banu na gc.com a tomu se chci vyhnout. Takhle to stáhne jen pár stránek a je hotovo.


Tak BAN nechce nikdo, takže to bude hold ruční práce :P
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#36 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2010 - 15:22

ahoj, tak s tim taky koketuju (treba na to pribyde zatrzitko v autostatu :P) a jen tak zatim postrehy

1, presunul jsem makro do datadir\script\TrackableExport a vyplnil
// Cesta z datoveho adresare ke skriptu
makrodir := '\script\TrackableExport';
ale nefacha to, vytvori prazdny html, pokud pustim exe rucne tak se vygeneruje do makrodir html v poradku
2. k cemu mas u spousteni toho exe ten gjresult := ??
  • 0

#37 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2010 - 15:39

Díky za postřehy a o tom, že se špatně exportuje vím, a proto jsem to zatím nechal v datovém adresáři. Možná to opravdu bude tím jak píšeš. Makro jsem tvořil pomocí jiného (myslím dokonce tvého ;)) a jelikož pascal příliš neovládám tak jsem asi použil něco špatně. Jestli jde spustit aplikace bez toho gjresult := tak to možná poběží jak má :D. Zkusím večer a uvidíme.
  • 0

#38 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2010 - 15:55

PetrX napsal/a:
pascal příliš neovládám


Aha, tak proto.

Ja jsem si rikal, proc je to makro psane v PHP a ne v Geogetim API, kterym by to slo jiste take.

Ted uz to vim :)

Nevidim v tom zadny problem, jen me to tak trosku mrzi - dalsi exe do baraku a dalsi roztristenost do generovani statistik.

A ne, prepisovat to skutecne nechci... :D

Kazdopadne s tim nemam problem, jen treba novacci by mohli. Komplexita problematiky generovani statistik je totiz stale vyssi a vyssi...
  • 0

#39 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2010 - 16:30

Ono jde o to, že v pascalu neumím udělat dvě věci, které jsou pro běh makra nezbytné. Je to: - načtení souborů z adresáře (předem nevím kolik jich bude) - pomocí regulérních výrazů vysosnout ze souborů potřebné věci zbytek bych možná už dal dohromady. Pokud poradíš jak udělat tyto dvě věci, může se z toho stát jen samotné makro ;).
  • 0

#40 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2010 - 16:38

http://geoget.ararat...u.php/doc:macro
http://geoget.ararat...macro:functions

tohle v prvni rade!

Nacteni souboru:
procedure FileList(dir: string; const value: TStrings)
Naplní stringlist seznamem souborů v adresáři. Jména podadresářů končí zpětným lomítkem.

Extrahovani stringu:
function RegexExtract?(const ARegExpr, AInputStr: String): string

Kod bude samozrejme o neco upovidanejsi, nez ten v php. Urcite tady neumi regexp rovnou vracet pole hodnot a podobne...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama