Přejít na obsah


Fotka

GeoKalendar 2010 jako pozadi na plose


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
111 odpovědí na toto téma

#21 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2010 - 13:48

a teď ani na třetí opravu nevložím screeshot :@
  • 0

#22 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2010 - 13:59

KaMo_cz napsal/a:

Pazitka napsal/a:
Opravil jsem "navod" v uvodnim prispevku. S puvodnim navodem by aktualizace neprobihala automaticky, ale musela by se provadet rucne.

upravil jsem si nastavení dle opravy a mám z toho toto :( překrytí 2 ploch, zkoušel jsem nějaké změny a nic.
verze 16:9, nastavení na střed + černé pozadí a zbytek dle návodu dole


jak mas ty dve prekryty plochy, je tam cosi jako "roztahnout" nebo "pres celou obrazovku" ... a pak si zaskrtni si v nastaveni fixovat..
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#23 nununka

nununka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2010 - 14:35

Lidi tak Vám nevím... na win vista zaboha nemůžu najít tlacitko "Vlastni nastavení plochy", záložka "WEB" hlavně ten web se mi někam záhadně schoval... nevíte někdo jak na to? Jinak dobrý nápad a vypadá to fakt super!
  • 0

#24 Safir

Safir

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2010 - 14:58

Super, pěkná vychytávka. Už je nainstalováno. Díky:D
  • 0

#25 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2010 - 15:14

brazajar napsal/a:
jak mas ty dve prekryty plochy, je tam cosi jako "roztahnout" nebo "pres celou obrazovku" ... a pak si zaskrtni si v nastaveni fixovat..


Presne tak. Puvodni plochu pak prekryva Active Desktop. Ten ma svoje vlastnosti, jak jinak nez v levem hornim rohu. Viz. obrazek. Zajimave jsou polozky "pokryt plochu", nebo synchronizovat :-)

Idealni je nastavit puvodni plochu na jednolitou cernou barvu = zadne pozadi, barva cerna.

Pokud si v nastaveni (Plocha, Vlastni nastaveni plochy, WEB ) zaskrtnete "Uzamknout polozky na plose". Pak toto dialogove okno neni pristupne.

Přiložené miniatury

  • activedesktop.jpg

  • 0
Via est scopus!

#26 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2010 - 20:17

...je tohle použitelné u novějšího systému než je XP? U Win 7 hledám marně :(
  • 0

#27 nununka

nununka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2010 - 8:27

Sally&eL napsal/a:
...je tohle použitelné u novějšího systému než je XP? U Win 7 hledám marně :(


Také hledám marně... win vista
  • 0

#28 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2010 - 9:22

Hele Pažitko! Ty mě pěkně sereš. Kdybys řekl, že ten screenshot 16:9 zveřejníš, tak bych si ty ikony uklidil! Takovej bordel, taková ostuda! :D
  • 0

#29 BrAtKo

BrAtKo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2010 - 9:50

A je tu aj nejaky postup pre Windows 7 ?
  • 0
Garmin Dakota 20 SK Topo - iPhone 3GS Geocaching - TomTom One XL - GeoGet

#30 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2010 - 10:03

BrAtKo napsal/a:
A je tu aj nejaky postup pre Windows 7 ?

Ne. Musíš na to přijít sám. Pažitka nabízí aktualizovaný JPG, tak je na Tobě, jak si ho dáš na plochu.
  • 0

#31 jfvachovi

jfvachovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2010 - 11:18

Diky, diky, bezva napad a vypada to velmi dobre.
  • 0

#32 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2010 - 11:43

Pazitka napsal/a:

KaMo_cz napsal/a:
pěkné, ale co lidé s 16:10: 1920*1200 / 1200*800?
přece nezahodím 24" lcd :)


Vim o tom, ze jsou na trhu monitory s pomerem stran 16:10. Tak trochu do tech pocitacu delam ;-) Jak vypada pozadi 16:9 na monitoru 16:10? Je zkresleni tak neunosne?


tak jsem se konečně dostal k úplnému nastavení i s automatikou. vše funguje OK
akorát v tom "automatickém módu" nelze nastavit obrázek 16:9 na střed + černé pozadí, takže ho to roztáhne a zdeformuje :(
nešlo by udělat 1920*1200? protože se asi jinak vrátím k "ruční verzi" 16:9 na střed.
když na to člověk nejdřív kouká nezkresleně, tak pak to roztažený je fuj a degraduje to jinak velmi povedený kalendář
  • 0

#33 swsaleem

swsaleem

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2010 - 13:23

Taky to na viste nemohu rozchodit. marne hledam zalozku web a nebo zpristupnit offline. Nenasel jsem ani Active Desktop musím si ho nejdrive nainstalovat? jinak napad se mi libi, dobra myslenka.
  • 0

#34 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2010 - 15:35

Ve Windows Vista a Windows 7 byl Active Desktop nahrazen Windows sidebar, resp. Windows desktop budgets, s jinymi funkcionalitami. Proste jsem to tam take nenasel, a to ani kdyz jsem pouzil GodMode. Mimochodem, celkem dobry ;-) Je tu jista moznost, najit program treti strany "wallpaper changer", tech je mraky, ale nevim o zadnem, ktery by si umel sahnout na web, a pokud je tam jiny obrazek, zmenit. Urcite by se ale nasel programator, ktery to umi napsat, pripadne doplnit do sveho jiz existujiciho programu (changeit). Vzdycky ale zustava moznost, dat si to na plochu kazdy prvni den v mesici "rucne". :-(
  • 0
Via est scopus!

#35 TORES62

TORES62

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2010 - 17:49

Díky,Pažitko!! Kalendář už mám na ploše a je to paráááda! Snad mi bude výměna na konci měsíce fungovat..ještě jednou moc díků!!!
  • 0

#36 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2010 - 19:55

KaMo_cz napsal/a:
tak jsem se konečně dostal k úplnému nastavení i s automatikou. vše funguje OK
akorát v tom "automatickém módu" nelze nastavit obrázek 16:9 na střed + černé pozadí, takže ho to roztáhne a zdeformuje :(
nešlo by udělat 1920*1200? protože se asi jinak vrátím k "ruční verzi" 16:9 na střed.
když na to člověk nejdřív kouká nezkresleně, tak pak to roztažený je fuj a degraduje to jinak velmi povedený kalendář


Když se chce, všechno jde:
pro monitory s pomerem stran 16:10 (rozliseni 1920x1200) toto:
http://www.dpnet.org...10/kalendar.jpg
  • 0
Via est scopus!

#37 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2010 - 20:27

Původně jsem si to nechtěl na plochu dávat , protože nemám rád obrázky na ploše (nemůžu v tom bordelu pak najít ikonky). Ale pro zajímavost jsem to zkusil. Používám totiž v práci dock station a monitor 16:9 a doma samotný NB, který je 4:3.. Takže jsem si tam dal 16:9 abych zjistil, co to udělá, až budu koukat na 4:3. A ta deformace do "štíhla" není tak hrozná.

Přiložené miniatury

  • plocha.jpg

  • 0

#38 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2010 - 21:08

děkuji, teď to je paráda ps: že by mě kalendář inspiroval? odpoledne jsem si dal 2 pohodovky zasněženou krajinou. úplně jiný rozměr kešingu!
  • 0

#39 onovy

onovy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2010 - 9:49

wget -O - http://www.dpnet.org...43/kalendar.jpg | convert -crop 1227x809+202+165 - kalendar.jpg && gconftool-2 -t string -s /desktop/gnome/background/picture_filename "`pwd`/kalendar.jpg" // pro stejne postizene lidi co maji GNOME a nechteji mit ten okraj okolo
  • 0

#40 malyvena

malyvena

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2010 - 9:55

Super nápad! Díky, už se kochám a zítra jdu s běžkama na Slavkovský les užít si tu krajinu tak trochu v reálu.;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama