Přejít na obsah


Fotka

garmin v linuxu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 100Dteam

100Dteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2010 - 17:08

Ahoj, byl by někdo z Vás ochoten a schopen mi poradit s instalací nějakého komunikátoru s GPS Garmin eTrex legend? "Software pro geocaching" ve wiki jsem četl, téma v tomto fóru "Mapsource v Linuxu" jsem taky četl. Ale jsem lama, linux mám 4 dny. Dík
  • 0

#2 100Dteam

100Dteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2010 - 17:49

tak přidávám další dotaz, zkoušel jste někdo wherigo builder ve Wine, instalace proběhla bez problémů, spuštění ani odinstalování ale nefunguje
  • 0

#3 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2010 - 18:35

100Dteam napsal/a:
Ahoj, byl by někdo z Vás ochoten a schopen mi poradit s instalací nějakého komunikátoru s GPS Garmin eTrex legend?

"Software pro geocaching" ve wiki jsem četl, téma v tomto fóru "Mapsource v Linuxu" jsem taky četl. Ale jsem lama, linux mám 4 dny. Dík


Hoj, no Mapsource pod wine behal. Instalace je popsana tady http://www.malsingma...source_in_Linux, bohuzel ten odkaz nejak blbne. V zasade jsem ale jen doinstaloval winetricks, coz umoznilo zobrazit tlacitka v instalatoru Mapsource a POIloaderu. Pokusim se najit funkcni odkaz a hodim ho sem.
Ale na mem linuxu (suse 11.0) mapsource i POIloader behal.
Potom lze pouzit Viking, tan ma sice mapy online (pokud se nepletu) a nebo Qlandkarte. Tan ale zase nepodporuje garmin mapy. Nicmene OSM mapy do nej nahrat jdou a GPX soubory s kesema taky umi do gps poslat.
Kdyztak se ozvi, pokud budu vedet, tak poradim :)
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#4 100Dteam

100Dteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2010 - 19:03

jo, na ten odkaz co si psal jsem koukal, bohužel to vypadá, že nefunguje celá wiki. Dál jsem koukal na QLandkarte, tam hned na začátku píšou, ať si zkontroluje, jestli splňuju požadavky: * > Qt 4.3.x (Qt 4.2.x will not work!) * > proj4 4.4.x * > libusb 0.1.x a tam už jsem ztracenej. Mám téměř čistou instalaci Ubuntu. Mapsource jsem nepoužíval ani na windows, ale zkusím to tedy rozběhnout pod Wine. Chtít aplikaci přímo pod linux bude asi po čtyřech dnech používání nad moje síly :)
  • 0

#5 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2010 - 19:09

100Dteam napsal/a:
jo, na ten odkaz co si psal jsem koukal, bohužel to vypadá, že nefunguje celá wiki. Dál jsem koukal na QLandkarte, tam hned na začátku píšou, ať si zkontroluje, jestli splňuju požadavky:
* > Qt 4.3.x (Qt 4.2.x will not work!)
* > proj4 4.4.x
* > libusb 0.1.x
a tam už jsem ztracenej. Mám téměř čistou instalaci Ubuntu. Mapsource jsem nepoužíval ani na windows, ale zkusím to tedy rozběhnout pod Wine. Chtít aplikaci přímo pod linux bude asi po čtyřech dnech používání nad moje síly :)

No mel by jsi mit vse potrebne v repozitarich.
A ohledne toho winetricks, zkus se podivat sem, je to vyazeno z jedne zdejsi diskuze:
Je potřeba nainstalovat msinstaller, např. pomocí winetricks (http://wiki.winehq.org/winetricks) - winetricks msi2.
Aplikaci primo pod linux asi nenajdes, konkretne takovou, ktera y zvladala original garmin mapy. Qlandkarte to udajne nikdy umet nebude, z duvodu uzamceni map a to pry autor nebude podporovat. Ale treba se casem dockame :)
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#6 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2010 - 19:33

QLandKarte semtam používám (na kontrolu zkompilované OSM mapy), spíš ale ne. Jestli si nikdy nic v Bubuntu neinstaloval, tak sudo apt-get install qlandkarte ... ono se to o vsechno postara samo.

Osobně aktivně používám (mimo věcí pro kompilování vlastních OSM map) jen Viking (na tracklogy) a GeoKuk (na plánování výletů, více tu na foru). Databazi kesi mam bohuzel na jinym stroji, konkretne GSAK, a to protoze 1) me ani GSAK ani GeoGet ve wine nepresvedcily, 2) rozumnej a dobrej DB program nativní (nebo v Jave) snad neexistuje.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#7 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2010 - 19:35

honny napsal/a:
me ani GSAK ani GeoGet ve wine nepresvedcily.

Nahodou Geoget slape pod wine jako hodinky. Teda alespon ten muj :)
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#8 100Dteam

100Dteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2010 - 19:40

tak jsem stáhl sendmap20 pro windows, rozbalil a spustil dvojklikem. Teď už nahrávám mapu do gps, tak uvidíme, jestli to nějak dopadne. Asi testnu ten geoget, s tím mám jakž takž zkušenosti. Používal jsem MoZiGO
  • 0

#9 100Dteam

100Dteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2010 - 21:49

tak mapu jsem sice nenahrál, při 97% se mi to ukončilo a nevím proč. Ale zato jsem rozběhl to Wherigo, tak jsem zvědav.

Pokud by někdo ctěl vědět jak, tak zde je popis:
- wine nastavte na emulaci windows 2000
- v terminálu spusťte:
wget http://kegel.com/wine/winetricks
sh winetricks corefonts dotnet20
sh winetricks fakeie6

  • 0

#10 100Dteam

100Dteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2010 - 17:53

tak nic, Wherigo builder sice funguje, ale nefunguje emulátor
  • 0

#11 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2011 - 19:45

Mě se na Linuxu (ubuntu) povedlo zatim rozběhat akorát plugin pro FF k nahrávání kešek. Mapsource mi taky nejede ať dělam co dělam. GSAK ani Geoget jsem zatim na tučňákovi nezkoušel.
  • 0

#12 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2014 - 9:52

Zkoušel někdo aktualizovat software Dakoty 20 v Linuxu? Vypadá to že výrobce podporuje jen Windows a Mac. To samé info je i na českých stránkách. Přes Wine ani přes PlayOnLinux mi to nejde.


  • 0

#13 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2014 - 17:03

V tom pripade ti nezbejva, nez najet na Dakoti wikispaces (trocha googleni postaci) a aktualizovat rucne.


  • 0

#14 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2014 - 10:51

Děkuji geopříteli za návod jak aktualitovat software v Dakotě i v Linuxu. 

Stačí dát na stránce (nejnovější verze) zobrazit zdrojový kód a soubor s koncovkou gcd tam bude. Přejmenuj na gupdate.gcd a nakopíruj do složky garmin v navigaci.

 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama