Přejít na obsah


Fotka

Vojensky ujezd Brdy - offroad


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
27 odpovědí na toto téma

#1 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 8:45

Nejprve dovolte, abych se omluvil těm, kteří si budou myslet, že tento příspěvek sem na GC nepatří, ale vzhledem k tomu, že se o vojenském újezdu Brdy zde už objevilo několik vášnivých témat, o vstupu a chování v zakázaném prostoru, o zakládání keší a získání povolení ke vstupu atd., tak jsem usoudil, že by vás to mohlo zajímat.

jde o to, jak se někdo ve VU Brdy může chovat:

prohlédněte si tyto fotky:

http://mgery.rajce.idnes.cz/VP_Brdy/


blíže prosím čtěte toto:

http://www.bike-foru...lov-k-akci.html

odpověď:

http://www.bike-foru...niho-uradu.html


co si o tom myslíte vy?

já si myslím: offroad ano, ale né takto bezmozku....

PS.: pokud se vám téma nelíbí, neodpovídejte na něj a zbytečně ho nenadzdvihujte v aktivních tématech směrem vzhůru :) (pokud by ovšem byli protesty, dám zámek)
  • 0

#2 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 060 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 9:03

prujezd proc ne, pokud vim tyhle oblasti jsou snad pristupne o vikendech .. bylo by "vtipne" kdyby v nejakem byvalem vojenskem prostoru (mimo cestu) na neco najeli a ono to udelalo bum .. pak by zalezelo kam by val medialni vitr ... OT - linky nefungujou, musel sem je rucne kopirovat .. pak uz to slo
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#3 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 9:06

mashe napsal/a:
prujezd proc ne, pokud vim tyhle oblasti jsou snad pristupne o vikendech ..
......
OT - linky nefungujou, musel sem je rucne kopirovat .. pak uz to slo


Upresneni: prujezd bez povoleni neni ani o vikendu, oblasti pristupne o vikendu pro houbare jsou jen nektere okrajove casti, zbytek na povoleni

linky opraveny :)
  • 0

#4 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 9:22

Už tu aféru sleduju na bike-foru a ještě na jednom cyklistickém webu. Doufám že to nevyšumí do ztracena, protože jezdit přírodou jen tak, jen abych si zajezdil, je dost velká prasečina.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#5 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 696 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 9:43

Kua... zavřít je až zčernají a zaplatit pořádného flastra... na hodně fotkách je vidět značka, neměl by být problém. Organizátoři by to měli odskákat nejvíc. A hlavě udělat takové opatření ať už se to víckrát neopakuje a exemplární peněžité tresty jsou jedním z nich. Uff tak mě to dopálilo, že jsem se musel na GC.cz přihlásit :|
  • 0
www.povetrnik.cz

#6 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 9:50

weselka napsal/a:
... na hodně fotkách je vidět značka, neměl by být problém.....


no to je právě to, že to asi jako hlavní důkaz nestačí... fotka je brána jen jako podpůrný důkaz, ale "obžaloba" se na tom asi moc postavit nedá.....

jedině kdyby se našel nějaký svědek!
  • 0

#7 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 10:07

Mau Loftin napsal/a:

weselka napsal/a:
... na hodně fotkách je vidět značka, neměl by být problém.....


no to je právě to, že to asi jako hlavní důkaz nestačí... fotka je brána jen jako podpůrný důkaz, ale "obžaloba" se na tom asi moc postavit nedá.....

jedině kdyby se našel nějaký svědek!

Bohužel je to tak... jinak ty RZ si opisuju a zkusím k nim najít nějaké konkrétní jména... Kdyby se tu našel někdo, kdo má čas a mrkl na to v rafických editorech... nemám tu na mašině nic naistalováno...
  • 0

#8 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 11:10

takže dokážu identifikovat majitele vozů RZ AED9463 a 2L97657...
  • 0

#9 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 11:23

mirotiro napsal/a:
takže dokážu identifikovat majitele vozů RZ AED9463 a 2L97657...


:) - ale asi nebude to tak trosku na hranici zakona ? :)

ale k čemu je to dobré ? Jestli to řeší vojensky ujezd, tak to si asi snad najdou sami :)

a i když my budeme vědět kdo to je, tak s tím stejně asi toho moc neuděláme :(
  • 0

#10 syselpolni

syselpolni

    syselpolni

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 11:43

Mau Loftin napsal/a:

mirotiro napsal/a:
takže dokážu identifikovat majitele vozů RZ AED9463 a 2L97657...


:) - ale asi nebude to tak trosku na hranici zakona ? :)

ale k čemu je to dobré ? Jestli to řeší vojensky ujezd, tak to si asi snad najdou sami :)

a i když my budeme vědět kdo to je, tak s tím stejně asi toho moc neuděláme :(


Můžete maximálně napsat "stížnost" jejich sponzorům (viz samolepky na autech), ale ani tam bych si nedělal naděje, zřejmě to budou firmy spřízněné.

No a čekat, kdy se lidé začnou pozastavovat nad tím, že někdo kráčí porostem k pařezu v lese za nějakou krabičkou.
Pamatuji si to pozdvižení pěších turistů v r. 1990, kdy jsem začal jezdit po lese na kole (po pěšinách samozřejmě). Dnes už se nad tím nikdo nepozastaví.

Marnost svých emocí si pak můžete uvědomit v momentě, kdy odstartuje nějaká ta rally s lesními úseky, nebo při pomyšlení, kolik soukromých tryskáčů se denně vznese k nebi.
  • 0

#11 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 11:58

No, jen k nepozastavení nad cyklistama: viděls "pěšinky" v pískovcích? :( Teď jde jen o to, aby offroadisti nenarazili na Brdech (jedno jakých) na skalní trempy. Neodjedou.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#12 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 12:04

syselpolni napsal/a:

No a čekat, kdy se lidé začnou pozastavovat nad tím, že někdo kráčí porostem k pařezu v lese za nějakou krabičkou.
Pamatuji si to pozdvižení pěších turistů v r. 1990, kdy jsem začal jezdit po lese na kole (po pěšinách samozřejmě). Dnes už se nad tím nikdo nepozastaví.

Marnost svých emocí si pak můžete uvědomit v momentě, kdy odstartuje nějaká ta rally s lesními úseky, nebo při pomyšlení, kolik soukromých tryskáčů se denně vznese k nebi.


No otázka je, kde je ta hranice a kde se to zastaví.... jako offroad po cestě, no budiž, sice radost mít z toho, že ho v klidném lese potkám mít nebudu, no ale tak co no.... ale aby někdo jezdil borůvčím, stromek nestromek, rozvoral potok a vůbec jezdil mimo cesty? A pak si do ruky vzít mloka a kochat se, jak je příroda krásná?? (resp. doufám že to tak bylo a že to nebylo ve smyslu: "koukej co jsme přejeli, ha ha")

A hlavně by se těm dětem, co tam byly, mělo ukázat, že toto není normální! Že toto není rodinný výlet s rodinnou atmosférou!
  • 0

#13 syselpolni

syselpolni

    syselpolni

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 12:21

Citecka napsal/a:
No, jen k nepozastavení nad cyklistama: viděls "pěšinky" v pískovcích? :(

Teď jde jen o to, aby offroadisti nenarazili na Brdech (jedno jakých) na skalní trempy.

Neodjedou.


Nejen pěšiny v pískovcích, ale i úplně obyčejné lesní pěšiny ve sjezdech se hodně změnily.

Ale vzhledem k tomu, že prodávám traktory a občas se za nějakým zajedu (třeba na servis) do lesa podívat, tak to beru tak nějak s rezervou a nadhledem.
  • 0

#14 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 14:18

Ach jo,

taky pridam trochu do mlyna.

Loni jsem byl v civilni casti Brd (nedaleko te vojenske casti) na boruvkach a cache a narazil jsem na zaparkovany offroad uprostred boruvci cca 100m od nejblizsi cesty. Tehda jsem se nezmohl na nic jineho nez na neverici cumeni a krouceni hlavou. Majitel ty boruvky sbiral asi 10m od toho auta. Ja sam jsem tehdy taky jel autem, ale parkoval jsem na oficialnim parkovisti u silnice cca 5km od tech boruvek a nejak mne nenapadlo, ze bych mohl jet dal. Jedine co mne tehdy napadlo bylo, ze to auto je asi velmi drahe a vzacne a majitel ho nemuze spustit z oci a jak to pak ma udelat kdyz chce tez sbirat boruvky?

Podiverjte se na muj log z cache Orlik (OK/OL-009) http://www.geocachin...d6-d64314280aeb kde jsem tez potkal offroad a tehda jsem nechapal. Pozdeji jsem pochopil ze tam byl majitel toho offroadu legalne (povoleni vjezdu mel) a vjezd potreboval aby ziskal penize na pronajatem statnim pozemku. Ted uz chapu.

Jinak drevorubci a lesnici zajizdeji tez do lesu, ale jezdi po lesnich silnicich a nechavaji auta odstavene u techto cest a dal pokracuji pesky. A hlavne vzdy maji za sklem povoleni vjezdu. Skoro vzdy se za to sklo podivam.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#15 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 14:23

Solim napsal/a:
Ja sam jsem tehdy taky jel autem, ale parkoval jsem na oficialnim parkovisti u silnice cca 5km od tech boruvek a nejak mne nenapadlo, ze bych mohl jet dal.


Jestli to nebude tím, že nemáš toho offroada.:D
  • 0

#16 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 14:50

Solim napsal/a:
.......Tehda jsem se nezmohl na nic jineho nez na neverici cumeni a krouceni hlavou..........


Jediné řešení je prostě a sprostě prásknout! Povolení ke vjezdu mimo cestu jistě neměl. Vyfotit a poslat na patřičný úřad včetně RZ.

(ale upřímně: asi bych se choval stejně "cumeni a krouceni hlavou" :) )

(jo a btw: ale to se těžko dělá, když sami nemáte povolení ke vstupu :) )
  • 0

#17 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 16:58

Mau Loftin napsal/a:co si o tom myslíte vy?

Sleduju to od začátku na bike foru... a nelibi, no. Osobně mam teda offroad celkem rad, ale ne takovymhle stylem.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#18 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 17:11

Demence :(
  • 0

#19 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 19:24

Mau Loftin napsal/a:

mirotiro napsal/a:
takže dokážu identifikovat majitele vozů RZ AED9463 a 2L97657...


:) - ale asi nebude to tak trosku na hranici zakona ? :)

ale k čemu je to dobré ? Jestli to řeší vojensky ujezd, tak to si asi snad najdou sami :)

a i když my budeme vědět kdo to je, tak s tím stejně asi toho moc neuděláme :(

no říká se tomu únik informací... jen pro zajímavost to pražské auto je registrováno na osobu spojenou s automotoklubem ČR...
  • 0

#20 pk84

pk84

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 20:38

To je úplně neuvěřitelné, děkuji za zveřejnění. Kromě občasného průjezdu motorky nebo čtyřkolky v lesích kde se pravidelně pohybuji jsem netušil že je něco až takového možné.

Podporuji jakoukoli zákonnou akci přispívající k zamezení takového jednání. Nejenom že je to "prasečina", ale ke všemu zakázaná "prasečina".

EDIT: Doufám že se vám zobrazí tohle:
http://wwwinfo.mfcr....&jazyk=cz&xml=1
;)
  • 0
Vložený obrázek




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama