Přejít na obsah


Fotka

Geoget a multidatabaze


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
44 odpovědí na toto téma

#21 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2010 - 10:56

Vim o tom, ale nutno poznamenat, ze GG neni jedina apliakce, ktera mi to obcas udela. Stejne se mi chova napriklad i Pegasus Mail. Bohuzel, toto je zrovna vec, ktera se spatne ladi, a nechtel jsem tim zdrzovat vydani GeoGetu kvili ymenam na webu gc.com.
  • 0

#22 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2010 - 11:25

U mne se stane, že problikne na taskbaru ihned po spuštění a pak zmizí, dokud se do něj nepřepnu přes task nebo nekliknu na okno. Pak už tam drží...
  • 0

#23 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2010 - 15:31

Problem je v tom, ze me se to temer vzdy ukaze, jen vyjimecne ne. Ale zkusil jsem udelat jednu zmenu, uvidime, jestli bude mit pozitivni vliv, budu sledovat.
  • 0

#24 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2010 - 12:54

Tohle je super věc! :) Možná jsem narazil na jednou drobnou minelku - zkoušel jsem přejmenovat vytvořenou databázi, ale po této akci se vytvořila databáze nová a ta s původním názvem zůstala. Je to funkcionalita, nebo ne. Dííky za info.
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#25 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2010 - 19:11

Zkusil jsem si to, a chodi mi to normalne. K tebou popsanemu jevy by mohlo dojit ve chvili, kdy by se prejmenovani souboru z nejakeho duvodu nepovedlo, takze stara databaze zustala jak byla, a pri pokusu o otevreni nove databaze se automaticky vytvorila prazdna.
  • 0

#26 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2010 - 20:29

Ok zkusím to ještě jednou - ale bylo to myslím přesně tak, jak píšeš. Ta přejmenovaná byla prázdná. Musím akorát počkat, až se mně doimportuje celá ČR do GeoGetu, co jsem si nechal stahovat. Takže to bude někdy zítra :) Zatím díky za reakci.
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#27 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2010 - 10:59

Tak příčina je zdá se v případě, když chci přejmenovat databázi, ve které jsem aktuálně vlezený.
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#28 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2010 - 11:58

Mas pravdu. U mazani databaze jsem to osetril, ale u kopirovani a prejmenovani jsme na to pozapomnel.
  • 0

#29 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2010 - 13:06

Ok. Ještě mě napadalo, že by se třeba hodilo např. u mazání databáze, aby si mohl uživatel vybrat více db najednou. Ale to už je spíš má rozežranost :)
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#30 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2010 - 14:24

Malé přání... nemohl by se název aktuální databáze vypisovat i dole na stavovém řádku? U toho mazání databází by se spíš hodil potvrzovací dialog.
  • 0

#31 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2010 - 14:41

V nazvu okna a na taskaru, a taky na toolbaru... je to malo?
  • 0

#32 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2010 - 14:52

HaLuMa napsal/a:
V nazvu okna a na taskaru, a taky na toolbaru... je to malo?

Aha, on je v názvu okna? Ona se default databáze jmenuje geoget a tak se to ztrácí vedle názvu programu. Už to vidím... Tak nic, ale kdyby jsi chtěl.. ;)

Na taskbaru se to rovná nějak divně, i když by tam asi místo bylo, takže tam to mám vypnutý. Databázi vybírám přes menu.
  • 0

#33 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 18:09

Ještě jednou díky za tuhle supr fíčurku. Samozřejmě pár týdnů používání přineslo první připomínky resp. nápady.... Nedalo by se přidat do úvodního dialogu "Zálohuji databázi..." i jméno té databáze? Člověka to nakopne, kterou databázi má otevřenou. Nedalo by se přidat do dialogu "Importuji do databáze." i jméno databáze? Člověka to kopne a uvědomí si, že importuje waymarky do keší a keše do milenek :D Nedalo by se přidat do nastavení default databáze, která bude otevřena vždy při startu GG bez rozdílu toho, která byla ta poslední? Bylo by jistější, že opravdu v 99% případů otevřu tu správnou databázi, tj. keší, se kterou denně pracuji :) V případě zpracování různorodých waypointů v různých databázích a používaná makra či exporty se trochu míchají... možná by bylo příjemné mít možnost u skriptu, makra atd. nastavit, zda je globální nebo pro určitou databázi nebo mít možnost je slučovat do nějakých skupinek... Nedalo by se nastavit, aby si GG pamatoval nastavení sloupců pro každou databázi? Jsou to jen nápady a myšlenky po pár týdnech denního používání více databází s rozdílným typem wmpt a požadavků na zpracování, exportů atd. Díky.
  • 0

#34 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 18:14

To ruzne rozstrkani nazvu aktualni databaze do nadpisu, to by nemel byt problem, na to se mrknu. Moznost vyberu konkretni default databaze uz jako navrh padlo hned, jak jsem to dal testerum ke zkouseni. V zajmu 'nezdrzovat se prkotinama' jsem to ale jeste neudelal. ;) Otazka spolecnych maker - Bylo by to hodne prace, kterou v dohledne dobe budu venovat radeji necemu jinemu. Pokud je potreba mit neco striktne oddelene, da se pouzit samostatny datovy adresar. A otazka tech sloupcu - ano, toto je v planu.
  • 0

#35 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 20:33

OK, díky.
  • 0

#36 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 22:02

sobikovi napsal/a:
Nedalo by se přidat do nastavení default databáze, která bude otevřena vždy při startu GG bez rozdílu toho, která byla ta poslední? Bylo by jistější, že opravdu v 99% případů otevřu tu správnou databázi, tj. keší, se kterou denně pracuji :)

Jestli jsem spravne pochopil dotaz/pozadavek, tak by to mel resit paramtr -c jmeno_databaze v prikazove radce. Nebo se mylim?
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#37 raduz_CZ

raduz_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2010 - 12:29

Po debate s werim.cz mi neni jasna jedna vec: mam na NB v praci Geoget - poznamenam si do nej treba bonusova cisla, pridane finalove souradnice u mysterek a podobne. Pote mam Geoget nainstalovany doma - jak zajistim, abych ji mel ve stejnem stavu jako na NB? Je spravna cesta pres Soubor - export - nebo se to dela neak pres menu databaze? A nebo staci proste zkopirovani databaze? diky
  • 0

#38 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2010 - 12:53

Nejvhodnejsi je skutecne zkopirovat soubor <jmeno databaze>.db3 z datoveho adresare notebooku do stolniho, protoze tak preneses kompletne vsechna data. Pokud chces prenest cele nastaveni vcetne maker a nastaveni Geogetu, je dobre zkopirovat dokonce cely datovy adresar (kde je umisten zjistis na stavovem radku pri spustenem Geogetu - vpravo dole) Pres menu databaze to udelat nejde, ale muzes si vyexportovat "Geoget GPX" a potom ho do jine databaze naimportovat. Toto GPX zvlada ulozit i tagy, informace o casu nalezu, poznamky a podobne. Hodne lidi, kteri pouzivaji GG na vice pocitacich, to resi pomoci portable instalace na flashdisk.
  • 0

#39 raduz_CZ

raduz_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2010 - 12:58

dekuji za zodpovezeni mych otazek o Geogetu na flashdisku se mi taky weri zminoval, bohuzel pri me zapometlivosti to neni nejlepsi cesta:)
  • 0

#40 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2010 - 13:19

medwyn_cz napsal/a:
Hodne lidi, kteri pouzivaji GG na vice pocitacich, to resi pomoci portable instalace na flashdisk.

Potvrzuji, tento druh instalace je vhodné provést i na stolní PC, v budoucnu se mnohem snadněji přenáší na jiné PC, netbook, ...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama