Přejít na obsah


Fotka

Earthcache - zkušenosti s novým systémem schvalování


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
72 odpovědí na toto téma

#1 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2010 - 16:46

Tak jsem si před spuštěním nového systému připravil asi týden dopředu nový listing. Když jsem včera dopoledne zjistil, že to už funguje, jenom jsem už zvolil typ cache a zaškrtnul, aby bylo viditelné reviewerům. Schválení bylo poměrně rychlé. Kolem půlnoci bylo schváleno. Tedy to trvalo něco přes půl dne. V tomto ohledu jsem s novým systémem velmi spokojen. :) Co se týká změny celkového vzhledu GC.com, nebudu se rozepisovat, o tom už se vede rozsáhlá diskuse jinde. Samozřejmě mi to rozházelo připravené a již odskoušené tabulky a vyrobilo nečitelný zdrojový text plný &... :| To je asi vše, co k tomu chci říct. Překvapilo mě, že už tam není kolonka pro uvedení kontaktu na správce pozemku. Pro jistotu jsem ho uvedl do poznámky pro reviewera. A jak koukám do upravených podmínek, udělal jsem to správně. Mnohem větší překvapení ovšem je, že reviewer mi napsal, že kešku schválí (a taky ji schválil dřív, než jsem jeho vzkaz vůbec zaznamenal), ale že mám podmínku fotky změnit na dobrovolnou. To je myslím hlavní zásadní změna v podmínkách schvalování. Když nad tím přemýšlím, autoři by měli o to více být kreativní ve vymýšlení úkolů, které je potřeba napsat mailem, aby se to nedalo jen tak vygůglit a bylo jasné, že tam ten člověk opravdu byl. Upravuji tedy listingy svých earthek. Ale řeším to jako marketingoví "přeborníci". :P Text úkolů neměním, pouze připojuju hvězdičku s mrňavým textem, že tento úkol je dle nových pravidel pouze dobrovolný. :) Pokud se nenajde někdo rychlejší a pilnější, ujímám se dobrovolně úkolu upravit příslušnou stránku v Geowiki. Asi během následujícího víkendu.
  • 0

#2 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2010 - 17:15

To tedy znamena, ze foto u earthek fakt neni uz povinne? To je teda mazec...
  • 0

#3 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2010 - 17:17

maaaca napsal/a:
To tedy znamena, ze foto u earthek fakt neni uz povinne? To je teda mazec...

Jo, to teda je. Já osobně bych byl pro zachování této povinnosti, ale nedá se nic dělat... :|
  • 0

#4 eL_KeDaRoSs

eL_KeDaRoSs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2010 - 17:25

Odlovenou earthku ještě nemám, ale měl jsem za to, že právě fotografie u earthky dělá earthku earthkou. Škoda. GC mě čím dál víc překvapuje. Pěkné typy keší jako webcam nebo virtual ruší a ty, které zbyly takto przní. :(
  • 0

#5 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2010 - 17:29

Mohl by se k tomu prosím vyjádřit někdo z "povolaných"? Docela by mě zajímalo, jestli to je skutečně tak a dokud to nebude zřejmé od Reviewra, tak to budou jen dohady (čímž nijak nezpochybňuji to, co napsal Pajast). Předem moc díky.
  • 0

#6 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2010 - 17:35

Co vás vede k domněnce, že úkoly u Earth už nejsou povinné? Nevšimnul jsem si, že by se změnily guidelines a dodatek o rušení ALR platí pouze pro nefyzické cache... tzn. netýká se Earthcache.

edit:
Na druhou stranu v guidelines taky ještě pořád je, že schvalování probíhá přes Earthcache.org, takže je možné, že vnitřně už platí něco jiného.

edit2:
A na Earthcache.org je to napsáno stručně a jasně:
Guidelines for Earthcaches.

Při letmém pohledu to vypadá, že některé věci se naopak zpřísnily... například pravidlo 160m, zakládání mimo oblast, kde se běžně pohybuji a podobně.
  • 0

#7 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2010 - 17:36

LOL... virtualni navsteva earth kese nabira zcela nove dimenze... :D
Jdu zalogovat vsechny vygooglitelny earthky na svete... B)

P.S. V Guidelines to jeste zmeneny neni, mozna bych s tou editaci Wiki pockal.
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#8 DarkLord Reviewer

DarkLord Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 400 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2010 - 17:43

dan-sam napsal/a:
Mohl by se k tomu prosím vyjádřit někdo z "povolaných"? Docela by mě zajímalo, jestli to je skutečně tak a dokud to nebude zřejmé od Reviewra, tak to budou jen dohady (čímž nijak nezpochybňuji to, co napsal Pajast). Předem moc díky.


Pokud těmi "povolanými" myslíš reviewery, tak se obávám, že ti asi neporadíme.
Protože EC nespadají do naší kompetence, já osobně se o ně vůbec nezajímám. Dokonce podle mě nemají v GC absolutně co dělat a měly by být buď úplně zrušeny, přemístěna pod WM a nebo by jim měla být vytvořena zcela nová sekce, podobná WM či WIG.
Je možné, že něco bude vědět TTR, ale jinak doporučuji sledovat diskuzi na fóru gc.com, tam se k tomu určitě vyjadří ti skutečně "povolaní" ;).
  • 0

#9 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2010 - 17:44

hplus napsal/a:
V Guidelines to jeste zmeneny neni, mozna bych s tou editaci Wiki pockal.

No, rozhodne to je ZDE, coz je stranka, jejiz obsah se ted nove musi odsouhlasit pri zakladani jakekoli kesky. Tam se pravi:

While photographs may be requested, they do not take the place of other logging requirements. Taking a photograph alone or asking people to do internet research does NOT meet these logging guidelines. Requests for specific content in the photograph (must include the visitor's face, for example) will be considered an additional logging requirement and must be optional. Cache owners may not delete the cache seeker's log based solely on optional tasks.

Cemuz moc nerozumim ;)
Fotografie muze byt vyzadovana, ale nesmi se specifikovat, kdo a jak na ni ma byt a nepritomnost fotografie nezadava duvod ke smazani priadneho logu. Trochu si to protireci, ne?
  • 0
PaBa

--
I always use ROT13 twice for extra security

#10 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2010 - 17:44

alkes napsal/a:
Co vás vede k domněnce, že úkoly u Earth už nejsou povinné? Nevšimnul jsem si, že by se změnily guidelines a dodatek o rušení ALR platí pouze pro nefyzické cache... tzn. netýká se Earthcache.

Na druhou stranu v guidelines taky ještě pořád je, že schvalování probíhá přes Earthcache.org, takže je možné, že vnitřně už platí něco jiného.

Jeste jsem si trosku zahledal a nasel TADY tohle:

While photographs may be requested, they do not take the place of other logging requirements. Taking a photograph alone or asking people to do internet research does NOT meet these logging guidelines. Requests for specific content in the photograph (must include the visitor's face, for example) will be considered an additional logging requirement and must be optional. Cache owners may not delete the cache seeker's log based solely on optional tasks.

Priznam se, ze ac tomu psanemu textu rozumim dobre, v tomhle pripade presne nechapu, jestli tu fotku teda owneri muzou vyzadovat, ale nesmej bazirovat na tom, jestli tam mas xicht nebo malicek u nohy a na zaklade nedodani xichtu Ti log smazat.

EDIT: PaBa opet rychlejsi - ale jsem rad, ze se na vykladu shodneme. B)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#11 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2010 - 17:47

Jo, koukám, že to bylo to samé. Sorry za zmatek. Přijde mi, že se snaží říct, že povinný úkol má být vzdělávací a má být vykonán na místě Earthcache. Tzn. nestačí fotka nebo informace z netu. Nvíc fotka například s obličejem nálezce ani vyžadována být nesmí. Taky mi to ale nepřijde moc srozumitelné... hlavně nevím, co všechno spadá do kategorie "specific content".
  • 0

#12 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2010 - 17:47

DarkLord Reviewer

Fí, to bylo rychlé. Sice jsem střelil trochu vedle, ale nevadí - máš bod za rychlost ;)
  • 0

#13 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2010 - 18:24

..... or asking people to do internet research does NOT meet these logging guidelines.

Chapu tu cast vety spravne ze v ukolech cache nesmi byt nic, co by mne nutilo to hledat na internetu?
Cili jen ukoly, na ktere MUSIM najit odpoved primo fyzicky na miste?
  • 0

#14 eL_KeDaRoSs

eL_KeDaRoSs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2010 - 18:44

Trochu mimo - Co je myšleno zkratkou WM v příspěvku od DarkLorda. Nevím o čem je řeč a rád bych věděl vše. :)
  • 0

#15 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2010 - 18:56

eL_KeDaRoSs napsal/a:
Trochu mimo - Co je myšleno zkratkou WM v příspěvku od DarkLorda. Nevím o čem je řeč a rád bych věděl vše. :)


waymarking --> http://www.waymarking.com/
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#16 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2010 - 19:33

Tak podle odpovedi TTR ve vedlejsim vlakne, je mozne nadale fotky vyzadovat - http://www.geocachin...723#post_175723
A pak se v tom nekdo vyznejte :D
  • 0

#17 MaK_cz

MaK_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 262 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2010 - 19:35

Zkušenost - paráda. Připravil jsem listing, odeslal ke scválení a odpověděli mě že mám doplnit ještě jednu otázku. A než jsem to stihnul změnit, tak na tom samým místě schválili earthku někomu jinýmu i když jsem to odeslal dříve.
  • 0

#18 Romir

Romir

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2010 - 19:42

Take prispeju svoji troskou do mlyna. Ja ten aglicky text chapu takto: "Fotka muze vyt vyzadovana, ale nema nahrazovat dalsi pozadavky pro logovani. Pozadovat pouze foto, nebo udaje, ktere se maji vygooglit je take v rozporu s pravidly. Pozadovani specifickeho obsahu fotky ma byt pouze nepovinne a pokud to nekdo neudela presne tak jak napsal owner, nemuze to byt duvodem k mazani logu." Tudiz, foto je podminka mozna (muze byt i nutna), nikoli postacujici a owner nema urcovat, jak a co ma kacer fotit.Teda muze, ale zrejme chteji, aby Earthky obsahovaly ruzne fotky a lidi se mohli pokochat tim,jak to tam vypada a ne mit v lozich 1000+1 temer shodnou fotku, navic s divnymi "ksichty".
  • 0

#19 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2010 - 21:18

Romir napsal/a:
tak jak napsal owner, nemuze to byt duvodem k mazani logu."
Tudiz, foto je podminka mozna (muze byt i nutna), nikoli postacujici a owner nema urcovat, jak a co ma kacer fotit.Teda muze, ale zrejme chteji, aby Earthky obsahovaly ruzne fotky a lidi se mohli pokochat tim,jak to tam vypada a ne mit v lozich 1000+1 temer shodnou fotku, navic s divnymi "ksichty".


Taky jsem to tak pochopil, doufejme, ze tomu tak bude. zrovna taky cekam s jednou na schvaleni.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#20 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2010 - 21:38

Pokud těmi "povolanými" myslíš reviewery, tak se obávám, že ti asi neporadíme. Protože EC nespadají do naší kompetence, já osobně se o ně vůbec nezajímám. Dokonce podle mě nemají v GC absolutně co dělat a měly by být buď úplně zrušeny, přemístěna pod WM a nebo by jim měla být vytvořena zcela nová sekce, podobná WM či WIG. Je možné, že něco bude vědět TTR, ale jinak doporučuji sledovat diskuzi na fóru gc.com, tam se k tomu určitě vyjadří ti skutečně "povolaní" ;).[/quote] Zásadně nesouhlasím s názorem, že EC nemají v GC co dělat. Já osobně je naopak považuii za nejlepší způsob vzdělávání a hry zároveň. A zrušení fotografií považuju za krok zpátky, bohužel..
  • 0
PUNK 4 EVER!




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama