Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jakou turistickou GPS


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
100 odpovědí na toto téma

#1 Bimbrlata

Bimbrlata

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2010 - 22:59

prosím o radu - jakou turistickou GPS do 10 tis. nyní koupit. Koukal jsem že garmin má zase nějaké novinky, ale moc se v tom nevyznám. Jde mi hlavně o geocaching, případně měření ušlých kilometrů. Díky moc
  • 0

#2 Kvety

Kvety

    Lezec

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2010 - 23:32

Ihned bych to doporučul Garmin Oregon 300, (550) což zde má hodně lidí, ale to se koukni viz starší témata
  • 0

#3 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2010 - 23:42

PistaHufnagl napsal/a:
prosím o radu - jakou turistickou GPS do 10 tis. nyní koupit. Koukal jsem že garmin má zase nějaké novinky, ale moc se v tom nevyznám. Jde mi hlavně o geocaching, případně měření ušlých kilometrů. Díky moc

Nic proti, ale nechtel by sis o tech GPSkach nejdriv neco precist sam? Prece jenom vyhodit desitku za neco, v cem se "nevyznas" mi prijde ponekud - hloupe...

Ja bych Ti samozrejme doporucil 60CSx, uz jen proto ze ses ptal na turistickou GPS a ne dotykovou hracku s nepresnym cipem - ale to je ciste subjektivni hledisko. ;)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#4 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 467 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2010 - 6:54

Já mám 60CSx a naprostá spokojenost - výdrž baterek, výdrž fyzická, vodotěsnost (přeplaval jsem řeku s GPS na poutku na zápěstí), přesnost, ovládání v rukavicích. Ale měl jsem kliku - když jsem ji kupoval, bylo to asi měsíc, dva před uvedením nových řad (Colorado, Oregon) na trh. A tak jsem ještě nemusel řešit dilema současných kupujících. :-D Na druhou stranu Oregon - možnost ukládat a číst listingy, podpora Wherigo, dotykový displej (pro mne osobně spíš minus), foťák. Přesnost čipu jsem neměl možnost vyzkoušet, ale od nikoho s 60CSx jsem nikdy neslyšel to, co jsem už víckrát slyšel od Oregonistů - že se jim přístroj zbláznil a ukazoval pár desítek metrů pryč. Obojí má něco do sebe. :) Já bych asi šel zase do 60CSx - hlavně proto, že nemám rád dotykové ovládání. Jo - a kdyby Oregon, pak určitě nejvyšší Oregon 550 - na 3D kompas si vzpomenu vžycky, když balanvuji svou 60CSx na dlani do vodorovna...
  • 0

#5 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2010 - 8:25

venca68 napsal/a:
Já mám 60CSx a naprostá spokojenost - výdrž baterek, výdrž fyzická, vodotěsnost (přeplaval jsem řeku s GPS na poutku na zápěstí), přesnost, ovládání v rukavicích. Na druhou stranu Oregon - možnost ukládat a číst listingy, podpora Wherigo, dotykový displej (pro mne osobně spíš minus), foťák. Přesnost čipu jsem neměl možnost vyzkoušet, ale od nikoho s 60CSx jsem nikdy neslyšel to, co jsem už víckrát slyšel od Oregonistů - že se jim přístroj zbláznil a ukazoval pár desítek metrů pryč.


Souhlasím s Vencou, že pro rychlé ovládání základních funkcí je 60-ka nepřekonatelná. Listigy se dají jakž takž nahradit mobilem, ale škoda, že není něco jako hybrid. Ovládání + přesnost a odolnost z 60-ky (už mi 2x spadla z kola z držáku, jednou při 40 km/h a nic se ji nestalo) a některé funkce Oregonu (Wherigo a prohlížení listingů, naopak ani nevím, že je na Oregonu foťák a trochu to nechápu, připadá mi to jako zbytečnost)

Ovšem ohledně toho, co píše Venca ohledně "zbláznění" GPSky, bohužel mu musím odporovat, protože se mi to už na GPS Map60 CSx stalo. V jednom případě za 2 roky mi GPSka ukazovala třeba 200 metrů od naší pozice (kamarád zapnul Oregona a jemu ukazoval Oregon OK, takže to nebylo družicemi). Nepomohlo ani vypnutí a zapnutí - chvíli ukazovala dobře a opět se po pár sekundách zbláznila. Naštěstí ráno už ukazovala OK.
Ještě se mi celkem často (jednou za týden čtrnáct dní) stane, že se trasa zobrazí cca 20-30 metrů vedle. Je zajímavé, že se tracklog zobrazí třeba 20 m vedle podél skutečné trasy a kopírují ji (alespoň podle mapy a zpáteční cesty). Tato chyba se většinou po minutce srovná...
  • 0

#6 Kvety

Kvety

    Lezec

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2010 - 8:30

Abych upřesnil svou radu: pokud chceš jen turistickou GPS, v tom případě si nech poradit od předchozích příspěvků. Pokud chceš lovit kešky, určitě Oregon je lepší, protože si do něj můžeš úplně všechno nahrát (od kešek, trasy až po třeba obrázky). Jak ale popisují nepřesnost čipu s ukazováním špatného zaměření, to se mi nikdy ještě nestalo. Zřejmě záleží na kusu (zkrátka bych Oregona za nic nevyměnil). A dotykový display na Oregonu? Měl jsem možnost si vyzkoušet GPS bez dotykového displeje a ta rychlost manipulace s mapou byla úplně jinde. jenže teď otázka, zda to není o zvyku. Podle mě je dotyk mnohem rychlejší, ale bude tu spousta znalejších kačerů, kteří snad poradí. Přeju hodně štěstí ať si vybereš co potřebuješ. Taky jsem to neměl jednoduchý. Čti, čti a čti. Viz třeba "navigovat.cz".
  • 0

#7 Bimbrlata

Bimbrlata

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2010 - 9:24

Dekuji vsem za dosavadni zpravy. Procitam toho hodne, ale opravdu je tezke vybrat. Fotak v Oregonu mi taky prijde zbytecny. Mam ted Mio A710 a to je opravdu na nic s krátkou výdrží a pod. A dotykové ovládání na něm mi taky nepřijde nic moc - i když nechci porovnávat mio a garmin -třeba na něm je opravdu lepší. Na Oregonu 300 nebo 550T se mi víc líbí zobrazení map na displeji, pro 60 zase mluví asi spíš to ovládání a možná i lepší signál - když má anténu mimo přístroj. Je to dilema, do konce ledna se chci rozhodnout. (Dakota je asi mimo, že?) Uvítám i další názory a rady. díky moc.:o
  • 0

#8 Animuk

Animuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2010 - 9:44

PistaHufnagl napsal/a:
....opravdu je tezke vybrat. Fotak v Oregonu mi taky prijde zbytecny........


Mám Oregona a jsem z něho opravdu nadšený. Díky foťáku mám uložené souřadnice, které bych si z lenosti neuložil ale po delší době se hodí.

Např. Naviguj na místo kde jsem před měsícem našel parádního hřiba. No a co myslíš byl tam další?
  • 0
Nepropadejte panice!

#9 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2010 - 10:15

Jsem hrdý majitel 60CSx, ale v dnešní době bych do ní nešel. Kurevsky pomalé, malý rozlišení displaye pro lepší mapy (takže Dakota v tomhle taky padá), bez dalších funkcí. Oregon, údajně by měl přijít 450 (bez foťáku?).
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#10 riki

riki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2010 - 10:34

Garmin v nejbližší době chysta uvést na trh Oregon 450, což bude vlastně 300 s 3D kompasem tzn. bez foťáku
  • 0
Šťastný blázen..až nás budou milióóóóny...

#11 madbin

madbin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2010 - 10:37

Oregon ze je nepresny? Nesmysl. Mam odloveno 2000 kesi, z toho 1500 s Oregonem a nikdy jsem nepozoroval zadne vetsi problemy. Je to plne srovnatelne se SIRF III. Podle signalu a terenu je nekdy o chlup lepsi C60 jindy Oregon. Famy zrejme vznikly tim, ze obcas nektery firmware nebyl 100%... Rychlost ovladani je o zvyku a kdo svou gps ovlada, tak bude v obou pripadech stejne rychly.
  • 0

#12 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2010 - 10:42

Oregon 450 viz. zde zpráva od Garminu :

http://press.garmin....450-a-450t.html

A něco málo ohledně vlastností zde :

Vložený obrázek
  • 0

#13 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2010 - 10:48

Třeba v rozhodování pomůže, když se podíváš u někoho nebo v obchodě na zobrazení mapy na displeji. Používal jsem ČB Legenda, když jsem pak viděl mapu na 60CSx, spadla mi čelist a když jsem viděl mapu na Coloradu musel jsem si sednout :D
  • 0

#14 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2010 - 11:17

Tak tedy taky trochu do nekonečného mlýna ... 60CSx je asi nejlepší turistická navigace ... Ale je to starý model a nebude trvat dlouho a bude out, nepůjdou do něho nové mapy ... Na Geocaching mi přijde mnohem lepší Oregon/Dakota ... Jsou to aktuální modely, osobně mám rád dotykové ovládání. Mám O300, ta je bohužel už nedostupná, takže buď O450 (3osý kompas...) nebo O550 (foťák se občas hodí na vyfocení "u informační tabule" nebo GC/TB čísla ..., podpora 5000 keší taky není k zahození...) nebo Dakotu - měl jsem v ruce, nebylo to tak strašné, Oregon je lepší, ale větší, težší, dražší... Argumenty "na listingy mám mobil/PDA/papír" jsem zkusil taky a je to jako ... v jedné ruce jablko, z druhé ruky přikusovat štrůdl ... Ale třeba má někdo rukou víc než já a jde mu to ... A teď babo raď ... V létě jsem si koupil Oregona300 a velká spokojenost, v současné době nevidím významný důvod ke změně ... snad jedině ta hnusná oranžová barva ...
  • 0

#15 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2010 - 11:22

riki napsal/a:
Garmin v nejbližší době chysta uvést na trh Oregon 450, což bude vlastně 300 s 3D kompasem tzn. bez foťáku



Ta 450ka bude spis Oregon550 bez fotaku, tj. 3D kompas a kapacita 5000kesek.

http://www.gpsfix.ne...ces-oregon-450/
  • 0

http://www.munzee.com/m/Skleba/    Garmin Oregon 650 + iPhone 6



#16 Kasta

Kasta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2010 - 15:48

Já bych určitě doporučovala Oregon. Sama mám 400t. Jako velký plus určitě vidím to nahrávání listingů, nemusíš s sebou tahat nějaký štosy papíru na multiny apod. To, že by se mi zbláznil se mi ještě nestalo, pokud ovšem nepočítám nějakou tu nepřesnost, to bylo ale pravděpodobně družicema stejně to za 5 minut bylo dobrý... Ten dotykový displej má taky nějaký nevýhody, ale je s ním podstatně rychlejší manipulace.
  • 0
Na gc.com Muminek1995

#17 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2010 - 22:43

Rozhodoval jsem se taky co koupit a vyhrála Dakota proti Oregon 300. Proč? + delší výdrž baterií + memší rozměry, váha -> vejde se do kapsy u kalhot a pohoda + 3D kompas + barometr + Topo 3 Pro běží zcela bez problémů proti tomu: - nemá fotoaparát (proti O5xx) -> mám v mobilu i solo - nemá Wherigo -> to 0,3% keší oželím, odehraji v mobilu nebo s kamarády - nepatrně menší display než Oregon -> po předchozím používání mobilu nevadí
  • 0

#18 bekys-23869

bekys-23869

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2010 - 1:23

Já jsem si navigaci kupoval v únoru 2009. Nějak jsem se nadchnul a chtěl jsem jí mít co nejdřív. Vyrazil jsem do kamenýho obchodu a po předchozím vybírání a zvažování po internetu, jsem si jel "omakat" Oregon a Colorado. (tenkrat jsem neznal nikoho, u koho bych mohl okouknout :()Bohužel, skladem měli jen O200 a tak bylo rozhodnuto :D Ale musím napsat, že jsem nikdy nelitoval, ani když už jsem videl i Kolouše. Odlovil jsem s ní 700 krabek a jsem s ní naprosto spokojenej, dotykové ovládání mě vyhovuje, kompas a barometr pro moje potřeby az nadstandardní. Problémy s navigací v terénu taky ne. Tenkrát ještě nenabízeli v GPS foťák, ale tu samou službu splní mobil nebo občas i v lepším případě klasickej foťák. Oproti jiným typům GPS mě vyhovuje dostatečná pamět na kešky s pomocí PQ, všechny listingy snadno s sebou i v terénu, velký a dobře čitelný displej, WIG jsem zkusil a baví mě. No co víc si přát? Nedavno jsem upgraudnul TOPO 2 na 3 PRO a navigace se hnedle dostala do vyssiho levelu, nez se vynadivam a pokocham, tak spolu ještě asi nějaký čas strávíme.
  • 0

#19 Romir

Romir

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2010 - 9:04

Pouzivam k naproste spokojenosti Garmin Colorado 300. Umi to vsechno co potrebujes pro kesovani (umi to listingy, sice bez obrazku, ale nevim, zda neco jineho umi s obrazky, muzes si tam zaevidovat Found-it, abys vedel kdy presne jsi to nasel). Fotak nosim poradnej pripadne mam v kapse aspon telefon s fotakem (i kdyz to s tim hribem uvedene vyse mi prijde vtipny), touch displeje nemam rad, takze Oregon je pro mne zbytecny/nevhodny. Jedine co mne obcas stve, je ze mam vecne plny seznam waypointu, takze novy neulozim a musim menit nektery z importovanych. Ale to je v pohode, uz jsem si zvykl.
  • 0

#20 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2010 - 13:08

Osik napsal/a:
Argumenty "na listingy mám mobil/PDA/papír" jsem zkusil taky a je to jako ... v jedné ruce jablko, z druhé ruky přikusovat štrůdl ... Ale třeba má někdo rukou víc než já a jde mu to ...

Nekdo na to ma vic lidi... B) (Jeden cte listing, jeden zjistuje polohu kese v terenu, jeden naviguje po silnici na parking - no a ja ridim) :D
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama