Přejít na obsah


Fotka

jak na to?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
51 odpovědí na toto téma

#21 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2010 - 21:59

Na té úvodní stránce to je dost nevýrazné. Třeba by pomohl nějaký blikající podklad (červeno žlutá?). A do řádku "Domů · Fórum · Geowiki · Fotogalerie · Blogy · Ke stažení · GeoMail" tady nahoře na fóru přidat něco jako odkaz základy geocachingu (taky blikající). S tím, že by se blikání dalo vypnout v nastavení profilu (třeba pár dní po registraci. Možná to udělat jako skin pro začátečníky s tím, že se bude dát změnit až po pár dnech? Při normálním používání by mi to blikání lezlo silně na nervy). Tak už by to snad nepřehlédnul nikdo...
  • 0

#22 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2010 - 8:36

To myslíš vážně, nevýrazné? Vždyť ty úvodní odkazy zabírají celou obrazovku. Kdo se trochu snaží, určitě to najde. Bohužel některým lidem by nepomohla ani rána palicí.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#23 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2010 - 9:28

LudekV napsal/a:
To myslíš vážně, nevýrazné? Vždyť ty úvodní odkazy zabírají celou obrazovku. Kdo se trochu snaží, určitě to najde. Bohužel některým lidem by nepomohla ani rána palicí.


Já taky myslím, že je to výrazné dost. Možná by bylo lepší schovat víc možnost psát hned do fóra.

Protože ptát se kousek pod odkazem Zakládáme geocache na to, jak založit keš je fakt síla a divím se, že někdo reagoval nad rámec odkazu do wikipedie.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#24 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2010 - 9:57

kolombo napsal/a:

LudekV napsal/a:
To myslíš vážně, nevýrazné? Vždyť ty úvodní odkazy zabírají celou obrazovku. Kdo se trochu snaží, určitě to najde. Bohužel některým lidem by nepomohla ani rána palicí.


Já taky myslím, že je to výrazné dost. Možná by bylo lepší schovat víc možnost psát hned do fóra.


víc schovat psaní do fóra?
Upoutávka na info pro začátečníky zabírají většinu homepage. Aby člověk dokázal napsat do fóra, tak se musí registrovat, počkat na email, potvrdit registraci, najít odkaz na nový příspěvek (není na homepage), přehlédnout další zvýrazněnou upoutávku na wiki a pak lze odeslat příspěvek.
  • 0

#25 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2010 - 11:51

pepa.z.pocernic napsal/a:

kolombo napsal/a:

LudekV napsal/a:
To myslíš vážně, nevýrazné? Vždyť ty úvodní odkazy zabírají celou obrazovku. Kdo se trochu snaží, určitě to najde. Bohužel některým lidem by nepomohla ani rána palicí.


Já taky myslím, že je to výrazné dost. Možná by bylo lepší schovat víc možnost psát hned do fóra.


víc schovat psaní do fóra?
Upoutávka na info pro začátečníky zabírají většinu homepage. Aby člověk dokázal napsat do fóra, tak se musí registrovat, počkat na email, potvrdit registraci, najít odkaz na nový příspěvek (není na homepage), přehlédnout další zvýrazněnou upoutávku na wiki a pak lze odeslat příspěvek.


Nešlo by do toho potvrzovacího mailu, který se určitě generuje automaticky, přidat podstatnou informaci o wiki a dalších návodových odkazech a potvrzení registrace ukrýt do textu, aby se to opravdu muselo přečíst ??

Jinak tohle fóru skončí jako hot-line pro ty, co jsou líní si přečíst pár řádků návodu a na vše se ptají :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#26 HOLAS

HOLAS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2010 - 14:47

Na jednu stranu to chápu. Já začínal tak, že jsem věděl, že jsou GC.com (o GC.cz jsem se dověděl o mnoho týdnů později). Ale i tak jsem založil kešku a reviewer mi pár maličkých drobností opravil. Takže nic složitého. ALE vzledem k tomu, že zakladatel vlákna píše sem. Musel se proklikat home. tam je to výrazné dost. Když jsem se dověděl o GC.cz hned jsem zkoukl video a koukl se do wiki, abych zjistil, co ještě nevím. Ale když chce kačer založit krabku a nazívá ji CASH to už je i na mě trochu moc :) přitom jen při pohledu na plochu má 4x správný název :) no co už :)
  • 0

#27 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2010 - 14:55

To nejde vyřešit. Kdo sebere síly na x-té přebásnění návodu, ať na podobný dotaz odpoví. Komu to leze krkem, ať si radši uvaří kafe a nerozčiluje se. Návodů je na internetu dost a dost, jenže spousta lidí návody a pravidla nerada čte, natož aby se proklikávali encyklopedickými hesly. Žádné zvýrazňování nepomůže. Ostatně kdo se v manuálech dodávaných k elektronice nebo software podíval jinam než na stránku "quick start"?:)
  • 0

#28 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 458 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2010 - 15:54

Inu, někdo se nezeptá, protože by si připadal jako blbec, že si na to nedokáže přijít sám. A pak jsou ti druzí, kteří s tím problém nemají. B)
  • 0

#29 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2010 - 16:30

PaWcz napsal/a:
, jenže spousta lidí návody a pravidla nerada čte,

Spousta lidí vůbec nerada čte, až si myslím, že ani číst neumí. :|
  • 0

#30 Mademanof

Mademanof

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2010 - 20:14

Zacatecnik se vzdycky muze splest. Ja jsem cetl pred zalozenim kesky navody dukladne, nejvice me pobavilo "jestli uvidite modry ctverec s napisem Nord Atlantic Ocean - zapomneli jste prohodit W a E v souradnicich waypointu." Na to by prece zapomnel jen bl*ec. No - a jak myslite ze to dopadlo? U vsech waypointu jsem si to pohlidal (skoro) - jen u finalky jsem na to samozrejme zapomnel a Reviewer mi hned sebral usmev na rtech. Stydel jsem se. Vazne.
  • 0

#31 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2010 - 21:16

No ono to s tím zakládání a ani se schvalováním není až tak jednoduché. Viz tato keš GCR0F8. Snadno se stane a přehlédne i reviewer. Ba co víc, nikomu to nevadi a vydrží to i několik let.:D
  • 0

#32 hydrous

hydrous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2010 - 21:44

Mademanof napsal/a:
Zacatecnik se vzdycky muze splest. Ja jsem cetl pred zalozenim kesky navody dukladne, nejvice me pobavilo "jestli uvidite modry ctverec s napisem Nord Atlantic Ocean - zapomneli jste prohodit W a E v souradnicich waypointu." Na to by prece zapomnel jen bl*ec. No - a jak myslite ze to dopadlo? U vsech waypointu jsem si to pohlidal (skoro) - jen u finalky jsem na to samozrejme zapomnel a Reviewer mi hned sebral usmev na rtech. Stydel jsem se. Vazne.

Jo tak přesně na tohle jsem si dával pozor, ať se mi to nestane, a přehlídnul jsem tlačítko listing je psaný v HTML :) (nebo tak nějak) pak jsem si připadal jak ... když listing nevypadal jak jsem si představoval :-)
  • 0

#33 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2010 - 23:24

PaWcz napsal/a:
To nejde vyřešit. Kdo sebere síly na x-té přebásnění návodu, ať na podobný dotaz odpoví. Komu to leze krkem, ať si radši uvaří kafe a nerozčiluje se.

Návodů je na internetu dost a dost, jenže spousta lidí návody a pravidla nerada čte, natož aby se proklikávali encyklopedickými hesly. Žádné zvýrazňování nepomůže.

Ostatně kdo se v manuálech dodávaných k elektronice nebo software podíval jinam než na stránku "quick start"?:)


Znám to z vysokoškolského prostředí... Mého šéfa jednou k nepříčetnosti vytočil študák, který mu drze zavolal a chtěl vědět na co má kliknout aby si potvrdil zápis, že se mu nechce číst návod... A bohužel, obdobné případy u nás nejsou nikterak vyjímečné (snad jen ne tak drsné)
  • 0

#34 Mademanof

Mademanof

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 9:43

mr.mates napsal/a:
No ono to s tím zakládání a ani se schvalováním není až tak jednoduché. Viz tato keš GCR0F8. Snadno se stane a přehlédne i reviewer. Ba co víc, nikomu to nevadi a vydrží to i několik let.:D


No jo, to me docela rozesmalo :D

Tak tam bych to videl na teren 5 a jeste by se hodilo pripsat poznamku "pozor na zraloky"
  • 0

#35 Jitka_F

Jitka_F

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2010 - 12:32

Aj kdyby na té hlavní stránce bylo obrovský blikající a vystínovaný tlačítko přes půl stránky, stejnak by se našli takoví, co by ho přehlídli:-/
  • 0

#36 RPT

RPT

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2010 - 12:33

myslíš|?;)
  • 0

#37 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2010 - 15:39

Ahoj, mám dotaz trochu mimo téma. Napsal jsem listing keše, odklikl jsem aktivaci keše, potom mi přišel email, že keš bude schvalena do 3 dnů. Už jsou to dua týdny, a pořád se nic neděje. Konkrétně jde o bonus v Samotiškách.
  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#38 RPT

RPT

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2010 - 13:27

Já jako začinající ti asi moc neporadím ale skus to udělat znovu...;)
  • 0

#39 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2010 - 13:48

RPT napsal/a:
Já jako začinající ti asi moc neporadím ale skus to udělat znovu...;)

hlavne to nedelej znovu. prekontroluj si listing, jestli tam nemas nejakou chybu, kvuli ktere to muze vaznout a podle krajove prislusnosti kontaktuj reviewera, jestli on tam neobjevil nejaky problem. 14 dnu ale zase tak moc neni.
  • 0

#40 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2010 - 13:59

Zkus toho reviewera, třeba je někde na horách :-) Ale asi bych fakt znovu nedělal, třeba by jsi se dostal do konfliktu sám se sebou :-) (myslím kolizi keše :D)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama