Přejít na obsah


Fotka

Waymarky - kdo hledá nebo zakládá?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
488 odpovědí na toto téma

#441 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2015 - 14:50

V podobné - české verzi - geospy.org je historické logování povoleno. Sám jsem tam logoval fotkou rozpadlé kaple, která byla později opravena, čili postavena znovu a dnes už to skoro nikdo neví.

Ale v pravidlech pro waymarking to asi není řečeno, tj. není to povoleno ani zakázáno. Já osobně neloguju ani všecny kategorie jednou fotkou, když je místo v několika kategoriích současně. Ale asi to taky chyba není, např. jeden kostel je jako středověký, katolický, datovaný a ještě jako kříž před vchodem - často od jednoho autora a se stejnými fotkami. Ale abych řekl (napsal) pravdu, waymarky loguju dost nárazově a často ani nevím, jestli to waymark je, prostě si vyfotím zajímavé místo a pak se teprve dívám, jestli nemá waymark. V několika případech jsem waymark i založil, když to místo waymark nemělo.


  • 0

#442 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2015 - 15:05

Jedna věc co mě u waymarků irituje je, že každá kategorie má jiné podmínky pro logování - jednou stačí fotka, jindy je třeba fotka s GPS, jindy zas s člověkem, ještě jindy je potřeba člověk i GPS nebo třeba dvě fotky či fotka z konkrétního úhlu, jedna kategorie myslím dokonce explicitně zakazuje historické logování. Pak když člověk chce zalogovat třeba nově vzniklý waymark nějakou starší fotkou třeba, tak na ní ta GPS nebude nebo třeba bude ze špatného úhlu atd. Většina autorů to neřeší, ale už jsem se setkal s tím, že to autor chce pünktlich podle pravidel (na což má právo).


  • 0

#443 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2015 - 15:30

Podmínky u logování se možná trochu u různých kategorii liší, ale troufám si tvrdit, že nikdo z českých ownerů waymarků nebude bazírovat na tom, ze kdy je fotka pořízena nebo jestli tam máš GPS nebo ne.

 

A ten úhel záběru je důležitý snad jen při zakládání a to ještě asi jen u dvou kategorií (Photos Then and Now a
Tourist Stamps Photos).


Tento příspěvek byl upraven od ToRo61: 02 leden 2015 - 15:36

  • 2

#444 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2015 - 16:11

Myslím, že historické logování je normální - samozřejmě s uvedení alespoň přibližně správného data. Navíc to má význam že se daný objekt vidí v různých letech.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#445 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2015 - 16:20

jj, souhlasím s arne1

to je jedna z věcí, která se mi na WM líbí


  • 0

#446 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2015 - 17:58

Myslím, že autoři jsou rádi, když jim alespoň někdo loguje. Nenavštívené waymarky staré několik měsíců, nebo i let, jsou normální. GS na to kašle a tak stránky vypadají tak, jak vypadají. Není tam ani slušná mapa. Pokud by mi někdo smazal log, že tam nejsem já, ani by mi to moc nevadilo. Spíš se mi ale stalo, že jsem až doma zjistil, že jsem na rozhledně měl vyfotit něco konkrétního, napsal jsem tedy jen WN a autor mi napsal, ať tedy dám jinou fotku.


  • 0

#447 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2015 - 10:05

Narazil jsem na zajímavou statistickou stránku:

http://waymarking.altervista.org/
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#448 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2015 - 19:58

Kua, co se tým waymarkingem děje? Na první klik se tváří, že funguje a potom 

An Error Has Occurred
  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#449 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2015 - 20:02

Nejsi náhodou připojen přes UPC?


  • 0

#450 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2015 - 20:13

To vlákno jsem četl. Na GC.com problém nemám. Jsem připojen přes místního poskytovatele, ale z kam to bere on nevím.


  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#451 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2015 - 10:17

Problem na WM nesuvisi s GC.com aj v mozilive nefungovalo akekolvek stahovanie dat, myslel som si, ze daco zmenili, ale nie, islo "iba" o lokalny problem v ich webovej databaze na WM. Vcera vecer to dali do poriadku a uz to normalne ide.


  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#452 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2015 - 17:21

Při snaze otevřít jakýkoli waymark se opět objeví chyba:

 

An Error Has Occurred

Your request has resulted in an error. You may choose to retry your previous request. Or you may tell us what you were doing when this error occurred:

 

Totéž platí vyhledávání na waymarking.com


  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.


#453 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2015 - 19:49

Včera mi to ještě nešlo, a dnes už jo. Snad to už nebude blbnout.


  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#454 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2015 - 20:28

Mimochodem, řeší se teď aféra že jeden waymarker , má asi 2500 založených, minimálně 500 posledních udělal s fotkama ze StreetView, což je při nejmenším hrubé porušení licenčních podmínek Googlu. Vůbec se s tím nemazlil, prostě záběry na první pohled ukradené (nenavazující elektrické dráty, rozmazané plošky toho co se Googlu nelíbí a podobně).


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#455 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2015 - 21:00

Jasně, "revírníků" je plno, ale asi si nevšimli. Neznám podrobnosti, do užšího kruhu aktivních waymarkerů jsem byl pozván předevčírem. Akorát vím, že to rozpoutal dalo by se říct nadrevírník, lumbricus. Diskuze na foru Groundspeaku by měla být viditelná veřejně.


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 16 červenec 2015 - 21:03

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#456 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2015 - 18:28

Ahoj waymarkeři. Jelikož waymarkuju stále víc a víc, a víc a víc mě to baví - dokonce i s Geogetem jsem se kvůli tomu drobet naučil pracovat :D.... Rád bych se zeptal, zda si z waymarků mohu vytvořit podobný bookmark jako v geocachingu. Jsou tam sice jakési searches, ale vyznej se v tom, potažmo jak to uložit někam? Rád bych měl bookmark waymarků, které chci v budoucnu určitě navštívit, ale než k tomu dojde zapomenu :) Díky!
  • 0

#457 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2015 - 21:47

Hmmm, doufám, že jde o mé waymarky, které máš v plánu navštívit :) 

 

GeoGet (GG) v kombinaci s GeoJarry ti umožní stáhnout lokálně jakýkoliv typ waymarku (kategorii, čas, lokalitu...). Samotný GG nabízí následnou filtraci a uložení seznamu (CTRL+S).

 

Ještě že toho HaLuMu máme :) 


Tento příspěvek byl upraven od ToRo61: 25 červenec 2015 - 21:48

  • 1

#458 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2015 - 22:02

Tak já mám pocit, že navštěvuju dosud výhradně Tvé waymarky :) ...a pokud tam nejsi Ty, je tam Dorcadion ;)
No jo, zase Geoget :D tak se tím budu dál prokousávat....
  • 0

#459 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2015 - 22:25

jj, Dorcadion... toho nelze opomenout

jeho listingy, resp. fotky, to je kategorie sama pro sebe - tam se poučí asi každý


  • 0

#460 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2015 - 7:33

Ahoj waymarkeři. Jelikož waymarkuju stále víc a víc, a víc a víc mě to baví - dokonce i s Geogetem jsem se kvůli tomu drobet naučil pracovat :D.... Rád bych se zeptal, zda si z waymarků mohu vytvořit podobný bookmark jako v geocachingu. Jsou tam sice jakési searches, ale vyznej se v tom, potažmo jak to uložit někam? Rád bych měl bookmark waymarků, které chci v budoucnu určitě navštívit, ale než k tomu dojde zapomenu :) Díky!

V GeoGetu to jde dvěma způsoby. První možností je uložený seznam (Ctrl+S).

Druhou možností je označení tagem. Já používám skript stars, který přidává hvězdičku (tag star) přimo kliknutím na toolbaru nebo přes pravé tlačítko. Navíc je to pěkně vidět v seznamu.


Tento příspěvek byl upraven od Nemo02: 26 červenec 2015 - 7:36

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama