Přejít na obsah


Fotka

Waymarky - kdo hledá nebo zakládá?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
488 odpovědí na toto téma

#461 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2015 - 10:17

jj, Nemo02 má pravdu...

tagy a ty pak třeba použít ještě v kombinaci s uloženými filtry (F2)


  • 0

#462 Olii05

Olii05

    Olii05

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2015 - 10:34

jj, Dorcadion... toho nelze opomenout

jeho listingy, resp. fotky, to je kategorie sama pro sebe - tam se poučí asi každý

mno jo ale s pristrojem za minimalne 30tis bez objektivu to ve vysledku vypada prece jen lip, nez s kompaktem za ušuntanych 5tis :D
nemuzete srovnavat jiné levely foto techniky


  • 0

#463 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2015 - 10:56

Mě se jeho fotky líbí moc, aspoň určitě víc než moje :)A při nahrávání se Ti fotka stejně zmenší, tak je asi putna jestli si fotil kompaktem nebo kanónem? :)
  • 0

#464 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2015 - 11:01

ještě kdyby se naučil psát vícejazyčné listingy, takhle si moc nepočteme.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#465 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2015 - 16:25

Ber to jako motivaci k porozumění angličtině :-)


  • 3

#466 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2016 - 19:27

Z ničeho nic se mi všechny fotky nahrávají vzhůru nohama, nemůžu se logovat do waymarků a nevypadat jako cvok :( ....totéž se mi děje na serveru Geocachingu - tam to alespoň jde dodatečně otočit (opruz)...ale na Waymarkingu hledám možnost otočení obrázku marně...Poradíte pls?


  • 0

#467 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2016 - 10:05

Nejde. Alespoň nedavno nešlo. Smazat a vložit znovu.

A nefotil jsi to vzhůru nohama? Protože spousta foťáků do exifu poznamená orientaci a většina prohlížecích programů tuhle informaci použije. Uploader fotek na GS ale evidentně ne, nahraje fotku tak, jak je vyfocená.

Takže si fotku pro nahrávání na web nejdřív otoč jak je správně a přeulož, s permanentním otočením (např. Zoner umí oboje, dočasné i permanentní otočení). A raději na kopii, ať si neničíš originál přeukládáním.

Ale už jsem dlouho nelogoval žádný waymark, kdoví jestli se jim tam něco nepodělalo a nenahrávají všechno otočené. Zkusím někdy zase projít své fotky z poslední doby, určitě tam budu mít něco do waymarků.


  • 1

#468 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2016 - 17:10

Zdarec. Rád bych se optal na waymarky typu/kategorie "Lucky 7" - to je potřeba zalogovat všech těch 7 uvedených v listingu a potom až ten L7 - chápu dobře?


  • 0

#469 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2016 - 17:12

Třeba: http://www.waymarkin...k_North_Moravia


  • 0

#470 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2016 - 18:17

Ano. A měl bys tam napsat, který z těch sedmi se Ti líbil nejvíc.


  • 1

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#471 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2016 - 21:21

Pokud vím, zatím stále není žádná plnohodnotná appka pro android na waymarking. Ale pro hledače mobilem příjemným pomocníkem je tohle: https://geotrailsw.com/wm/
Da se v tom navigovat i kompasem nebo po mapě. Samozřejmě vyžaduje data.
  • 1

#472 Olii05

Olii05

    Olii05

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2017 - 6:37

Pokud vím, zatím stále není žádná plnohodnotná appka pro android na waymarking. Ale pro hledače mobilem příjemným pomocníkem je tohle: https://geotrailsw.com/wm/
Da se v tom navigovat i kompasem nebo po mapě. Samozřejmě vyžaduje data.


Zajímavé kouknu na vyuziti
  • 0

#473 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2018 - 17:50

Tak po nějakém roku na GeoSpy zase chvilku toho waymarkingu :) neb GeoSpy holt odešlo do věčných lovišť

p.s. mám jeden skriptík do GreaseMonkey který trošku vylepšuje výsledky hledání... nic zázračného

kdyby se někomu nelíbily barvy :D samozřejmě se to dá poladit já si to ladil na svoje ježkovy voči ;)
- fialový jsou vlastní
- zelený navštívený
- a bílý nic...

skript někam dám pokud bude zájem :)

wmscript.png


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#474 Olii05

Olii05

    Olii05

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2018 - 18:13

to Drakmrak: no zkusil bych tvuj script jestli tedy mohu .)
  • 0

#475 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2018 - 18:18

Ok tak ZDE

Chvilku už mě to běhá tak snad to nebude zlobit :) kdyžtak můžu přiohnout... popř i něco dodělat pokud by bylo něco co by stálo za námahu...


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#476 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2018 - 7:42

Tak Geospy odešlo? Účastnil jsem se testování, ale do ostré verze jsem nešel. Předpokládal jsem, že to nemůže přežít. Podobných projektů, např. alternativ na turistiku.cz, jsem viděl několik a skončily, nebo skomírají. Jak je vidět, ani Garmin neprorazil s opencachingem. Co by waymarkingu slušelo, by byla mapa. Jako na GC. Jo, vím, že můžu waymarky postahovat do GG a pak použít mapu odtud. Jenomže waymarking nemá zřejmě žádné API ani PQ, aby to šlo nějak najednou a vzhledem k tomu, že WM loguju nárazově, mi to za stahování velké oblasti přes GJ nestojí. Pořádná mapa by se hodila, tu by ale musel udělat GS.


  • 0

#477 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2018 - 8:02

Tak Geospy odešlo? Účastnil jsem se testování, ale do ostré verze jsem nešel. Předpokládal jsem, že to nemůže přežít. Podobných projektů, např. alternativ na turistiku.cz, jsem viděl několik a skončily, nebo skomírají. Jak je vidět, ani Garmin neprorazil s opencachingem. Co by waymarkingu slušelo, by byla mapa. Jako na GC. Jo, vím, že můžu waymarky postahovat do GG a pak použít mapu odtud. Jenomže waymarking nemá zřejmě žádné API ani PQ, aby to šlo nějak najednou a vzhledem k tomu, že WM loguju nárazově, mi to za stahování velké oblasti přes GJ nestojí. Pořádná mapa by se hodila, tu by ale musel udělat GS.

Mapu musí oni :)
GeoSpy :) no bylo fajn nakonec svoje data mám celá stažená v GeoGetu takže je uživím a nepřišel jsem o ně. Vlastně je teď využívám do waymarkingu. Jinak s těmi projekty máš pravdu ikdyž je to škoda páč to mělo fakt dobrej pajšl a kdyby se dodělalo pár drobností tak to waymarking strčilo do kapsy... škoda, že se nenašel sponzor který by to financoval. Waymarking má výhodu, že ho sponzorují kačeři :) defakto

Nicméně pár drobných úprav jsem schopný udělat i do WM stávajícího :)

Jo existuje skript na větší mapu... jako není to nic extra jen větší mapa stejně blbě fungující :D.


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#478 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2018 - 8:52

Ono je spousta věcí, co jsou založené na dobrém základu, ale proti zavedenému i když špatnému standardu nemají šanci. Nebo pokud to má komerční dosah, je někdo skřípne. Jako je teď snaha zastavit Uber, apod.


  • 1

#479 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2018 - 11:46

Jo, jen mít čas... Chtěl jsem přispívat do obojího. Jak do WM, tak do GeoSpy. Jenže za poslední 3 roky jsem rád, že stíhám odlovit pár kešek. Natož ještě nahrávat na web fotky :-(


  • 0

#480 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2018 - 11:55

Jo, jen mít čas... Chtěl jsem přispívat do obojího. Jak do WM, tak do GeoSpy. Jenže za poslední 3 roky jsem rád, že stíhám odlovit pár kešek. Natož ještě nahrávat na web fotky :-(

Tak o GeoSpy už ti ubylo ;) njn
Tak s časem je to vždycky všelijaký... někdy je a pak zase dlouho není...


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama