Přejít na obsah


Fotka

Waymarky - kdo hledá nebo zakládá?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
488 odpovědí na toto téma

#41 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2010 - 22:17

Kolegové,mrkněte na můj první waymark http://www.waymarkin...Loiblpa_Ljubelj Co nejdříve si jej odlovte,jestli pojedete kolem. Máte šanci na FTF....

Jinak k logům přikládám hlavně fotky míst, sebe tam nedávám... ale popisuji situace,jak jsem se onom místě ocitl atd. Dříve jsem psal,že už mám několikero FTF,hlavně u kolegy BakaGaijina.. že? I ve městě jako Wien byly i nepolíbené.

Výhoda waymarkingu: Člověk rád zavzpomíná na staré časy. Oživí vzpomínky a může se i něco přiučit.

Nevýhoda: Zásah do soukromí; možná zneužitelnost

Resumé: Ke geocachingu je to hezké zpestření, a když se negeozadaří..tak aspoň spraví chuť. Zároveň vás WM nutí prohlížet stará alba,vracet se i o 10 let zpátky. Doporučuji všem.
  • 0
Cogito ergo sun ...

#42 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2010 - 22:31

Loiblpaß! Moje srdecni misto, zatim sem tama projizdel od roku 2001 (prvni dovolena ve slovinsku) snad kazdy rok... Ach. :) Zkusim si vzpomenout, az tam zase budu :) diky :))
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#43 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2010 - 22:31

Daine, nejvic tu rejpes ty a nedokazes to brat s nadhledem. Nikdo po nikom nechtel kompletni POI, to sis vymyslel. Snazil jsem se jen vypatrat od zkusenych WMkaru, ktere kategorie trosku vic ziji. Dorcadion a haggaeus mi dokazali smysluplne odpovedet a dekuji jim! Ostatni, vcetne tebe, se do mne obouvaji, ze je to vlastne moje chyba, ze ty malo pouzivane kategorie nezaplnuji. Zajimava odpoved na otazku. Tak se nediv, ze si z takovych chytrych odpovedi srandu. :P Zaujalo mne, jak Sobik chce mit spousty waymarku i s ikonami v GPSce, protoze upozorni na spousty zajimavych mist. Bohuzel, jak jsem zjistil, takovych zajimavych kategorii spoctu na prstech. Problem je, ze ty zajimave kategorie se ztraci v obrovske mnozine balastu, kde jsou to spise jen vykriky do tmy. Proto jsem se zajimal o to, kde to zije. Abych se v tom, jako waymarku neznaly, mohl zacit trosku orientovat. Uz se trosku zadarilo, narazil jsem na par kategorii, ktere zaujaly a jiste si zaslouzi trosku rozvinout. :)
  • 0

#44 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2010 - 22:50

HaLuMa napsal/a:
Daine, nejvic tu rejpes ty a nedokazes to brat s nadhledem. Nikdo po nikom nechtel kompletni POI, to sis vymyslel. Snazil jsem se jen vypatrat od zkusenych WMkaru, ktere kategorie trosku vic ziji. Dorcadion a haggaeus mi dokazali smysluplne odpovedet a dekuji jim! Ostatni, vcetne tebe, se do mne obouvaji, ze je to vlastne moje chyba, ze ty malo pouzivane kategorie nezaplnuji. Zajimava odpoved na otazku. Tak se nediv, ze si z takovych chytrych odpovedi srandu. :P

Zaujalo mne, jak Sobik chce mit spousty waymarku i s ikonami v GPSce, protoze upozorni na spousty zajimavych mist. Bohuzel, jak jsem zjistil, takovych zajimavych kategorii spoctu na prstech. Problem je, ze ty zajimave kategorie se ztraci v obrovske mnozine balastu, kde jsou to spise jen vykriky do tmy.

Proto jsem se zajimal o to, kde to zije. Abych se v tom, jako waymarku neznaly, mohl zacit trosku orientovat. Uz se trosku zadarilo, narazil jsem na par kategorii, ktere zaujaly a jiste si zaslouzi trosku rozvinout. :)


Vím, že to na konci příspěvku nejspíš píšeš, ale myslím si, že je to podstatné. Nejde o kvantitu v dané kategorii (tedy jako moc žije a kolik tam je založených WM), ale o to, co je ti blízké či tě zaujme. Mně se třeba líbí ty opuštěné kadibudky, plechové střešní korouhvičky, sluneční hodiny, 666 znamení atd. (a řadu z nich jsem ještě ani nelogoval)
McDonaldy apod. s klidem v duši vynechám a nemám z toho žádné trauma. Zkrátka každý si vybere to své.
Jak píše Dain - je to hra! - a nenahrazuje to POI - ačkoliv koukni se třeba v Hamburgu na WM kategorii hasičských zbrojnic - najdeš téměř dokonalý seznam od místního nadšence ;)

Waymarking je pohodová, relaxační, bezkonfliktní, stressfree záležitost (na rozdíl od GC). Tak snad to tak vydrží i nadále ;)
  • 0
Retired slowcacher

#45 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2010 - 22:55

No a právě tady je ten důvod, proč se snažím o nějakou rozumnou podporu WM, export do autonavigace a Garmina... Vždyť je to škoda, že když jsem někde v terénu a jdu na keš abych nevěděl o tom, že tam je WM a případně jej neodlovil. No a když mne něco zaujme a WM tam není, mohu ho založit... ... jenže je tady Hagy, Dorky a Dájin a většinou mne předběhnou :@ Jako teď Dájin s Žižkovskou věží. Stojím si tak ve středu na poště, tam výstava o věži, koukám na ni a říkam si, fajn, založím WM... no a dorazím do práce, jdu si stáhnout nový WM a co si myslíte... je tam Věž od Dájina :@:@:@:@:@:@ Sluneční hodiny v Brandýse zase vyfouknul Dorky... i to je adrenalin podobný FTF :D
  • 0

#46 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2010 - 23:16

sobikovi napsal/a:
No a právě tady je ten důvod, proč se snažím o nějakou rozumnou podporu WM, export do autonavigace a Garmina... Vždyť je to škoda, že když jsem někde v terénu a jdu na keš abych nevěděl o tom, že tam je WM a případně jej neodlovil. No a když mne něco zaujme a WM tam není, mohu ho založit...


Tak mne napada... kdyz narazis na neco zajimaveho, tak to proste nafotit a zamerit. A az pak doma v poklidu zjistovat, jestli Wm zalozis nebo jen zalogujes? Aneb, WM v GPS mi moc nepomuzou, protoze at ho tam mas ci nemas, stejne se hodi to zdokumentovat. ;)
  • 0

#47 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2010 - 19:08

WM mě chytl nedávno, je to výborné doplnění Geocachingu. Ale například mě udivilo, že v Brně jich moc není. ;)
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.


#48 Honzula

Honzula

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2010 - 16:53

Mám dvě otázečky: 1. když se vytváří listing, je povinnost mít jej v angličtině? 2. někdo tady psal že můžu logovat i zpětně, jaký tam psát datum? kdy loguji, nebo kdy jsem tam byl? díky
  • 0

#49 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2010 - 16:59

1. Povinnost je zřejmě angličtina,ani v ČR nejsou listingy česky 2. Zpětně loguji,kdy jsem tam byl.. Dle fotky to totiž poznám.
  • 0
Cogito ergo sun ...

#50 Honzula

Honzula

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2010 - 17:05

ad 1) :( ad 2) Takže nevadí že datum "nálezu" je třeba několik let před publikací B) ?
  • 0

#51 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2010 - 17:08

Honzula napsal/a:
Mám dvě otázečky:

1. když se vytváří listing, je povinnost mít jej v angličtině?

2. někdo tady psal že můžu logovat i zpětně, jaký tam psát datum? kdy loguji, nebo kdy jsem tam byl?

díky


1. Vzhledem k tomu, že většina officeru a leaderu kategorií jsou ne-češi, můžeš mít s pouze českým listingem docela problém :) při schvalování. Já osobně jsem svině :), a pokud mi někdo pošle pouze český listing do některé z mých kategorií, požádám ho o doplnění stručného anglického popisu. Dělám to tak i u jiných "neangličanů" (němci, holandané etc.) a všichni bez problému plní. Důvodem není buzerace, ale to že Waymarking by měl skutečně zůstat "mezinárodním" hřištěm a ne jen lokální zábavou.

2. loguj kdy si tam skutečně byl... (není problém zalogovat návštěvu z roku 1990 :) )
  • 0

#52 Honzula

Honzula

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2010 - 17:16

I když je to logické a pochopitelné, musím si povzdychnout, protože mé znalosti angličtiny jsou nulové. i tak díky!
  • 0

#53 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2010 - 17:18

Honzula napsal/a:
I když je to logické a pochopitelné, musím si povzdychnout, protože mé znalosti angličtiny jsou nulové. i tak díky!


Pokud budeš posílat něco do mých kategorií (středověké kostely, baroko, renezance, gotika) - mohu trošku pomoc, jinak o významějších objektech jistě nalezneš něco na webu a sprostě to okopíruješ a bude to :)
  • 0

#54 Honzula

Honzula

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2010 - 17:23

Díky za pomoc, ptal jsem se spíše ze zvědavosti, já jsme líný zakládat i normální keše protože se nemůžu dokopat k napsání listingu a to ho píšu česky, ale třeba bude časem víc času a k něčemu se dokopu. Jdu protřídit loňské fotky :D
  • 0

#55 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 13:15

Občas si říkám, že bych to vyzkoušel jako doplněk geocachingu ale zjišťuju, že to je pro neprémiového člena prakticky nepoužitelné, protože z toho nikde nevytluču soubor se souřadnicemi waymarků (z GC.com se dá aspoň po kouskách nějaký ten LOC získat).
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#56 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 13:17

Aviatik napsal/a:
Občas si říkám, že bych to vyzkoušel jako doplněk geocachingu ale zjišťuju, že to je pro neprémiového člena prakticky nepoužitelné, protože z toho nikde nevytluču soubor se souřadnicemi waymarků (z GC.com se dá aspoň po kouskách nějaký ten LOC získat).

Co povídáš? Na každém WM máš možnost stáhnout si gpx lite nebo loc soubor, včetně přehledů při hledání. WM si na PM nehraje...
  • 0

#57 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 13:31

No, ono se to ma tak, ze ty odkazy na stazeni se ukazuji vzdy a vsem. Ne vsem ale funguji!

Pokus o stazeni jakehokoliv LOCu: "Waymarking.com only offers .loc files to Groundspeak Premium Members only."!)

Pokus o stazeni GPX: "Waymarking.com only offers .gpx files to Groundspeak Premium Members only. "!)

Stazeni GPXlite seznamu nehodi zadnou hlasku, jen se tise vrati zpet do seznamu.

Jakmile se prihlasim pod PM uctem, tak vsechno skutecne chodi.

Takze je pravda, ze BM si nic rozumne nestahne a je odkazan na GJ ci Mozigo.

  • 0

#58 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 13:37

sobikovi napsal/a:

Aviatik napsal/a:
Občas si říkám, že bych to vyzkoušel jako doplněk geocachingu ale zjišťuju, že to je pro neprémiového člena prakticky nepoužitelné, protože z toho nikde nevytluču soubor se souřadnicemi waymarků (z GC.com se dá aspoň po kouskách nějaký ten LOC získat).

Co povídáš? Na každém WM máš možnost stáhnout si gpx lite nebo loc soubor, včetně přehledů při hledání. WM si na PM nehraje...

Velká omluva. Teď jsem to vyzkoušel u juniora a fakt to nejde. To nechápu proč... Sypu si popel na hlavu.
  • 0

#59 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 15:39

HaLuMa napsal/a:
Takze je pravda, ze BM si nic rozumne nestahne a je odkazan na GJ ci Mozigo.

GJ (Geojarry) umí waymarky?
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#60 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 15:45

...uz dve verze dozadu. ;) A i pred tim to slo trosku na waymarky pouzivat.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama