Přejít na obsah


Fotka

Waymarky - kdo hledá nebo zakládá?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
488 odpovědí na toto téma

#81 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2010 - 9:49

Waymarkování je dobrý nápad, ale nějak nám na něm některé věci vadí, takže se waymarkům moc nevěnujeme. 1. Angličtina. V práci si ji užiji dost, tak proč se s ní ještě otravovat při zábavě. Kvůli angličtině vypadá ten waymarking příliš formálně. Zde by se líbila podpora vícejazyčnosti popisů a případně i logů. 2. Obtížné zúžení pohledu na české waymarky a české kategorie. A vůbec je problém vyznat se v kategoriích. 3. Nedostatečná SW podpora, chybí PQ a stahování waymarků různými programy je stále dost obtížné. (Ale zdá se, že i toto se mění.) A navštívených nebo založených waymarků bude by bylo určitě více než keší, takže bych chtěl přípravou k waymarkování daleko méně času než přípravou na kešování. 4. Pokud tam chci nahrát fotky, tak musím drasticky zmenšit rozlišení, což je další práce navíc a fotka se tím znehodnotí, takže používat toto jako fotogalerii nelze. 5. Povinnost nahrát fotku. Když se mně žádná fotka z daného místa nepovedla, nejraději bych ji tam neměl. Takže waymarky jen málo, nanejvýš tak kategorii "Czech Geodetic Point", kde se aspoň částečně řeší bod 1 a 2.
  • 0

#82 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 637 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2010 - 10:19

Nerozumim tomu bodu 4. Pokud vim, velikost fotek na wm.com neni omezena podobne jako na gc.com...
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#83 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2010 - 11:27

ja teda nerozumim tomu obtizne zuzeni pohledu na ceske kategorie. podpora pq samozrejme chybi. pokud je mi znamo, tak v gj rozhodne ani omylem ty ctyri kliky nejsou obtizne, natoz dost. wm fotky nemaji drasticke zmenseni rozliseni, ale pouzivat to jako fotogalerii je dost nesikovne.
  • 0

#84 Hyger

Hyger

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2010 - 19:49

K tématu... Přijel jsem se školou z Anglie a zalogoval zhruba 20 keší, co jsme s kolegou nalezli. Napadlo mě se konečně podívat, co je to vlastně ten Waymarking... A pak to šlo nějak samo, a díky bohaté foto-sbírce jsem nahrabal přes 30 WM z Anglie a Belgie. Pokusím se založit nějaké WM i v mém okolí, jelikož jich tu zatím moc není. Na Waymarkingu se mi líbí ta přehnanost :), WM lze založit skoro na každém místě... Stačí, když má svou kategorii.
  • 0

#85 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2010 - 21:12

Opravdu se to dá občas z archívu dost udělat. A pak člověk začnehledat v okolí. Nedávno jsem našel teoreticky geniální waymark - kategorie 666 a našel jsem že je to číslo popisné biskupského gymnázia. WOW !!! Bomba. Blbý je akorát to, že to číslo popisné nemají nikde pověšené :(:(
  • 0

#86 Petr.zablati

Petr.zablati

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2010 - 8:58

Arne1 napsal/a:
Nedávno jsem našel teoreticky geniální waymark - kategorie 666 a našel jsem že je to číslo popisné biskupského gymnázia. WOW !!! Bomba. Blbý je akorát to, že to číslo popisné nemají nikde pověšené :(:(


No, čemu se divíš... velvyslanectví Vatikánu v pekle.... :D
  • 0
Nad řekou Blanicí, tyčí se hora. Pěkná tam keška, kačer ji hledá. Hlouběji zarazil do země svou paži, prst na plast narazil, vytáhl krabici. Tak pověst nelhala, jsou tam a čekají, děti mé, neplačte nezoufej, národe kačerů...

#87 starik_cz

starik_cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2010 - 10:59

Včera jsem cíleně navštívil své první waymarky (Dorcadionův Paličník v Jizerkách) a když jsem chtěl zalogovat, podíval jsem se na nějaké pražské waymarky jak se vlastně správně loguje. Jelikož většina logů byla velmi strohá, tak jsem se chtěl zeptat, jestli tady taky neexistují některá nepsaná či psaná pravidla jako v GC - jako díky za waymark :) nebo čím delší log tím lepší (pokud teda nepíšete co jste měli ráno k snídani) :)
  • 0

#88 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2010 - 11:02

starik_cz napsal/a:
Včera jsem cíleně navštívil své první waymarky (Dorcadionův Paličník v Jizerkách) a když jsem chtěl zalogovat, podíval jsem se na nějaké pražské waymarky jak se vlastně správně loguje. Jelikož většina logů byla velmi strohá, tak jsem se chtěl zeptat, jestli tady taky neexistují některá nepsaná či psaná pravidla jako v GC - jako díky za waymark :) nebo čím delší log tím lepší (pokud teda nepíšete co jste měli ráno k snídani) :)


Samozřejmě že delší a zajímavý log potěší - ale záleží na každém jaký je psavec, nikoho k tomu nenutím... :) Mne ještě víc potěší nějaká pěkná fotka místa (focená za jiných světelných, klimatických či dalších podmínek než ty moje které jsou součástí waymarku).
  • 0

#89 marekd

marekd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 232 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2010 - 11:10

Chtěl jsem se podívat na waymarky ve svém okolí, ale nemohu na stránkách waymarkingu najít mapu:-) Můžete mě prosím někdo nasměrovat? Díky.
  • 0

#90 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2010 - 11:22

marekd napsal/a:
Chtěl jsem se podívat na waymarky ve svém okolí, ale nemohu na stránkách waymarkingu najít mapu:-) Můžete mě prosím někdo nasměrovat? Díky.


No, treba odkaz namapu WM ve svem okoli mas ve svym profilu na gc.com ...
Ja ale porad nejak nemam cas...
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#91 ladabohac

ladabohac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2010 - 18:00

Já lovím waymarky cíleně - tedy loguji pouze ty o kterých se dřív dozvím na internetu a pak na ně jdu. Waymarky také zakládám - líbí se mě uspořádání do kategorií. Jediný co mě lehce vadí, že u některých českých waymarků je listing jenom v angličtině ... na waymarky používám GJ a GG ve spolupráci s garmin poi a poiloaderem. Jediné co mě vadí u waymarků jsou podmínky logu dané správcem kategorie. Byl bych radši, kdyby si je mohli autoři nastavovat sami. Já obvykle praktikuju foto s GPS a waymarkem, ale docela mě zaujala tato fotka: http://img.groundspe...d53b68dfe05.jpg tak si asi taky udělám něco na ten způsob :).
  • 0

#92 ladabohac

ladabohac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2010 - 18:04

marekd napsal/a:
Chtěl jsem se podívat na waymarky ve svém okolí, ale nemohu na stránkách waymarkingu najít mapu:-) Můžete mě prosím někdo nasměrovat? Díky.


Mapa waymarků jako taková na waymarkingu není. můžeš si stáhnout na waymarkingu soubor do google earth a prohlížet waymarky tam a nebo mrkni sem: http://wm.stod.cz/map/mapa.html
  • 0

#93 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2010 - 18:13

ladabohac napsal/a:

marekd napsal/a:
Chtěl jsem se podívat na waymarky ve svém okolí, ale nemohu na stránkách waymarkingu najít mapu:-) Můžete mě prosím někdo nasměrovat? Díky.


Mapa waymarků jako taková na waymarkingu není. můžeš si stáhnout na waymarkingu soubor do google earth a prohlížet waymarky tam a nebo mrkni sem: http://wm.stod.cz/map/mapa.html


Jen malé upozornění, v téhle mapě jsou WM, kterí 3AM ještě nenašel. Takže postupně budou z mapy mizet :P

Jinak si svojí mapku najdeš si stránku WM, otevřeš jakýkoli WM, vpravo nahoře je mapka, najedeš si svojí oblast a dáš hledat. Je to nepraktické, zdlouhavé, jinak bych doporučil použít GG a GJ a stahnout si to do počítače.
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#94 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2010 - 19:26

Jo, poslednich par wm uz fotim se svym vytisklym razitkem, asi udelam neco podobneho jako na te fotce. Nutno rict, ze sem to uz videl na jednom mnou zalozenem. Ale vicemene fotim podle nalady.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#95 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2010 - 20:33

Ten nápad není vůbec k zahození. Asi to taky uvedu do praxe, jen aby Osík nechtěl autorské poplatky :D
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#96 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2010 - 7:35

No ja asi budu pouzivat karticku, co mam k CWG :D
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#97 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2010 - 16:32

Nějaký nápad, kam zařadit domovní znamení?
  • 0

#98 ladabohac

ladabohac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2010 - 17:53

Tak visited-it kartička je v provozu: http://www.waymarkin...75-d8cf3dd5aceb
  • 0

#99 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2010 - 22:06

sobikovi napsal/a:
Nějaký nápad, kam zařadit domovní znamení?

Na ty kategorie neni, chtelo by to novou. Ale aby tam nespadla kdejaka ozdoba na fasade - treba nejak dolozit, ze se tomu domu tak rikalo?
A nevim jestli by to byla dostatecne globalni kategorie, heslo Domovní znamení ve wikipedii nema zadne odkazy na cizojazycne wikipedicke stranky a zminuje jen Prahu a Gizu ve starem Egypte :)
  • 0

#100 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2010 - 22:11

njn, za mořem to neznají :( Hele a co takový ty "plastiky" nad vchody? Bylo to hodně obvyklé u domů z 50. let a později...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama