Přejít na obsah


Fotka

Waymarky - kdo hledá nebo zakládá?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
488 odpovědí na toto téma

#1 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 20:24

Pokusím se o malou anketku. Zajímá mne, kdo tady hledá nebo zakládá waymarky. Případně zda se hodí mít WM v navigaci...
  • 0

#2 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 21:05

Chytlo mě to,když se mi ve Vídni nezadařilo na školním výletě..měl jsem hodně fotek a logování šlo samo. Nejvíc se mi líbí,že mohu zavzpomínat na místa,která jsem navštívil jako mudla i přes deset let zpátky.. nejstarší log mám zatím z roku 1997; a už mám i dost FTFek v samotné Vídni,což se mi v GC asi dlouho nestane. :) A jde to bez navigace,prostě když máš doklad místa,tak bez problémů zaloguješ.. Já poctivě příkládám fotky. Jen je WayMarků málo.. Třeba v Řecku se kromě Athén nějak nerozšíři.. Přemýšlím o založení,zrealizuji brzy ;) Mimo republiku. Velmi mě WM baví ,je to dobrá a zajímavá bokovka ke GC,doporučuji všem. Není moc rozšířen,tak snad pomůže tento topic Dvorní zakladatelé: Dorcadion team a ve Vídni náš krajan BakaGaijin..
  • 0
Cogito ergo sun ...

#3 PabloM64

PabloM64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 223 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 21:35

O tom, že existují nějaké Waymarky, jsem se dozvěděl až z těchto stránek. Dokonce jsem se i zaregistroval. V mém okolí jich moc není. A tam kde jsou, bývají většinou i klasické keše. Z některých míst mám dokonce pořízené i fotografie, ale mám jakési zábrany zpětně si tyto návštěvy logovat. Možná časem této zábavě přijdu na chuť.
  • 0

#4 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 21:50

PabloM64 napsal/a:
O tom, že existují nějaké Waymarky, jsem se dozvěděl až z těchto stránek. Dokonce jsem se i zaregistroval.

To ses nemusel znova registrovat, na waymarking.com funguje tvuj ucet z geocaching.com.
Kdo kde zaklada, nebo v jakych kategoriich, je videt v techhle statistikach.
  • 0

#5 PabloM64

PabloM64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 223 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 22:02

Koukám, že jsme světová velmoc! ;) :) Asi jsem se špatně vyjádřil. Používám, samozřejmě, svůj Nick z GC.com B)
  • 0

#6 BakaGaijin

BakaGaijin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2010 - 6:44

Zakladam, resp. jsem mel (nekolikatydenni) fazi, kdy me waymarkovani proklate chytlo a nedelal jsem nic jinyho. Ted se zase spis venuju kesovani, ale pocitam s tim, ze se k waymarkum s jarem a lepsim pocasim pravdepodobne zasejc vratim. Tim, ze tady v okoli pomalu nic nebylo a vlastne to nikoho moc nezajima, mi zrprvu trochu chybela motivace, nez jsem to zacal naopak pocitovat jako obrovskou vyhodu: muzu ochcavat rohy, ktery se mne libej, a ne akorat ty, ktery na me zbydou. A za tu dobu, co jsem aktivne znackoval, jsem se toho o meste, ve kterym ziju, dozvedel mnohem vic nez za pomalu tricet let predtim. Kdyz se ptam sam sebe, proc ted se znackovanim lenosim - fotek a temat do zasoby mam v podstate furt dost -, tak nejvetsi brzda je asi psani anglickejch listingu. Mam holt faze, kdy mi moje pidgin english nevadi a rikam si: "chcete to anglicky, tak berte co je nebo si trhnete nohou" a jindy ve mne vitezi perfekcionista a radsi jsem zticha, nez abych seknul nejakou chybu. Momentalne asi ma navrch ten perfekcionista. :) Co zminil predrecnik - znackovani lokaci, kam me privedla cizi keska - s tim prosim problem nemam. Rikam si, ze dotycny majitel mel casu na vytvoreni waymarku dost a jestli to neudalal, asi nema zajem. A vzhledem k tomu, ze kese a waymarky jsou dva ruzny pary bot, nevidim duvod, proc bych mel cekat, az/jestli se nekdy nahodou smiluje a postara se o (novou) ikonku na rastru. Suma sumarum: Waymarky jsou IMHO prdacka vec a rozhodne stojej za to, aby jim clovek venoval pozornost!
  • 0

#7 Medcin

Medcin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2010 - 10:13

Existuje pro WM nějaká podpora? PQ, GSAK apod? Když jsem jel loni Champagne, tak to byl opruz - stáhnout WM bod po bodu, překlopit jako keše, import do Coloráda a pak zase bod po bodu registrovat návštěvu.
  • 0

#8 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2010 - 10:27

BakaGaijin napsal/a:
Zakladam, resp. jsem mel (nekolikatydenni) fazi, kdy me waymarkovani proklate chytlo a nedelal jsem nic jinyho. Ted se zase spis venuju kesovani, ale pocitam s tim, ze se k waymarkum s jarem a lepsim pocasim pravdepodobne zasejc vratim.

Tim, ze tady v okoli pomalu nic nebylo a vlastne to nikoho moc nezajima, mi zrprvu trochu chybela motivace, nez jsem to zacal naopak pocitovat jako obrovskou vyhodu: muzu ochcavat rohy, ktery se mne libej, a ne akorat ty, ktery na me zbydou. A za tu dobu, co jsem aktivne znackoval, jsem se toho o meste, ve kterym ziju, dozvedel mnohem vic nez za pomalu tricet let predtim.

Kdyz se ptam sam sebe, proc ted se znackovanim lenosim - fotek a temat do zasoby mam v podstate furt dost -, tak nejvetsi brzda je asi psani anglickejch listingu. Mam holt faze, kdy mi moje pidgin english nevadi a rikam si: "chcete to anglicky, tak berte co je nebo si trhnete nohou" a jindy ve mne vitezi perfekcionista a radsi jsem zticha, nez abych seknul nejakou chybu. Momentalne asi ma navrch ten perfekcionista. :)

Co zminil predrecnik - znackovani lokaci, kam me privedla cizi keska - s tim prosim problem nemam. Rikam si, ze dotycny majitel mel casu na vytvoreni waymarku dost a jestli to neudalal, asi nema zajem. A vzhledem k tomu, ze kese a waymarky jsou dva ruzny pary bot, nevidim duvod, proc bych mel cekat, az/jestli se nekdy nahodou smiluje a postara se o (novou) ikonku na rastru.

Suma sumarum: Waymarky jsou IMHO prdacka vec a rozhodne stojej za to, aby jim clovek venoval pozornost!


Nenapsal bych to lépe, pro mne navíc je Waymarking mnohem lepší místo na prezentaci fotek (fotografovaní je pro mne jako hobby možná ještě důležitější než GC a WM) objektů a míst které mne zaujaly (dají se uploadovat hi-res fotky do 3 MB).

Waymarking mne skutečně dokopal k důkladnému scanu informací o místech kde žiju či která jsem navštívil a tím páden jsou waymarky i jakou si on-line encyklopedií a kronikou vlastních cest...
  • 0

#9 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2010 - 10:27

medcin: PQ ne - je klasicky slibene x let, mirnou podporu ma asi Geoget - je tu nekde vlakno a Mozigo - taky tu nekde je vlakno.
  • 0

#10 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2010 - 10:37

Mozigo jsme teď ladili ;) Pokud jde o WM, tak je asi v tuto chvíli nejkomplexnější. Umí bez problémů stáhnout WM z wm.com a vyexportovat je do gpx pro Garmin (testováno na Dakotě) buď do jednoho souboru nebo jako samostatné kategorie... a to vše buď s jednou ikonkou WM nebo ikonkama kategorií.
  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2010 - 10:47

Dorcadion napsal/a:
Nenapsal bych to lépe, pro mne navíc je Waymarking mnohem lepší místo na prezentaci fotek (fotografovaní je pro mne jako hobby možná ještě důležitější než GC a WM) objektů a míst které mne zaujaly (dají se uploadovat hi-res fotky do 3 MB).


Vidis, to my fotime take radi, vzdy a vsude, ale protridit to a davat to na wm.com, to je otravne a nejak na to porad neni cas. :(

Dokonce ona casta podminka zalogovani nalezu WM - prilozit fotografii sebe samotneho na danem miste - povazuji za tak otravnou, ze jsem dosud ani jeden WM nezalogoval.

Fakt nevim, proc nestaci jen fotka te veci, ktere je waymark venovany. Proc tu zajimavou vec musim kazit svym osklivym oblicejem a jeste to vystavovat na internet? :o
  • 0

#12 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2010 - 10:50

Jinak co se tyce ziskavani - GJ umi hromadne stahnout waymarkove stranky na disk. (bohuzel, zatim jen ruzne pres prikazovy radek, ale nejaka makra pro GG snad budou.) GG to pro zmenu umi naimportovat do databaze. Export pro POIloader je podle mne otazka upravy nejakeho existujiciho exportu, tak na jedno odpoledne. Jen se jeste nepotkala potreba to udelat s nekym, kdo to umi a zaroven ma volny cas.
  • 0

#13 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2010 - 11:18

HaLuMa napsal/a:

Fakt nevim, proc nestaci jen fotka te veci, ktere je waymark venovany. Proc tu zajimavou vec musim kazit svym osklivym oblicejem a jeste to vystavovat na internet? :o


takova drobna logicka snaha potlacovat logovani od stolu. da se resit focenim gpsky ;).
  • 0

#14 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2010 - 12:39

No to by bylo fakt narodni nestesti, kdyby si nekdo neopravnene zalogoval waymark. Copak jde o nejakou soutez? :o Co je vysledek? Ze u waymarku neni galerie toho, ceho se waymark tyka, ale galerie xichtu a GPSek. Waymarky budou mnohem zajimavejsi, az pujde skutecne o waymarky a ne o prihlouple soutezeni.
  • 0

#15 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2010 - 13:17

no na mne oci nekul, ja nesoutezim :) ani nemazu logy bez ksichtu. logovani fotkou je proste soucasti tehle hry, aby se to nezvrhlo na uplnou blbost. na galerii waymarku, kdy 95% fotek je z mobilu, za sera, rozmazanych .... proste jen zaznam navstevy, nikdo zvedavy neni, at je tam ksicht nebo ne. to by musel vsude chodit dorci, aby se to dalo prohlizet :D
  • 0

#16 BakaGaijin

BakaGaijin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2010 - 14:05

HaLuMa napsal/a:
No to by bylo fakt narodni nestesti, kdyby si nekdo neopravnene zalogoval waymark. Copak jde o nejakou soutez? :o

Co je vysledek? Ze u waymarku neni galerie toho, ceho se waymark tyka, ale galerie xichtu a GPSek. Waymarky budou mnohem zajimavejsi, az pujde skutecne o waymarky a ne o prihlouple soutezeni.


Ja se teda nechci hadat, ale mam jednak takovej dojem, ze je to kategorii od kategorie ruzny, zdaleka ne u vsech WM je pozadovana fotka navstevnika, casto staci jenom dotycna lokace "z jinyho uhlu" atp. Druhak bych se nebal, ze nekdo neco bude mazat, pokud si bude aspon trochu myslet, ze na fotce nezvecnenej navstevnik na miste pravdepodobne byl (aspon me by to teda ani nenapadlo, pac je mi to opravdu burt). Tretak az Ti nekdo nejakej log smaze s oduvodnenim, ze fotka je sice perfektni, ale Ty na ni nejsi, tak se teprv zacni vzrusovat, profylakticky je to celkem na draka. ;)

PS: Mmch. ty podminky k logu si nevymejsli "owner", ty jsou automaticky prebirany z dotycny kategorie. V zasade bych cekal, ze vetsine owneru je to naprosto jedno, ze se radujou, kdyz jim tam nekdo napise do logu nejaky teply lidsky slovo a da jakoukoli fotku.
  • 0

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2010 - 14:13

BakaGaijin napsal/a:
Ja se teda nechci hadat, ale mam jednak takovej dojem, ze je to kategorii od kategorie ruzny, zdaleka ne u vsech WM je pozadovana fotka navstevnika, casto staci jenom dotycna lokace "z jinyho uhlu" atp. Druhak


To mas naprostou pravdu, nestesti ne vsichni spravci kategorii jsou potrhli. ;)
  • 0

#18 romar20

romar20

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2010 - 16:22

Taky mám jeden :)
  • 0

#19 kladina

kladina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2010 - 18:26

WM mam rad, rad je hledam, rad pripravuji novy listing. Takze sumasumarum dalsi dobra aktivita s navigaci. A nutnost fotky u logu? Vzdyt to zalezi na autorovi jak bude dusledny s"mazanim", ne?
  • 0
at se dari

#20 hrabosek

hrabosek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 360 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2010 - 23:16

joo, ja v tom jedu taky a aji neco malo sem uz zalozil
  • 0
a to je (asi) vše přátelé... :D




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama