Přejít na obsah


Fotka

Waymarky - kdo hledá nebo zakládá?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
488 odpovědí na toto téma

#421 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2014 - 15:35

Nálezy a založené WM zoradené podľa počtu v jednotlivých kategóriách - ako súčasť štatistiky do MyFound

 

http://mozilive.zubo...enezalozene.htm

 

Aby nedošlo k omylu, to nie sú moje nálezy ale "toro61"


Tento příspěvek byl upraven od klama: 02 březen 2014 - 15:37

  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#422 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2014 - 14:09

Aktuální počty WM a nárůst od února

US 359639 4.17%
GB 47052 4.95%
CA 40827 5.34%
CZ 22458 15.70%
DE 13103 10.59%
 
a v rámci CZ

Hlavni mesto Praha 4242 16.96%
Jihomoravsky kraj 3508 26.78%
Stredocesky kraj 2935 4.69%

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 15 červenec 2014 - 14:13

  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#423 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2014 - 11:22

Koukám nová kategorie. Tam se zase vejde "blbinek"...

Dated Architectural Structures Multifarious

http://www.waymarkin...&r=200&exp=True
  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#424 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2014 - 11:26

Chtěl bych mít čas zakládat WM a podobné věcičky. Nemám čas ani na zakládání kešek...

Teď mám hodně černé svědomí, že jsem jako jeden ze správců jedné kategorie a prostě na to stejně nemám čas :-( Protože stejně se najde někdo rychlejší a tak si říkám, jestli není lepší se odhlásit.


  • 0

#425 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2014 - 15:38

podarilo se mi waymarky nahrat do gpsky modre praporky s jakymsi nesmyslnym kodem v nazvu. jak prosim nahraji s nazvem a popiskem waymark tak jak je listing u kesky? dekuji za pomoc

Tak jsem také vyzkoušel waymarky a zalíbilo se mi to. Ale zjišťuji přesně to, co tento kolega. Radíte mu použít Geoget pro stažení listingů do navigace. Geoget už jsem dávno vzdal i pro kešky, pro mne nepoužitelné/nesrozumitelné. Je nějaká jiná možnost jak stáhnout waymarky do Oregona 450 jako kešky, prosím?? Děkuji


Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 22 září 2014 - 15:39

  • 0

#426 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2014 - 17:39

Pokud bys netrval na tom O450 a měl vhodný telefon, tak bys mohl zkusit něco z diskutovaného zde http://forums.ground...id=5140359&st=0

 

Můžeš taky stahovat jednotlivá GPX, která jsou u každého waymarku, ale když je nahraješ přímo do O450, tak asi uvidíš právě ten modrý praporek na mapě (citovaný výše) a asi nic moc více :-( . Pokud bys chtěl vědet, proč tomu tak je, tak si zkus otevřít originál keškový GPX soubor a waymarkový GPX stažený z gc.com resp. waymarking.com.

 

Já používám GeoGet (GG) v kombinaci s pár pluginy a pak v Oregonu vidím to, co očekávám - waymark s listingem, waymarkovou ikonou a názvem/kódem waymarku.

Musím ale přiznat, že teď spíše vyrážím s Locusem v telefonu než s Oregonem. Nicméně i pro Locus používám GPX exportované z GG.

 

Jo... a neodpustím si říct..., že pokud někdo tvrdí, že ...

    GSAK (Geocaching Swiss Army Knife)

tak podle mě platí ->

    GeoGet (Waymarking Swiss Army Knife)

 

akorát s velkým strachem vždy GG aktualizuji, protože mám strach, že pokrok v GG otupí to waymarkové ostří :-)


Tento příspěvek byl upraven od ToRo61: 22 září 2014 - 18:22

  • 0

#427 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2014 - 17:59

 

Pokud bys netrval na tom O450 a měl vhodný telefon, tak bys mohl zkusit něco z diskutovaného zde http://forums.ground...id=5140359&st=0

 

Můžeš taky stahovat jednotlivá GPX, která jsou u každého waymarku, ale když je nahraješ přímo do O450, tak asi uvidíš právě ten modrý praporek na mapě (citovaný výše) a asi nic moc více :-( . Pokud bys chtěl vědet, proč tomu tak je, tak si zkus otevřít originál keškový GPX soubor a waymarkový GPX stažený z gc.com resp. waymarking.com.

 

Já používám GeoGet (GG) v kombinaci s pár pluginy a pak v Oregonu vidím to, co očekávám - waymark s listingem, waymarkovou ikonou a názvem/kódem waymarku.

Musím ale přiznat, že teď spíše vyrážím s Locusem v telefonu než s Oregonem. Nicméně i pro Locusu používám GPX exportované z GG.

 

Jo... a neodpustím si říct..., že pokud někdo tvrdí, že ...

    GSAK (Geocaching Swiss Army Knife)

tak podle mě platí ->

    GeoGet (Waymarking Swiss Army Knife)

 

akorát s velkým strachem vždy GG aktualizuji, protože mám strach, že pokrok v GG otupí to waymarkové ostří :-)

 

 

Tak děkuji za výklad. Pokusím se na ten Geoget ještě možná mrknout, jsem totální IT nemotora, takže ani s návodem se mi dříve nedařilo :( Co je plugin vůbec netuším :D Telefon mám s windows 8.1., pro ten zatím softwaru moc není...ale přečtu si co na tom foru píšou. Dík za snahu!


  • 0

#428 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2014 - 18:05

Tak jsem také vyzkoušel waymarky a zalíbilo se mi to. Ale zjišťuji přesně to, co tento kolega. Radíte mu použít Geoget pro stažení listingů do navigace. Geoget už jsem dávno vzdal i pro kešky, pro mne nepoužitelné/nesrozumitelné. Je nějaká jiná možnost jak stáhnout waymarky do Oregona 450 jako kešky, prosím?? Děkuji

Já waymarky jako keše mám. I s ikonou. Jenomže dělal jsem to právě přes ten zmiňovaný Geoget. A upravil jsem si exportní makro i jednu ikonu v navigaci. Takže pro toho, pro koho je geoget složitý to není. Jo, a při exportu jsem nějak přišel o kategorii, nevadí mi to. Dalo by se to upravit aby tam kategorie byla.

Přes POI je to jasné, tam by se dala (nebo dá?) dostat ikona pro každou kategorii zvlášť.

Tak proč to mám jako keše? V husté oblasti se dá potvrzovat nález (na náměstí může být WM desítky) a nabízejí se mi jako nejbližší. Protože keš na vrcholu kopce je, jdu pro ní, a že je tam i waymark bych si nevšiml.

A přemýšlím, že toho nechám a budu je mít jako POI. Moc na ně nechodím a ubírá to limit pro keše. Ale zatím mi to vyhovuje.


  • 0

#429 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2014 - 18:13

Ten odkaz pro telefony z toho fora co poslal ToRo61 je super! Funguje to, mobil mám u sebe pořád, tak aspoň tak! :) dÍk


  • 0

#430 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2014 - 18:20

aha, windowsí telefon a waymarky - myslel jsem, že to je přímo vražedná kombinace :(

a ejhle von Bronin je spokojen

 

mpik má WM jako keše i s ikonou právě diky GG (a samozřejmě Velkému Bohu HaLuMovi :) )

O WM kategorie se při exportu z GG (logicky?) přijde - waymarky se exportují jako Virtual keše (myslím).


Tento příspěvek byl upraven od ToRo61: 22 září 2014 - 18:24

  • 0

#431 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2014 - 6:02

Asi jo, ale já je při exportu přepisuju na megaevent a megaeventovou ikonu jsem překreslil na waymarkovou. Megaeventů moc není a nepotřebuju mít souřadnice. Spíš mi vadí, že navigace je neumí filtrovat. Asi tam něco při exportu chybí. Jak dám filtrovat, neukážou se vůbec. Ještě jsem nezkoumal, čím to je. Musím si stáhnout nějkaký megaevent a porovnat strukturu GPX.

Ale jen ve svém kraji jich mám asi 1000 a to docela citelně ubírá 5000 limit na keše. Pokud si je stáhnu i pro jiný kraj, kde se občas vyskytuju, už se mi tam nevejdou. Stejně už řeším polygon, který budu do navigace stahovat jako GPX (keše), jako dva celé kraje už se nevejdu. A jako JČ+cesta na chatu 10km od trasy už jsem jel jinudy, nebo dál než 10 km od chaty. Nebo jsem přejel do Rakouska. No, POI to jistí, podle těch jsem šel tam, co mi GPX chybělo.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 23 září 2014 - 6:08

  • 0

#432 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2014 - 23:08

Feeding the Animals - podle mne docela pitomá kategorie


  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#433 Olii05

Olii05

    Olii05

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2014 - 15:02

Feeding the Animals - podle mne docela pitomá kategorie


nemyslim si aspon poukaze na misto kde si muzes pohladit legalne zvire.
  • 0

#434 honza.h

honza.h

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 557 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2014 - 15:28

Kategorií je obecně moc... a na každý prd na vypsaná kategorie...


  • 0

#435 Olii05

Olii05

    Olii05

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2014 - 18:50

Kategorií je obecně moc... a na každý prd na vypsaná kategorie...

ano ano a to se me osobne libi!
porad musi vznikat nove a nove body zajmu ;)
  • 0

#436 Olii05

Olii05

    Olii05

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2014 - 22:44

existuje nejaka stranka na waymarkove statistiky?
zajima me treba zebricek lovcu ci zakladatelu .)
anebo kolik nas vubec tech aktivnich je
  • 0

#437 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2014 - 7:11

Kategorií je moc a už se v tom skoro nedá vyznat, naopak mnohé chybějí. Pochopitelně, z amerického nebo celosvětového pohledu. Třeba dřevěné kostely. U nás rarita, v některých zemích většina. Obecně mi nějak nesedí logovat jednou fotkou několik kategorií, když je jeden objekt v několika, loguju většinou jen jednu, pokud nemám jinou fotku (např. kostel je katolický, barokní, datovaný a ještě je před vchodem kříž).


  • 0

#438 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2014 - 11:14

Koukám - nová kategorie... Místa kde lze oficiálně krmit zvířata.

http://www.waymarkin...7483ad&exp=True
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#439 blesk761229

blesk761229

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2015 - 13:44

Chci se zeptat, geocaching hraju už od roku 2009, začal jsem uvažovat i o lovení waymarků. Postup lovení i logování chápu, jen jsem se chtěl zeptat, jestli lze logovat i zpětně. Pro příklad, v roce 2012 jsem navštívil v rámci akce "NOC KOSTELŮ" několik kostelů v Kutné Hoře, kde jsem i fotil. Je možné návštěvu těchto kostelů teď po více jak dvou letech zalogovat nebo musím tyto kostely navštívit znovu, aby byl můj log uznán?


  • 0

#440 Olii05

Olii05

    Olii05

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2015 - 13:50

Chci se zeptat, geocaching hraju už od roku 2009, začal jsem uvažovat i o lovení waymarků. Postup lovení i logování chápu, jen jsem se chtěl zeptat, jestli lze logovat i zpětně. Pro příklad, v roce 2012 jsem navštívil v rámci akce "NOC KOSTELŮ" několik kostelů v Kutné Hoře, kde jsem i fotil. Je možné návštěvu těchto kostelů teď po více jak dvou letech zalogovat nebo musím tyto kostely navštívit znovu, aby byl můj log uznán?

 

muzes logovat i zpetne zalezi jak se k tomu sam postavis :)
ja osobne zpetne neloguji, protoze to mam jako jeden z cilu vyletu.


  • 1




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů


    Bing (1)

Reklama

Naše nabídka