Přejít na obsah


Fotka

Vídeň v sobotu 6.2.2010


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
37 odpovědí na toto téma

#1 rum.burak

rum.burak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2010 - 12:46

Chystáme se s kamarádama opět něco odlovit ve Vídni, nechce se někdo přidat? Máme ještě nějaká volná místa v autě. Odjezd v sobotu 6.2.2010 ráno z Brna, návrat někdy večer.
  • 0

#2 BakaGaijin

BakaGaijin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2010 - 14:25

Ja bysem se pridal, ale holt az ve Vidni. -- Nechci se vnucovat, zejo, ale v zasade si myslim, ze s domorodcem v aute byste tentokrat treba nemuseli bloudit lesem v Pratru. :) A jako se driv davaly divochum koralky, noze a stucky latek za odmenu, kdyz dovedli expedici k pramenum Nilu etc., spokojim se ja s "drevenymi kolecky" (jedno uz jsem ale z "Wie kriege ich's auf die Reihe..." sproste ukradl, nahodou jsem tam byl s kamaradem v sobotu B))
  • 0

#3 rum.burak

rum.burak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2010 - 16:35

BakaGaijin napsal/a:
Ja bysem se pridal, ale holt az ve Vidni. -- Nechci se vnucovat, zejo, ale v zasade si myslim, ze s domorodcem v aute byste tentokrat treba nemuseli bloudit lesem v Pratru. :)

A jako se driv davaly divochum koralky, noze a stucky latek za odmenu, kdyz dovedli expedici k pramenum Nilu etc., spokojim se ja s "drevenymi kolecky" (jedno uz jsem ale z "Wie kriege ich's auf die Reihe..." sproste ukradl, nahodou jsem tam byl s kamaradem v sobotu B))


Přidat se ve Vídni samozřejmě můžeš... cwg ti dovezu ;-)
Aspoň tentokrát nebudeme tolik bojovat s němčinou...
  • 0

#4 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2010 - 22:15

Ahoj, Jak jste na tom s místy ? VYpadá to že budu mít jinými činnostmi nezaplněnou sobotu (němčina mi nedělá větší problémy, jen malé).
  • 0

#5 rum.burak

rum.burak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2010 - 2:29

Arne1 napsal/a:
Ahoj,
Jak jste na tom s místy ? VYpadá to že budu mít jinými činnostmi nezaplněnou sobotu (němčina mi nedělá větší problémy, jen malé).


Ahoj, jedeme devítimístným autem a mám ještě asi 5 volných míst, tak není problém a můžeš se přidat.
  • 0

#6 Jitka_F

Jitka_F

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2010 - 9:13

Možná bych se taky přidala.
  • 0

#7 BakaGaijin

BakaGaijin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 9:49

rum.burak napsal/a:
[...] Odjezd v sobotu 6.2.2010 ráno z Brna, návrat někdy večer.


Pokud se pocita s mou ucasti, mel bych s dovolenim par otazek:

Jak to vidite trochu presnejc? V kolik chcete bejt ve Vidni a v kolik to zhruba zapichnout? -- Mne je to celkem burt, pac vstavam relativne casne zrana. Na druhou stranu se cynicky priznam, ze by se mi asi nechtelo litat po meste dyl jak nejakejch 10 hodin. S podzimem tu byla skupina Slovaku, ktery kesovali (podle logovani) nonstop 24 hodin, a jestli si to spravne pamatuju, nalovili 129 kesi. To je sice obdivuhodnej vykon, ale ja se takovejch rekordu zucastnovat nemusim, ty muzu klidne jen "z povzdali pozorovat". :)

Jak to planujete s jidlem? Pres den nejist, zajit do hospody nebo si privezete sebou namazany chleby a termosku s kafem? -- Abych vedel, co me ceka. Ja jsem v zasade zvyklej pres den nejist, kdyz chodim, a ted v zime ani moc nepiju, ale zaridim se podle vas.

Mate (hm, ted nevim, jak se to spravne jmenuje cesky...) walkie-talkies, nebo pocitate s tim, ze budete furt chodit v jednom houfu a budete na doslech? -- Nemate-li nic, mam to vzit ja nebo je to zbytecna blbost a v pripade nouze stacej mobily?

Prijedete uz s predstavou, ktery kese chcete odlovit, nebo mam vymyslet trasu ja?

V sobotu se kazdopadne za parkovani ve meste neplati a laicky (nemam auto, takze prakticka zkusenost mi chybi) si myslim, ze by mohlo bejt i vetsinou volno, pac tenhle tejden jsou tu pololetni prazdniny, takze cast lidi je z mesta pryc. Nadto bych rekl, ze o vikendu zmizej dalsi auta smerem do hor, aby si lidi jeste rychle uzili snehu. -- Ad snih: Ulice jsou cisty, na trave a v parcich smerem ke kraji Vidne lezi par centimetru, nic strasnyho. Sice ve zpravach vyhrozujou, ze ma neco napadnout, ale jednak furt nic nepada, druhak to ma bejt stejne jen troska, tretak ve stredu bude prej az sest nad nulou, takze by zase melo neco roztat. Na konci tejdne se cekaj teploty kolem nuly, spis lehce nad.
  • 0

#8 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 9:52

Ahoj, já bych měl též dotaz, po keších chcete jezdit autem, nebo chodit po městě pěšky ? Centrum Vídně už mám, ale zbytek mě celkem láká. Díky za odpověď..
  • 0

#9 Tazzi team

Tazzi team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 14:38

Hej už jsem nebyl kešovat ani nepamatuju tak bych se snad i připojil,jen si asi počkám co odpovíš tady na ty dotazy co tady byli.Hlavně které keše nebo tak nějak,abych se třeba stačil doma připravit:nahrát keše do GPS apodobně nebo to nebude zapotřebí a máte vše nachystané?;)
  • 0

#10 Zhabza

Zhabza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 17:14

Dobře, taky mi to teď zní lákavě. Dvě auta ale asi nebudou?:D
  • 0
Upřímná slova nejsou krásná krásná slova nejsou upřímná kdo je dobrý, není výřečný kdo se rád dohaduje, není dobrý

#11 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 22:16

já mám vyluštěné hafo těch jednodušších mysterek v teoretickém okolí do 6km od středu.
  • 0

#12 BakaGaijin

BakaGaijin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 22:36

Sakra, to uz se tesim, jak mi pak budou vsichni tady predhazovat, ze jsem vam to vsechno prozradil... :)
  • 0

#13 rum.burak

rum.burak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 22:40

Uff, to je otázek najednou... zkusím je nějak odpovědět všechny... Minule jsme jeli ráno z Brna v 7, na pohodu dojeli do Vídně a v podstatě se procházeli a lovili, nejsem žádný rekordman, našli jsme 22 keší, což nám bohatě stačilo, hlavně jsme se u toho perfektně bavili, fotili a tak. Takže pohoda. Zaparkovali jsme auto v Pratru a pak chodili od keše ke keši pěšky, jsou celkem hustě, tak nemělo smysl moc přejíždět. Já mám postahované v GPS všechny tradiční keše ve Vídni, pár vyřešených mysterek a nějaké jednoduché multinky - ty jsem si i vytiskl. Minule jsme ale narazili na hrubé nedostatky v našich jazykových znalostech, tak jsme lovili raději tradičky. Jídlo jsme měli s sebou, není problém ale někam na oběd zajít. Jak říkám, nejsem lovič bezvýznamných bodíků, chci si to spíš užít. Momentálně máme auto plné, ale pokud bude víc zájemců, rád pojedu i v neděli, mam volno a ve Vídni mi toho pořád ještě moc zůstane... Máte případně zájem o nedělní výjezd?
  • 0

#14 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 23:17

BakaGaijin napsal/a:
Sakra, to uz se tesim, jak mi pak budou vsichni tady predhazovat, ze jsem vam to vsechno prozradil... :)

CHICHT, OBČAS BY NEŠKODILO. třebas jak vypadá telefon tp80 :-((
Nebo něco z literatury, no to jsem krátkej a vůbec se o ně nesnažím.
  • 0

#15 BakaGaijin

BakaGaijin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 23:36

Arne1 napsal:
třebas jak vypadá telefon tp80 :-((


Takhle (staci prvni strana). To je mimochodem docela pekna mysterka...
  • 0

#16 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2010 - 0:04

BakaGaijin napsal/a:

Arne1 napsal:
třebas jak vypadá telefon tap80 :-((


[To je mimochodem docela pekna mysterka...


dík, sakra oni to mají pojmenované úplně jinak, pak to má člověk najít... Bylo to ono, ale jak asi víš, ted to chce nějaké technické zařízení pro rozluštění nahrávky...
  • 0

#17 BakaGaijin

BakaGaijin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2010 - 0:15

Jakejkoli soft, kterej to prehraje pozpatku. ;)
  • 0

#18 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2010 - 0:42

BakaGaijin napsal/a:
Jakejkoli soft, kterej to prehraje pozpatku. ;)

to vím, a taky to nahrát. možná by to můj mobil zvládnul, ještě jsem to nezkoušel.
  • 0

#19 BakaGaijin

BakaGaijin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2010 - 9:21

Arne: Ja jsem to vyresil zcela primitivne tak, ze jsem proste podrzel telefon u mikrofonu notebooku a nahraval. Ale jestli jsi se dostal az tak daleko, ze jsi tu zpravu slysel, - a to teda klobouk dolu! - tak se na zbytek klidne vykvakni. Ja sice uz koordinaty nemam, pac vsechny podklady vyhazuju (a s kazdym dalsim dotazem nebo zavolanim si rikam, ze bych s tim mel prestat...), nicmene kde je tahle doza si pamatuju docela presne. ;)

Jaky tu mas prosim jinak vylusteny mysterky? Jednak me to zajima jako mistnaka, hehe, i kdyz centrum uz mam relativne vycisteny, druhak kdyztak kvuliva planovani trasy...

Rumburak: Jinak v tu sobotu bych to co se myho pripojeni tejce navrhnul tak, ze se budu nekdy od sedmi pul osmy motat od centra smerem na Brno, pravdepodobne nekde ve 20. okrese (od Pratersternu na severozapad, mezi Dunajem a Donaukanalem) a budu cekat na vasi SMS, ze se blizite Vidni. Muj mobil je 0043 676 351 98 40. Az ji dostanu, tak poslu zpatky koordinaty, kde zrovna jsem nebo kde by bylo sikovny se potkat. -- Jo a jak by to bylo se mnou v nedeli nevim, to mozna budu muset zajet do Prahy, ale jeste nejni nic jistyho...

Pocitam teda s tim, ze to nema bejt honeni se s vyplazenym jazykem od jedny kese ke druhy. Ze by na druhou stranu pro vas bylo prijemny v rozumny mire najit co mozna nejvic je jasny. S dovolenim pripravim nejakej hrubej navrh, co by mozna stalo za to, konec koncu se jim nikdo ridit nemusi. V potas vezmu co tu mas odloveno Ty a co Arne, to vidim jednoduse na aj-gps.net. Ze bych toho v sobotu nalovil nejak moc ja, to si nedelam moc velky nadeje, pac jsem prece jen uz par krabicek po Vidni nasel, ale tu a tam snad taky neco uzobnu. :)

Jinak eventuelne doporucuju ctene pozornosti tech par bookmarklistu, ktery mam na groundspeeku. Sice to furt nepokrejva celou Viden, Transdanubien a predmesti za Gürtlem chybej, ale ty taky jeste nemam nijak systematicky prochozeny, jen punktualne.
  • 0

#20 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2010 - 10:53

BakaGaijin napsal/a:
Arne: Ja jsem to vyresil zcela primitivne tak, ze jsem proste podrzel telefon u mikrofonu notebooku a nahraval. Ale jestli jsi se dostal az tak daleko, ze jsi tu zpravu slysel, - a to teda klobouk dolu!

Jaky tu mas prosim jinak vylusteny mysterky? Jednak me to zajima jako mistnaka, hehe, i kdyz centrum uz mam relativne vycisteny, druhak kdyztak kvuliva planovani trasy...

Já chtěl právě vyzkoušet druhý mobil, který používám jako foťák... no nic, příště, To luštění nebylo zase tak hrozný, brutnul jsem pouze druhou otázku, tam jsem tušil o co asi jde ale nedařilo se mi něco smysluplného najít.
Já mám odloveno ve Vídni pár tradiček (takový ty špeky jako Štefansdom, Burgtoor, před parlamentem, a pak tu elektrokrabku na zastávce před Operou - nechce se mi hledat přesné kody)

Vyluštěné mám (prozatím)

GCVRBY
GCQG71
GC13V6A
GCZ5WJ
GC13EHE
GC139A0
GC1967Z
dAS KLEINE KIRCHLEIN
GC1BHEJ
GCVCBQ
GC1AT3D
GC1EH4G
GC12ZA6
GC1JW1G
GCXZFM
GC1BQFJ
GCVRGB
GC1AT3B
GC17THW
GC1XZ3K
GC1VW5F
GC1CC1E - by měla být na souřadnicích s podmínkou foto v arabském stylu
GC122QR
GC118E9
GCY4BX

jo a ještě - já si souřadnice finálek ukládám do GeoGetu - minimálně pak mám snadnější orientaci po městě neb nemám mapy. A navíc je mám v zápisníku.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama