Přejít na obsah


Fotka

GgStat - 1.1.26


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
125 odpovědí na toto téma

#21 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2010 - 20:04

Slovy klasika: pláčeš sice dobře, ale na špatným hrobě. To je práce pro Grounspeak, ne pro mě. Jinak si může zkusit v Template změnit co potřebuješ - buď pomocí URL encoded http://www.jakpsatweb.cz/cestina.html nebo pomocí entit http://www.jakpsatwe...ty-vsechny.html nebo pomocí číselných entit http://www.jakpsatwe...elne-vypis.html. Prostě nahradíš Č a ě příslušným html kódem.
  • 0
MaFa

#22 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 7:31

Ahoj Zkouším přejít ve statistikách z MoZiGo na Geoget&GGstat, celkem jsem všechno rozchodil až na malé problémky: 1) dá se někam vnutit nadmořská výška keše aby se brala přednostně před tou automaticky určenou ? Já vím, že algoritmus získávání výšky je mnohem úspěšnější než jinde, ale přece jen vrcholek hory je s odchylkou 10%. 2) Existuje možnosti si podle polygonů určit spolkové země v Rakousku ? 3) Funguje mapa přes gc.cz ? Sice jsem všechno zadal a data se odeslala ale výsledek nějak nevidím. 4) Slovensko jsem zadal přesně podle návodu, ale u této sekce se vypíše havarijní zpráva že je něco špatně.
  • 0

#23 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 7:47

Toto je zalezitost stara asi 14 dni. GC provedl nejake zmeny a mrsi kodovani. Nekdo tu sice psal, ze jemu cestina funguje spravne, ale moc tomu neverim. Dokud neopravi GC.com sve algoritmy, jsou jen 2 moznosti: nepouzivat cestinu nebo to mit na jinem serveru. Jeden z problemu je napriklad to, ze v hlavicce html stranky, kterou gc.com vytvari, vubec neni informace o kodovani. Takze mozna take bude zalezet na tom, jak je nastaven browser. Mne to funguje proto, ze mam profil na vlastnim serveru a navic vkladam plnohodnotne html vcetne hlavicky s informaci o kodovani, takze mi nezalezi na tom, zda gc.com tu informaci tam ma nebo ne.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#24 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 8:02

Arne1 napsal/a:
Ahoj
Zkouším přejít ve statistikách z MoZiGo na Geoget&GGstat, celkem jsem všechno rozchodil až na malé problémky:
1) dá se někam vnutit nadmořská výška keše aby se brala přednostně před tou automaticky určenou ? Já vím, že algoritmus získávání výšky je mnohem úspěšnější než jinde, ale přece jen vrcholek hory je s odchylkou 10%.
2) Existuje možnosti si podle polygonů určit spolkové země v Rakousku ?
3) Funguje mapa přes gc.cz ? Sice jsem všechno zadal a data se odeslala ale výsledek nějak nevidím.
4) Slovensko jsem zadal přesně podle návodu, ale u této sekce se vypíše havarijní zpráva že je něco špatně.


1. rucne uprav hodnotu v tagu, z ktereho se bere pro statistiku (zrejme to bude v tvem pripade Elevation)
2. tusim jiz je neco takoveho vytvoreno (PetrX?) a mapky na gc.cz jsou pripraveny
3. ano (viz treba muj profil), asi mas nekde chybku ;)
4. toto jsem nepochopil. kde, kdy a jakou zpravu to pise, jak vypada konfigurace, jake pouzivas prikazy?
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#25 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 9:37

Mapa spolkových zemí Rakouska existuje, ale nevím jestli je též zahrnuta do aktuální verze a zda-li GC.com rozděluje kešky v Rakousku do spolkových zemí - od toho se totiž odvíjí možnost generování mapy.

EDIT: Tak jsem koukal, že na GC.com je Rakousko rozděleno dle spolkových zemí. tudíž pokud máš do GeoGetu natažené patřičné keše neměl by mít GgStat problémy mapu vygenerovat. Příklad je přímo v manuálu a nebo zde:

#ReadCounty AU~kraj Austria
ReadState Austria
Header Nálezy v Rakousku podle spolkové země
FindsByCountyMap none

  • 0

#26 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 9:55

Urcite je nutna podpora ze strany gc.com? Donedavna tem nebyla CR rozdelana do kraju a okresu a presto mapy delaly co mely. Dle meho jde jen o to nastavit spravne tagy na spravne hodnoty. "aplikace" pak nad tim udela agregace a pripravi html odkaz na prislusnou mapu. Mylim se? V tom pripade by stacilo makro a polygony, ktere podle souradnice nastavi spravne prislusne tagy. Pro CR a SR polygony urcite jsou, o ostatnich nevim, ale nevylucuju to. Pokud to dela MoZiGo, urcite ty polygony ma, takze by stacilo je prevzit.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#27 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 9:59

Máš pravdu Gorde, ale ty polygony zatím (co vím) existují jen pro CZ a SK. Pro Rakusko jsem je neviděl, ale jak píšu níže tak označení už stejnak natáhneš z GC.com a tak není potřeba žádný polygon. Nicméně pokud by byl nevadilo by to ;).
  • 0

#28 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 10:10

Ale Mozigo ty polynomy asi ma, kdyz tam takovou mapu dela. Takze prevzit polynomy. Aplikovat je do makra uz je sranda, ne?
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#29 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 10:47

gord napsal/a:

1. rucne uprav hodnotu v tagu, z ktereho se bere pro statistiku (zrejme to bude v tvem pripade Elevation)


JJ, nepřečetl jsem si že to zachovává původní hodnotu.

ostatní zkoumám...
  • 0

#30 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 10:55

PetrX napsal/a:
Máš pravdu Gorde, ale ty polygony zatím (co vím) existují jen pro CZ a SK. Pro Rakusko jsem je neviděl, ale jak píšu níže tak označení už stejnak natáhneš z GC.com a tak není potřeba žádný polygon. Nicméně pokud by byl nevadilo by to ;).


Prozatím se mi ty slovenské polygony nepodařilo použít - tagy jsou prázdné

V GC.com je jen to co tam owneři / reviewři dají. Bohužel rakušáci nejsou tak dokonalí jako náš TTR :P a z těch několika Tyrolských keší na cestě do Itálie co jsem odlovil nemá spolkovou zemi nastavenou ani jedna.
  • 0

#31 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 11:09

gord napsal/a:
4. toto jsem nepochopil. kde, kdy a jakou zpravu to pise, jak vypada konfigurace, jake pouzivas prikazy?


ReadCanton SK~okres Slovakia
Header Nálezy podle okresu na Slovensku
SPLIT 2
FindsByCantonTable none
FindsByCantonPie none
FindsByCantonMap Flags:N none

A dozvím se:

CHYBA
ERROR
Některý z parametrů byl zadán špatně.
... totéž engliš
  • 0

#32 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 14:49

To Arne1: Nejsem si 100% jist, ale mám takové tušení, že mapa Slovenských okresů v GgStatu není, a proto ti to hází chybu. Mýlím-li se, nechtě mě MaFa opraví ;).
  • 0

#33 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 14:57

PetrX napsal/a:
mapa Slovenských okresů v GgStatu není


mám v template

ReadState Slovakia
Header Nálezy na Slovensku podle kraje
FindsByCountyTable none
FindsByCountyMap Flags:NP none

ReadState Slovakia
ReadCanton SK~okres Slovakia
Header Nálezy na Slovensku podle okresu
SPLIT 2
#FindsByCantonPie none
WIDTHNEXT 385
RANGETABLELINESNEXT 1 21
FindsByCantonTable none
WIDTHNEXT 385
RANGETABLELINESNEXT 22 42
FindsByCantonTable none
FindsByCantonMap Flags:N none


viz. můj profil
  • 0

#34 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 15:04

AHA :). Tak jsem zaspal nějaký vývoj. Díky za info. Takže chyba bude někde jinde.
  • 0

#35 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 17:06

Hmmm, neměl jsem tag "SK okresy" ....
  • 0

#36 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 17:42

V té souvislosti jsem našel, že nefunguje FindsByCountry middle_east Nálezy podle zemí
  • 0

#37 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 17:54

A ještě jeden návrh... Myslím, že by bylo dobré, kdyby ReadCanton/ReadCounty fungovaly trochu přísněji, tj aby filtrovaly databázi nejen podle Tagu, ale podle kombinace Tag and Země ! Pak by pro okresy a kraje ve všech státech stačil jediný Tag, protože příslučnost ke státu by byla jasná.
  • 0

#38 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 21:21

V té souvislosti jsem našel, že nefunguje
FindsByCountry middle_east Nálezy podle zemí

On taky nikde není žádnej seznam zemí který tam patří, takže to ani nemám jak nastavit. Ty máš stejně jenom Egypt a ten patří spíš do afriky.

Myslím, že by bylo dobré, kdyby ReadCanton/ReadCounty fungovaly trochu přísněji, tj aby filtrovaly databázi nejen podle Tagu ale podle kombinace Tag and Země !

,
Tím by se ovšem dramaticky omezila univerzálnost. Ostatně kdyby byla správně naplněna databáze gc.com, tak ti stačí ReadState.

Pak by pro okresy a kraje ve všech státech stačil jediný Tag, protože příslučnost ke státu by byla jasná.

Vzhledem k uložení Tagu v databázi je to úplně jedno jestli máš jeden Tag nebo 10. Stejně ty statistiky pořádně nikdo nečte. A nakonec ty je vlastně ani neukazuješ.
  • 0
MaFa

#39 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 23:06

MaFa napsal/a:

V té souvislosti jsem našel, že nefunguje
FindsByCountry middle_east Nálezy podle zemí

On taky nikde není žádnej seznam zemí který tam patří, takže to ani nemám jak nastavit. Ty máš stejně jenom Egypt a ten patří spíš do afriky.

Souhlas, ale je to v dokumentaci !

Myslím, že by bylo dobré, kdyby ReadCanton/ReadCounty fungovaly trochu přísněji, tj aby filtrovaly databázi nejen podle Tagu ale podle kombinace Tag and Země !

Pak by pro okresy a kraje ve všech státech stačil jediný Tag, protože příslučnost ke státu by byla jasná.

Vzhledem k uložení Tagu v databázi je to úplně jedno jestli máš jeden Tag nebo 10. Stejně ty statistiky pořádně nikdo nečte. A nakonec ty je vlastně ani neukazuješ.

Neukazuju, protože to ještě ladím. Teď si hraju s Rakouskem a zkoumám cože to tam mají vlastně za spolkové země a jak ty rozdvojené Tyroly v polygonech dát dohromady.

...

Mezitím už je tam mám, rakouské polygony sice nejsou na 100% ale je to lepší než bez nich.
  • 0

#40 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2010 - 8:13

Mezitím už je tam mám, rakouské polygony sice nejsou na 100% ale je to lepší než bez nich.


Můžeš prozradit kde jsi je sehnal? Já hledám a nic nenacházím. Případně jestli jsi nenašel polygony i pro další země ;).
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama