Přejít na obsah


Fotka

Ovi maps


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 paja0512

paja0512

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2010 - 10:23

Včera jsem si nainstaloval navigaci od Nokie, kterou zdarma zpřístupnilo. Nekoukal někdo z vás na to, jak by se tam daly naimportovat keše z Geogetu? Přišlo mi, že by to byl docela dobrý doplněk při hledání díky tomu, že to má i pěší navigaci.
  • 0

#2 larsonpeterson

larsonpeterson

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2010 - 11:02

http://www.geocachin...1700&pid=149048 Vcera sem taky prvne nainstal. OVI maps a pres skrysotlac to krasne funguje.
  • 0

#3 paja0512

paja0512

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2010 - 11:09

larsonpeterson napsal/a:
http://www.geocachin...1700&pid=149048

Vcera sem taky prvne nainstal. OVI maps a pres skrysotlac to krasne funguje.


Díky určitě to hned večer vyzkouším.:)
  • 0

#4 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2010 - 11:50

Zní to zajímavě, ale nějak nemůžu ve své 6720 najít to "Ukazat na mape". Mám GPX z PQ, koukám na něj ze správce souborů, ale nic jako "Ukazat na mape" nikde nemám. Navíc mi SmartGPX zatuhne, pokud dám uložení do "landmark", takže něco je asi na Nokii 6720 jinak...
  • 0

#5 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2010 - 13:10

Miro, teď nestíhám, ale příští týden na to mrkneme, mám E52, akorát jsem nikde nenašel nějaký import GPX (a hlavně následné odmazání, aby to nezůstávalo v paměti)
  • 0

#6 Bubisovi

Bubisovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2010 - 21:06

Mám také E52 a občasně používám orientační body a zatím jsem tam data dával ručně. Zaujal mě zde uvedený postup jak jednoduše dostat .GPX data do telefonu, ale za žádnou cenu jsem to do orientačníh bodů nedostal a smartGPX se mi při exportu do Landmark sekne. Snažil jsem se proto udělat jednoduché exportní makro do geogetu které vyhodí .LMX soubor. Již mi to chodí, ale nokia nevezme znak & a okamžitě přeruší import. Když tento znak nahradím (a nebo +) to v pohodě funguje. Byl by někdo ochotný udělat jednoduchou náhradu stringu v makru geogetu, aby jsme i my nokiáři nebyli ochuzení........ Dík
  • 0

#7 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2010 - 21:12

zkus použít fci, cdata(UtfToGps( )), např. cdata(UtfToGps(GC.Name)) nevím, které všechny znaky ořezává (vynechává), ale třeba zabere
  • 0

#8 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2010 - 21:13

Doporucuju pouzit funkci CData(GC.Name) misto GC.Name a nebo XMLEntityEncode(GC.Name) misto GC.Name A udelal bych to nad veskere casti kesky, ve ktere se mohou vyskytnout nexml znaky (tzn minimalne nazev, autor, short description a long description, texty logu)
  • 0

#9 Bubisovi

Bubisovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2010 - 21:44

Tak jsem zkoušel a moc mi to nepomohlo: Například u této cache: P&S Malesice cache A toto jsou výsledky z exportovaného souboru: CData(GC.Name) <lm:name><![CDATA[P&S Malesice cache]]></lm:name> XMLEntityEncode(GC.Name) <lm:name>P&S Malesice cache</lm:name>
  • 0

#10 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2010 - 21:48

A ten vysledek s CData nechodi? Ten by mel byt v poradku. Pokud neni, ma nokie srackoidni xml parsery. Ze nefunguje XMLEntityEncode je divny, ale ten vystup je evidentne spatny a to XML neni well formed. Hledal bych chybu v te GeoGeti funkci.
  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2010 - 21:53

medwyn_cz napsal/a:
Ze nefunguje XMLEntityEncode je divny, ale ten vystup je evidentne spatny a to XML neni well formed. Hledal bych chybu v te GeoGeti funkci.


Chyba bude v pouziti te funkce, protoze kdyz jsem zkusil test:

showmessage(XMLEntityEncode('&'));

Dostal jsem korektni vysledek.
  • 0

#12 Bubisovi

Bubisovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2010 - 21:54

No všechno co převezmu (texty, souřadnice,.....) mi šlape v pohodě, jediný co zasekne převod je ten znak & v textu
  • 0

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2010 - 9:35

vsak ti medwyn psal, co s temi daty pri exportu musis udelat. pres CDATA by to melo fungovat. Nevadi, ze je tam ten & videt takto, protoze je to obalene tim CDATA. kazdy korektni XML parser to musi umet spravne dekodovat. Pokud Nokie neumi napsat korektni XML parser, pak jsou to troubove, a muzes zkusit to zakodovat pomoci XMLEntityEncode, coz ten znak & zakoduje do XML entity. Vysledek ale vypada jinak, nez jak jsi tu psal ty (mozna to jen zmrsilo zdejsi zobrazovani...), anebo jsi pri zkouseni udelal nejakou chybku. V kazdem pripade by oboje melo normalne fungovat.
  • 0

#14 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2010 - 9:46

paja0512 napsal/a:
navigaci od Nokie, kterou zdarma zpřístupnilo....má i pěší navigaci.


Ma to hacek, jde to jen na nejake founy a na ten muj to nejde... Smolik... leda by nekdo vedel jak na to s N95...
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://


#15 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2010 - 9:52

Myslim, ze rikali ze v prvni fazi na tech cca 10 founu a podpora ostatnich bude postupne pribyvat
  • 0

#16 Bubisovi

Bubisovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2010 - 11:07

HaLuMa napsal/a:
vsak ti medwyn psal, co s temi daty pri exportu musis udelat.

pres CDATA by to melo fungovat. Nevadi, ze je tam ten & videt takto, protoze je to obalene tim CDATA. kazdy korektni XML parser to musi umet spravne dekodovat.

Pokud Nokie neumi napsat korektni XML parser, pak jsou to troubove, a muzes zkusit to zakodovat pomoci XMLEntityEncode, coz ten znak & zakoduje do XML entity. Vysledek ale vypada jinak, nez jak jsi tu psal ty (mozna to jen zmrsilo zdejsi zobrazovani...), anebo jsi pri zkouseni udelal nejakou chybku.

V kazdem pripade by oboje melo normalne fungovat.


Tak jsem dal na ujištění že by to mělo jet, tak jsem to trápil, furt nic. Nakonec jsem vypnul - zapnul telefon a začlo to jít ?? (oba postupy)

Takže kdyby to někdo chtěl zkusit tak to můžu někam hodit.

PS.
Tam v tom reportu jsem udelal při opisování chybku (skutečný překlad byl XMLEntityEncode(GC.Name) P&S Malesice cache)
  • 0

#17 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2010 - 11:51

skript prosím ulož tady na fórum. jde nějak poznat, kam si E52 uloží naimportované POI ? Aby to šlo nějak inteligentně hromadně mazat ?
  • 0

#18 Bubisovi

Bubisovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2010 - 13:06

Sem na fórum se mi to nepodařilo dát. Zatím je to tady:

http://dacia.ic.cz/gg2/gpxtolmx.zip


Tak se mi podařilo načíst do Nokie (E52) téměř vše potřebné pro kešku. V souboru jsou 4 filtry podle požadovaného množství informací.
  • 0

#19 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 10:34

Dobesch napsal/a:
Myslim, ze rikali ze v prvni fazi na tech cca 10 founu a podpora ostatnich bude postupne pribyvat


To by bylo fine... ;)
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://


#20 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2010 - 9:42

To by bylo fine... ;)


No oficialnejsi stanovisko je: Navigace zdarma je dostupná prozatím jen pro deset vybraných chytrých telefonů výrobce, například pro modely N97 mini, 5800 XpressMusic a E72. Během příštích týdnů se přidají další podporované telefony. Od března 2010 bude bezplatný navigační software základní součástí všech nových chytrých mobilů Nokia s GPS navigací.

Majitelé kompatibilních přístrojů si mohou novou verzi softwaru Ovi Maps stáhnout na webu www.nokia.com/maps. Získají tím bezplatnou možnost využití turn-by-turn automobilové i pěší navigace pro 74 zemí ve 46 jazycích a k tomu dopravní informace pro více než 10 zemí. Detailní mapové podklady jsou dostupné celkem pro 180 zemí. Aplikace umožní i snadný přístup k průvodcům Lonely Planet a Michelin.

Bohuzel asi jedine omezeni o nemz sem cetl, ze kompatibilni se bude = vestavena GPS
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama