Přejít na obsah


Fotka

Návod pro lamy (a debily též)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
74 odpovědí na toto téma

#1 hall9000

hall9000

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2010 - 19:32

Procházím dnes odpo docela pečlivě diskuzy, ale vždy se ztratím buď v různých zkratkách nebo v množství informací. Může zde někdo zkušený napsat jednoduchý a přehledný návod jak na to? Mám PC Mám GPS Garmin Mám účet na GC.com Chci stáhnout z GC keše ve svém okolí. Zkoušeljsem po jednom přímo z GC . stáhne to keš ale jen souřadnice a žádný popis Zkoušel jsem skrýšotlač - ten se seká Geoget - nechápu Může někdo od A do Z poradit jak na to abch stáhnul z GC např 200keší ve svém okolí a uložit do GPS souřadnice a popis keš? Asi to tu někde je ale po celoodpoledním brouzdání mám více otázek než odpovědí. Prosím prosím
  • 0

#2 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2010 - 19:43

To co chces jednoduse nepujde pokud si nezaplatis premium membership (3$ n mesic nebo 30$ na rok). Pak uz si jen vytvoris takzvanou Pocket Querry (vice o PQ treba zde http://wiki.geocachi...iki/PocketQuery) podle zadanych kriterii (tedy napriklad tradicky v okruhu XX km) a ona ti prijde na email bud jako zip a nebo jako gpx soubor. gpx se da rovnou nahrat do Garmina, zip se musi prvne rozbalit a v nem je pak gpx soubor. Co se tyce popisu v GPS tak to funguje timto zpusobem jen u Colorada, Oregonu a Dakoty. U starsich garminu se to da resit pomoci POI (body zajmu) ale to uz neni tak jednoduchy.

Kdyz nezaplatis, tak to takto jednoduse nejde. Potom se treba pouziva ten skrysotlac. Ten ti stahne ty kese i kdyz neplatis. A Geogety a GSAK a treba jeste Mozigo pak jsou jak kdyby databazove programy, kam si natahnes kese a muzes si tam zaskrtavat nalezene, menit souradnice u vylustenych mysterek atd. a ty si pak ruzne filtrovat a nahravat do GPSky. Ale jak rikam, je to databaze a tu musis prvne nakrmit (to znamena sehnat ten gpx) soubor. A ten legalne sezenes tak ze zaplatis :)
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#3 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2010 - 19:44

Jakou GPS Garmin?
  • 0

#4 hall9000

hall9000

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2010 - 19:48

Oregon 300
  • 0

#5 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2010 - 19:59

Takže v podstatě ti odpověděl MALCOR. Jinak Skrýšotlač stačí spustit s těmito parametry java -jar -Xmx512m cacheprinter.jar a máš po sekání. Jak na to máš tady. http://www.geocachin...rt=&rowstart=40
  • 0

#6 hall9000

hall9000

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2010 - 20:07

a jak to mám s tím parametrem udělat?a stáhnou se i popisy? Zaplatit na GC by nebyl problém kdyby to šlo sms a to asi nejde že?
  • 0

#7 hall9000

hall9000

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2010 - 20:29

Tak paramatr se povedl stáhnu to i s popisem keší?
  • 0

#8 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2010 - 20:38

Zaplatit si můžeš přímo na GC pomocí platební karty. Aktivace je téměř okamžitá. Jinak přidat parametry na spuštění programu je nejjednodušší v zástupci. Takže si vytvoř zástupce Skrýšotlače, klikni na něj pravým tlačítkem, zadej VLASTNOSTI do řádku Cíl zadej C:\Windows\System32\java.exe -jar -Xmx512m cacheprinter.jar, kde 512 je velikost paměti, pokud jí máš dost, tak klidně můžeš zadat 1024. Pak dáš Použít a OK. Pak spouštěj program přes tohoto zástupce.
  • 0

#9 Tarrazu

Tarrazu

    Tarrazu

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2010 - 20:39

hall9000 napsal/a:
Zaplatit na GC by nebyl problém kdyby to šlo sms a to asi nejde že?


Pokud ti není líto peněz do toho vložených, pak si můžeš členství jednoduše objednat tady: http://tytyty.cz/pre...1-rok-p-72.html
Pak si jen vytvoříš PQ, jak už je napsáno výše, a GPX rovnou nacpeš do Oregonu. Dělám to taky tak, a nepotřebuju žádný skrýšotlač, ani GeoGet....atd. ...asi jeden z nejjednodušších způsobů.
Pak nálezy si píšeš rovnou v Oregonu, po lovu přijdeš k PC, stáhneš texťák s nálezy do Field Notesu, upravíš jednotlivé logy....jak jednoduché.

EDIT: ..a pokud jdeš lovit třeba 3 keše mimo rajon nadefinovaný v PQ, můžeš jednoduše připojit Oregon k PC, a u jednotlivých keší kliknout na "SEND TO GPS", což ti do přístroje uloží GPX té konkrétní keše (listing, hint, waypointy, logy)
  • 0
Garmin Oregon 300 ( + v záloze šipková eTrexka )

#10 krysar

krysar

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2010 - 20:54

vše je ve skrýšotlači nastavitelné... já osobně protože mám horší gps si základní info o keši (waypoint, teren, obtiznost, nazev) pridavam do nazvu a kratkeho popisku a listing kese si exportuju zvlast a pak nahravam do mobilu... protoze mas oregona muzes si primo ve skrysotlaci zvolit volbu ulozit gpx (PQ) a ten ti ulozi gpx soubor i s listingy... aspon by mel - opravte me nekdo jestli se mylim
  • 0

#11 kunabrno

kunabrno

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2010 - 21:21

Do Firefoxu jsem si nainstaloval doplněk "Geocaching.com GPX Downloader", po otevření listingu se tlačítkem umístěným na liště stáhne vše (logy, hint apod.) do umístění dle libosti. Mám také Oregona (povánoční dárek) a dnes jsem si s ním odlovil první keš, ale potřeboval bych nějak dostat z odlovené keše poznámku, kam jsem si napsal číslo TB. Bohužel se zdá, že to snad nejde.
  • 0

#12 Tarrazu

Tarrazu

    Tarrazu

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2010 - 21:29

kunabrno napsal/a:
potřeboval bych nějak dostat z odlovené keše poznámku, kam jsem si napsal číslo TB. Bohužel se zdá, že to snad nejde.


V Oregonu jde zapsat pouze nález s třeba nějakým komentářem (zapisuje se do txt souboru ve složce Garmin v Oregonu). Zalogovat TB přímo v Oregonu nejde.
Já to dělám tak, že si do komentáře napíšu trade, abych na to třeba nezapoměl..
Doma nahraju do Field Notesu ten txt soubor, a zedituju logy. TB, GC, bohužel musím logovat extra, načtu stánku keše, a vyberu vpravo track předmět. Nebo se TB dá zalogovat vlevo přes menu "Trackable Items". Ale apoň na ně nezapomenu, protože je vidím v komentáři ve Field Notesu.

Pěkný popis: http://navigovat.mob....asp?ARI=113958

Příklad obsahu souboru txt s nálezy a poznámkami v Oregonu: http://navigovat.mob...i/D&IMI=x09.png
  • 0
Garmin Oregon 300 ( + v záloze šipková eTrexka )

#13 hall9000

hall9000

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2010 - 21:49

Zak se mi podařilo skrýšotlasčem vytvořit spubor gpx. stáhnul jsem 200 kešek ale soubor je jenom jeden. Je to vpořádku? A jak to nahrát do orgonu? Našel jsem po připojení k PC adresář GPX kam jsem to zkopíroval ale v GPS ce se nic nezobrazuje. má se to tam nahrát nějak specielně?
  • 0

#14 Tarrazu

Tarrazu

    Tarrazu

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2010 - 21:56

hall9000 napsal/a:
má se to tam nahrát nějak specielně?


GPX se nahrávají opravdu do složky Garmin/GXP
V GPS pak zvolíš "Geocaching" (můžeš mít jinak nazvané - podle verze češtiny), dáš "Hledej keš" , a objeví se ti seznam keší, pokud máš signál, tak seřazené od nejbližší.
Možná taky může být problém s formátem GPX souboru ze Skrýšotlače. Jak jsem psal, já používám GPX PQ, které mi chodí na mail, popřípadě u keše tlačítkem "Send to GPS".
Soubor GPX může sám o sobě obsahovat jak jednu keš, tak i desítky keší třeba...
  • 0
Garmin Oregon 300 ( + v záloze šipková eTrexka )

#15 kunabrno

kunabrno

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2010 - 22:01

Díky, soubor jsem našel, ale vlastní blbostí a dalšími pokusy číslo TB přepsal kravinama. Dva roky jsem používal PDA Asus 696 se slepou mapou Beeline GPS a chtěl jsem s Oregonem postoupit na vyšší level, ale nějaké funkce mi vyloženě chybí. Nemožnost napsat rozumnou poznámku s editací, kalendář bez účelu, divně fungující prohlížeč obrázků bez náhledů a i dost zarážející (asi) nemožnost editování souřadnic u multin nebo mysterek. BTW, po zaplacení členství, dá se stáhnout listing i s obrázky?
  • 0

#16 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2010 - 22:01

hall9000 napsal/a:
Zak se mi podařilo skrýšotlasčem vytvořit spubor gpx. stáhnul jsem 200 kešek ale soubor je jenom jeden. Je to vpořádku? A jak to nahrát do orgonu? Našel jsem po připojení k PC adresář GPX kam jsem to zkopíroval ale v GPS ce se nic nezobrazuje. má se to tam nahrát nějak specielně?


Zkus jej otevřít v MapSource, tak zjistíš, jestli ho nemáš náhodou prázdný.
  • 0

#17 Tarrazu

Tarrazu

    Tarrazu

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2010 - 22:05

kunabrno napsal/a:
BTW, po zaplacení členství, dá se stáhnout listing i s obrázky?


Oregon nepodporuje stažení listingu i s obrázky, protože nezná tyto html tagy, alespoň zatím....snad v některém z příštích fw :-)

EDIT: Obrázky jsem většinou v terénu nepotřeboval, ale když uznáš mít potřebné sebou mít třeba fotohint, dá se samostatně obrázek nahrát taky do Oregonu, myslím asi do složky Garmin/Profiles, a pak ho vidíš v prohlížeči obrázků.
K editaci souřadnic...to nejde, ale jde si po výpočtu jednoduše dát "Kam vést" - "Souřadnice"...
  • 0
Garmin Oregon 300 ( + v záloze šipková eTrexka )

#18 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2010 - 22:07

kunabrno napsal/a:
Díky, soubor jsem našel, ale vlastní blbostí a dalšími pokusy číslo TB přepsal kravinama.

Dva roky jsem používal PDA Asus 696 se slepou mapou Beeline GPS a chtěl jsem s Oregonem postoupit na vyšší level, ale nějaké funkce mi vyloženě chybí. Nemožnost napsat rozumnou poznámku s editací, kalendář bez účelu, divně fungující prohlížeč obrázků bez náhledů a i dost zarážející (asi) nemožnost editování souřadnic u multin nebo mysterek.

BTW, po zaplacení členství, dá se stáhnout listing i s obrázky?


NEE
  • 0

#19 bobes.pt

bobes.pt

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2010 - 22:34

hall9000 napsal/a:
Zak se mi podařilo skrýšotlasčem vytvořit spubor gpx. stáhnul jsem 200 kešek ale soubor je jenom jeden. Je to vpořádku? A jak to nahrát do orgonu? Našel jsem po připojení k PC adresář GPX kam jsem to zkopíroval ale v GPS ce se nic nezobrazuje. má se to tam nahrát nějak specielně?

Takhle jednoduše to nejde. Formát .gpx ze Skrýšotlače je jiný, než dokáže schroustat Oregon. Já ten získaný .gpx otevřu v GeoGetu (http://geoget.ararat.cz/doku.php/start) a pomocí makra pro export do Garminu vytvořím jiný .gpx soubor, který pak nahraju do Oregona. To makro je tady: http://geoget.ararat...:user:garmingpx
Je to třeba trochu nastavit, ale všechno popsáno v návodu ke Geogetu a k makru.
  • 0

#20 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2010 - 23:07

bobes.pt napsal/a:

hall9000 napsal/a:
Zak se mi podařilo skrýšotlasčem vytvořit spubor gpx. stáhnul jsem 200 kešek ale soubor je jenom jeden. Je to vpořádku? A jak to nahrát do orgonu? Našel jsem po připojení k PC adresář GPX kam jsem to zkopíroval ale v GPS ce se nic nezobrazuje. má se to tam nahrát nějak specielně?

Takhle jednoduše to nejde. Formát .gpx ze Skrýšotlače je jiný, než dokáže schroustat Oregon. Já ten získaný .gpx otevřu v GeoGetu (http://geoget.ararat.cz/doku.php/start) a pomocí makra pro export do Garminu vytvořím jiný .gpx soubor, který pak nahraju do Oregona. To makro je tady: http://geoget.ararat...:user:garmingpx
Je to třeba trochu nastavit, ale všechno popsáno v návodu ke Geogetu a k makru.


Ale jde to, teď jsem si to ověřil. Na uložení se ale musí použít třetí ikona zleva Uložit jako GPX (PQ) a mít všechno správně nastaveno, aby ve výstupu bylo vše co tam chci.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama