Přejít na obsah


Fotka

Návod pro lamy (a debily též)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
74 odpovědí na toto téma

#21 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2010 - 23:14

to Ruvit: jako PM samozřejmě můžeš uložit přímo gpx jako z PQ u jednotlivých keší. Ale jako BM to nejde, tam máš jen volbu loc. Skrýšotlač ale nestahuje keš do gpx kompatibilního s Garminem, tudíž je nutné to prohnat přes GG, GSAK či MoZiGo...
  • 0

#22 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2010 - 23:19

sobikovi napsal/a:
to Ruvit: jako PM samozřejmě můžeš uložit přímo gpx jako z PQ u jednotlivých keší. Ale jako BM to nejde, tam máš jen volbu loc. Skrýšotlač ale nestahuje keš do gpx kompatibilního s Garminem, tudíž je nutné to prohnat přes GG, GSAK či MoZiGo...


Teď jsem to vyzkoušel na Oregonu. Zkušebně jsem stáhnul 13 keší a přenesl do GPS-ky. Po otevření tam mám všechny s listingem, logy a nápovědou.
Abych nezapomněl, zkoušel jsem to jako BM , ne PM .
  • 0

#23 DA+RA

DA+RA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2010 - 23:44

No jo, listing ti skrýšotlač stáhne, ale nenahraje waypointy
  • 0

#24 juhele

juhele

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2010 - 0:40

Diky to se bude hodit :D
  • 0

#25 krysar

krysar

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2010 - 0:40

stahuje i waypointy... uklada je normalne jako dalsi body krom kesi (varianta non PQ gpx)
  • 0

#26 DA+RA

DA+RA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2010 - 8:35

Aha, takže když do oregona pošlu oba GPX tak to bude podle mých představ. Problém je, že když stáhnu variantu PQ, tak mi to zmrší češtinu. U varianty bez PQ je čeština v pořádku. Nějak nemůžu přijít na to, kde to nastavit
  • 0

#27 hall9000

hall9000

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2010 - 13:22

Tak s tím tak trochu laboruji a asi se mi nejvíce osvědčil zásuvný modul do mozily sice to nejde po více keších najednou, ale to nevadí. Měl bych však ještě jeden dotaz. V oregonu jsou předinsatlované body zájmu POI. Stáhnul jsem si z POI body co by mne zajímaly převedl jsem je z OV2 na GPX a nedaří se mi je tam zkopírovat a navíc bych se chtěl zbavit těch bodů které už v Oregonu byli. Jak na to?
  • 0

#28 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2010 - 17:00

Ahoj, trochu bych se vrátil k tomu zasílání PQ mailem z GC.com. Seznam stažených kešek (z formuláře PQ) se mi obratem objevil na GC.com. Ale nepřišel mi mailem:-(( Kde jsem udělal chybu v nastavení? Anglicky si to bohužel neumím přečíst:-( PM mám zaplacené a aktivní. Jo a v tom zobrazení PQ byla vzdálenost od bodu v mílích, ačkoli jsem zadal Km. To je normální? Jinak do nedávna jsem používal Skrýšotlač (jako BM), z něj keše do O300 jdou snadno stáhnout vč. nápovědy,logů, souřadnic atd. Ale někdy před cca týdnem Skrýšotlač nefungoval.Pak zase ano a od té doby je zmršená čeština:-( Ale třeba už to funguje. Teď pár dní nevím... Byla tady o tom řeč.
  • 0

#29 Tarrazu

Tarrazu

    Tarrazu

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2010 - 8:05

vitablondak napsal/a:
Ahoj, trochu bych se vrátil k tomu zasílání PQ mailem z GC.com. Seznam stažených kešek (z formuláře PQ) se mi obratem objevil na GC.com. Ale nepřišel mi mailem:-(( Kde jsem udělal chybu v nastavení?


Zkus se podívat sem: http://wiki.geocachi...ki/Pocket_Query
Angličtina...zkus teda třeba překladač: http://translate.goo.../?hl=cs&tab=wT#
  • 0
Garmin Oregon 300 ( + v záloze šipková eTrexka )

#30 hall9000

hall9000

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 18:48

Tak jsem to neustzl a prostřednictvím www.tytyty.cz jsem si zaplatil premiové členství na GC, ale ač jsem prošel geowiki s návodem na premiové členství tak ač se mi po přihlášení zobrazuje premiový účet tak volba My Acount ne a ne najít. Můžete mi někdo polopatě napsat jak na to, odvděčím se mu tím že mu na sebe stáhnu co bude chtít a pošlu emailem (nejsem nepřející) a nebo ještě líp sdělím dotyčnému přihlašovací údaje když mi stáhne keše v ČR a sám si múže stahovat dle libosti.
  • 0

#31 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 19:02

http://www.geocaching.com/my/
  • 0

#32 hall9000

hall9000

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 19:07

TAK NA TO JSEM PŘIŠEL. a DÁL??? Kd emohu zadat stažení PQ dle návodu na Wiki? Pře začátkem geocahingu jsem měl potvrzrné IQ 142 ale teď mi to kleslo dost pod 100 :-)
  • 0

#33 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 19:12

V pravo máš "Hello hall9000" jeď dolů a asi uprostřed je "Premium Features" druhý řádek pod ním je "Build Pocket Queries" Tam si už podle návodu (max 5 PQ denně)
  • 0

#34 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 19:35

jejda, tohle je fakt pro silný nátury :-x
  • 0

#35 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 19:44

No snad už to dál zvládne. Jenom netuším proč chce stahovat všechny keše, když je BM od roku 2007 :o To o GC neměl celou dobu zájem? I když ne každého to hned chytne, prostě se divím.
  • 0

#36 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 19:49

Tam jsem se dosta luž dříve také - mám zde již 4 PQ seznamy keší. Ty jsem získal vyplněním kriterií formuláře. Ale nepřišly mi (seznamy keší) na mail a nepřišel jsem na to, jak je dostat do 0300:-(( Samozřejmě jsem postupoval podle Wiki a "řečí tady" atd. Všude se píše, že automaticky přijdou... hall9000: ten formulář najdeš v tom co psal mr.mates, když stiskneš "Create a new query" , pak to vyplníš a skoro obratem ti přijde ten seznam. Můžeš si to prohlídnout i jako ikony v mapě. To vše je fajn. Ale jak s tím do GPS...?
  • 0

#37 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 19:53

Možná blbá otázka, ale zadal jsi, kdy (který den) se PQ mají odeslat?
  • 0

#38 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 20:00

mr.mates: Zadával jsem první a třetí možnost. V domění, že nechci výpis dostávat pravidelně, ale jen jednorázově. Chtěl jsem to nejprve otestovat. Tak jak píšou na Wiki. Ta prostřední možnost mi přišla jako každý den:-))
  • 0

#39 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 20:00

Stažený GPX rozbalit ze zipu do adresáře a pak je nakopírovat do Garmina do adresáře \gpx..... to je tak něco složitýho? Jak, nepřišla ti PQ? Zaškrtl jsi že ji chceš poslat? Podíval jsi se na obě email adresy? Nespadla ti do spamu?
  • 0

#40 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 20:07

To zjistím, až se k tomu GPX zipu dostanu. Nepřišel. Kde jsem měl zaškrtnout, že ji chci poslat? To jsem se zde ptal už dřív a zbytečně:-( Jaké dvě adresy? Mám zadaný mail, ten jsem tam i zadal, jako alternativní. A také nic:-( Ve spamu nemám nic. Nejsem žádný IT genius, ale toto je správné vlákno - pro lamy a debily:-))
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama