Přejít na obsah


Fotka

Návod pro lamy (a debily též)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
74 odpovědí na toto téma

#61 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2010 - 7:35

Když umíš zapnot počítač, napsat sem pár řádků a znáš smajlíky, pak rozbalit zip a nakopírovat do gpsky není problém... A teď vážně. Pokud máš nainstalovaný WinZip, Zip či WinRar, 7zip pak pravděpodobně pokud na tom zip souboru s PQ dáš pravým tlačítkem myší nabídku, budeš tam mít něco jako "Rozbalit zde..." nebo "Rozbalit do..." případně "Rozbalit do jméno toho souboru". Když máš vše rozbaleno, můžeme přistoupit ke kopírování do navigace... Připoj Garmina usb kabelem k počítači. V nabídce Můj počítač pravděpodobně objevíš další 2 disky, něco jako G:\Garmin a H:\výměnný disk, tak to mám já u své Dakoty. Nás bude zajímat to G:\Garmin. Klikni na něj a měl by jsi se dostat do kořenového adresáře gpsky, tam by měl být vidět adresář Garmin a v něm následně několik adresářů. Jedním z nich je i adresář \gpx a do něj budeš muset nakopírovat ty soubory z PQ (v každé PQ jsou ty soubory dva). Jak nakopírovat nebo přesunout ty soubory do navigace? Je to stejný jako s kopírováním souborů, takže buď označit všechny ty soubory, pak dát CTRL + C, přejít do adresáře G:\Garmin\gpx a tam dát CTRL + V. Druhá cesta je označit znovu ty soubory, dát na nich pravé tlačítko myši a zvolit "Kopírovat do...", vybrat cílový adresář, tj. G:\Garmin\gpx
  • 0

#62 geomary.cz

geomary.cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2010 - 8:56

Návod pro lamy (a debily též) - tak nadpis tohoto vlakna absolutne vystihuje moje potreby :) procetla jsem celou diskuzi i dokumentaci ke geogetu a priznavam, ze jsem neporozumela ani desetine z toho o cem se tam mluvi. Byl by prosim nekdo tak laskav a venoval mi nekolik hodin sveho (jiste vzacneho) casu ??? a pekne poporade, dopodrobna mi vysvetlil kde a co mam delat, kam co nahrat, kde co nastavit ??? podobne tak jak kolegum zde v predchozich prispevcich ... asi pres SZ nebo dle vaseho uvazeni :) - mám GARMIN eTrex Legend HCx - jsem BM (ale s prisunem PQ od PM) - a jsem (temer) pocitacovy antitalent a chci - upravit GG k obrazu svemu (filtry, viz.skripty) a poradit jak efektivne vyuzivat (uz mam pripraveny seznam co od GG ocekavam :):):) ............. predem moc dekuji ;)
  • 0

#63 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2010 - 9:09

geomary.cz napsal/a:
Návod pro lamy (a debily též) - tak nadpis tohoto vlakna absolutne vystihuje moje potreby :)

procetla jsem celou diskuzi i dokumentaci ke geogetu a priznavam, ze jsem neporozumela ani desetine z toho o cem se tam mluvi.

Byl by prosim nekdo tak laskav a venoval mi nekolik hodin sveho ... predem moc dekuji ;)


Zatim neni zac. :) Mas-li zajem, kontaktuj me pres soukrome zpravy.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#64 geomary.cz

geomary.cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2010 - 9:13

no to se vi, ze mam zajem, diky ... provedu
  • 0

#65 hall9000

hall9000

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2010 - 19:05

Tak jestli můžu pokračovat v otázkách. teď už snad budou trochu odbornější. S PQ jsem si poradil. Na Email přišlo kupodivu co jsem si naporoučel. Přišli dva souboru gpx, dají se nahrát přímo do oregona, nahraji tam oba jak jsem pochiopil. Nicméně tady byla zmínak že se mají nejdřív editovat v Geogetu. A teď otázky : Musí se editovat nebo je možno nahrát rovnou? Pokud se mají editovat tak proč a jak?
  • 0

#66 Tarrazu

Tarrazu

    Tarrazu

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2010 - 19:27

hall9000 napsal/a:
Musí se editovat nebo je možno nahrát rovnou?
Pokud se mají editovat tak proč a jak?


Za tu dobu, co jsem tu nebyl téma poněkud nabobtnalo :-)..
K otázkám:
Já oba soubory do O300 (složka Garmin/GPX) nahrávám rovnou, bez úprav, protože nemám rád navíc extra soft, a v pohodě si tak vystačím.
Soubor xxxxxxx-wpts.gpx je soubor s waypointy (stage u multi, parkování, ...).
K otázce editace.. Podle mě se přes GG dají prohnat třeba kůli tomu, aby makro odstranilo html tagy, které stejně oregon neumí... o dalších výhodách nevím. Snad k tomu napíše někdo znalý GG víc.
  • 0
Garmin Oregon 300 ( + v záloze šipková eTrexka )

#67 hall9000

hall9000

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2010 - 21:02

UŽ TO FUNGUJE ENJOY. STANE SE ZE MNE ODBORNÍK KTERÝ BUDE RADIT NEZIŠTNĚ OSTATNÍM. HURÁ. VŠEM PŘÍTOMNÝM POKUD CHCETE NĚCO STÁHNOUT Z GC TAK SI NAPIŠTE POŠLU VÁM TO NA EMAIL - UŽ TO UMÍM!!!!!!
  • 0

#68 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2010 - 21:46

To je dobře, že to všichni víme :|
  • 0

#69 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2010 - 22:24

Omlouvám se všem, ale tohle fakt bolí... pár dotazů zpět step by step popíšu jak to nahrát do navigace a hned dotaz.... "Jak to nahraju do navigace?" Proboha, to už fakt neumíte ani číst nebo nechcete....? Perly, perly a zase perly...

Gpx soubory z PQ můžeš nakopírovat rovnou, ale... může se ti stát, že některé listiny se ti nezobrazí správně, nebudou celé, špatná čeština atd. atd.

A kdyby jsi opravdu chtěl, tak všechno už tady bylo popsáno a je to ve Wiki...
  • 0

#70 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2010 - 15:27

Ahoj, mám ještě další debilní dotaz:-) Do Geogetu jsem stáhl kešky - z PQ. Ale jak je dostanu do Oreg300 jako POI? Tak abych tam měl celou republiku. V GG je 11 druhů exportů. Který použít a co s tím dál? Díky.
  • 0

#71 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2010 - 15:38

11 exportu, to nic neni. Pockej az zjistis, ze si tam ty exporty muzes pridavat! ;)

Pro tvuj ucel doporucuji doplnit Geoget o tento skript: http://geoget.ararat...:user:garmingpx

  • 0

#72 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2010 - 22:10

* Rozbalte soubory z archívu gpxgarmin do datového adresáře geogetu. Díky. V návodu je začátek, viz výše. Jak to mám provést? Netuším, kde vzít ten archív a kde je datový adresář GG?
  • 0

#73 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2010 - 22:23

Archiv je ten soubor s priponou ZIP, ktery stahnes z te zminene stranky. Datovy adresar je ten adresar na disku, jehoz jmeno mas napsany v okne Geogetu vpravo dole.
  • 0

#74 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2010 - 22:54

Díky. Dopracoval jsem se k těm PlugInům. Zadal jsem gpxgarmin. Vedle jsou dva sloupce různých možností. Tam mám něco měnit? Nebo mám dát uložit, nebo OK?
  • 0

#75 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2010 - 7:34

Ale garmingpx exportuje kese jako kese a nepripravuje gpx pro POI, tazatel pozadoval. Na to ma medwyn zvlastni makro.
Co se tyka instalace, je to jednak v tom vlaknu, druhak v tom zipu a tretak to mas i v mailu.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama