Přejít na obsah


Fotka

FF 3,6


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
27 odpovědí na toto téma

#1 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2010 - 11:51

dlouho jsem brouzdal (v jobu brouzdám) s ie6/7. ovšem tento nepatří mezi favority, tak jsem si pořídil operu. nádhera, rychlost, gesta,... ale ohuha, banka ji nepodporuje, z gc.com nestáhnu keše do o300. takže jsem jel dualsurf a není to nejpraktičtější :( takže došlo na instalaci ff3,6. paráda, banka ho akceptuje, garmin stahuje, ale zas jiné problémy: * po stránce nejde přeskakovat home/end a pg up/down chodí velmi mizerně (jsou možná gesta?) * na zdejší mapě nejde zoomovat kolečkem jen se děsím jestli se ještě něco neobjeví a já se potupně nevrátím k ie :( ps: jak to je ve ff se skriptama, viz zde monohokrát zmiňovaný greasemonkey?
  • 0

#2 ty,ty,ty & familly

ty,ty,ty & familly

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 298 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2010 - 12:12

Kamo: home/end mi funguje, ohledně mapy, zřejmě to není v javascriptu (neni chyba ff) k ie se nevracej, neb bych te ja, jakozto koder web stranek musel zabit :D
  • 0
ty,ty,ty a golfy

#3 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2010 - 12:21

Ahoj, ten samý problém se šipkama (šipka nahoru fungovala jako HOME, dolů END, ...) jsem měl už s FF 3.5. Jelikož už nastal čas (skoro 2 roky bez reinstalu a HDD začal vydávat prapodivné zvuky a rapidně se zpomalil), tak jsem Pinďousy přeplácnul novou instalací a byl klid. Včera jsem provedl update na FF 3.6 a vše taky běží jak má (myslím tím ty šipky, PgUp, PgDown, ...). Co se týče GM, tak se pár doplňků rozběhlo samo bez oprav, ale stíle ještě není opraven mnou nejvyužívanější GCtour. Návrat k IE, mno to je věc zvyku, osobně ho nepoužívám, jedu stále s FF. A teď babo raď :-)
  • 0

#4 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2010 - 12:34

home/ end, pgup/pgdn i mezerník funguje svižně(ale dokud jsem jel na notesu na základním vga ovladači, bylo to trhaný... instalace ovladače)....
zomovat kolečkem funguje i na zdejší mapě....
hodně skriptů je nainstalováno v portable verzi od sHpy00na(snad mě za zveřejnění brášulák nebací :D), stačí to kamkoliv rozbalit, třeba i na flešku, vyzkoušej ...

edit: již funkční skripty
  • 0

#5 sHpy00n

sHpy00n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 313 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2010 - 12:38

BÁÁÁC!!

ještě tam nejsou aktualizované scripty po změněně gc.com :( , tož jdu na to.

EDIT: FireFoxPortable for GC - aktualizovano
  • 0

#6 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2010 - 12:40

sHpy00n napsal/a:
BÁÁÁC!!

ještě tam nejsou aktualizované scripty po změněně gc.com :( , tož jdu na to.

no jo, ted mě to taky napadlo, tak si to koukej aktualizovat..:D
  • 0

#7 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2010 - 14:58

tak nevím, ff se mě nikdy nelíbil - "experimentoval" jsem s ním už na linuxu, ale doufal jsem, že od v3 bude šlapat :| klávesy na stránce prostě nechodí, ani kolečko na mapě. nezdá se mě, že by to bylo hdd, či nutností reinstal-win, natož ovladačema gfx. ještě zkusím projít nastavení. dávám ff pár dní a pak se radši vrátím ie7, který chodil. už jsem vyrostl z toho, abych comp stále ladil a kde nic-tu nic. z toho důvodu už nebudu ani pokoušet chrome, který má u mě 2x mínus. 1) funkčně bude mít omezení jako opera, 2) google je stejnej moloch jako m$, akorát má lepší kredit
  • 0

#8 sHpy00n

sHpy00n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 313 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2010 - 15:35

KaMo_cz napsal/a:
dlouho jsem brouzdal (v jobu brouzdám) s ie6/7. ovšem tento nepatří mezi favority, tak jsem si pořídil operu. nádhera, rychlost, gesta,... ale ohuha, banka ji nepodporuje, z gc.com nestáhnu keše do o300. takže jsem jel dualsurf a není to nejpraktičtější :(
takže došlo na instalaci ff3,6. paráda, banka ho akceptuje, garmin stahuje, ale zas jiné problémy:
* po stránce nejde přeskakovat home/end a pg up/down chodí velmi mizerně (jsou možná gesta?)
* na zdejší mapě nejde zoomovat kolečkem

jen se děsím jestli se ještě něco neobjeví a já se potupně nevrátím k ie :(
ps: jak to je ve ff se skriptama, viz zde monohokrát zmiňovaný greasemonkey?


KaMo_cz> v portable firefoxu v3.5.7 co je odkaz trochu vys jsou pohybova gesta mysi funkcni, home/end a pg up/down chodí dokonale, pro pohyb po strance dolu ale pouzivam mezernik, kolecko na mape zoomuje jak ma.
par scriptu je tam taky. staci vyzkouset.

p.s.: Infernet Exprdel je pro mne roky sprosty slovo
  • 0

#9 wooder

wooder

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2010 - 15:39

KaMo_cz: Pokud Ti nejdou klávesy ve FF, tak bys asi možná měl ten počítač trochu poladit, protože firefoxem to není. :)
  • 0

#10 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2010 - 17:16

wooder napsal/a:
KaMo_cz: Pokud Ti nejdou klávesy ve FF, tak bys asi možná měl ten počítač trochu poladit, protože firefoxem to není. :)

tak sem dej radu ty odborníku jeden ;)
nevím co bych měl na kompu ladit. instalačka winxp je cca 1/2roku stará, používám (a nainstalováno) minimum sw (žádný balast, neexperimentuju), ovladače a aktualizace ok, vše ostatní chodí jak má. akorát ve ff nejdou zmiňované věci. ani serverem to nebude, když na paralerně puštěném ie7 to běží. spíš vidím nedoladěný ff a budu muset asi počkat na 3,6,1
  • 0

#11 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2010 - 18:18

Windousy, KaMo? (ladit na PC). Předem říkám: neporadím, tuhle konkrétní chybu nevím. Ale s prominutím, co tu čtu, jsou neuvěřitelné neznalosti, a ke všemu stále tytéž (už si užívám s Woknama od verze 3.1 a s jejich uživatelama tuplem). Např. reinstalace Woken, když po dvou letech vrčí a zpomaluje disk, když nejdou klávesy, může za to program (kdo asi vládne ovladačem?), představa, že operační systém je kvalitní a vždy stejný, tuplem když je půl roku nový... nově kopený není nový, XP i v nejnovějším SP má na instalaci už nejméně dva roky dlouhé vousy. Na druhou stranu, používej to, co ti jde (vyhovuje, to v lepším případě). Nenechej se ovlivnit, ale to ani svými neznalostmi a předsudky, ani "zaručenými" fígly furiantů (dokud nezkusíš a NEPOCHOPÍŠ). FF chodí, na úpravy reaguje Mozilla zdaleka nejrychleji a opensource a modulárnost dělají z FF nejlepší nástroj právě pro takové speciální skupiny lidí (zájmové), jako jsou kačeři (nebo jakákoli skupina, která pro svou činnost používá web a tak využije speciální scripty-které si sama udělá...). A V TOM všem může a bývá schováno i nebezpečí chyb a vedlejších nepříjemností. Tak to prostě je. Viz odstavec výše :)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#12 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2010 - 18:38

Potvrzuji problem s koleckem. Po aktualizaci na FF 3.6 mi nezoomuje ve zdejsi mape a jeste v GM skriptu GC.com and czech maps od xpj. Obe pouzivaji stejne podklady - amapy.cz
  • 0

#13 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 14:56

KaMo_cz: a v Nastroje -> Moznosti -> Rozsirene -> Obecne mas zatrhnutou prvni moznost?
  • 0

#14 ARKTici

ARKTici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 16:01

Mně pro změnu ve 3.6 kolečko myši nescrollovalo. Pomohlo: Start - Programy - Mozilla Firefox - Mozilla Firefox (Nouzový režim) - Obnovit původní předvolby aplikace Firefox - Uložit změny a restartovat.
  • 0

#15 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 17:23

S474N napsal/a:
KaMo_cz: a v Nastroje -> Moznosti -> Rozsirene -> Obecne mas zatrhnutou prvni moznost?

mám
pg up/dn chodí mizerně, home/end nikolivěk, mezerník ano a kolečko mapu pouze zvětšuje (divně) o jeden krok a to musím před tím udělat 2klik, zmenšování nejde.

ještě zkusím tu druhou radu od ???, ale nevím, jelikož jsem ff novic - instalačka byla 3,5,7? a hned upgrade na 3,6
  • 0

#16 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 18:37

KaMo_cz: jestli to nebude tim, ze bys mel pouzit kombinace Ctrl+Home a Ctrl+End
  • 0

#17 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 21:42

S474N napsal/a:
KaMo_cz: jestli to nebude tim, ze bys mel pouzit kombinace Ctrl+Home a Ctrl+End

no to je kombinace jak prase. soráč, ale home/end je pro opravdu rychlou navigaci, která se nedělá xhmatem (neber to osobně)
takže, problém zčásti vyřešen - vše smazat, vyčistit registry a novou instalačku. klávesnice funguje - huráááá
bohužel stále nejde kolečko na mapě - cukatůru do + s 2klikem nepovažuju za zoom

co mohlo být příčinou?
* nainstaloval jsem 3.5.7 a z té teprve update na 3.6 (počkat 1/2 dne, tak jsem začínal rovnou 3.6.) ???
* doinstaloval 2-3 pluginy z ofika serveru + skin horní lišty
* zkusil greasemonkey, ale nepochopil a tak odinstaloval ???

jediné co mě napadá, že je rozhašená java, ale vše a všichni ostatní fungují 100%. tak teď babo raď
  • 0

#18 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 21:51

To kolecko na mape (tedy jen na amapy.cz) nefunguje vic lidem. Uz jsem polozil dotaz na forum Mozilly.
  • 0

#19 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 22:11

KaMo_cz: ja nejsem autorem FF, takze jsem se ti pouze snazil vyresit tvuj problem. Je pravda, ze mi Home/End nefunguje take, ale v kombinaci s CTRL funguje. Proto jsem ti napsal.
  • 0

#20 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 22:54

ok, však já to tak beru a díky za každou radu. přeci jen ff je trochu jiný a co bych zastíral, v něčem trochu plavu. ale spíš se mě zdá, že opravdu bude potřeba doladit bugy a počkat na v.3.6.1 ps: zkus ho reinstalovat, třeba ti pak klávesnice půjde taky ;)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama