Přejít na obsah


Fotka

Island a waypointy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
52 odpovědí na toto téma

#21 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2010 - 10:58

ProKesTom napsal/a:
Když už budete na Islandu ... Nedostanete se na Snæfellsjökull (západní výběžek Islandu)? To je ta sopka, o které píše J.Verne v "Cesta do středu země" a Souček v trilogii "Cesta slepých ptáků". Pokud ano, mohli byste se tam přeptat, jestli skutečně ta hora má vrchol Scartaris? Kdyby byla i fotka... a souřadnice ... třeba dokonce i "Díry sv. Patrika" ;) Na internetu totiž není zmínka, jestli je to jen dílo fantasie, nebo Verne vycházel ze skutečných informací.


Áá! Další fanoušek klasiky! Taky by mě to zajímalo!
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#22 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2010 - 20:45

ProKesTom napsal/a:
Když už budete na Islandu ... Nedostanete se na Snæfellsjökull (západní výběžek Islandu)?


Kolem toho výběžku máme naplánovaný jednodenní výlet. Ale jestli o takové věci neví internet, nebudou to vědět ani místní.
  • 0

#23 Svatous

Svatous

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2010 - 21:22

to MarekL: koukám, že jsem se díky Islandu nechtěně dostal do uvažování o kvalitě MapsSource. Skutečně mám v PC verzi 6.14.1. Protože je nyní k dispozici verze 6.15 - tak jsem si dneska říkal, že se posunu a třeba bude zobrazovat Island líp. Ale 6.15 ani nešla nainstalovat = tvrdí, že nenašla předchozí instalaci MapSource (a tu mám legálně koupenou s Koloušem). Pchhh. Takže jsem zůstal beze změny na 6.14. Na normální chození po ČR mi to stačí. A že mi to zkresluje Island pustím z hlavy - když tobě to funguje a ta něměcká mapa má dostatek dalších skvělých referencí... Takže kromě routování věřím, že bude fungovat... Jako bych se neptal - koumat okolo Mapcource mi za to nestojí - třeba někdy vytáhnu starou instalačku 6.13 a zůstanu na ní jako ty... Díky Svaťa
  • 0

#24 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 941 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2010 - 12:12

zrovna zitra ma nase vyprava planovaci hospodu, narazili jsme na hezke stranky: http://www.photoguide.cz/island/

a pozrite na tuto fotku, uz sa tam nemozem dockat B)
Vložený obrázek
  • 0
Vložený obrázek

Chceš-li jít rychle, jdi sám.
Chceš-li dojít daleko, jdi s přáteli.

#25 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2010 - 21:22

Tip: Tahle místní předplacená karta má podle sdělení operátorky mobilního operátora mobilní datové přenosy v ceně 40 ISK za 5 MB. To odpovídá 1,22 Kč za megabajt. To je asi osmkrát levnější než nejvýhodnější datový balíček od českého O2.

Akorát se mi na tom webu nedaří najít podrobnosti a ověřit, že je pravda, co mi psala mailem. A jaké tam jsou další podmínky - účtovací jednotka, minimální nabití apod.
  • 0

#26 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 941 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2010 - 11:12

toz nasa vyprava je v dnoch 15.7.-2.8., letime s easyjet do Londyna a odtial s icelandexpress do keflaviku :) neurobime si tam niekde event? :D
  • 0
Vložený obrázek

Chceš-li jít rychle, jdi sám.
Chceš-li dojít daleko, jdi s přáteli.

#27 Svatous

Svatous

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2010 - 14:14

Saman napsal/a:
toz nasa vyprava je v dnoch 15.7.-2.8., letime s easyjet do Londyna a odtial s icelandexpress do keflaviku :) neurobime si tam niekde event? :D


Nazdar - já tam budu už v červnu - do červencového eventu nevytrvám :)
  • 0

#28 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2010 - 20:11

My přilétáme před půlnocí 22. června. Až do 25. června máme ubytování v Reykjavíku, potom vyrážíme na okruh kolem ostrova. Odlétáme po půlnoci 7. července, ale to přijedeme ze severu a už se vůbec nebudeme zdržovat v Reykjavíku. Není úplně vyloučeno, že by se tam třeba mohl uskutečnit event pořádaný jednou čecho-islanďankou, ale zatím samozřejmě bez záruky. Jinak vzkazuje, abyste s sebou nevozili žádné jídlo. Cenově se to nevyplatí, a navíc je tam omezení na hmotnost. Dovoz mléčných produktů a masa je úplně zakázaný. Mám ještě další podrobnosti k mobilnímu připojení přes místní předplacenou kartu. Karta stojí 2000 ISK (300 Kč) a je na ní už rovnou kredit ve stejné výši. Ceny za data jsou následující, celý načatý 5MB balík je nutné vyčerpat za jeden den: 0-5 MB 40 ISK (6,10 Kč) 5-10 MB + 40 ISK 10-15 MB + 40 ISK nad 15 MB 8 ISK (1,20 Kč) za každý započatý MB
  • 0

#29 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 941 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2010 - 11:30

na kolik vas vychazi pronajem auta? zatim hledame, rozumne auto (4x4) stoji kolem 105 EUR na den (bez dalsich poplatku)
  • 0
Vložený obrázek

Chceš-li jít rychle, jdi sám.
Chceš-li dojít daleko, jdi s přáteli.

#30 Svatous

Svatous

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2010 - 12:43

Saman napsal/a:
na kolik vas vychazi pronajem auta? zatim hledame, rozumne auto (4x4) stoji kolem 105 EUR na den (bez dalsich poplatku)


podívej se výše v tomto fóru - máš tam údaje MarkaL i moje.

Mě to vyšlo na 6 kompletních dní 121.400 ISK, což při platbě přes internet bylo 692 EUR (18.517 Kč) před měsícem. Mám za tuto cenu SUZUKI GRANT VITARU - pojedeme 4 lidi - tak se do malého Jimnyho nevlezeme. V ceně mám také vyzvednutí na letišti po příletu, neomezené km a sami si auto po vrácení vyčistí...
  • 0

#31 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2010 - 21:34

Máme Suzuki Jimny za 90 eur/den. Kdybychom ho půjčili ještě o den navíc, měli bychom už čtrnáctidenní sazbu, ale nedali se ukecat, i když jsem to rezervoval čtyři měsíce dopředu. To je ale auto pouze pro dva. Větší jsou samozřejmě dražší: viz https://www.cheapjeep.is
  • 0

#32 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2010 - 21:37

Kdybyste někde narazili na waypointy islandských benzinek, tak si to nenechte pro sebe. Asi by se hodily pro plánování, nejsou tam totiž na každém rohu.
  • 0

#33 Svatous

Svatous

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2010 - 10:38

marekl napsal/a:
Kdybyste někde narazili na waypointy islandských benzinek, tak si to nenechte pro sebe. Asi by se hodily pro plánování, nejsou tam totiž na každém rohu.


Narazil jsem jen na mapičky, viz odkaz, ale jsou poměrně hrubé. Na druhou stranu dávají přehled, kde benzinky jsou a kde nejsou.

http://travelcarsiceland.com/?Fuel

S.
  • 0

#34 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2010 - 13:09

Pokud se nepletu, tak benzinky jsou v te free mape Islandu. Ve vnitrozemi to bude jinak, ale na pobrezi se kazdy den na jednu dve, mozna i vice pump narazi. Drobny problem je s tankovanim. To je vetsinou mozne pouze na platebni kartu. Ovladani je casto pouze v islandstine a to vcetne tlacitek pro potvrzeni nebo storno. A ty nejsou ani odlisene ani barvou (treba zelene a cervene), takze clovek nema tuseni, co vlastne stisknout. :-(((
  • 0

#35 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2010 - 22:47

Benzinky jsou v mapě. Nedají se ale z ní vytáhnout do samostatné vrstvy, což by se hodilo při plánování. Navíc se v té turistické nedá ani v MapSource vyhledávat pomocí Ctrl + F. A v mapě GPS Kort zase podle mě nejsou všechny. Tam jsem si je vyklikal a při srovnání s obrázkem na webu nějaké sítě čerpacích stanic to úplně nesedělo.

Jinak jsem dnes dostal upozornění na pěkný článek o řízení na Islandu.
  • 0

#36 Svatous

Svatous

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2010 - 9:08

Ten článek Mirka Brokeše z Autofora je moc pěkný.

Když jsme u toho řízení po Islandu - mě se líbí kniha pana Suchardy "Autem po Islandu". (http://www.jas-hroto...sland/pruvodce1). Já plánuji za ten týden, co budu na Islandu, tři vnitrozemní cesty a všechny jsou v knize popsány - zejména brody...

A aby bylo možné udělat si konkrétní představu, tak přikládám i pěkné video z brodů po cestě na Lakí... http://www.stream.cz...em-k-sopce-laki. Na Streamu lze pak nalézt ještě další videa z cestování autem po Islandu...
  • 0

#37 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2010 - 17:00

My jsme tam byli vloni a měl jsem nahranou mapu GPS KORT 3.5 na kterou si nemůžu stěžovat. Ale pravda, autem jsme prakticky necestovali, jen hromadnou dopravou a po svých.. Ještě mě napadla v souvislosti s probíraným ubytováním jedna věc, která tu nepadla - možnost spaní v ho(s)telech ve vlastních spacácích za nižší cenu. Většinou se to neuvádí, ale praxe je taková, že to prý velmi dobře funguje - pronajímatel ušetří za povlékání postelí a ubytovaný za tuto službu. Osobně vyzkoušené to nemám, protože jsme spali ve stanu {mimochodem, plácek s elektřinou a tekoucí vodou je snad u každé vsi a za minimální poplatky [cca od 500kr (když vůbec někdo přijde vybírat) po 1000kr v campu v Reykjavíku (ptejte se na různé slevy, my měli třeba 10% jakožto skauti, ani nechtěli nic vidět)]}. (uf, to jsem se nějak zazávorkoval)
  • 0

#38 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 941 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2010 - 12:09

Vcera sme boli na premietani o Islande - viac i s niektorymi fotkami na www.promitani.cz Bolo to super a este viac nas to navnadilo :)
  • 0
Vložený obrázek

Chceš-li jít rychle, jdi sám.
Chceš-li dojít daleko, jdi s přáteli.

#39 Blackp

Blackp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2010 - 12:41

Něco pro inspiraci lze najít na: http://blackp.rajce.idnes.cz/Island/ Pod stan bych se tam neodvážil, na jednom výletě goretexová membrána po dvou hodinách otočila náhle své vlastnosti a pouštěla všechno dovnitř a nic ven. Přestože jsme spali pod střechou, tak nebylo jak se usušit. Netopilo se. Zkoušeli jsme vysušit boty fénem, který ovšem na toto nasazení nebyl stavěn. Ale je tam krásně i když prší.
  • 0

#40 Blackp

Blackp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2010 - 13:08

Ještě jeden obrázek.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama