Přejít na obsah


Fotka

Island a waypointy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
52 odpovědí na toto téma

#41 Daku

Daku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2010 - 13:38

My jsme měli půjčené auta taky přes Avis (Vitaru a Thuxna) a i z benzínem nás jedno auto vyšlo loni cca na 16 tisíc. Ale při odletu jsme se bavili s Čechem, co si půjčoval auto přes inzerát od nějakého soukromníka a vyšlo ho na třetinu. Jinak letecky se tam dá dostat za rozumnou cenu, když se letenky u nízkonákladových společností zamluví dostatečně dopředu a pokud je možnost je dobrý se podívat,jestli není levnější koupit letenku třeba ve švédských korunách, než za eura. Jinak benzín je dobré si hlídat a začít hledat benzinků, když je nádrž pod půlkou. Jo a pokuď chcete do vnitrozemí je čtyřkolka prakticky nutností a na některé silnice byly i výše uvedené auto málo a chtělo by to klasického tereňáka.
  • 0

#42 Svatous

Svatous

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2010 - 15:33

Tak nám to tam zase pořádně pšouklo. Na Iceland Review je řada článků - nevěděl jsem, který vybrat... http://www.icelandreview.com/. No, nechtěl bych být mezi těmi 1.100 lidmi na Keflavíku, co tam musí teď tvrdnout. Btw - píšou tam, že poslední erupce na Eyjafjallajökullu trvala dva roky. Tak to bude letos asi hodně o štěstí...
  • 0

#43 kubacom

kubacom

    kubacom

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2010 - 19:13

Také jsme byli včera na přednášce o Islandu v KC Novodvorská, fotograf Martin Loew, měl to skvěle udělané a byl vtipný. Zajímavá byla informace, že se tam všude platí pouze kartou, i párek v rohlíku. Každá paní domácí má prý v kuchyni čtečku. Hotové peníze nejsou vůbec zapotřebí. Tak snad jen přidám jedno z pořekadel Islanďanů, které tam citoval: Hezké počasí je každý den, který neproprší;) Tak si to tam užijteB) třeba na některé kešce budete mít FTF
  • 0
Kdo si hraje, nezlobí

#44 Svatous

Svatous

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 7:40

Červen se blíží a tak začínáme být natěšení. Vznesl jsem pár dotazů na aktuální stav na Islandu do IcelandReviewu a poslali mi uklidňující odpovědi, které přikládám. Berou to sakra ledově B)B)B) - že prý si mám zajet sopku zkouknout z blízka :D:D:D - to je great idea.

Moje dotazy byly na to - jak je to s Ring road 1 - zda už je spravená a dá se po ní normálně jezdit. A druhý dotaz - jak je to s místy okolo sopky, zda stojí za to je navštívt, zda nejsou nechutně zapopelená.

Odpověď z IcelandReview přikládám kompletní:

Many thanks for your questions. I can tell you already that you have nothing to worry about. The Ring Road has been repaired so you can drive from Hella to Vík and there is not much ash fall anymore.
The ash that has fallen is being removed but if you should come across it, it isn't dangerous.
The places you mention
(Uvedl jsem Landmannalaugar, Skógar, Vík, Kirkjubaejarklastur) are definitely worth the visit.
If the eruption is still going on, you should make a short detour and drive into Fljótshlíð by Hvolsvöllur. Then you will get a prime view of the eruption, like this tourist: http://www.icelandre...w_0_a_id=361781

For more accurate and up-to-date information on road conditions, safety measures and ash fall, contact the Road Administration: http://vegagerdin.is/english, Civil Protection Department: http://www.almannava....asp?cat_id=413, Meteorological Office: http://en.vedur.is/, search and rescue service ICE-SAR: http://icesar.com/ and the Icelandic Tourist Board: http://www.visiticeland.com/.

Have a safe trip to Iceland and enjoy your stay.

Bestu kveðjur / Best wishes,

Eygló Svala Arnarsdóttir

Vefritstjóri / Web Editor
Iceland Review, Heimur hf.

  • 0

#45 kubacom

kubacom

    kubacom

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 9:43

Ahoj, momentálně je na Islandu náš syn (mudla). Chci vám popsat tu hrůzostrašnou cestu, když letěli tam (v sobotu 24.4.). Původně měl odlétat trasou Praha - Kodaň - Reykjavík, na cestě měl být cca 5 hodin. Ve skutečnosti to proběhlo takto: sobota 5,00 h letiště Ruzyň - přílet 9,00 do Kodaně - Reykjavík uzavřen - čekání odlet ve 14,15h do Glasgow - čekání odlet ve 20,00 h do Akurey - z Akurey, čekání na transport autobusem do Reykjavíku - příjezd do hotelu v Reykjavíku v 7,30 h neděle ráno....tj. 26 hodin na cestě:o Teď v sobotu se budou vracet, tak vám napíšu nějaké zajímavosti a postřehy........zatím přicházely, kromě cesty tam, samé nadšené SMS.
  • 0
Kdo si hraje, nezlobí

#46 Svatous

Svatous

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2010 - 8:54

Ahoj, včera jsem přijel z Islandu a tak mohu nahodit pár nejčerstvějších dojmů. Viz níže. Obecně mohu říci - že je tam vše tak jak se tvrdí - sqělá příroda, sqělí lidi, vše funguje jak se dohodne a jak má. Paráda. Nadšení. Měli jsme štěstí - takřka nám nepršelo - takže i přejezdy po vnitrozemních 4x4 cestách a všech brodech byly zcela v pohodě. Sopka už nesoptí, vše funguje jako obvykle... Pár detailů: 1. placení - vše kartou. Islandskou korunu jsem neviděl - i na místě, kde není elektřina (Landmannalaugar, ...), jde zaplatit vše platební kartou. Vše záleží jen na potřebě a velikosti konta... 2. tankování - na RR1 je benzínka v max. rozpětí 50 km - i když je tam jenom jeden barák, tak u něj je často samoobslužný stojan (na kartu) a jde natankovat. Ve vnitrozemí je to horší, ale kromě celkových přejezdů Islandu se do vnitrozemí stejně na dýl jak 100 km nezajíždí... 3. samoobslužné takování - je to pro nás neznámý proces - doporučuji vyzkoušet poprvé ještě někde mezi lidmi - může se stát, že jsou pokyny jen v islandštině a to aby se pak v tom čert vyznal. Mezi lidmi se najde vždy někdo, kdo dokáže pomoci. Obecně to funguje tak, že se zastrčí karta, zadá PIN, zadá hodnota za kolik se bude tankovat (20.000 ISK dá cca 10 litrů PHM), zadá se číslo stojanu. Po stržení platby se umožní natankování zaplaceného objemu... Hotovo.
  • 0

#47 Svatous

Svatous

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2010 - 9:00

Jo - ohledně kešování - objel jsem kompletní jih. Kromě pár keší - Dolan (mysterka) a Blue Lagune (tradička) jsme vše našli - u těchto nevím, možná jsou pryč.... Některé keše jsou lepší, nekteré horší (pár jich bylo beze smyslu)... Budu je večer logovat a trochu je v češtině zhodnotím a případně zaspojluji, pokud si to daná keš zaslouží...
  • 0

#48 kareha

kareha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2010 - 12:24

Islandsky koruny se hodi pri placeni sprchy v kempech. Vetsinou stokoruny, ale v kempu v Asbyrgi chteli padesatikoruny.
  • 0

#49 hrouda

hrouda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2011 - 20:50

Kdyby někdo plánoval výlet na Island letos, tak tady jsou mé poznámky z loňské návštěvy Islandu: poznámky pro výletníky na Island

Island rozhodně doporučuju.
  • 0

#50 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2011 - 22:31

vy uz jste si to vsechno rekli, tak uz moc neporadim :-) ja mel auto od www.geysir.is - bylo to tehdy nejlevnejsi co jsme nasli, Jimny asi na 13 dni za cca. 1500 EUR. nakonec z toho ale bylo paradni terno, protoze jsme na letisti misto toho vyfasovali Mitsubishi L200, takze vnitrozemi za volantem jsem si opravdu uzival a protoze to byl naftak (ano, takto jsem se ja naucil zachazet s naftaky :-)), ani to moc nezralo. jen jsem pak mel krapet problem, kdyz jsem v Mnichove na letisti presedl zpet do Fabie... pumpy jsou podel 'jednicky' cca. 100km, ve vnitrozemi v podstate vubec, takze pokud se tam chystate, u posledni pumpy dolit plnou! ano, tu fotku od Blackp mam temer stejnou svoji, miluju ji. prijeli jsme k te ceduli 'z druhe strany' a v tu chvili jsem byl naprosto sokovany, ze jeste existuje neco jako mosty, asfalt... :-) temer vsude se doctete, ze 'na Islandu mohou ridit jen velmi zkuseni a dobri ridici' (ostatni temer nemaji sanci to prezit). tak vezte, ze pokud umite bezpecne jezdit po ceskych okreskach, Island bude brnkacka. penize - o hotovost se nestarejte! ano, je dobre mit u sebe par drobnych, ale nam se za celou dobu stalo JEDNOU ze jsme nemohli platit kartou - a to u samoobsluzneho stanku s rajcaty (vem si a zaplat do kasicky). jinak i ekvivalent ceskych 40 Kc na koupalisti sel platit kartou. specialne pro pumpy je potreba mit kartu s PINem (to je ale upozorneni spis pro americany apod.) zima umi byt brutalni - byli jsme tam v cervenci a jeden vecer v kempu na severovychode jsem cisteni zubu musel vzdat v pulce procesu a jit zalezt do spacaku, jinak bych u toho umrzl! no bylo zrovna po desti... jako idealni kompromis pro ubytovani doporucuju farmy, event. hostely. clovek ma postel, sucho, teplo za rozumnou cenu.
  • 0

#51 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2011 - 22:34

jinak plati, ze pumpa a supermarket jsou v kazde vesnici (=vetsi osade), ktere jsou podel 'jednicky' prave cca. po 100 kilometrech. samosky mivaji otevreno neco jako 8 az 20, nebo mozna 10 az 22? uz nevim. nejaky kemp (casto jen travnaty plac se zachody a umyvadlem) vetsinou nebyl dal nez hodinu jizdy v nasem smeru
  • 0

#52 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2011 - 22:47

kubacom napsal/a:
Hezké počasí je každý den, který neproprší;)


Ono to tak mnohdy asi fakt je... my meli stesti, na jiznim pobrezi jsem obcas i chodil jen v triku (na druhou stranu mam i fotku z plaze v zimni bunde - v cervenci), prselo nam jen velmi vyjimecne a to jeste jen kdyz jsme zrovna sedeli v aute.

kubacom napsal/a:
Tak si to tam užijteB) třeba na některé kešce budete mít FTF


Ano, ja si privezl dve :-) Jedno z odlehle pustiny, kde jsme meli stesti, ze jsme pul den po publikaci jeli kolem, druhe, a je mnohem pikantnejsi - co-FTF s finskou kacerkou v centru Reykjaviku cca. 24 hodin po publikaci :-)
  • 0

#53 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2013 - 8:55

Ahoj kamaradi, opet se blizi letni sezona a planovani dovolenych. Nedavno me kamarad poprosil o nejake rady ohledne Islandu. Kdyz jsem to daval dohromady vzniklo toto album fotek:
https://plus.google....589203939539329
Ke kazde fotce je prirazen stitek s nazvem a gps souradnice, takze se pri zobrazeni podrobnosti k fotce muzete podivat, kde to presne je.
Snad se to nekomu muze hodit.
Mejte se.
kvapa
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama