Přejít na obsah


Fotka

Rodokmen a online hledání předků


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
78 odpovědí na toto téma

#21 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2010 - 11:36

tisíce až desetitisíce kč. těžko říct, záleží na zadání co přesně chceš a náročnosti pátrání. u rodokmenu počítej cca 1000kč za generaci, u vývodu 3000kč/generace. od 7.generace jde cena nahoru. obecně, pokud nejsi připraven dát od 15000kč, tak nemá cenu se o to ani zajímat. prostě business, money a cizinci dobře platí ;)
  • -1

#22 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2010 - 11:39

Brachovocz napsal/a:

gerdik napsal/a:

KaMo_cz napsal/a:
... 1) zaplatit si udělání rodokmenu, ... první varianta je drahá ...

Jak drahá? cca

Co vím tak od 10 do 30 tisíc korun českých

Uffff! To není jen drahé. To je móóc drahé.
  • 0

#23 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2010 - 11:45

KaMo_cz napsal/a:
tisíce až desetitisíce kč. těžko říct, záleží na zadání co přesně chceš a náročnosti pátrání. u rodokmenu počítej cca 1000kč za generaci, u vývodu 3000kč/generace. od 7.generace jde cena nahoru.
obecně, pokud nejsi připraven dát od 15000kč, tak nemá cenu se o to ani zajímat. prostě business, money a cizinci dobře platí ;)

No zajímavé to určitě je. Ale vzhledem k ceně ne zase tak moc.
A není pekážkou, že jedna babička pochází z východu a jeden děda ze západu? Půjde to vůbec dohledat?
A je v rodokmenu jen přímá linie nebo se dozvím i např. významného sourozence nějakého mého prapředka?
  • 0

#24 kosatka team

kosatka team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2010 - 16:31

Kluci díky za odkazy, jste zlatí. Díky tchánově židovině jsem se dostala na manželově rodokmenu až někam k 1630. Mám štěstí je pod Jindřichovým Hradcem. Uf, ale číst se to nedá!!! Bohužel to je kniha 1 a přes ní asi vlak nepojede.:(
  • 0

#25 MorceZaVolantem

MorceZaVolantem

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2010 - 16:42

kosatka team napsal/a:
Kluci díky za odkazy, jste zlatí. Díky tchánově židovině jsem se dostala na manželově rodokmenu až někam k 1630. Mám štěstí je pod Jindřichovým Hradcem. Uf, ale číst se to nedá!!! Bohužel to je kniha 1 a přes ní asi vlak nepojede.:(

Gratuluji! Tak daleko jsem se ještě nedostala to bádám kousek od J.Hradce. Na adrese http://mageo.cz/.chatroom/3451 se občas najde někdo ochotný, kdo nějaký nečitelný historický záznam přečte.
  • 0

#26 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2010 - 20:19

Nevíte,kde najít i prameny ze zahraničí,konkrétně ze Slovenska - Piešťany.. Jdu se pokusit zpracovat svůj rodokmen,definitivně jsem se rozhodl..
  • 0
Cogito ergo sun ...

#27 Kasta

Kasta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2010 - 20:21

Vidět před sebou rodokmen předků je mým snem už pár let. Nicméně mi není ještě 18, tak se stejně asi nikam nedostanu a bylo by to hrozně složitý. Vůbec bych nevěděla co dřív, na co se zaměřit, měla bych v tom hroznej zmatek apod. Druhá možnost je, nechat si rodokmen (nebo něco podobného) udělat. Možná bych i ty peníze obětovala, ale když si představím, že by mi někdo hodil cosi na papíru a já bych nevěděla nic víc, tak to je o ničem... Uvidím, třeba se za pět let rozhodnu... B)
  • 0
Na gc.com Muminek1995

#28 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2010 - 20:56

Kasta napsal/a:
Vidět před sebou rodokmen předků je mým snem už pár let. Nicméně mi není ještě 18, tak se stejně asi nikam nedostanu a bylo by to hrozně složitý. Vůbec bych nevěděla co dřív, na co se zaměřit, měla bych v tom hroznej zmatek apod. Druhá možnost je, nechat si rodokmen (nebo něco podobného) udělat. Možná bych i ty peníze obětovala, ale když si představím, že by mi někdo hodil cosi na papíru a já bych nevěděla nic víc, tak to je o ničem... Uvidím, třeba se za pět let rozhodnu... B)


Vzhledem k tomu, že spousta matrik je dnes už přístupná on-line přes internet a další se digitalizují, tak už není věk ani vzdálenost žádným velkým problémem.
Aktuální situace vč. odkazů na on-line matriky: http://www.genealogi...opic.php?t=1067

PS: já ten sen mám asi od 5-ti let, kdy jsem zjistila, že moje maminka se před tím, než si vzala tatínka jmenovala jinak a stejně tak i moje babička, prababička... V současnosti mám v rodokmenu přes 2000 osob pokrevně spřízněných a nejstarší zjištěný předek se narodil odhadem kolem r. 1550. A To se tomu věnuju asi 7 let. ;)
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#29 Kasta

Kasta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2010 - 21:13

mauricie napsal/a:

Kasta napsal/a:
Vidět před sebou rodokmen předků je mým snem už pár let. Nicméně mi není ještě 18, tak se stejně asi nikam nedostanu a bylo by to hrozně složitý. Vůbec bych nevěděla co dřív, na co se zaměřit, měla bych v tom hroznej zmatek apod. Druhá možnost je, nechat si rodokmen (nebo něco podobného) udělat. Možná bych i ty peníze obětovala, ale když si představím, že by mi někdo hodil cosi na papíru a já bych nevěděla nic víc, tak to je o ničem... Uvidím, třeba se za pět let rozhodnu... B)


Vzhledem k tomu, že spousta matrik je dnes už přístupná on-line přes internet a další se digitalizují, tak už není věk ani vzdálenost žádným velkým problémem.
Aktuální situace vč. odkazů na on-line matriky: http://www.genealogi...opic.php?t=1067

PS: já ten sen mám asi od 5-ti let, kdy jsem zjistila, že moje maminka se před tím, než si vzala tatínka jmenovala jinak a stejně tak i moje babička, prababička... V současnosti mám v rodokmenu přes 2000 osob pokrevně spřízněných a nejstarší zjištěný předek se narodil odhadem kolem r. 1550. A To se tomu věnuju asi 7 let. ;)

Gratuluju ;) No uvidím, co se dá dělat. Jedna část rodiny je někde u Slavíče-hranice ČR-SR, tam to zdigitolizované pravděpodobně není a je to je pro mě daleko, tak nejdřív bych mohla zkusit něco z tátovy strany-ti jsou co vím alespoň 3 nebo 4 generace v Brně (zatím jsem slyšela vždycky jenom o rodičích babičky, ale ta už mi toho asi moc neřekne, ta skoro nevidí, neslyší, nepamatuje :( )
Mimochodem , kdybych se do toho chtěla někdy pustit, kolik stojí nějaký použitelný program? Lepší utratit trošku víc za něco lepšího, než šunt kvůli pár korunám.
  • 0
Na gc.com Muminek1995

#30 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2010 - 22:07

Mírně mimo, ale ne moc. Podívej se na www.geni.com - to je internetová aplikace pro tvorbu rodokmenu. Její výhodou je, že ti pozvaní příbuzní mohou s pátráním pomoci a dohromady tak můžete tvořit svůj strom. Díky správně poslané pozvánce na bratrance z druhého kolena teď znám svého předka narozeného v roce 1657.
  • 0

#31 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2010 - 22:23

to Kasta: programů je spousta a každý se v něčem liší. Na fóru jsou diskuze, kde se o každém můžeš dozvědět klady a zápory a podle toho se pak eventuálně rozhodnout. Dražší ještě nutně nemusí znamenat lepší.
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#32 Setler

Setler

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2010 - 9:28

Rodokmen je věc, která mě vždy velice lákala a poté, co se mi dostal do rukou rodokmen mamčiné strany vytvořený v 70letech minulého století jistým farářem (rodokmen sahá až do 16.století) jsem se rozhold udělat si i rodokmen otcové strany. Nastal velký problém. Dle rozmluvy s rodinnými příslušníky jsem se dostal jen ke svému pradědovi. Prapraděd přišel z Polska a dál bych se měl dostat až do Maďarska. Dle tvrzení otcova větev pochází z Maďarska, kde žili tři bratři a po určitých nepokojích museli utéct úprič. Múže mi někdo poradit jak postupovat při hledání v zahraničí. Předem děkuji za jakoukoliv pomoc.
  • 0

#33 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2010 - 23:31

Já jsem používal ANCESTRY ve verzi 1.0.18b. http://ancestry.nethar.com. Předtím Brothers Keeper asi zde: http://genealog.tripod.com/ nebo: http://www.slunecnic...other-s-keeper/
Online rodokmen ... to může být výtečný zdroj velmi cenných informací, citlivých osobních údajů, třeba pro farmaceutické firmy.
  • 0

#34 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2010 - 10:33

ProKesTom napsal/a:
Já jsem používal ANCESTRY ve verzi 1.0.18b. http://ancestry.nethar.com. Předtím Brothers Keeper asi zde: http://genealog.tripod.com/ nebo: http://www.slunecnic...other-s-keeper/
Online rodokmen ... to může být výtečný zdroj velmi cenných informací, citlivých osobních údajů, třeba pro farmaceutické firmy.


Jo, zvlášť ti narození před třista lety. :) A ono se to dá ukrýt a kamuflovat. :)
  • 0
:)

#35 MorceZaVolantem

MorceZaVolantem

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2010 - 10:52

Software se mi líbí GRAMPS: http://www.gramps-project.org . Je zadarmo a člověk si kvůli němu nemusí kupovat Windows...
  • 0

#36 Chocenaci

Chocenaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2010 - 14:32

Také používám výše zmíněný ANCESTRY a zatím spokojenost. Je zdarma.
  • 0
Garmin eTrex30

#37 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2010 - 16:49

ProKesTom napsal/a:
Online rodokmen ... to může být výtečný zdroj velmi cenných informací, citlivých osobních údajů, třeba pro farmaceutické firmy.


To taky záleží čím ten on-line rodokmen nakrmíš :D Když to tam někdo narve i s adresou, telefonním číslem a velikostí trenýrek...

Jinak používat jen on-line aplikaci se mi neosvědčilo, protože se občas stane, že najednou skončí a člověk je namydlenej. Už se mi to stalo dokonce 2x. :o
Naštěstí mám všechno v Ages u sebe na pc a na internet jsem jen nahrála hotový soubor. B)
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#38 eL_KeDaRoSs

eL_KeDaRoSs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 19:14

Zvědavost mi nechce dát a rád bych se registroval a nakoukl do databaze na stránce actapublica.cz. Co mě zaráží je vložení i č. OP, na druhou stranu se nemůžu divit u registrace do databáze matriky. Co mě zaráží ještě více je jeden bod v Podmínkách užití této služby, konkrétně pak: " Uživatel bere na vědomí a souhlasí s tím, že Obsah, který dobrovolně poskytne vložením do Služby může byt automaticky zveřejněn na stránkách Služby a rozeslán ostatním Uživatelům. " Co vy na to? Je bezpečné se zde registrovat?
  • 0

#39 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 19:46

eL_KeDaRoSs napsal/a:
Zvědavost mi nechce dát a rád bych se registroval a nakoukl do databaze na stránce actapublica.cz.
...
Co vy na to? Je bezpečné se zde registrovat?

jak jsem už psal někde dole, jsem z vč (soa zámrsk) a tyto vymoženosti nemáme, u nás se musí hezky pěšky do archivu...
...no a když jdu do archivu, tak tam taky dávám občanku. celý projekt actapublica jsem nestudoval, ale měl by to býv vlastně online archiv, takže registrace nutná.

ještě než se registruješ, tak si projdi inventář (to je seznam matrik a jejich rozsah s popisem), jestli tam je to co vlastně hledáš

a pak bych ještě dodal pro začínající badatele. podle zákona vám nepůjčí matriku mladší 100 let, tzn. že pokud je matrika v rozsahu 1860-1920, tak se do ní nepodíváte! a na farní budete potřebovat povolení z fary.
  • 0

#40 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 20:13

frettie napsal/a:
Jo, zvlášť ti narození před třista lety. :) A ono se to dá ukrýt a kamuflovat. :)

"Nojo, pane, tady z vašeho rodokmrnu jsme zjistili, že nadměrný počet všich předků zemřel předčasně na ... . Vlastně už jste měl být mrtvý. Vám životní/zdravotní/.. pojistku nemůžeme nabídnout a když, tak za mimořádných (=drahých) podmínek." :o:@

mauricie napsal/a:
To taky záleží čím ten on-line rodokmen nakrmíš :D Když to tam někdo narve i s adresou, telefonním číslem a velikostí trenýrek...

K čemu ti to bude, když tam nedáš pravdivá/úplná data? ;)

Naštěstí mám všechno v Ages u sebe na pc a na internet jsem jen nahrála hotový soubor.

:) Přesně tak, vést to doma, na internet jen filtrovaný obsah. :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama