Přejít na obsah


Fotka

Technická podpora URWIGO


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
187 odpovědí na toto téma

#181 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2013 - 23:14

Je možné aby "generátor náhody" vrátil dvakrát za sebou stejnou hodnotu? Pokud ano, tak mi to přijde jako docela závažná chyba. Například při použití "pohyblivých zón" vznikne tento problém. Při druhém vygenerování zóny se stejnými souřadnicemi se provádění programu zastaví, musí se zóna opustit aby se program znovu rozběhnul.


  • 0

#182 Guest_Varouch_*

Guest_Varouch_*
  • Guests

Publikováno 04 prosinec 2013 - 0:39

Je možné aby "generátor náhody" vrátil dvakrát za sebou stejnou hodnotu? Pokud ano, tak mi to přijde jako docela závažná chyba. Například při použití "pohyblivých zón" vznikne tento problém. Při druhém vygenerování zóny se stejnými souřadnicemi se provádění programu zastaví, musí se zóna opustit aby se program znovu rozběhnul.

Ano, je to možné.

Ne, není to chyba. Chyba je, že nemáš v programu tento případ ošetřen. Pokud existuje nenulová pravděpodobnost, že může nějaká situace nastat, potom s tím musíš počítat a nějak situaci ošetřit.


  • 1

#183 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2013 - 8:30

Děkuji za informaci. V podstatě jde o to, že jsem použil ideu vzorového projektu  Bermudský trojúhelnik publikovanou na webu. Měl jsem kliku, nebo smůlu, že se tenhle problém objevil. Neprogramuji v Lua a tak musím takové fíčurky převzít od chytřejších, stejně jako to dělá většina ostatních kačerů. Nikde v žádném vlákně o wigu jsem se nic podobného nedozvěděl a objevit tenhle problém mi trvalo čtyři hodně dlouhé večery a tak jsem se pouze snažil předat tuto informaci ostatním.


Tento příspěvek byl upraven od lubbez: 04 prosinec 2013 - 8:44

  • 0

#184 klisteak

klisteak

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2013 - 20:57

Ahoj,

když chci zkusit catridge v emulátoru, zobrazí se zpráva na přiloženém obrázku. Kde je chyba?

Přiložené miniatury

  • Výstřižek 4.PNG

Tento příspěvek byl upraven od klisteak: 20 prosinec 2013 - 20:57

  • 0

#185 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2013 - 11:43

Ahoj, to znamená, že máš někde v kódu chybu. Na 99% to bude chyba v kódu Lua, který jsi tam nejspíš psal. Bohužel se nedá odpovědět konkrétněji. Nejlepší by bylo, pokud bys mi třeba poslal odkaz na projekt v Urwigu a já bych se ti na to podíval, máš-li zájem.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#186 klisteak

klisteak

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2013 - 12:01

Ahoj,

odesláno na e-mail.

Díky.


  • 0

#187 Guest_Varouch_*

Guest_Varouch_*
  • Guests

Publikováno 26 prosinec 2013 - 17:48

Spustím hru, proběhne par jednoduchých zpráv a pote udělám příkaz přesun věci do inventáře a zobrazení obrazovky.
Hráč vidí menu a v inventáři tu danou věc.

Proč není věc v inventáři rovnou?

JInak bych musel tu cartridge vidět, podle popisu nevím, čím by to mohlo být.


  • 0

#188 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 177 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 23:40

Nově podpora již jen na: http://www.urwigo.cz/podpora


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama